Metagame

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Především - uvědomuju si, že nejsem schopen hrát neinteligentní postavy. S tímto jsem taky postavu stavěl. Dvanáctka je nejnižší, na co jsem schopen přistoupit, a i tak s tím, že jsem věděl, ža to časem půjde nahoru. Tedy můj základní předpoklad pro RP Catigerna v oblasti moudrost a inteligence - a vlastně i charisma - kde si za zjizvený vzhled horského barbara a jedno oko mohu dovolit trochu lepší chování a trochu empatie - je ten, abych se nemusel omezovat. Chtěl jsem, abych hrál za něj co nejpřirozeněji a divadlo si užiju jen epizodně a tu a tam.

Jak říkám, princip skládání je jednoduchý. V osmi letech bez vysvětlení jsem hru složil, protože jsem uměl počítat. Catigern v 25 umí abecedu. Je na horní hranici lidského průměru inteligence (těch 120 víceméně opravdu sedí, řekněme spíše 110) tedy měl by umět hru složit. Nehledě na to, že kromě upozornění mě to ani nepustilo.

A to jsme se ještě s druhou postavou střídali po řádcích :-) Čistě pro zábavu našich postav. Konec vyšel na mě...

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Aefar píše:Především - uvědomuju si, že nejsem schopen hrát neinteligentní postavy. S tímto jsem taky postavu stavěl. Dvanáctka je nejnižší, na co jsem schopen přistoupit, a i tak s tím, že jsem věděl, ža to časem půjde nahoru. Tedy můj základní předpoklad pro RP Catigerna v oblasti moudrost a inteligence - a vlastně i charisma - kde si za zjizvený vzhled horského barbara a jedno oko mohu dovolit trochu lepší chování a trochu empatie - je ten, abych se nemusel omezovat. Chtěl jsem, abych hrál za něj co nejpřirozeněji a divadlo si užiju jen epizodně a tu a tam.

Jak říkám, princip skládání je jednoduchý. V osmi letech bez vysvětlení jsem hru složil, protože jsem uměl počítat. Catigern v 25 umí abecedu. Je na horní hranici lidského průměru inteligence (těch 120 víceméně opravdu sedí, řekněme spíše 110) tedy měl by umět hru složit. Nehledě na to, že kromě upozornění mě to ani nepustilo.

A to jsme se ještě s druhou postavou střídali po řádcích :-) Čistě pro zábavu našich postav. Konec vyšel na mě...
jenom si chci ujasnit - obvinění vyšlo po složení hádanky, nebo po zatáhnutí páky?
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Street_cz píše:
Aefar píše:Především - uvědomuju si, že nejsem schopen hrát neinteligentní postavy. S tímto jsem taky postavu stavěl. Dvanáctka je nejnižší, na co jsem schopen přistoupit, a i tak s tím, že jsem věděl, ža to časem půjde nahoru. Tedy můj základní předpoklad pro RP Catigerna v oblasti moudrost a inteligence - a vlastně i charisma - kde si za zjizvený vzhled horského barbara a jedno oko mohu dovolit trochu lepší chování a trochu empatie - je ten, abych se nemusel omezovat. Chtěl jsem, abych hrál za něj co nejpřirozeněji a divadlo si užiju jen epizodně a tu a tam.

Jak říkám, princip skládání je jednoduchý. V osmi letech bez vysvětlení jsem hru složil, protože jsem uměl počítat. Catigern v 25 umí abecedu. Je na horní hranici lidského průměru inteligence (těch 120 víceméně opravdu sedí, řekněme spíše 110) tedy měl by umět hru složit. Nehledě na to, že kromě upozornění mě to ani nepustilo.

A to jsme se ještě s druhou postavou střídali po řádcích :-) Čistě pro zábavu našich postav. Konec vyšel na mě...
jenom si chci ujasnit - obvinění vyšlo po složení hádanky, nebo po zatáhnutí páky?
Po složení hádanky. Ihned, jakmile dosedlo poslední písmeno na své místo.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

tak nějak jsem nad tím přemýšlel...
Jak hráč může poznat, zda jeho postava má ambice na vyřešení nějaké hádanky? Jde o to, že hráč má postavu dejme tomu s int. 12... přijde k hádance s tím, že jí vyřeší a bum, je obviněn z metagamu... podle té tabulky je psáno, že postava s int.10-12 dokáže, sice s obtížemi, vyřešit hádanku, ale když se to postavě povede, je obviněn z metagamu...a to ikdyž třeba postava veme stan a stráví u té hádanky několi dní než jí rozlouskne a i přesto je to metagame(takhle bych to zahrál, kdybych se měl řídit podle té tabulky)… jde mi o to, jak hráč pozná, zda ta postava tu hádanku může vyřešit, nebo ne?(aby se vyřešení té hádanky vyvaroval)… jestli si na to má vzít pomocníka, lektvary... přecijen tohle poznat je teprve složité, protože nám ta hádanka přijde absolutně jednoduchá...samozřejmě jde z části o umu vycítit to, zda na to postava má, ale ne všem se to musí podařit a pak jsou z toho podobné problémy
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Odpovědět