Manifest: „Děkujeme, odejděte

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Pavel Urban píše:
allekoo píše:Ako par z mala hračov sme sa snažili zarabat inak ako harvestom či vymetanim hrobiek a jedina reakcia niektzorych členov Dm teamu bolo hadzanie klackov pod nohy. Prečo neprišili a nepovedali : Ty Ezi ty tu v meste obchoduješ nechcel by si mat vlastnej kramek?
a) O čem DM neví, to neřeší. Pokud má postava zájem o nějaký krámek, je dobré to dát najevo.
b) Jsou tu IC faktory, které mohou stát v cestě takového zřízení ? Pokud ano, může být třeba nutné se s nimi vypořádat.
c) Hospoda u spáleniště je prázdné a volně dostupné místo. Kousek vedle je vypálená farma. Proč nezačít takový krámek tam ?
d) Něco podobného, co popisuješ se přihodilo, když Ez s Nat pořádali candrbál. Ez dostal dočasně zapnutého Staršího hráče pro lepší organizaci, byly mu DMkem vytvořené propriety (speciální předměty) a tuším, že snad i nějaká úprava prostředí. Tak prosím neříkej, že to nejde.
To si snat robiš srandu ? ked si DM da tu namahu posadit postavy pod zem za danove uniky nevrav mi že nema šajnu. Nasačkovat sa ku spaleništu ktore obhospodaruje ina postava hlavne ked su tie obchodne zaležitosti v Tirianu ? Najprv si aspon zisti nejake tie zakladne informacie ako začneš navrhovat riešenia a najlepšie mlč ked do toho nevidiš.

Skus si založit ten obchod sam, ked budeš po snahe zohnat si od Dm vymyslene povolenie na možnost podnikaniaa budeš od Dm označeny za spamera vela chuti k tomu mat nebudeš. Prečo si mysliš že tie blbe Aukce skončili nakoniec v pušti a nie v Mithalire ? Ked nieje Dm schopne riešit ani problemy ktore asi samo vymyslelo problem niekde asi predsa len bude?

Tu nejde o to čo postava chce alebo neche, ale sposoby ako tu Dm pristupuju k hračom všeobecne, za čas straveny na Eq som nikdy hadam len pri par stretnuti s Artom, nemal pocit že sme si v hre rovnocenny ako sa tu kde kto ohana.

a ad candrbal : ano užasne zapnutie staršieho hrača od Labira a vytvorenie fufnikov ked ich Kokos začal robit za pomoci demonka v čase ked ho kokos vlastne už podla vašich pravidiel sakra davno mal mat za to čo pre Eq robil. Asi si nevšimol ale všetky upravy prostredia na našich akciach ma nastarosti Nat a žiadne Dm, takže mi tu nevrav že to vlastne ide a naozaj dakujem že snahu hračov pripisuješ vlastne Dm.
Because I'm Batman !!!
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Labirova pomoc se candrbálem byla velký plus, tak nějak bych si představoval spolupráci s DM. Viděl, že se něco děje, skočil tam, nabídl se s pomocí, dodal víc, než bylo nutné. Ideál a velké zapsané plus. Na Labira jako DM si opravdu stěžovat nemůžu, člověk měl opravdu pocit jednání s partnerem, který i když má "moc", jedná s ním jako s člověkem rovným sobě.

To jen tak na okraj.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

kokosak píše:Labirova pomoc se candrbálem byla velký plus, tak nějak bych si představoval spolupráci s DM. Viděl, že se něco děje, skočil tam, nabídl se s pomocí, dodal víc, než bylo nutné. Ideál a velké zapsané plus. Na Labira jako DM si opravdu stěžovat nemůžu, člověk měl opravdu pocit jednání s partnerem, který i když má "moc", jedná s ním jako s člověkem rovným sobě.

