Kamená kůže a trpasličí obránce - dmg redukce

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Jen pro upřesnění, co tě zranilo za potvoru? některý potvory maj od patche 1.69 kombinovaný zranění, tudíž musíš mít pásek a plášť, aby se ti počítala ta 5/- redukce
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Tomyn píše:
kamenka: 10/5
DD: 3/-
opasek(plášť): 5/-

a já z těch 13dmg dostanu 3, což mi prostě přijde trochu nefer, měl bych dostat 0 pokud bych dostal 14dmg tak 1, jelikož si myslím že by se kamenka a DD mělo sčítat, když se sčítá pásek a DD, ještě sem ale nezkoušel jak funguje ochrana proti živlům a DD redukce, to by mě taky zajímalo
Počítá se největší redukce a to je v tomdle případě kamenka tudíž resistneš tech 10 z kamenky

Bez kamenky bys dal 3/- +5/- pokad bys vzal vhodnej opasek a pokad by nepřítel neměl zbran typu kosa řemdlih halapartna atd.
edit: obecně dvojí typ dmg. bodný/tupý sečný/bodný --->abys resist todle musíš mít resist na oboje jak napsal Kapik

2mísa:
NWN-wiki píše:Damage reduction stacks with damage resistance. So an Ironskin Ring, which provides 10/+5 damage reduction, will stack with a Greater Brawler's Belt, which provides 20/- bludgeoning resistance, resulting in a total of 30 damage ignored from each bludgeoning attack made with less than a +5 enhancement
Tady je to jednoznačně napsaný že se to sčítá to že musíš splnit další podmínky je věc druhá. Nesčítá se to akorát ve výsledku kde ti to na konzoli vyplivne jako dva resisty na jeden utok... ale dohromady je efekt stejnej. Jo a mám pocit že jde první redukce a pak resist :)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

sircervic píše: Tady je to jednoznačně napsaný že se to sčítá to že musíš splnit další podmínky je věc druhá. Nesčítá se to akorát ve výsledku kde ti to na konzoli vyplivne jako dva resisty na jeden utok... ale dohromady je efekt stejnej. Jo a mám pocit že jde první redukce a pak resist :)
Ja uz vazne nevim, jak ti to mam napsat … Kdyz pouzijes kombinaci redukce a rezistu, tak nebudes mit SOUCET do rezistu nebo SOUCET do redukce. Pouze v pripade, kdy splnis podminky pro oboje, tak ve vysledku ti oboje zredukuje zraneni, kazde tak, jak umi a dle danych priorit. Precti si PPROSIM, co celou dobu pisu a vysvetluju, vzdyt to mas na tech prikladech jasne ukazany! a BTW to co citujes, je presne to, co jsem ja ve svem prispevku pred tebou zodkazoval …
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

sircervic píše:Jo a mám pocit že jde první redukce a pak resist :)
Ne nejde, ale to uz jsem tu taky psal viewtopic.php?p=69873#69873
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

řešímu tu zbytečně akorát blbost míso... já vim jak to je hrál sem DDcka několikrát a používal sem pásky a vim jak to funguje... mě šlo jenom o to že tvrdíš že se to nesčítá to ale neni pravda kdyby se to nesčítalo tak nikdy nemužeš dosáhnout toho že s redukcí 10/- nakonec pohltíš na utok 15/-

Duležitý je aby to pochopil tomym a ostatní.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

sircervic píše:řešímu tu zbytečně akorát blbost míso... já vim jak to je hrál sem DDcka několikrát a používal sem pásky a vim jak to funguje... mě šlo jenom o to že tvrdíš že se to nesčítá to ale neni pravda kdyby se to nesčítalo tak nikdy nemužeš dosáhnout toho že s redukcí 10/- nakonec pohltíš na utok 15/-

Duležitý je aby to pochopil tomym a ostatní.
Snazim se ti jen vysvetlit, ze redukce 10/+5 v kombinaci s rezistenci 5/- ti NEDA rezistenci 15/-, ale jsou to dve odlisne pohlceni zraneni. Pokud ovsem nastanou podminky jak pro redukci tak pro rezistanci, tak ve vysledku ti to tech 15 bodu zraneni pohlti. Ale to uz se tu opakuju po nekolikate …
sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

řekl jsem že je nesmysl tu dál diskutovat na téma jestli se to sčítá nebo ne.. jestli vtom chceš pokračovat můžem přes PM nebo ICQ(mám ho v profilu) tot vše.

