Router G664 D-link

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Router G664 D-link

Příspěvek od sciorp »

dotaz na lidi od sítí, nevíte zdali se dá nastavit na tomhle routeru autorestart, (1/24) ??
díky já to nenašel ani nevygooglil (ježiš to je slovo) :bleh:
PODPIS
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Nevím, ale proč něco takového potřebuješ? Tyhle krabičky jsou naopak obvykle dělané na to, aby běžely 24/7 a dokonce jsem slyšel i děsivé historky o routerech, které po resetu zapomněly svá nastavení (a tudíž byl ten reset tím posledním, co router udělal do příjezdu technika o týden později). Takže chápu, že moc neradím, ale přemýšlím, jestli nejde tvůj cíl dosáhnout nějak jinak, než je autorestart routeru.

Jinak by samozřejmě šla udělat/koupit krabička, která prostě jednou za x hodin vypne a sepne napájení, no.
Amber
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Darthirii píše:Nevím, ale proč něco takového potřebuješ?
Tusim proc to potrebuje … protoze to je ADSL router :)

Kazdopadne nebylo by od veci rozepsat procpak zrovna othle reseni. Jestli vytuhava pravidelne spojeni, zkusil bych nejdriv updatnout firmware.

Reset by samozrejme sel vyresit i za pomoci jineho pc, kterej by akorat poslal request na prislusnou admin reset stranku routeru s loginem a heslem. ( jestli ses tucnak pozitivni staci ti na to wget )
Naposledy upravil(a) Praetor dne 26. 11. 2009 11.18, celkem upraveno 1 x.
Dives, qui sapiens est
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Wget máme portnutý i na Windows
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

S ADSL moc zkušeností nemám, ale to se snad taky nemusí vypínat, ne? A pokud to je natolik nestabilní, že to padá, tak to hoďte z okna (nebo reklamujte nebo opravte).

Ale jak píše Praetor, není problém udělat nějaký cronjob a poslat příkaz k restartu ať už pomocí SSH nebo HTTP. Musíš k tomu mít ale zvláštní stroj, který musí přirozeně běžet.
Amber
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

firm. jsem updatovat asi před týdnem, ano je to ADSL router
udělejme si taktickou přestávku pro vysvětlení rozdílu mezi
a) RESTARTEM
b) RESETEM

možnost a je prach običejný vypnutí a zapnutí, a to je to co já potřebuju
možnost b je prach obyčejnej návrat do továrního nastavané (a to fakt nepotřebuju)

nejsem tučnák

a důvod prostě po delší době se ta bedna zasekna a přestane překládat DHCP tzn. jede skype, ICQ, Steam atd ale nekouknu se na web a to nikdo ze skupiny uživatelů tohohle routeru
a manuální restart mě už vážně začal n*****t
PODPIS
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

sciorp píše:firm. jsem updatovat asi před týdnem, ano je to ADSL router
udělejme si taktickou přestávku pro vysvětlení rozdílu mezi
a) RESTARTEM
b) RESETEM

možnost a je prach običejný vypnutí a zapnutí, a to je to co já potřebuju
možnost b je prach obyčejnej návrat do továrního nastavané (a to fakt nepotřebuju)

nejsem tučnák

a důvod prostě po delší době se ta bedna zasekna a přestane překládat DHCP tzn. jede skype, ICQ, Steam atd ale nekouknu se na web a to nikdo ze skupiny uživatelů tohohle routeru
a manuální restart mě už vážně začal n*****t
Ne, opravdu jsem tim nechtel uvadet jednou za den router do tovarniho nastaveni. Reset napajeni samozrejme ;) S dhcp to nema nic spolecnyho, to se stara akorat o pridelovani adres, tvuj problem muze bejt max v NATu.

Jen tak mimochodem, nemas nahodou problem s DNS? Podivej co ti prideluje DHCP za DNS servery. Jestli to je IP brany ( tvyho routeru ) tak ho donut at klientum predava IP rovnou DNS providera. Timhle vyradis z provozu DNS cache na routeru a budes se ptat rovnou svyho ISP.

Vzhledem k tomu ze ti jede skype a icq i steam, tak ty k zivotu dns nepotrebujou :) a prijde mi divny ze by se ti "zasekl" jenom port 80, vsazim na DNS.
Dives, qui sapiens est
Odpovědět