Instalace Win XP Pro

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Instalace Win XP Pro

Příspěvek od Pipi_CZ »

Zdravím lidičky. Mám zapeklitý problém a už si opravdu nevím rady. Do rukou se mi dostal sice nepříliš nový notebook i když k zahození také není. Chtěl jsem na něm přeinstalovat Windows.

JENŽE. Po načtení instalace v dosu (v ten okamžik kdy obrazovka zčerná a v levém horním rohu začne blikat kurzor) dál nepokračuje. Jednoduše zamrzne a nereaguje. Instalace by normálně měla v pořádku pokračovat, ale tady ne.
Do upgradu biosu se zatím nechci nijak moc hrnout jelikož jsem se dočetl že desky od Asusu jou na to háklivé a flashnutí biosu není jen tak

Na jednom fóru jsem našel diskuzi kde se tímto problémem zabývali, ale nic mi nepomohlo.(http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=1924)

Prosím všechny kdo vědí nebo se s tímto již setkali za každou malou radu, budu moc vděčný.

(další info případně zodpovím)
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Než to začne načítat ty ovladače, vypíše se hláška "stiskněte klávesu XXX pro YYY", přičemž XXX je buď F6 nebo F7 a ono YYY už si přesně nepamatuju, protože už je to pěkně dávno, co jsem to dělal. V téhle chvíli je nutné stisknout klávesu … je to určitě jedna z těchhle (F6 nebo F7), ale nevím už ani, jestli je to ta, která se tam vypíše, nebo ta druhá.

Naposled jsem to pokud vím řešil tak, že jsem zuřivě bubnoval do F6 a F7 od začátku načítání až do půlky načítání ovladačů.

Tahle klávesa, která pokud vím není moc dokumentovaná a ani ta doba, kdy ji máš stisknout, není nijak výrazně zmíněná, změní nějaké nastavení ohledně BIOSu - v případě zastaralých BIOSů jako byl můj na starém počítači bylo tohle potřeba, aby to nezamrzlo. Strávil jsem nad tím spousty času, než jsem to vyšpekuloval.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Cituji z odkazovaného článku (odkazovaného nadvakrát, z té diskuze):

Pokud upgrade opět přestane reagovat, může být příčinou nekompatibilita hardwaru. Zkuste zakázat podporu rozhraní ACPI. Po restartování počítače se zobrazí možnost Stisknutím klávesy F6 přidat ovladače řadiče SCSI. Na této obrazovce stiskněte klávesu F7. Nezobrazí se žádné potvrzení provedené operace.

Tohle je přesně ono, co se dělo mně. Takže dotyčná klávesa je F7 a stiskne se když naskočí dole na řádku nápis "stiskněte F6 pro cosi jinýho". Žádný informace o F7, žádný potvrzení stisknutí, nic. Akorát to funguje. Teda … mně.

EDIT: Aspoň myslím, že je to ono … už je to hrozně dávno :) Každopádně tenhle postup fungoval, už si jen nepamatuju důvod. :bigwink:
Naposledy upravil(a) Sethiel dne 8. 12. 2009 19.14, celkem upraveno 1 x.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

- co je tam za stavajici system / byl predinstalovany od prodejce ? ( instal win si vylame zuby pokud partition id jsou "nestandardni" )
- co to je za hw? ( nepotrebuje to treba driver disc pro sata controller ? )


naopak bych rekl ze asus ma jeden z nejvic user-friendly flashnuti biosu, protoze se to dela primo z biosu a binarku muzes mit ulozenou treba jenom na flashce ( Asus EZ Flash, pokud to tedy neni pravdu historicky kousek, ale tohle uz delaji nejakej ten patek ). Nehlede na to, ze pokud ten system co tam mas ted je jeste funkcni, muzes udelat live update primo z WIN ( pokud nepadaj ).
Dives, qui sapiens est
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Sethiel píše:F7
To jsem zkoušel, bezúspěšně
Praetor píše:- co je tam za stavajici system / byl predinstalovany od prodejce ? ( instal win si vylame zuby pokud partition id jsou "nestandardni" )
Při prvním pokusu o reinstal tam byly nainstalované Windows XP Home edition. Myslel jsem si že je to tím systémem a tak jsem celý počítač zformátoval. To nepomohlo problém trvá. (přeinstalovaný od prodejce nebyl)
Praetor píše:- co to je za hw? ( nepotrebuje to treba driver disc pro sata controller ? )
Nevím co myslíš, můžeš to prosím upřesnit? :ermm:

