Extras - slib chudoby

Chyby v systémových věcech

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Extras - slib chudoby

Příspěvek od Jon »

Má postava má runu "slib chudoby" a i s naprosto minimálním majetkem, který naprosto jistě nepřekračuje 15 000 gp se jí objevuje systémová hláška, že ztrácí auru. Problémy začaly po konverzi předmětů z prvotní lokace na novou verzi.
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Stalo se mi to také, poté, co se nová postava s touto runou podruhé nalogovala (stvořena byla ten samý den několik hodin předtím).

Ztrácel jsem auru, ač jsem neměl skoro nic. Tak jsem i z toho mála něco vyházel do koše a za chvilku se to samo nějak zpravilo.

Netuším, čím to bylo.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Potvrzuji co říkal Balrog, stalo se to při druhém lognutí. Při třetím už se žádné problémy nedostavovaly, i když jsem se ničeho nezbavoval.
Kraki Skengdrang
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Jon píše:Potvrzuji co říkal Balrog, stalo se to při druhém lognutí. Při třetím už se žádné problémy nedostavovaly, i když jsem se ničeho nezbavoval.
Stejná zkušenost se stejným lognutím

EDIT: Ještě upřesním - já měl přísahu. Myslel jsem si, že je to věcmi z tvorby postavy... zkusil jsem koupit nějaké jídlo a sníst ho a pak už se to neobjevilo...

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
hoodedskull
Příspěvky: 93
Registrován: 28. 12. 2008 11.21

Příspěvek od hoodedskull »

Tak já bych chtěl taky prodiskutovat potenciální problém s touto extras runou, nebo taky možná prosté nepochopení fungování tohoto systému. Ponevadž se mi stalo to že mi začala aura klesat v obchodě když jsem si zkoušel oblečení, podotýkám že zkoušel, tzn. nekoupil. Je toto vpořádku?
_________________
GID: hoodedskull
Irma Střapatá - průzkumníčka a hudebníčka
Ramcen syn Erlordův - mistr řemesla kamenického
Thaldor Rakhum - poustevník z Fagadu

"Kdo s hrdostí nepřizná vlastní chyby, nemá hrdost!" Charles Dickens
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

hoodedskull píše:Tak já bych chtěl taky prodiskutovat potenciální problém s touto extras runou, nebo taky možná prosté nepochopení fungování tohoto systému. Ponevadž se mi stalo to že mi začala aura klesat v obchodě když jsem si zkoušel oblečení, podotýkám že zkoušel, tzn. nekoupil. Je toto vpořádku?
Technicky by nejspíš neměla mít postih, jelikož postava předmět nevlastní. Stejně tak, když dostane do ruky, co jí nepatří (někdo jí něco půjčí, dá do úschovy apod.), neměla by aura postavy klesat. Systém tyto věci bohužel neumí rozlišovat, i když neprodané předměty z obchodu (ty označené "turn resistance +1") by možná mohl. Lze to ale brát i jako hříšné myšlenky ("jak by mi asi tak slušel tenhle nádherný kabát?"), za které tvou postavu stihne trest. Čili v tom to případě to nemusí být vyloženě bug, na to je to příliš evidentní možnost "potíží."
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
hoodedskull
Příspěvky: 93
Registrován: 28. 12. 2008 11.21

Příspěvek od hoodedskull »

Pavel Urban píše:
hoodedskull píše:Tak já bych chtěl taky prodiskutovat potenciální problém s touto extras runou, nebo taky možná prosté nepochopení fungování tohoto systému. Ponevadž se mi stalo to že mi začala aura klesat v obchodě když jsem si zkoušel oblečení, podotýkám že zkoušel, tzn. nekoupil. Je toto vpořádku?
Technicky by nejspíš neměla mít postih, jelikož postava předmět nevlastní. Stejně tak, když dostane do ruky, co jí nepatří (někdo jí něco půjčí, dá do úschovy apod.), neměla by aura postavy klesat. Systém tyto věci bohužel neumí rozlišovat, i když neprodané předměty z obchodu (ty označené "turn resistance +1") by možná mohl. Lze to ale brát i jako hříšné myšlenky ("jak by mi asi tak slušel tenhle nádherný kabát?"), za které tvou postavu stihne trest. Čili v tom to případě to nemusí být vyloženě bug, na to je to příliš evidentní možnost "potíží."
Kdyby si postava nakonec jedny saty koupila, zadny postih by nenastal, takze bych hrisne myslenky vypustil, ono totiz slo o to ze na vyzkouseni si vzala ssebou vic kusu a pak zacala aura klesat, prave na turn resistance sem myslel, jestli by tohle nemohla resit.
_________________
GID: hoodedskull
Irma Střapatá - průzkumníčka a hudebníčka
Ramcen syn Erlordův - mistr řemesla kamenického
Thaldor Rakhum - poustevník z Fagadu

"Kdo s hrdostí nepřizná vlastní chyby, nemá hrdost!" Charles Dickens
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Pavel Urban píše:
hoodedskull píše:Tak já bych chtěl taky prodiskutovat potenciální problém s touto extras runou, nebo taky možná prosté nepochopení fungování tohoto systému. Ponevadž se mi stalo to že mi začala aura klesat v obchodě když jsem si zkoušel oblečení, podotýkám že zkoušel, tzn. nekoupil. Je toto vpořádku?
Technicky by nejspíš neměla mít postih, jelikož postava předmět nevlastní. Stejně tak, když dostane do ruky, co jí nepatří (někdo jí něco půjčí, dá do úschovy apod.), neměla by aura postavy klesat. Systém tyto věci bohužel neumí rozlišovat, i když neprodané předměty z obchodu (ty označené "turn resistance +1") by možná mohl. Lze to ale brát i jako hříšné myšlenky ("jak by mi asi tak slušel tenhle nádherný kabát?"), za které tvou postavu stihne trest. Čili v tom to případě to nemusí být vyloženě bug, na to je to příliš evidentní možnost "potíží."
Jen drobný potížistický rejp: tím tvým "hřešením" lze pak okecat takřka jakýkoliv bug :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Čistě z hlediska aury bych u postav s runami slibu a přísahy chudoby vůbec nebral v potaz to, že jim párkrát poklesne aura o to minimum, o které klesá. Zpravidla jsou všechny postavy s těmito runami adepti na permanentní zářivou auru (můj poznatek z praxe, pokud dodržujete poznámku z nahrávacích obrazovek "starejte se o svou auru") a tu a tam taková prkotina se snadno vstřebá. Nicméně je vhodné si šaty zkoušet po jednom kusu, je to jedodušší než kvůli tak malé pravděpodobnosti výskytu "chyby" upravovat složitě skript a vkládat do něj až absurdní výjimky.

Chyba je nahlášená... a rejpání netřeba :bigwink:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Odpovědět