Kritické zásahy

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Kritické zásahy

Příspěvek od The_Balrog »

Vidíte někdo do mechaniky výpočtu nwn zranění?

Mě teď zarazilo, že dávám kritičáky třeba za 25, 26, 28... (vše te´d z posledního souboje). protože mám násobitel ×3, myslel jsem, že výsledek bude dělitelný třemi. Ale není a jak je vidět, jsou tam skoro všechny možný čísla (takže to není tak, že by se třeba třema násobil jen kousínek a pak se přičetla nějaká konstanta).

On ten rozsah zranění u zbraně snad není počítaný celé číslo, ale jako číslo s desetinným zlomkem a zaokrouhluje se až po kritickém vynásobení, či co :D
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Já myslím, že se prostě "hází" místo jednou kostkou třema, takže místo 1k8, 3k8. Jestli máš na mysli rapír..
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

hups a já měl dycky za to, že se jen vynásobí dmg, co by se dal normálně :blush:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

If the threat roll succeeds, the hit is critical, and damage is rolled a number of times equal to the multiplier. All bonuses to damage not specifically excluded from critical hits are added once per damage roll.

já to chápu, že se hází tolikrát, kolik je násobitel, ale zase tak dobrou angličtinu nemám..
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

"Pokud uspěje potvrzovací hod, počítá se zásah jako kritický, a hod na zranění se provede tolikrát, kolik je násobitel zranění při k. zásahu. Všechny bonusy ke zranění, které nejsou přímo zmíněny, se počítají ke každému hodu na zranění." Velmi volný překlad, brát s rezervou prosím
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

A jo, máte pravdu, měl jsem si to na wiki nastudovat : )

No to teda stojí za pytel, tohlecto. To už chápu, proč mám pořád tu dmg i při kritikalu celkem stálou - když házíte vícekrát, tak se štěstí a neštěstí rozmělní a vychází z toho jakési "průměrné" zásahy.

Dik ; )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

Do hromady to máš jedno, protože se značně eliminují i malé hody... Takže to je vylej nalej, pokud si tak jako já nevedeš žebříček max DMG jednou ranou :D
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Mám tu další mechanismopravidlovou otázku :)

Alky má řekněme oč 32

Bojuje s harpyjí, je to souboj jen jich dvou, je jeho třetí kolo, tkže žádné flat-foot efekty by v něm už být neměly.

Harpyje hodí na útok (19+13) = 32 (19 je útok, hod kostkou je 13)

Alky má ale feat "Uhýbání", který by ji měl poskytovat +1 oč proti protivníku, se kterým právě bojuje.

Harpyje ji ale stejně zasáhla.

Je tu nějaká skrytá podmínka, která to +1 ještě nějak upravuje (napsaná maličkatým písmem na předposlední stránce smlouvy o využití "uhýbání" :D), nebo jsem zapomněl na něco jiného.. nebo to buguje, .. nebo co? :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Jsem přesvědčen, že herním mechanismům velmi dobře rozumím, ale proč tvůj případ nefunguje mi není jasné. Přemýšlím, jestli Harpyje nemá nějaký bonus, který se třeba nezobrazuje ve výpise. Opravdu nevím. Pokud jsi v takovém tom "bojovém postavení" a bojuješ už třetí kolo pouze s tou harpyjí, ten bonus by měl být. Pokusím se to vysledovat, s Catim.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Důvodů může být víc. Teď z hlavy mne napadá, že může mít dotykový útok, který ignoruje veškeré tvrdé ochrany - brnění, štíty, přirozenou zbroj (včetně magických předmětů). Tvé AC (OČ) pak může být právě efektivně pro tyto útoky menší. Harpyje může mít rovněž nějaký v logu nezorbarený bonus k útoku nebo ti prostě na chvíli vypověděl službu Útok v obraně (mě se to občas stává) nebo možná právě Dodge.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Hmm, mel jsem na sobe nejakou kazajku, co ma +1 OC, to je vlastne pravda. Ale nemyslim si, ze by mely harpyje dotykovej utok... mozne je ale vsechno:)

OK, dik, je videt, ze tu je milion vyjimek... a ja si uz zvykl, ze mi u Alky nefunguje snad nic tak, jak by melo/mohlo (namatkou virivy utok, ktery tedy dnes uz je docela v pohode, Ki strike, kryt, ted ani uhybani.. :D)

Dik :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Odpovědět