Boj s katanou aneb drobné vysvětlení technik

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Pokud Ti, Aefare, jde čistě o reakci hráče, tak tedy:
Když jsem viděl Catiho s dvě katanama prvně, tak jsem si myslel, že hráč toho mnoho o katanách neví a tedy je to omluvitelná chyba někoho, kdo je těmito zbraněmi fascinován jako mnoho jiných. Teď když vím, že jsi spíše barbar realističnosti, abys lépe zapadl do fantasy světa EQ, tak si ještě nejsem jist, co si myslet, ale nemyslím si, že dojdu k špatnému náhledu. Každopádně musím souhlasit s Cybermíšou, že dokud je to košér s pravidly a tak nějak i se zdravým rozumem (což je ten probléms tou realističností, ale přivřeme-li oko, které Cati nemá), tak je to v pohodě. :bleh:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Zkoušel jsem ten speciální krátký meč - když jsem ho vzal do ruky, zjistil jsem, že je stejně velký jako katana... Musím říct, že s tou modrou rukojetí se k té kataně v druhé ruce nehodí - a že to je vizuálně jediný rozdíl. A v podstatě i co se damage týče. Co by byl power gaming, kdybych si vzal w.f. na krátký meč, neztratil feat za exotic a používal tyhle dva meče, přičemž bych neměl žádný postih, protože jsou to dvě lehké zbraně... Takhle jsem se léta lopotil naučit se se dvěma katanama a používat každou z nich jednoruč ve svém vlastním stylu. Díky všem za příspěvky, pomohli jste mi...

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

OK. Mě osobně dvě katany nevadí, umím si představit, že prostě přijde namakanej barbar, vezme to jako dva jakýkoliv jiný meče a seká s tim hlava nehlava, proč ne. Trochu jinak bych se na to asi díval, kdybys to chtěl hrát nějak hodně "samurajsky" a oháněl se nějakýma tradicema apod., tam už by mi to asi trochu nesedělo. Jinak na PG/nePG diskuze kašli, důležitý je, jestli je ta postava uvěřitelná a zábavná pro tebe a ostatní, je mi jedno, jestli je silná nebo ne. Problémy nastávají až při zneužívání síly, což se tě, co já vím, netýká.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Přesně jak říká Naylun.

Hraj si co chceš a jak ccheš, i kdyby měl Catigern dva obouručáky... V reálu taky nikdo nesešle jediné kouzlo :)), tak nevím, proč tahat reál do fantasy boje.

(Stejně jako samotný meč nemá šanci proti sudlici/kopí/halapartně a stejně jako těžká kuše nikoho nesejme na jednu ránu)…
Kraki Skengdrang
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Kdyz uz jsme u tech podivnych kombinaci zbrani, spise nez dve katany me nedavno docela pobavila kombinace paveza a rapir :smile: nemluve o tom, ze dotycna postava byla zakuta cela v zeleze a na hlave hrnec :blink:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

cybermisa píše:Kdyz uz jsme u tech podivnych kombinaci zbrani, spise nez dve katany me nedavno docela pobavila kombinace paveza a rapir :smile: nemluve o tom, ze dotycna postava byla zakuta cela v zeleze a na hlave hrnec :blink:
No.. ten styl boje není zrovna nejlepší, ale proč ne? :bigwink: každej se dá probodnout :) inu.. vždyť je to jak kopí
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Znám postavu co to používá a tam je to hrané jako palaš. :)
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Alfray píše:Znám postavu co to používá a tam je to hrané jako palaš. :)
Ono je těch postav víc. Když se jim to líbí, tak proč ne?
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Já to nemyslel zle, psal jsem to "na obranu":) Že i tak to jde a nemusí to být vždy nutně jen kord, co se týče vzhledu:)
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Alfray píše:Já to nemyslel zle, psal jsem to "na obranu":) Že i tak to jde a nemusí to být vždy nutně jen kord, co se týče vzhledu:)
Já to jen podotýkal, neatakoval jsem tě... :bleh:
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