To jen tak na okraj.
Tak, :yes: Berte si priklad ako ma Dm suport vypadat. Nie presileny spawn, nie zbytočna buzeracia, nie ignoracia, ale podpora.
Because I'm Batman !!!
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

allekoo píše:
Pavel Urban píše:
allekoo píše:Ako par z mala hračov sme sa snažili zarabat inak ako harvestom či vymetanim hrobiek a jedina reakcia niektzorych členov Dm teamu bolo hadzanie klackov pod nohy. Prečo neprišili a nepovedali : Ty Ezi ty tu v meste obchoduješ nechcel by si mat vlastnej kramek?
a) O čem DM neví, to neřeší. Pokud má postava zájem o nějaký krámek, je dobré to dát najevo.
b) Jsou tu IC faktory, které mohou stát v cestě takového zřízení ? Pokud ano, může být třeba nutné se s nimi vypořádat.
c) Hospoda u spáleniště je prázdné a volně dostupné místo. Kousek vedle je vypálená farma. Proč nezačít takový krámek tam ?
d) Něco podobného, co popisuješ se přihodilo, když Ez s Nat pořádali candrbál. Ez dostal dočasně zapnutého Staršího hráče pro lepší organizaci, byly mu DMkem vytvořené propriety (speciální předměty) a tuším, že snad i nějaká úprava prostředí. Tak prosím neříkej, že to nejde.
To si snat robiš srandu ? ked si DM da tu namahu posadit postavy pod zem za danove uniky nevrav mi že nema šajnu. Nasačkovat sa ku spaleništu ktore obhospodaruje ina postava hlavne ked su tie obchodne zaležitosti v Tirianu ? Najprv si aspon zisti nejake tie zakladne informacie ako začneš navrhovat riešenia a najlepšie mlč ked do toho nevidiš.
Spíleniště už "obhospodařuje" několik postav a stále je tam prázdno. Další jsem zmínil onu farmu.
Obchodní zájmy v Tirianu ? Tak to tě odkáži na b).
allekoo píše: Tu nejde o to čo postava chce alebo neche, ale sposoby ako tu Dm pristupuju k hračom všeobecne, za čas straveny na Eq som nikdy hadam len pri par stretnuti s Artom, nemal pocit že sme si v hre rovnocenny ako sa tu kde kto ohana.
Tohle ti nevymluvím - je to tvůj pocit - a pokoušet se o to ani nebudu. A pokud máš negativní zkušenosti s DM (ať už oprávněné nebo ne), tvůj náhled na věc změni nejspíš jen další, kladné, zkušenosti.
allekoo píše: ad candrbal : ano užasne zapnutie staršieho hrača od Labira a vytvorenie fufnikov ked ich Kokos začal robit za pomoci demonka v čase ked ho kokos vlastne už podla vašich pravidiel sakra davno mal mat za to čo pre Eq robil.
Promiň, ale tohle je právě ten špatný přístup - "měl to mít." Nebudu se k tomu ale dál vracet, kdyžtak se vrať o pár stránek zpátky.
allekoo píše: Asi si nevšimol ale všetky upravy prostredia na našich akciach ma nastarosti Nat a žiadne Dm, takže mi tu nevrav že to vlastne ide a naozaj dakujem že snahu hračov pripisuješ vlastne Dm.
Taky jsem psal "tuším, že snad"… rozhodně ti nechci upírat nějaké zásluhy.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

AD Galliho meč: Chápu, že to asi zamrzelo a mohlo vás odradit, ale z jednoho případu neusuzujte na celek. Tady prostě šlo o to, že jste mistrovský meč, který se vyrábí jen na jednom jediném dosti specifickém místě na Desce, přinesli učedníkovi, který to prostě logicky nezvládl. Myslim si, že Pavel rozhodně chce vyjít hráčům vstříc a meč by vám přál, ale prostě nejde hráčům vycházet vstříc za každou cenu. Je potřeba udržet nějakou logiku a uvěřitelnost. Rozhodně ale neházejte flintu do žita. Na podruhé by se to třeba učedníkovi povedlo lépe, nebo by vám ten meč třeba upravil kovář, který ho původně vyrobil. Vidět za tím OOC šikanu samozřejmě jde (jako za vším), ale to už je holt věcí důvěry a komunikace. Aby hra mohla fungovat, musí být hráči schopni ustát i situace, kdy se jejich postavám stane nějaká negativní zkušenost.