Flashnout bios … no nevím - poslední možnost :no:
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Pipi_CZ píše:
Praetor píše:- co to je za hw? ( nepotrebuje to treba driver disc pro sata controller ? )
Nevím co myslíš, můžeš to prosím upřesnit? :ermm:

Flashnout bios … no nevím - poslední možnost :no:
Vyrobce + model toho notebooku. Paklize SATA/PATA radic ovlada nestandardni chipset, tak pri instalaci potrebujes driver disc. Vetsinou ti system nahlasi ze nevidi zadny disk, ale muze vytuhnout uz takhle pri inicializaci.
Dives, qui sapiens est
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Asus A4L
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

hmh, obyc chipset ….

ted uz trochu tapani, ale co bych vyskousel je v biosu pozakazovat zbytecnosti (lan,adio,modem …) popr. jestli jde vypnout ACPI
Dives, qui sapiens est
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

no a pak uz to snad jedine postavit na velky stos papiru …

zkousel si nekdy treba … ubuntu? :bleh:
Dives, qui sapiens est
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Podle mně je to ten SATA disk, popřípadě RAID řadič.… taky mi to nešlo nainstalovat, bylo třeba zmáčknout ve vhodnou chvíli F6 (napíše to něco o řadičích disku), jiný ovladač disku... z diskety a jedééém.. to byla doba, kdy jsem si na prsou hřál ASUS P4P800SE...
Nejdříve je ovšem nutné stáhnout ovladače pro tu desku a ten řadič..
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Jája CZE píše:Podle mně je to ten SATA disk, popřípadě RAID řadič.… taky mi to nešlo nainstalovat, bylo třeba zmáčknout ve vhodnou chvíli F6 (napíše to něco o řadičích disku), jiný ovladač disku... z diskety a jedééém.. to byla doba, kdy jsem si na prsou hřál ASUS P4P800SE...
Nejdříve je ovšem nutné stáhnout ovladače pro tu desku a ten řadič..
no … to by to muselo mit SATA radic, popripade PATA s RAIDem. Jenze tohle je prachobyc SIS ( http://www.sis.com/products/sis963l.htm )
Dives, qui sapiens est
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

nedíval jsem se na konfiguraci, ani co ta deska obsahuje, pokud je to tak, možná bych projel disk nějakých scandiskem? Ale těžko radit.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

V biosu jsem zkoušel povypínat snad úplně všechno a stejně to nepomohlo …. už si nevím rady. Jinak díky za Vaše rady, doufám že vá s ještě neco napadne.

Koukal jsem na různý fóra a hodně lidí tam píše, že to vyřešili aktualizací biosu, tak nevím. Asi se do toho pustím, jenže nevím jak a kde začít. Flashovací utilitu jsem v biosu našel, je to celkem pěkně udělané, ale netuším kde k té verzi přijít a tak. Nikdy jsem to nedělal a popravdě z toho mám docela hrůzu. Nemůžete nějak poradit? Jsem rád za každou radu
:ermm:
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

http://support.asus.com/download/downlo … p&f_type=3

Tady je spousta užitečného software pro tvého mazlíka, postahuj, popovídej..

PS a je tam u pár odkazů na help
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Jája CZE píše:http://support.asus.com/download/downlo … p&f_type=3

Tady je spousta užitečného software pro tvého mazlíka, postahuj, popovídej..

PS a je tam u pár odkazů na help
Bomba odkaz. Fakt paráda, tam je vše. Moc díky
Odpovědět