Nové pasti a jejich identifikace po položení a sebrání

Archiv problémů, jež byly úspěšně vyřešeny.

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Nové pasti a jejich identifikace po položení a sebrání

Příspěvek od Anade »

Když položím past dispell nebo paralyzační a pak ji hned seberu, tváří se mi jako neidentifikovaný předmět. Myslím, že zloděj na 11. levelu by s pastmi neměl mít žádný problém, zvlášť když tu past před chvílí sám položil a věděl, co pokládá.
Domnívám se, že se to týká jen nových pastí. U těch standardních se mi to nikdy nestalo.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: Nové pasti a jejich identifikace po položení a sebrání

Příspěvek od anurin »

Anade píše:Když položím past dispell nebo paralyzační a pak ji hned seberu, tváří se mi jako neidentifikovaný předmět. Myslím, že zloděj na 11. levelu by s pastmi neměl mít žádný problém, zvlášť když tu past před chvílí sám položil a věděl, co pokládá.
Máš mít body ve znalostech, to že si zloděj dle mého nic neznamená. Ale.. s tím, že když past položíš a následně sebereš, a past se chová jaká krásná neznámá je asi nějaká chybka.
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Skill Lore slouží k určení magických předmětů (a efektů). Mechanika NWN ovšem pracuje jinak (dle ceny) a DM mají ve zvyku házet na znalosti i v běžných životních situacích, takže anurinova rada není mimo, i když je to sotva efektivním řešením chyby hry. Jen mých 5 centů.
Amber
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Darthirii píše:Skill Lore slouží k určení magických předmětů (a efektů). Mechanika NWN ovšem pracuje jinak (dle ceny) a DM mají ve zvyku házet na znalosti i v běžných životních situacích, takže anurinova rada není mimo, i když je to sotva efektivním řešením chyby hry. Jen mých 5 centů.
Skill lore je o znalostech. je možné ho použít na identifikaci předmětu (běžné NWN použití a jedná se i o nemagické předměty) nebo na uvědomění si či rozpoznání informací, které nejsou běžně známé. Později se tento skill rozděluje na obory podle odbornosti (3,5E - což je update 3E, na které stojí NWN) - arcana (magie), architektura a inženýrství (stavby), historie, příroda, aristokracie, náboženství, sféry (kosmologie a sférici) atd.

Každopádně po sebrání vlastní pasti by pokládající stále měl vědět, jakou past že to položil. Tohle je bug, jak píše Anurin.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Jo a mimochodem, když prozkoumám položenou past, tak poznám, že je třeba dispell (i když už tam ležela, nepokládal jsem ji já). Když ji seberu, už to zase nevím, v inventáři je neidentifikovaná. To je podle mne taky BUG.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Anade píše:Jo a mimochodem, když prozkoumám položenou past, tak poznám, že je třeba dispell (i když už tam ležela, nepokládal jsem ji já). Když ji seberu, už to zase nevím, v inventáři je neidentifikovaná. To je podle mne taky BUG.
Rozebrat jde všecko, horší už je to složit zpět tak, aby to fungovalo ;) .. a i když je postava zdatná v pokládání pastí a jiný by to bouchlo pod rukou, ale stejně musí vědět, jak vlastně tu past položit.. je to něco jako když ztratíš návod..

Vidím ohnivou past, rozeznávám jednotlivý bombičky s Propan butanem, páčky, háčky, nitky... nedělá mi problém ji rozebrat protože tohle všechno znám, tuhle stačí odříznout drátek, tutaj hodit fireball jesli to náhodou někde neuniká. Ale jakmile rozeberu, tak mám hromadu haraburdí a chybí mi návod... někdo mi řekne jak to patří, nebo si loknu mozkovou kůru posilujícího lektvaru a už to nějak vymyslím. Pak už záleží jen na mý šikovnosti a úmu... proto taky pokládání pastí je na obratnost.


Naopak postava může vědět, jak přesně to má být poskládaný a určí jakoukoliv past na desce ať funguje třeba na bázi mezisférálních bran nebo solární energie (jedna z těch méně spolehlivých :bleh: )… jenže dát tyhle dva drátky k sobě a naráz zakroutit aby to nebouchlo a při tom ještě přidržovat provázek, co to má spouštět... na to už je potřeba jistej skill a nějaká ta obratnost.
_______________
Toť můj názor, krom toho, že pokud zloděj položí past a pak ji veme neurčenou, asi to bude bug :bigwink:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

No jo, ale stále víš co to je....krom toho pokud má postava sbírání(rozebrání) pastí i pokládání(složení), tak asi bude schopná to složit znova, ne? to by pak nemohla pasti vůbec pokládat nebo sbírat
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

George píše:
Anade píše:Jo a mimochodem, když prozkoumám položenou past, tak poznám, že je třeba dispell (i když už tam ležela, nepokládal jsem ji já). Když ji seberu, už to zase nevím, v inventáři je neidentifikovaná. To je podle mne taky BUG.
Rozebrat jde všecko, horší už je to složit zpět tak, aby to fungovalo ;) .. a i když je postava zdatná v pokládání pastí a jiný by to bouchlo pod rukou, ale stejně musí vědět, jak vlastně tu past položit.. je to něco jako když ztratíš návod..

Vidím ohnivou past, rozeznávám jednotlivý bombičky s Propan butanem, páčky, háčky, nitky... nedělá mi problém ji rozebrat protože tohle všechno znám, tuhle stačí odříznout drátek, tutaj hodit fireball jesli to náhodou někde neuniká. Ale jakmile rozeberu, tak mám hromadu haraburdí a chybí mi návod... někdo mi řekne jak to patří, nebo si loknu mozkovou kůru posilujícího lektvaru a už to nějak vymyslím. Pak už záleží jen na mý šikovnosti a úmu... proto taky pokládání pastí je na obratnost.


