Toueerova microgalerie

Máte příhodu, legendu či příběh ze hry? Sem s ním.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

no pěkný.… :thumbup: ...sem to viděl až dneska, nějak nebyl čas
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

já ty obrázky nevidím :(
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
Toueer
Příspěvky: 128
Registrován: 6. 2. 2007 23.40

Příspěvek od Toueer »

Luelle píše:já ty obrázky nevidím :(
aj...sakrys, nektere obrazky vypadly(jen ta Asar zustava vecne :D), zkusim s tim neco udelat.

EDIT: Mam obrazky ulozene na Deviantartu a oni mi k nim zmenili adresu, na kterou jsem je odkazoval. Ted uz by to melo byt zobrazeno spravne.
postava: Ilingen Signerr
Obrázek
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Toueer píše:
Luelle píše:já ty obrázky nevidím :(
aj...sakrys, nektere obrazky vypadly(jen ta Asar zustava vecne :D), zkusim s tim neco udelat.

EDIT: Mam obrazky ulozene na Deviantartu a oni mi k nim zmenili adresu, na kterou jsem je odkazoval. Ted uz by to melo byt zobrazeno spravne.
pěkné pěkné =)
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
Toueer
Příspěvky: 128
Registrován: 6. 2. 2007 23.40

Akira Kamatsu

Příspěvek od Toueer »

Poslední ze serie obrázků, které mi doma ležely rok nedodělané : Akira Kamatsu (osobní pojetí z doby z pouště)

Obrázek

(překvapivě tenhle obrázek už není dělaný myší ^_^, ale tabletem - 3x wohoo!)
postava: Ilingen Signerr
Obrázek
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Mno hele tady uz je hodne videt, ze kreslis hlavy dost velike. U predchozich obrazku se to vzdy tak nejak ztratilo.

Máš parádní detaily (a máš jich tam spoustu), baví mne je tam hledat, i když jsou menší než pixel :D.. jen je u podobného stylu malování potřeba, aby míra částí s detaily/bez detailů byla vyvážená. Tady mi přijde dost zvláštní Akiřin oblek na hrudi. A myslím, že to je proto, že najednou oproti ostatním kusům oblečení a vlasům je rozpitý, rozmazanýa nemá výrazný objem, což ho například v porovnání s halenkou odcizuje a hruď vypadá jako koláž z několika poslepovaných částí.

Viděl jsem obrázky tímto stylem, které měly podobný look, už u několika autorů (např. nejnověji zde), proto se tě snažím varovat co nejdřív :)

(Popravdě ještě jsem uspokojivě nepřišel na to, co přesně na těchto obrázcích působí tak zvláštně, cize... ale myslím, že to bude kombinace různých úrovní detailu, neučesané barevné palety, kombinace technik (lákavé při malbě v PS) a ne příliš dokonalá práce s objemy...)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Toueer
Příspěvky: 128
Registrován: 6. 2. 2007 23.40

Příspěvek od Toueer »

The_Balrog píše:Mno hele tady uz je hodne videt, ze kreslis hlavy dost velike. U predchozich obrazku se to vzdy tak nejak ztratilo.

Máš parádní detaily (a máš jich tam spoustu), baví mne je tam hledat, i když jsou menší než pixel :D.. jen je u podobného stylu malování potřeba, aby míra částí s detaily/bez detailů byla vyvážená. Tady mi přijde dost zvláštní Akiřin oblek na hrudi. A myslím, že to je proto, že najednou oproti ostatním kusům oblečení a vlasům je rozpitý, rozmazanýa nemá výrazný objem, což ho například v porovnání s halenkou odcizuje a hruď vypadá jako koláž z několika poslepovaných částí.

Viděl jsem obrázky tímto stylem, které měly podobný look, už u několika autorů (např. nejnověji zde), proto se tě snažím varovat co nejdřív :)

(Popravdě ještě jsem uspokojivě nepřišel na to, co přesně na těchto obrázcích působí tak zvláštně, cize... ale myslím, že to bude kombinace různých úrovní detailu, neučesané barevné palety, kombinace technik (lákavé při malbě v PS) a ne příliš dokonalá práce s objemy...)
Díky za tak obsáhlý komentář, rozhodně to beru jako pozitivum slyšet další názory (nenápadné - díky - pro Niam, která to se mnou rozebrala po skypu). Detaily mám rád, detailně kreslím to, co detailně nakreslit zvládnu, což je důvod celé té nekonzistence, kterou můžeš vidět. (Já už nejsem schopný to posoudit objektivně, jestli je to tak hrozné jako ten obrázek, co jsi ukázal jako příklad, nebo ne).

Každopádně - mohl bych to sjednotit, ale na úkor detailů, které zvládám, což si myslím, že je kontraproduktivní, protože se v nich nebudu zdokonalovat, když je budu úmyslně vynechávat. Můj cíl je snažit se to kreslit nejlíp jak umím, ať už se jedná o obličej, tkaniny, kůži nebo anatomii. A postupně se učit i techniky kreslení dalších materiálů věrohodně.



Prostě bych nechtěl, abych si zvykl na nějaký styl kreslení, který pak nebudu moct vyvíjet dál. S tim, že to je navíc můj první obrázek s tabletem, takže jsem na tom obrázku odzkoušel všechno možné. ^_^
Akiřina hlava - ano vím, že je větší než by měla být, důvod je ten, že je to docela stará kresba tužkou a byla to původně karikatura. Až v průběhu práce s tabletem jsem se rozhodl tomu dát trochu reálnější nádech a hlavu jsem zmenšil asi o polovinu(!!!) oproti původnímu návrhu. :biggrin:
postava: Ilingen Signerr
Obrázek
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Ne, neni takovej, jako ten linkovaný! :D
Hmm, ot by mne zajímalo, co jste si k tomu s Niam šuškali.. :)

Napadla mne ještě jedna věc - možná, že by detaily neměly být jemnější/podrobnější, než je tloušťka obrysové linky. Což je tedy u tebe hlavně na té košili. Ale nevím, napadlo mne to teď náhodou.

Fakt mne ale ty detaily baví - dneska jsem zůstal zase chvíli čučet jen na kolena... :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Psanec
Příspěvky: 1389
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

V dohledné době bude toto forum promazáno.
Vše co se netýká IC věcí, bude smazáno.

Pro komunikaci a domluvu prosím využijte jiného topocu, který nemá nic společného s IC.
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Odpovědět