Truchlící třešeň
Moderátoři: World Builder, Dungeon Servant, Dungeon Master
Truchlící třešeň
U stříbrných vodopádů... pod umírající třešní, již někdo před rokem zasadil, se za vyčnívajícím kamenem tyčí hromádka rozkopané půdy. V čele této hromádky je jakýsi kříž z jasanového dřeva. Jakoby to byl maličký hrob. Hrob nějakého malého tvorečka a ta třešen působí že mu dělá přístřešek. Bohužel na oko třešen vypadá jakoby byla stará děravá barabizna, jak je stromek spustlý. U malého hrobu se čas od času objeví květiny. Čas od času je slyšet pláč truhlící ženy, ozývající se mezi vodopády.
U zkomírající třesně, tam kde nachází se neznámý hrob, tam kde šumějí vodopády se čas od času ozývají hlasy. Čas od času je odtamtud vidět záblesk světla. Modravého světla, který dopadá na hrob hned pod třešen. Čas od času tam sálá voda ze země, jakoby se drala na povrch. Někdy je tam vidět mlha, která dělá přikrývku nad hrobem, jakoby ho měla zahřát před zimou a chladem. Jsou tam častokrát vidět i květiny, mnoho květin. To místo ač je pochmurné září barvama, ať je zima nebo mráz... ožívá. To místo působí přímo magicky.
Na nějaký čas místo jakoby osamělo a jen švěholení čerstvě zelených lístků na útlém stromku třešínky zpívá tichou ukolébavku nad malým křízkem. Kmínek zdá se tento rok zpěvněl a i na větévkách rozkvetlo pár křehce vyhlížejících kvítků, které lákají na sladký nektar včely a pestrobarevné motýlky. Bzučení jejích křídel, ševel listoví a vlastně i cvrlikání ptáků.. nakonec je vlastně plné života.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Místo kde je u vodopádů u velkého kamene osamocená třešen vystřídal nemotorný křížek z jasanového dřeva statný kamenný náhrobek. Náhrobek je velmi jemně opracovaný. Má načervenalou barvu a je vyhlazený do matného lesku. Písmo na něm má půlkruhový tvar a působí trochu bledším odstnínem než kámen sám. Magiometrem byste možná naměřili nějakou drobnou zbytkovou magii. V noci se na něm odráží světlo více, než by mělo. Na poškození povrchu je třeba vynaložit mnohem většího úsilí než je na první pohled vidět. Na kameni je vyryto:
Elundir
1118
Přijmi Paní toto dítko a miluj ho stejně jako jej milujeme my.
Opatruj a chran prosím jeho duši
Elundir
1118
Přijmi Paní toto dítko a miluj ho stejně jako jej milujeme my.
Opatruj a chran prosím jeho duši
U vodopádů, tam kde je pod třešní malý kamený náhrobek se začli oběvovat sušené kvítky. Někdo dokonce položil tři dětské hračky pod náhrobek. Třešeň, která se vždy pyšnila svou krásou a sílou za poslední rok jakoby pookřála a zeslábla. Krutá zima si vzala svou dan. Kmen zeslábnul a kořeny se snaží držet stromek vší silou, aby nespadl do vody, ba dokonce na náhrobek. Někdy je odtamtud slyšet obyčená melodie píštaly. Zní to velmi obyčejně.
Naposledy upravil(a) anurin dne 26. 4. 2009 22.04, celkem upraveno 1 x.
Na slabé třešni, která se tyčí nad malým kamenným náhrobkem častokrát sedává černý havran. Kouká po okolí a vydává skřeky. Ten kdo přijde blíže, všimne si, že do náhrobku někdo zabodl zvláštně upravený a tvrzený meč. Meč je zabodlý do půlky čepele. Někdy jsou odtamtud slyšet dokonce i hlasy, jako kdyby tam někdo dlouhé hodiny něco vyprávěl, jindy zase jednoduché tóny z píšťaly.…
(Jednoduchá melodie, ozývající se na západní cestě od Stříbrných vodopádů, ozývá se odtamtud melodie píštali)
http://www.youtube.com/watch?v=Nf4JTqHG … re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Nf4JTqHG … re=related
Z okolí třešně zmizel jak mrtvý havran, tak i spadlé větve. Kmen je omotán látkou nasáklou jakousi nevábně zapáchající tekutinou a slabé větve kdosi podložil dřevěnými vidlicemi, aby nebyly tak namáhané. U stromku stojí i klacek s návnadou pro ptáky, kteří jak se doufá zbaví stromek brouků a havěti. Celé místo vypadá čistě a upraveně.
Smrt je jen začátek druhého dějství.