Význam termínu "Metagame"

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Význam termínu "Metagame"

Příspěvek od LindacpAG »

Ahoj, nehraju na EQ příliš dlouho a tak mám ještě dost mezer co se týče pojmů. Pojem "metagame" jsem tady na fóru viděl již několikrát, ale nikde jsem nenašel žádnou vysvětlivku, co znamená. Podle reakcí jen tuším, že to asi není nic dobrého, ale to je tak vše. Mohl by mě někdo zasvětit? :smile:
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 600
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

Metagame- Tvoje postava například utíká za jinou mrtvou postavou protože mu to napsala po tellu ale ve hře to tvá postava těžko ví. Je to prostě něco co tvá postava neví ale ty jako hráč to víš a zneužiješ toho ke svému prospěchu.

Snad se nemýlím. Tak to totiž vidím.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Metagame je obecně situace, kdy hráč dopustí, aby jeho OOC informace ovlivnily IC hru. Příklady:

* Se svou postavou si troufnu na jinou jen proto, že jsem v playerlistu viděl, že má nízký level.

* Jen podle jména nad postavičkou ve hře moje postava pozná např. hledaného zločince. (Jméno nad hlavou je OOC informace).

* Jako hráč vím, že např. mumie jsou zranitelné na oheň, a přestože to ale moje postava IC neví, budu této slabiny s postavou stejně využívat.

* Kamarádova postava umře v nějaké jeskyni a napíše mi to tellem a já tomu přizpůsobím trasu vlastní postavy tak, aby našla a oživila mrtvolu té kamarádovy.


Navrhuju tento termín přidat do slovníčku pojmů na webu EQ.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Pokud mate kdokoli dotaz na toto tema ohledne nejake konkretni situce, neni dobre to rozebirat zde na foru, ale radsi napiste PM nekomu z tymu, radi vysvetlime. :clover:
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Děkuji za odpovědi, co jsem chtěl vědět, bylo zodpovězeno.. :clover:
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Odpovědět