George píše:
cybermisa píše:Kdyz uz jsme u tech podivnych kombinaci zbrani, spise nez dve katany me nedavno docela pobavila kombinace paveza a rapir :smile: nemluve o tom, ze dotycna postava byla zakuta cela v zeleze a na hlave hrnec :blink:
No.. ten styl boje není zrovna nejlepší, ale proč ne? :bigwink: každej se dá probodnout :) inu.. vždyť je to jak kopí
Ja nerikal ze ne … Kdyz muze pulork napichovat vlky na destnik, tak proc nebojovat rapirem a pavezou. Ja jen rikam, ze je to rozhodne divnejsi nez dve katany a ze me to pobavilo :smile:
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

cybermisa píše:
George píše:
cybermisa píše:Kdyz uz jsme u tech podivnych kombinaci zbrani, spise nez dve katany me nedavno docela pobavila kombinace paveza a rapir :smile: nemluve o tom, ze dotycna postava byla zakuta cela v zeleze a na hlave hrnec :blink:
No.. ten styl boje není zrovna nejlepší, ale proč ne? :bigwink: každej se dá probodnout :) inu.. vždyť je to jak kopí
Ja nerikal ze ne … Kdyz muze pulork napichovat vlky na destnik, tak proc nebojovat rapirem a pavezou. Ja jen rikam, ze je to rozhodne divnejsi nez dve katany a ze me to pobavilo :smile:
Viděl jsem i orka, neštastného kytaristu. Zahrál jednu písničku a musel si koupit novou kytaru a nebo najít jinout pevnější hlavu.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

cybermisa píše:Kdyz uz jsme u tech podivnych kombinaci zbrani, spise nez dve katany me nedavno docela pobavila kombinace paveza a rapir :smile: nemluve o tom, ze dotycna postava byla zakuta cela v zeleze a na hlave hrnec :blink:
Tos asi viděl u mě a vážně to hraju jako jezdeckej palaš. Často hvězdičkuju, že s tím "kordem" seká. Nedělá mi ale problémy si místo toho vzít třeba dlouhej meč - i když nevím proč bych to dělal; ve hře jsou rozhodně přesílenější věci (pirátský meč?) než podivné kombinace zbraní (a to mě nedávno napadla šavle a sekerka :D).
Kraki Skengdrang
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Jon píše:
cybermisa píše:Kdyz uz jsme u tech podivnych kombinaci zbrani, spise nez dve katany me nedavno docela pobavila kombinace paveza a rapir :smile: nemluve o tom, ze dotycna postava byla zakuta cela v zeleze a na hlave hrnec :blink:
Tos asi viděl u mě a vážně to hraju jako jezdeckej palaš. Často hvězdičkuju, že s tím "kordem" seká. Nedělá mi ale problémy si místo toho vzít třeba dlouhej meč - i když nevím proč bych to dělal; ve hře jsou rozhodně přesílenější věci (pirátský meč?) než podivné kombinace zbraní (a to mě nedávno napadla šavle a sekerka :D).
Můžu říct, že občas se mi při písni harpyjí objeví v ruce nůž na stahování zvěře a geologické kladívko - a taky jsem je tak už zabil :-)

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

katany?

Příspěvek od hemendo »

Ehm, tak já si vytvořim postavu, s tím, jak se mi líbí dual katany a říkám si. "to skoro nikdo nemá, tak proč ne" Toho času náhodou narazím na tuhle diskuzi na forku a řeknu vám :angry: , dost jsem to schytal :ermm:
No a když si jí pročítám a začtu se jak se ke kataně používá kratší mečík, okamžitě mi docvakne, že sečný krátký meč vlastně vypadá jako malá katana, tak si řeknu, jak jsem na to vyzrál. Čtu dál a on to někdo za dva řádky napíše :no: :crazy: tak to je fakt bída :helpsmilie:
Nachjuamifiči
Příspěvky: 24
Registrován: 16. 7. 2009 22.04

Re: katany?

Příspěvek od Nachjuamifiči »

hemendo píše:Ehm, tak já si vytvořim postavu, s tím, jak se mi líbí dual katany a říkám si. "to skoro nikdo nemá, tak proč ne" Toho času náhodou narazím na tuhle diskuzi na forku a řeknu vám :angry: , dost jsem to schytal :ermm:
No a když si jí pročítám a začtu se jak se ke kataně používá kratší mečík, okamžitě mi docvakne, že sečný krátký meč vlastně vypadá jako malá katana, tak si řeknu, jak jsem na to vyzrál. Čtu dál a on to někdo za dva řádky napíše :no: :crazy: tak to je fakt bída :helpsmilie:
Tak to sem na tom podobně... :biggrin: Jen škoda toho wakizashi :ermm:
Odpovědět