Rozšíření oddílu na HDD

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Street_cz píše:vyzkoušel jsem parametry /r i /p na všechny lokální disky a bez potíží
Takže disky nemají chybný sektory, souborový systémy jsi opravil CHKDSKem, a přesto to pořád háže tu stejnou chybu?
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Sethiel píše:
Street_cz píše:vyzkoušel jsem parametry /r i /p na všechny lokální disky a bez potíží
Takže disky nemají chybný sektory, souborový systémy jsi opravil CHKDSKem, a přesto to pořád háže tu stejnou chybu?
Zjevně
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Street_cz píše:
Sethiel píše:
Street_cz píše:vyzkoušel jsem parametry /r i /p na všechny lokální disky a bez potíží
Takže disky nemají chybný sektory, souborový systémy jsi opravil CHKDSKem, a přesto to pořád háže tu stejnou chybu?
Zjevně
Pokud tam máš NTFS (a to asi máš), pak už mě nic dalšího konkrétního nenapadá. Takže zkoušet ty možnosti, který už tu zazněly - sehnat jinej soft na rozdělování disku, zkusit to s ním. Pokud máš problém s tím, že ti nic nejede na Vistách nebo x64, může být řešením to zkusit pod jinýma Windowsama (pod Linuxem bych si NTFS takhle měnit netroufl).

Tj. třeba vytáhnout disk, donést ke kamarádovi na stroj s WinXP a udělat to tam (pokud ještě nemáš plombu).

Nebo zkusit, jestli jde nějaká partitiona aspoň rozdělit, udělat si několikagigovej novej oddíl a nainstalovat WinXP jen na tu změnu - je to hrozně neohrabanej postup, ale měl by fungovat, a to i s plombou.

Nevyznám se tolik v technologiích sdílení disků po síti, ale myslím, že žádná není dost nízkoúrovňová, aby umožnila to, co potřebuješ.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Asi udělám investici do externího hadru a všechny data nahážu tam... ale pak se pokazí i ten a jsem bez dat :blink: protože asi nenajdu ochotného kamaráda, který by si nechal otevřít kompa a dát tam cizí disk
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Street_cz píše:Asi udělám investici do externího hadru a všechny data nahážu tam... ale pak se pokazí i ten a jsem bez dat :blink: protože asi nenajdu ochotného kamaráda, který by si nechal otevřít kompa a dát tam cizí disk
Máš asi jinej druh kamarádů než já … já kdybych s tímhle přišel za kamarádem, tak bych ho chvilku hledal ve změti káblů a rozdělaných počítačů a pak by jsme u toho strávili příjemné odpoledne klábosením, případně nadáváním na kdeco (ach ty vzpomínky … káblování lanky, přeinstalace Windows, zálohování odcházejícího disku na čtyři malý … hmm).

Další možnost je nějakej externí disk si půjčit … jeden kamarád to tak nedávno dělal, půjčoval jsem mu můj. Shodou okolností mi tady zrovna leží skoro prázdnej … takže se zkus poptat, třeba budeš mít štěstí.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Chapu-li to spravne, tak se poustis do zmeny velikosti systemoveho oddilu ( timpadem i ostatnich ), protoze ti je malo 30GB na system, ikdyz si veskerej soft instalujes na ty zbyvajici oddily ?? Na NTFS bych si tyhle hazardni hry odpustil a radsi se podival, co ze to tolik zere ;)

Tak nejak tipuju ze nejvetsi misto zabira tvuj profil, co? :biggrin:
Dives, qui sapiens est
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Praetor píše: Na NTFS bych si tyhle hazardni hry odpustil a radsi se podival, co ze to tolik zere ;)

