Dobrovolné nasazení pout

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Dobrovolné nasazení pout

Příspěvek od kokosak »

Ková kravinka: Bylo by celkem fajn, kdyby šla pouta nasadit i nějakému člověku dobrovolně. Tj. aby nemusel spát/být opilý, sražený, holdlý apod. Nicméně aby byla zachována možnost nedobrovolného nasazení, navrhuju dopsat dialog, který by se poutané osoby ptal zda si pouta nechá nasadit. Něco jako:

If (znehybnen) then
. spoutat
else
. vyvolej_dialog_spoutani
. if vyvolej_dialog_spoutani = true then
.. spoutat
.else
..vypis "objekt musi byt spoutan"
.end if
end if
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrovolné nasazení pout

Příspěvek od George »

kokosak píše:Ková kravinka: Bylo by celkem fajn, kdyby šla pouta nasadit i nějakému člověku dobrovolně. Tj. aby nemusel spát/být opilý, sražený, holdlý apod. Nicméně aby byla zachována možnost nedobrovolného nasazení, navrhuju dopsat dialog, který by se poutané osoby ptal zda si pouta nechá nasadit. Něco jako:

If (znehybnen) then
. spoutat
else
. vyvolej_dialog_spoutani
. if vyvolej_dialog_spoutani = true then
.. spoutat
.else
..vypis "objekt musi byt spoutan"
.end if
end if
Ty si profi scripter že? :megalol:
Ehm, jak to myslíš? jako že když by se nehejbal, tak by při pokusu nasadit pouta naběhl rozhovor ve kterým si může vybrat nebo jak?
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Ne. Spíš tak, že pokud by byl holdlej/spal apod., tak by byl spoután automaticky, jak je tomu doposud. Pokud by holdlej nebyl, tak by mu naběhl dialog jestli se nechá spoutat bo ne. A pokud by se spoutat nechal, tak by byl spoután stejně jako kdyby byl na začátku holdlej.

A ne, profi skripter nejsem :)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

žeby se v někom probouzely zvrhlý choutky ? :dribble: :dribble:
jinak pouta dou nasadit i po přerušeným spánku, dokud je postava slepá, v baráku to de využít
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

*nasadí Labirovský tón* To potřebujete na všechno systém? :megalol:

No vážně.. když si je někdo bere dobrovolně, tak to snad odehraje ne? a kdyžtak můžete využít zpomalení pohybu :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Tak čekal jsem kdo se s něčím takovým ozve. Ono jedna věc si je nasadit v nějaké situaci, ze které se může velmi rychle stát jiná. Pak tu máme dědečkovy zvrhlé choutky.. a samozřejmě nasazení pout sama sobě s následným odevzdáním klíče (tohle si nasaď nebo tě zabiju)… možností je nepřeberně.

Je jen minimum lidí co uhrají pouta, když je mají nasazená ať se děje cokoli, ačkoli se dají spoutat dobrovolně. Trpká zkušenost.

Edit: Tahle sekce je pro nápady a připomínky. Mám nápad jak něco vylepšit, tak ho napíšu. Může být zamítnut, může být přijat, to už není na mě.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Ještě by bylo možná z hlediska systému snažší detekovat jestli ty pouta nenasazuju sobě a pak je nasadit i bez znehybnění. Obešlo by se to bez dialogu, odstranily by se případné možné komplikace kvůli lagům ( i když v takovém případě asi nehrozí), akorát by bylo nutné předat si mezi sebou pouta a pak klíč.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Sice nejde o nasazení pout, ale mám takovou menší připomínku... mám zato, že pouta dávají postavě selhání mystického kouzla díky tomu, že se postava nemůže dobře hejbat a tak seslat kouzlo s pomocí pohybů např. stejně tak ve zbroji... ovšem selhání mystického kouzla (u pout) se dává na všechna kouzla (teda alespoň mystická), tím pádem např. slovo moci nejde seslat a přitom obsahuje jen verbální složku a tudíž se u něj negestikuluje ale jen mluví a pouta by neměla vadit. Proto bych uvítal (pokud nemají pouta vlastnost magické interference :smile: ) aby se selhání kouzla vztahovalo jen na neuklidněná kouzla a kouzla bez somatické složky... co si o tom myslíte? :clover: :smile:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