Naopak postava může vědět, jak přesně to má být poskládaný a určí jakoukoliv past na desce ať funguje třeba na bázi mezisférálních bran nebo solární energie (jedna z těch méně spolehlivých :bleh: )… jenže dát tyhle dva drátky k sobě a naráz zakroutit aby to nebouchlo a při tom ještě přidržovat provázek, co to má spouštět... na to už je potřeba jistej skill a nějaká ta obratnost.
_______________
Toť můj názor, krom toho, že pokud zloděj položí past a pak ji veme neurčenou, asi to bude bug :bigwink:
Chceš říct, že když mám v invu (identifikovanou) past dispell a další položenou past dispell prozkoumáním poznám, že je dispell, seberu ji, tak klidně pak tu druhou (stejnou) nebudu umět položit? Ba co víc, ani ji už nepoznám, že je to dispell? Myslel jsem, že na pokládání pastí je skill. My se zde bavíme o rozpoznání.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Anade píše:
George píše: Toť můj názor, krom toho, že pokud zloděj položí past a pak ji veme neurčenou, asi to bude bug :bigwink:
Chceš říct, že když mám v invu (identifikovanou) past dispell a další položenou past dispell prozkoumáním poznám, že je dispell, seberu ji, tak klidně pak tu druhou (stejnou) nebudu umět položit? Ba co víc, ani ji už nepoznám, že je to dispell? Myslel jsem, že na pokládání pastí je skill. My se zde bavíme o rozpoznání.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

George píše:
Anade píše:
George píše: Toť můj názor, krom toho, že pokud zloděj položí past a pak ji veme neurčenou, asi to bude bug :bigwink:
Chceš říct, že když mám v invu (identifikovanou) past dispell a další položenou past dispell prozkoumáním poznám, že je dispell, seberu ji, tak klidně pak tu druhou (stejnou) nebudu umět položit? Ba co víc, ani ji už nepoznám, že je to dispell? Myslel jsem, že na pokládání pastí je skill. My se zde bavíme o rozpoznání.
Tady u mluvím o cizí pasti, poznané, sebrané.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Anade píše:
George píše:
Anade píše: Chceš říct, že když mám v invu (identifikovanou) past dispell a další položenou past dispell prozkoumáním poznám, že je dispell, seberu ji, tak klidně pak tu druhou (stejnou) nebudu umět položit? Ba co víc, ani ji už nepoznám, že je to dispell? Myslel jsem, že na pokládání pastí je skill. My se zde bavíme o rozpoznání.
Tady u mluvím o cizí pasti, poznané, sebrané.
Áh... tak potom je to jasný, nemáš návod, i když by si to (postava) zvládl(a), tak nevíš jak :umnik: :biggrin:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

George píše:
Anade píše:
George píše:
Tady u mluvím o cizí pasti, poznané, sebrané.
Áh... tak potom je to jasný, nemáš návod, i když by si to (postava) zvládl(a), tak nevíš jak :umnik: :biggrin:
Tak ještě jednou: mluvím o poznání (identifikaci). Na co potřebuju návod? Poznám past, umím ji sebrat (nejen zlikvidovat, získat!), ale pak je neidentifikovaná, že ani nevím, co je zač. Přitom při prozkoumání mi to jasně napsalo, že je to dispell.
Ach jo, kdyby se ozývali jen ti, co tomu rozumí a mají co říct k věci.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Anade píše:
George píše:
Anade píše: Tady u mluvím o cizí pasti, poznané, sebrané.
Áh... tak potom je to jasný, nemáš návod, i když by si to (postava) zvládl(a), tak nevíš jak :umnik: :biggrin:
Tak ještě jednou: mluvím o poznání (identifikaci). Na co potřebuju návod? Poznám past, umím ji sebrat (nejen zlikvidovat, získat!), ale pak je neidentifikovaná, že ani nevím, co je zač. Přitom při prozkoumání mi to jasně napsalo, že je to dispell.
Ach jo, kdyby se ozývali jen ti, co tomu rozumí a mají co říct k věci.
Nevzdychej, moc dobře vím, co jsi psal a co jsi tím chtěl říct, já taky řekl, co jsem chtěl, jen neumím psát moc dobře srozumitelně...
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

George píše: Nevzdychej, moc dobře vím, co jsi psal a co jsi tím chtěl říct, já taky řekl, co jsem chtěl, jen neumím psát moc dobře srozumitelně...
Tak co mluvíš o návodu a zvládnutí, i když anade neví jak? Přijde k rudému čtverci na zemi, systém jí napíše: Poznala jsi dispell. Sebere dispell, systém jí napíše: neznámá past.
Vzdychal imho zcela oprávněně :)
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

OK, tak ještě jednou, říkal jsem tohle
George píše: Toť můj názor, krom toho, že pokud zloděj položí past a pak ji veme neurčenou, asi to bude bug :bigwink:
Tím jsem samozřejmě nemyslel jen tenhle případ, ale i když jí položí někdo jinej (je napsáno zloděj, ne "ten, co pokládá")
Pokud to chce ještě někdo se mnou řešit, prosím po PM.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Anade píše:Jo a mimochodem, když prozkoumám položenou past, tak poznám, že je třeba dispell (i když už tam ležela, nepokládal jsem ji já). Když ji seberu, už to zase nevím, v inventáři je neidentifikovaná. To je podle mne taky BUG.
Dá se s tím něco udělat? Nejvíc mne štve, že položím past a po jejím sebrání nevím, co je zač a je do identifikace nepoužitelná.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Odpovědět