Tak nejak tipuju ze nejvetsi misto zabira tvuj profil, co? :biggrin:
asi jsemmoc nezkušený, ale já bych to hazardní hrou nenazval.. poprvé to proběhlo bez jediného problému.. sice tam teď jistý problém je, ale pokud mi má odejít disk, tak je dobře, že o tom problému vím a proto už sháním hadr na zálohu
co mi zabírá tolik místa nevím, já to tipuju na aktualizace woken, SP2 nějaké to místečko zabírá... pravidelně promazávám a oddíly udržuji
jen dodám, že nyní jsem chtěl rozšířit jiný a chtěl jsem využít volné místo ze stejného oddílu, ze kterého jsem čerpal i v prvním případě, kdy to proběhlo bez potíží, tak jsem s tímhle opravdu nepočítal (vádné bloky jsou u toho oddílu, ze kterýho jsem chtěl místo brát a ze kterýho jsem prve bral)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

resize oddilu znamena, ze nejdriv musis zmensit file system, pak se smaze partition tabulka a zapise se nova … a tohle nechas delat windows klikaci utilitku a spolehas se ze to udela spravne :biggrin: nikdy z toho nemam dobrej pocit a to to delam rucne :) ano, nazyvam to hazardem, hlavne u win :bleh: ale to je jedno …

Neresim ted to ze chces zvetsit sys oddil. WinXpProSP2 tu mam pusteny ve virtualu na 3GB oddilu, zabrano 2.5GB po aktualizacich. Proste se mi nezda tech 25GB pro system, win jsou sice nenazrany, ale … Kolik ma tvuj profil ?
Dives, qui sapiens est
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Praetor píše:Neresim ted to ze chces zvetsit sys oddil. WinXpProSP2 tu mam pusteny ve virtualu na 3GB oddilu, zabrano 2.5GB po aktualizacich. Proste se mi nezda tech 25GB pro system, win jsou sice nenazrany, ale … Kolik ma tvuj profil ?
necelých 300mb, samotný visty zabírají 23GB...
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Street_cz píše:
Praetor píše:Neresim ted to ze chces zvetsit sys oddil. WinXpProSP2 tu mam pusteny ve virtualu na 3GB oddilu, zabrano 2.5GB po aktualizacich. Proste se mi nezda tech 25GB pro system, win jsou sice nenazrany, ale … Kolik ma tvuj profil ?
necelých 300mb, samotný visty zabírají 23GB...
Mea culpa, prehlidl jsem v tvem prvnim postu ze mas Visty.
Dives, qui sapiens est
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

tak jsem nechal běžet opravu přes příkaz /r na všechny oddíly pár hodin, furt dokola a přeci jen to našlo nějaké chybné toky souborů a mapy... prý opraveno, akorát nevím jestli tam ještě něco není :) jen se chci zeptat, nevíte, jestli se dá někde vynutit LOG z těch testů? nestíhal jsem všechny kontrolovat, co bylo vše opraveno a rád bych si to projel, nespouštěl jsem to za běhu systému
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

V Event Viewer v položce Winlogon, pokud používáš klasický chkdsk po restartu.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Street_cz píše:tak jsem nechal běžet opravu přes příkaz /r na všechny oddíly pár hodin, furt dokola a přeci jen to našlo nějaké chybné toky souborů a mapy... prý opraveno, akorát nevím jestli tam ještě něco není :) jen se chci zeptat, nevíte, jestli se dá někde vynutit LOG z těch testů? nestíhal jsem všechny kontrolovat, co bylo vše opraveno a rád bych si to projel, nespouštěl jsem to za běhu systému
Moc se nevyznám ve Windowsech, ale co chkdisk /r > log1.log ? Zpětně nevím.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Sethiel píše:
Street_cz píše:tak jsem nechal běžet opravu přes příkaz /r na všechny oddíly pár hodin, furt dokola a přeci jen to našlo nějaké chybné toky souborů a mapy... prý opraveno, akorát nevím jestli tam ještě něco není :) jen se chci zeptat, nevíte, jestli se dá někde vynutit LOG z těch testů? nestíhal jsem všechny kontrolovat, co bylo vše opraveno a rád bych si to projel, nespouštěl jsem to za běhu systému
Moc se nevyznám ve Windowsech, ale co chkdisk /r > log1.log ? Zpětně nevím.
rikal ze to nepoustel za behu systemu … ale jinak by to bylo spravne :smile:
Dives, qui sapiens est
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

drake127 píše:V Event Viewer v položce Winlogon, pokud používáš klasický chkdsk po restartu.
díky, tohle bylo přesně to, co jsem potřeboval vědět
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Odpovědět