George píše:Sice nejde o nasazení pout, ale mám takovou menší připomínku... mám zato, že pouta dávají postavě selhání mystického kouzla díky tomu, že se postava nemůže dobře hejbat a tak seslat kouzlo s pomocí pohybů např. stejně tak ve zbroji... ovšem selhání mystického kouzla (u pout) se dává na všechna kouzla (teda alespoň mystická), tím pádem např. slovo moci nejde seslat a přitom obsahuje jen verbální složku a tudíž se u něj negestikuluje ale jen mluví a pouta by neměla vadit. Proto bych uvítal (pokud nemají pouta vlastnost magické interference :smile: ) aby se selhání kouzla vztahovalo jen na neuklidněná kouzla a kouzla bez somatické složky... co si o tom myslíte? :clover: :smile:
v tom případě mága rovnou zabít :)

jinak asi ty pouta něco takového mají ne?
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Celý princip pout je v tom (alespn pro mne), aby bylo množno postavu zajmout bez nutnosti zabití. V opačném případě se zajetí lidí co to nedovedou uhrát dá provést výhradně killem. IC, když pouta prozkoumáš, zjistíš, že jsou i poněkud magická.

Závěr: nechal bych jak je.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

kokosak píše:IC, když pouta prozkoumáš, zjistíš, že jsou i poněkud magická.
No, když jsem stál v oblaku obrovského magického potenciálu, který mě i zraňoval, tak se mi stejně dařilo seslat občas kouzlo... takže pokud v poutech není obrovský magický potenciál, tak by neměli interferovat magii, ale dělat jen efekt, ke kterému byla magie v nich určená > posílit jejich odolnost.….
Tomyn píše: v tom případě mága rovnou zabít :)

jinak asi ty pouta něco takového mají ne?
Pouta mají selhání kouzla, jenže každého.. takže pokud mág umí kouzlit jen mluvou, bez různých gestikulací, např. mág jen řekne "světlo" a najednou se rozsvítí a pouta mu to ruší, je to trochu zvláštní

EDIT: v popisu je přímo napsáno"Síla kovu je ještě posílena kouzlem skrytým uvnitř" .. z čehož si odvozuji, že se jedná čistě o fyzické vlastnosti kovu a Epická Magická Interference s tím nemá mnoho společného.. pak by byla schopná zrušit schopnosti mága i byčí síla apod.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

No, spíš než Epická Magická Interference bych tomu říkal Normální Předpoklad Použitelnosti Pout v Magickém Světě.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

kokosak píše:No, spíš než Epická Magická Interference bych tomu říkal Normální Předpoklad Použitelnosti Pout v Magickém Světě.
Nj, to tu pak můžeme za chvíli nakupovat bomby rušící na několik hodin magii v okolí :biggrin:

Zkrátka podle mě to, že má někdo klidný kouzlo k těm poutům patří.… nějaká ta výhoda proti těm, co je mají posílený a co já vím... tím nechci porovnávat použitelnost featů, jen tím myslím to, že je to RP to samý jako třeba zbroj atd.


EDIT: je to to samý, jako když někdo zaváže pusu mágovi aby nemohl kouzlit.. jenže mág má neverbální kouzlo a osvobodí se, protože mu nezavázali ruce (to je asi trošku nereálné ;) )
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
hoodedskull
Příspěvky: 86
Registrován: 28. 12. 2008 11.21

Příspěvek od hoodedskull »

Takže když mágovi pouta tao rovnou zahrát i roubík do úst a je vyřešeno
_________________
GID: hoodedskull
Irma Střapatá - průzkumníčka a hudebníčka
Ramcen syn Erlordův - mistr řemesla kamenického
Thaldor Rakhum - poustevník z Fagadu

"Kdo s hrdostí nepřizná vlastní chyby, nemá hrdost!" Charles Dickens
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

George ma v principu pravdu, otazkou je samozrejme hratelnost. BTW, detailisti muzou zaroven s nasazenim pout dodat *nacpe mu smradlavou ponozku do pusy, aby nemohl mluvit* …
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

cybermisa píše:George ma v principu pravdu, otazkou je samozrejme hratelnost. BTW, detailisti muzou zaroven s nasazenim pout dodat *nacpe mu smradlavou ponozku do pusy, aby nemohl mluvit* …
No podle mě to hratelnosti spíš dodá>nebudou se pouta odlišovat od D&D pravidel..alespoň myslím :smile: … krom toho někteří jedinci s charismou v mínusu by toho nebožáka mága tou ponožkou usmrtili :megalol:
A když už jsme u toho, tak by se ty pouta měly dát nějak sundat..
Krom toho jsem nikdy nenarazil na tohle "Spoutaný má možnost se pokusit z pout vyvléknout, roztrhnout je, odemknout je nebo zneškodnit je kouzlem. Ovšem jedná se o časově i schopnostně náročnou činnost, která navíc je viditelná pro okolí. "..což je velká škoda... sice TO bych dal opravdu ale opravdu těžce překonatelný, ale takhle mi přijdou přesílený.
BTW: Na stránkách se toho píše o poutech hodně falešnýho.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Odpovědět