Vzkříšení NPC

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Vzkříšení NPC

Příspěvek od Aefar »

Je možné zajistit systémově vzkříšení (oživení) NPC?

Setkal jsem se s tím v poslední době několikrát a:

1) Nevím, jestli mám hrát jejich vzkříšení ve ** (zatím to dělám, protože není důvod, aby to, co funguje na PC, nefungovalo na NPC) nebo hrát, že to nefunguje
2) Ví o tom jen ty postavy, které u toho bezprostředně jsou - a další pak zase reagují na *oživlé NPC* jako na mrtvolu...

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Ano systemove [skriptove] to mozne je ovsem tusim ze uz se to navrhovalo, ale netusim jestli to je na poradniku veci na udelani nebo se to z nejakeho duvodu zavrhlo. Nicmene ozivovani NPC ve vetsine ostatnich svetu fuguje zcela bez problemu a nenapada mne zadny zneuzitelny faktor. Z RP duvodu bych se za to take primluvila.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Ano, mluvilo se o tom a nebylo plánováno zavedení.
A k tomu jak to hrát? Dle mě má v tomhle jasně navrch systém a grafika - hvězdičkovat že neboštík je živý se mi nelíbí.
A jak hrát to že u NPC to negunguje? Normálně na něj "prsknout" vzkříšení a to že nebyl k životu přiveden odehrát dle možností postavy. Nehrát vzkříšení jako samozřejmost která se zvládne s prstem v nose, holt tomuhle chudákovi nebylo dopřáno.
Hrát to asi jako vzkříšení PC, který se odlogne.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Pokud neni dostupne DM, je korektni hrat to tak, ze se oziveni nezdarilo …
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

cybermisa píše:Pokud neni dostupne DM, je korektni hrat to tak, ze se oziveni nezdarilo …
OK, no, ony stejně v tom případě obvykle nezůstanou na místě - tahají se do chrámu, rodině, uklízejí se, házejí ze skal a já nevím co všechno :smile:

Nicméně návrh je na možnost oživování NPC... Pokud je zájem

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Aefar píše:
cybermisa píše:Pokud neni dostupne DM, je korektni hrat to tak, ze se oziveni nezdarilo …
OK, no, ony stejně v tom případě obvykle nezůstanou na místě - tahají se do chrámu, rodině, uklízejí se, házejí ze skal a já nevím co všechno :smile:

Nicméně návrh je na možnost oživování NPC... Pokud je zájem
Myslim, ze to systemove mozne nebude - obcas ani DM nemuze "zvednou" NPC. Muzu ale nechat zmizet mrtvolu, coz je super :smile:
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Posledně co jsem s tímhle měl problém, sjem hraničáře cituplně odnesli do chrámu a pak jsem si napsal vzkaz *mrtvola zde není*, do obsahu uvedl, co o tom řeknou NPC z okolí a bylo. :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Odpovědět