Jen doufám že jsme dotyčnejm lidem co nevěděli jak to funguje vtom neudělali brodel a jestli ano tak se moc omlouvám.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

tak následující obrázek, mám plᚍ 5/- sečné a opasek 5/- bodné a DD 3/- a na sobě kamenku a toto mi to udělalo ve výpisu

Obrázek

jinak to ještě řádně potestuji, protože mi to teda nedá, pokud z toho nevyplyne něco rozumného
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

to je zvláštní, já dám krk za to, že mně se pohlcení sčítalo (aspoň kaménka s pláštěm/opaskem..) dej mi chvilku, vyzkouším
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Kamenná kůže i feat trpasličího obránce dávají tzv. snížení (neboli pohlcení) zranění (damage reduction / soak damage). Jelikož se jedná o stejný typ ochrany, navzájem se nesčítá a použije se ten vyšší - tzn. v Brumlově případě kamenka, výjimkou jsou pouze featy trpasličího obránce, barbara a epická redukce, které se navzájem mezi sebou sčítají - zdůrazňuji, že pouze mezi sebou, tzn. ne s kamenkou apod.

Opasek a plášť dávají tzv. odolnost na zranění určitého typu (damage resistance), což je vlastnost, která se opět nesčítá sama se sebou, a při inkasování rány se použije obvykle ještě před snížením zranění. V Brumlově případě se však odolnost neprojevila, protože panter nemá typ damage sekání ani bodání, ale má myslím nějaký kombinovaný slashing-piercing nebo co.

Zřejmě tedy nejde o chybu ale standardní vlastnost nwn, není třeba to opravovat ani měnit. (Přesunuto z chyb do rad a řešení problémů.)
Naposledy upravil(a) Naylun dne 25. 5. 2009 17.45, celkem upraveno 1 x.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Tomyn píše:tak následující obrázek, mám plᚍ 5/- sečné a opasek 5/- bodné a DD 3/- a na sobě kamenku a toto mi to udělalo ve výpisu
jinak to ještě řádně potestuji, protože mi to teda nedá, pokud z toho nevyplyne něco rozumného
Otestovano. Proti tve potvore kombinace: kamenka, plast (5/- secne), opasek(5/- bodne) funguje a redukuje az 15 bodu (dle predpokladu). Jelikoz potvora dava secne i bodne zraneni, tak musis mit jak plast tak i opasek. Chyba bude nekde jinde a netyka redukce (snizeni zraneni), pac tu ti to korektne zapocita z kamenky. Nezapocitava ti to rezistanci (odolnost na zraneni). Mel jsi urcite plast s redukci na secne?
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

cybermisa píše:
Tomyn píše:tak následující obrázek, mám plᚍ 5/- sečné a opasek 5/- bodné a DD 3/- a na sobě kamenku a toto mi to udělalo ve výpisu
jinak to ještě řádně potestuji, protože mi to teda nedá, pokud z toho nevyplyne něco rozumného
Otestovano. Proti tve potvore kombinace: kamenka, plast (5/- secne), opasek(5/- bodne) funguje a redukuje az 15 bodu (dle predpokladu). Jelikoz potvora dava secne i bodne zraneni, tak musis mit jak plast tak i opasek. Chyba bude nekde jinde a netyka redukce (snizeni zraneni), pac tu ti to korektne zapocita z kamenky. Nezapocitava ti to rezistanci (odolnost na zraneni). Mel jsi urcite plast s redukci na secne?
ano měl jsem oboje, jinak co se dá dělat no myslel sem že se sčítá kamenka i DD snížení zranění + teda ten pásek a plášť

no budu stejnak hrát dál jako doposavad :)

díky za pomoc s mým problémem
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

no jak koukám, tak jste mě v testech předběhli :D
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

ano ano pak jsme to testli ještě s CM jednou a je to tak

sčítají se pásek nebo plᚍ 5/- a DD redukce

a nebo

sčítají se pásek nebo plᚍ 5/- a kamenka

kamenka a DD redukce se nesčítají - stejný bonus bere se vyšší

akorát kdyby někdo po mě šel zbraní +5 tak mám aspoň tu svou redukci za DD 3/-
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Odpovědět