Jinak ohledně celkového přístupu k úpravám věcí na EQ - DM nemají žádný přesný klíč, podle kterého postupovat. Často se používá přístup, že čím více toho ten daný hráč pro svět a zábavu hráčů v něm udělal, tím spíše mu bude vyhověno. Naopak těm, kteří nějak podvádějí vyhověno většinou nebývá. Bohužel DM měli vždycky dost málo času a jejich reakce tak často pokrývaly jen to nejnutnější. A nejnutnější jsou prostě reakce za stráž proti zločincům a reakce třeba proti těm, kdo porušují daňové zákony atd. Možná je to jeden z důvodů, proč je některými tým vnímán tak negativně.

Ale teď nastala velká personální obměna a bude nejspíš ještě pokračovat, takže zrovna v případě úprav předmětů se lecos změnilo. Např. já jsem za dobu své aktivity vyhověl všem, kdo ode mě něco chtěli a stejný přístup budu razit dál. Prostě pokud v tom IC není nějaký problém (jako byl např. v případě Galliho meče u učedníka Dina), a není v tom OOC problém (např. ten hráč není absolutní nováček, u kterého není jisté, zda za pár dní neskončí postavu a nerozjede jinou, nebo to není notorický podvodník a buguser) a můžu to s DS možnostmi zařídit (DS nesmí tahat do hry itemy z toolsetu a DM nástroj na úpravu vzhledu neobsahuje úplně všechny modely), tak prostě vyhovím. Limitujícím faktorem je samozřejmě čas. Pokud by se požadavky rozjely příliš, musel bych je přestat vyřizovat úplně.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

A Jájo, zrovna ty patříš k hráčům, kteří toho pro EQ už hodně udělali a s největší pravděpdoobností by ti ohledně úprav nějakých itemů vyhověno bylo, takže neváhej napsat OOC kanálem, pokud se IC nějakou dobu nedočkáš reakce. Jinak nemůžu si pomoct, ale vyrábět luk jsem Serina nikdy neviděl.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

NA řadě jsem asi já.. nemohl jsi.. ty doby, kdy Serin "lukařil" jsou pryč a dřív, než jsi se stal Ds..
Mám logy, doufám že budeš věřit jejich pravosti... mám všechny logy od vánoc 2007..
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Jen dotaz: Din se v té kovárně učí (s jistými přestávkami) tak cca 2,5 reálného roku, je to elf, má zkušenosti s drobnými mechanismy a ve zbraních se vyzná. To by nemusel být úplně neschopný.

Jinak ten meč byl spíš ukázkou toho, že "hráč poprvé něco chce... tak nějak se k tomu dohrabe...a to co dostane mu vůbec nestojí za to doprošování."
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Pavle :blink: , prajem pekny ružovy den. Odpoved ktoru som čakal som už dostal. :bigwink:
Because I'm Batman !!!
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Jája: Nemusíš mi je posílat, věřim ti. Jen to bylo zdůvodnění, proč jsem třeba já Serina nikdy neodchytil a nedal mu třeba do inventáře luk +1 s upraveným vzhledem, aniž bys někomu musel psát PM.

Nalk: Schopnosti Dina jsou na Pavlovi. S Pavlem mám dost zkušeností IC i OOC a věřim v to, že svou postavu hraje svědomitě a k ostatním postavám přistupuje IC a bez OOC předsudků a nějaké zaujatosti. Jinak tenhle případ holt hráče nepovzbudil, ale věřim, že se stalo a ještě stane hodně těch, kde budou hráči spokojeni.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Panathian píše:...Schopnosti Dina jsou na Pavlovi...
...že postava Dina je "hlupáček" (teda za mého hraní jím byl, nečekám, že by se zázrakem změnil :crazy: ) se IC ví.
Ale to, že NPC mistr, když viděl unikátní meč na který se Din snaží sáhnout mu nezlomil obě ruce a nevrátil ho majiteli s omluvou, že jejich kovářská dílna na úpravu tak unikátní zbraně prostě nemá...
...tak si nechá zkazit pověst, že jsou to fušeři a vohnouti. Tady bych řekl, že Pavel prostě použil na EQ zavedené "tiché" pravidlo - tým dává za každou cenu hráčům "lekce" = my sme ti říkali, že to asi nepůjde, ty jsi nás neposlechl a tak si teď vyliž následky.
Což je vlastně obecně krédo EQ - nejprve hráči dáme "sodu, čočku, deku" (rozuměj přemrštěný spawn, nemoci, atd.) a když to rozdejchá, tak možná, možná dostane aspoň suchej chleba :bigwink: , aby úplně nepošel.
Co se týká meče - vodím to půl/napůl " Din a DM, kteří "nechtěli" hráči upravit zbraň, ale mermocí mu dát lekci. Nebo Din v bohorovnosti "citu pro hru" chtěl Gallovi dát lekci, nechal si to od DM požehnat (aniž by je napadlo, vrátit nepoškozený meč s omluvou).

