Česká pirátská strana

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Česká pirátská strana

Příspěvek od Sethiel »

Narazil jsem na takovou … hm, řekněme zajímavost … kdo ještě nezná:
http://www.ceskapiratskastrana.cz/

http://www.zive.cz/Clanky/Ceska-piratsk … fault.aspx

Myslíte si, že něco takového je něco víc než jen recese nebo "hurá akce" nedomyšlená do konce? Ze začátku mě to celkem zaujalo, v mnoha aspektech s nimi souhlasím, ale jestli bych je s tímhle plánem mohl s klidným svědomím volit, to si teda nejsem jistý.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
dave
Příspěvky: 141
Registrován: 2. 7. 2007 23.32

Re: Česká pirátská strana

Příspěvek od dave »

Sethiel píše:
No hele jejich program jsem nečetl, ale půjde nejspíš o obdobu Švédské Pirátské strany a ta dostala ve volbách do euro parlamentu 7% a budou mít 1 zástupce.
http://zpravy.idnes.cz/prekvapeni-v-eur … anicni_stf
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Ja osobne bych je teda nevolil, pac mi prijdou nektere jine problemy daleko dulezitejsi nez hlavni body jejich programu.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká pirátská strana

Příspěvek od Sethiel »

dave píše:
Sethiel píše:
No hele jejich program jsem nečetl, ale půjde nejspíš o obdobu Švédské Pirátské strany a ta dostala ve volbách do euro parlamentu 7% a budou mít 1 zástupce.
http://zpravy.idnes.cz/prekvapeni-v-eur … anicni_stf
Vím. A opravuji termín "plán" nebo "program" … jak tak koukám, nic takového u nich ještě vlastně neexistuje, všechno je ještě v začátcích. Je to zatím jen myšlenka.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

cybermisa píše:Ja osobne bych je teda nevolil, pac mi prijdou nektere jine problemy daleko dulezitejsi nez hlavni body jejich programu.
Na ty důležitější problémy tu jsou majoritní strany. Pokud by nastala hypotetická situace, že by pirátská strana vyhrála volby a byla nejsilnější tak by se těm důležitějším problémům musela věnovat tak jako tak. Plus by musela (no spíš měla by) řešit to co si předsevzala.

A navíc je tu několik pravděpodobných předpokladů proč by i ty majoritní problémy mohli řešit výhodnějším způsobem - jedná se o mladé lidi nezatížené vazbami na vlivné kamarádíčky co jim dluží službičku, lidi kteří rozumí současné technologii a mentalitě lidí co s ní pracují a mladé a pružné lidi schopné prosadit i nová nekonvenční řešení. To nemá žádná z majoritních stran, ty už jsou zoufale zastaralé, zkostnatělé a vlastně i zdiskreditované.

Takže asi budu "piráty" volit - pro mě to je nejmenší zlo co na naši scéně je.
Naposledy upravil(a) labir dne 8. 6. 2009 15.49, celkem upraveno 1 x.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

labir píše:
cybermisa píše:Ja osobne bych je teda nevolil, pac mi prijdou nektere jine problemy daleko dulezitejsi nez hlavni body jejich programu.
Na ty důležitější problémy tu jsou majoritní strany. Pokud by nastala hypotetická situace, že by pirátská strana vyhrála volby a byla nejsilnější tak by se těm důležitějším problémům musela věnovat tak jako tak. Plus by musela (no spíš měla by) řešit to co si předsevzala.

A navíc je tu několik pravděpodobných předpokladů proč by i ty majoritní problémy mohli řešit výhodnějším způsobem - jedná se o mladé lidi nezatížené vazbami na vlivné kamarádíčky co jim dluží službičku, lidi kteří rozumí současné technologii a mentalitě lidí co s ní pracují a mladé a pružné lidi schopné prosadit i nová nekonvenční řešení. To nemá žádná z majoritních stran, ty už jsou zoufale zastaralé a zkostnatělé.

Takže asi budu "piráty" volit - pro mě to je nejmenší zlo co na naši scéně je.
Přesně moje řeč … zejména o těch nekonvenčních řešeních a "nové krvi". Něco takového je potřeba … akorát ne za každou cenu. Tady mi to ale určitě nepřijde "za každou cenu", naopak ta myšlenka zní velice dobře.

Na druhou stranu, právě kvůli tomu, že je strana v počátcích, ještě nevím její názory a stanoviska na spoustu dalších - důležitých - věcí.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Najsem si jist, jestli víte, že ve švédsku piráti dostali do europarlamentu skutečně jeden mandát.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Aefar píše:Najsem si jist, jestli víte, že ve švédsku piráti dostali do europarlamentu skutečně jeden mandát.
dave píše:
Sethiel píše:
No hele jejich program jsem nečetl, ale půjde nejspíš o obdobu Švédské Pirátské strany a ta dostala ve volbách do euro parlamentu 7% a budou mít 1 zástupce.
http://zpravy.idnes.cz/prekvapeni-v-eur … anicni_stf
Víme :clover:
Imagination is the only weapon in the war against reality.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

labir píše:
cybermisa píše:Ja osobne bych je teda nevolil, pac mi prijdou nektere jine problemy daleko dulezitejsi nez hlavni body jejich programu.
Na ty důležitější problémy tu jsou majoritní strany. Pokud by nastala hypotetická situace, že by pirátská strana vyhrála volby a byla nejsilnější tak by se těm důležitějším problémům musela věnovat tak jako tak. Plus by musela (no spíš měla by) řešit to co si předsevzala.

A navíc je tu několik pravděpodobných předpokladů proč by i ty majoritní problémy mohli řešit výhodnějším způsobem - jedná se o mladé lidi nezatížené vazbami na vlivné kamarádíčky co jim dluží službičku, lidi kteří rozumí současné technologii a mentalitě lidí co s ní pracují a mladé a pružné lidi schopné prosadit i nová nekonvenční řešení. To nemá žádná z majoritních stran, ty už jsou zoufale zastaralé a zkostnatělé.

Takže asi budu "piráty" volit - pro mě to je nejmenší zlo co na naši scéně je.
Klidne se priznam, naposledy jsem z presne stejnych duvodu a z touhy po zmene volil zelene, pac jsem tam videl moznost se prosadit a doufal ve zmenu. Jak zeleni dopadli, vsichni vime …

Souhlasim s tim, ze politika potrebuje omladit a potrebuje nekonvencni reseni, ale je zaroven nutne mit nejakou solidni "zakladnu znalosti" a penize. Otazkou je, jak to tihle mladi maji promyslene a naplanovane do budoucna. A solidni plan to chce, pac stat se muze cokoli a klidne uspet muzou. Jenze, aby zase nebyla ostuda, jako kdyz CSSD shodili vladu uprostred predsednictvi EU …

Kazdopadne, zadna z majoritnich stran me teda nelaka …
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Jojo, o těhdle vím už nějakou dobu a hned jak se dostanou na kandidátku, tak maj můj hlas :smile:
Odpovědět