P.S.
Když naše firma neumí nějakou věc - najmeme si buď externisty, co ji pro nás udělají nebo zákazníka s omluvou odmítneme, než abysme přijali zakázku, zkurvili a zkazili si tak pověst a přišli do budoucna o kšefty.
Obrázek
Bruciacullo
Příspěvky: 242
Registrován: 28. 12. 2008 2.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bruciacullo »

Tak abych k tomu taky něco řek když se tu bez mého vědomi řeší můj meč :biggrin:

Meč jsem si objednal, byl jsem varován a koupil jsem si ještě jeden stejný protože s tím co se stalo jsem počítal.

S Pavlem jsem si to vyříkal na sraze. On mi řekl své, já jsem řekl své a tím to haslo. Nenapadlo mě že se to bude ještě někdy vytahovat.

Pokud mě Pavel/Arto nemají rádi tak byl tohle dosti ubohý způsob jak to dát najevo. (Nejsem si vědom toho že bych jim nějak ubližil, ale kdo ví co se lidem honí v hlavě.) Nicméně stále ještě věřím v to, že lidi jsou natolik slušní, že když proti vám něco mají tak vám to řeknou na rovinu a nedělají takové sviňárny.

Takže, ač to zní naivně a já přiznávám že naivní jsem. Tak věřím, že vše to mělo jen IC důvody a nebylo to ovlivněno OOC. Pokud tomu tak nebylo pak to problém těch lidí, když jim to udělalo dobře tak ať. Mě to nijak zvlášť neublížilo, já se teď těším ze hry s Morgie a s malou Arminií a nějaký meč vážně neřeším.

Toť ode mě k této věci vše pěkny zbytek flejmování :clover: :smile:
Gallinacio - Hrebogův válečník, otec Arminie, šťastně ovdovělý
Vanessa Raumo - Emocionálně labilní mrcha

http://www.youtube.com/watch?v=rrtpOVTX5NA
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Kato: Negativní motivace jde najít ve všem zlém, co se ti kdy stalo. Když je tam hledat budeš, logicky je tam budeš i nacházet. Já o tom případu mám málo informací, ale velmi silně věřim v korektnost Pavla Urbana a to, že hraje prostě IC. Pokud se ti to kovářství zdá jako špatná "firma", tak proč ne, je to logický IC důsledek toho, co se stalo.

Bruciacullo: JJ, dobrý přístup, nenech si zkazit dojem jedním případem. Nic ti nebrání zkusit jiného, lepšího kováře, případně toho, který ten meč původně vyrobil :bigwink:
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Ok, nemá cenu mlátit prázdnou slámu.

jestli se Piti ještě chce ozvat ohledně toho omylu, nebo ne, je na ní. Jestli složí funkci, nebo se pokusí poopravit naše mínění je také na ní.

V první řadě chci napsat, že mi nešlo o protežování mé postavy, jako výrobce luků. Ale pokud chci podpořit svá tvrzení, je třeba vytáhnout argumenty.

Tým EQ se mění, další kroky uvidíme ve hře.. Tady už nemám co dodat.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Jinak jsem nakouknul a Serin lukaří od 8. února 2009 Tak dlouhou výdrž ** bez výsledku nemám :oD
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Myrpa
Příspěvky: 209
Registrován: 25. 2. 2010 15.34

Příspěvek od Myrpa »

Jestli se chcete v té hře někam posunout, dejte si pod F12-ku pivo.
Zamčeno