Povalení

Chyby v systémových věcech

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Povalení

Příspěvek od Skurkaa »

Schopnost povalit bojovníka na zem bez jeho zranění.Pakliže se zdaří protivníka povalit nebude moc vstát 1kolo za 15 úrovní
Z čehož vyvozuji že za 15úrovní tudíž na 16. nebo 17. lvl bude postava moc složit jinou na 2kola, bohužel to tak nefunguje
OneHeart
Příspěvky: 1329
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

nebudeš to mít na dvě kola až na třicítce?
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

ne když to dostáváš na 2 lvl
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Je irelevantní, na které úrovni to dostaneš jako feat. IMHO: Jedno kolo za 15 úrovní znamená, že druhé kolo bude účinné, až celočíselný podíl úroveň/15 bude roven dvěma, tj. skutečně až na 30. úrovni.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Anade píše:Je irelevantní, na které úrovni to dostaneš jako feat. IMHO: Jedno kolo za 15 úrovní znamená, že druhé kolo bude účinné, až celočíselný podíl úroveň/15 bude roven dvěma, tj. skutečně až na 30. úrovni.
Může být, nebo taky 1-15 jedno kolo, 16-30 dvě kola. První přípdad by znamenal nedosažitelnost 2. kola (navíc EQ nebyla a není stavěná na takové úrovně), druhý případ běžnou praxi v popisu schopností (u DnD). Jenže toto je schopnost, vytvořená Labirem.… Je otázka, jak to tedy je (bug nebo ne?).

Rozumné by bylo, aby to fungovalo, jak píše Skurkaa, ale vzhledem k Labirově až strojově přesnému popisování funkčnosti je možné, že to tak opravdu zamýšlel (Na druhou stranu, proč by pak ale nepsal něco jako - "při dosažení maximálního levelu" ? Nehledě na to, že v takovém případě by bylo skoro i zbytečné něco takového vůbec zmiňovat. :biggrin):

Mě taky spíš přijde, že jde o bug.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Já dodám, že je naprosto jedno, zda to trvá kolo nebo dvě, protože ten útok se dá "spamovat" (což je podle mého bug, o kterém se ví) nezávisle na počtu útoků za kolo - bylo to na mou postavu použito 2x v CvC a pokaždé jsem si házel asi 10-15 za kolo jak protivník "rychle" dokázal spamovat klikání myší. Takže to na postavu klikal, dokud nepadla jednička a neupadla. No a jak jednou v NWN ležíte... :shades:
Obrázek
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

To je jak dohledávat staré informace a funkce stovky let staré. Jen s malými indíciemi od nějaké osoby, co "žila" tehdy a tehdy. Od Labira. Tak to dopadá, když je WB nedostupný a zaneprázdněný.

Ale abych tu zbytečně nekafral, tak dle popisu Povalení bych to taky učil na tu třicítku.
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

KaTo píše:Já dodám, že je naprosto jedno, zda to trvá kolo nebo dvě, protože ten útok se dá "spamovat" (což je podle mého bug, o kterém se ví) nezávisle na počtu útoků za kolo - bylo to na mou postavu použito 2x v CvC a pokaždé jsem si házel asi 10-15 za kolo jak protivník "rychle" dokázal spamovat klikání myší. Takže to na postavu klikal, dokud nepadla jednička a neupadla. No a jak jednou v NWN ležíte... :shades:
Mám nějaké informace o tom, že ačkoli se ti hody vypisují, to SPAMování je ošetřeno a ve skutečnosti se skutečně počítá pouze jeden pokus/kolo

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Aefar píše:
KaTo píše:Já dodám, že je naprosto jedno, zda to trvá kolo nebo dvě, protože ten útok se dá "spamovat" (což je podle mého bug, o kterém se ví) nezávisle na počtu útoků za kolo - bylo to na mou postavu použito 2x v CvC a pokaždé jsem si házel asi 10-15 za kolo jak protivník "rychle" dokázal spamovat klikání myší. Takže to na postavu klikal, dokud nepadla jednička a neupadla. No a jak jednou v NWN ležíte... :shades:
Mám nějaké informace o tom, že ačkoli se ti hody vypisují, to SPAMování je ošetřeno a ve skutečnosti se skutečně počítá pouze jeden pokus/kolo
přesto to aspoŇ dřív fungovalo tím spamovacím stylem... a věřte nebo ne, některé postavy si na tom udělaly živnost :ermm:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Akruo píše:
Aefar píše:
KaTo píše:Já dodám, že je naprosto jedno, zda to trvá kolo nebo dvě, protože ten útok se dá "spamovat" (což je podle mého bug, o kterém se ví) nezávisle na počtu útoků za kolo - bylo to na mou postavu použito 2x v CvC a pokaždé jsem si házel asi 10-15 za kolo jak protivník "rychle" dokázal spamovat klikání myší. Takže to na postavu klikal, dokud nepadla jednička a neupadla. No a jak jednou v NWN ležíte... :shades:
Mám nějaké informace o tom, že ačkoli se ti hody vypisují, to SPAMování je ošetřeno a ve skutečnosti se skutečně počítá pouze jeden pokus/kolo
přesto to aspoŇ dřív fungovalo tím spamovacím stylem... a věřte nebo ne, některé postavy si na tom udělaly živnost :ermm:
Když se vám při vyhrocené situaci IC najednou v logu objeví během jednoho kola cca. těch 15-20 pokusů o povalení, dost to dokáže znechutit OOC vás jako hráče.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Akruo píše:
Akruo píše:
Aefar píše: Mám nějaké informace o tom, že ačkoli se ti hody vypisují, to SPAMování je ošetřeno a ve skutečnosti se skutečně počítá pouze jeden pokus/kolo
přesto to aspoŇ dřív fungovalo tím spamovacím stylem... a věřte nebo ne, některé postavy si na tom udělaly živnost :ermm:
Když se vám při vyhrocené situaci IC najednou v logu objeví během jednoho kola cca. těch 15-20 pokusů o povalení, dost to dokáže znechutit OOC vás jako hráče.
Toto je treba hlasit DM.
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

cybermisa píše:
Toto je treba hlasit DM.
Hlásil jsem to svého času na foru :bigwink: :shades: , co už proto udělat víc? Pravda ne jako CvC proti konkrétní osobě, ale jako chybu Skilu. Zda to Labir vůbec zaznamenal netuším, natož, zda to upravil.
Však si jako DM naházej na polygon postavu na lvl 12, 17 a 27 a vyzkoušej, jak to s tím "pseudoskillem" vypadá v praxi.
Obrázek
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

KaTo píše:
Nepochopils. Ja nemyslel hlasit DM chyby skillu, ale fakt, ze to nekdo 15-20x spamuje v CvC souboji:
cybermisa píše:
Akruo píše: Když se vám při vyhrocené situaci IC najednou v logu objeví během jednoho kola cca. těch 15-20 pokusů o povalení, dost to dokáže znechutit OOC vás jako hráče.
Toto je treba hlasit DM.
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

Je hezké že jste osvětlili to jestli se tím dá spawnovat a opravdu dá, ale pořád jsem se nedostali k vysvětlení zda-li je to tedy od té 30(nedosažitelné úrovně) na 2 kola a nebo to druhé kolo je oprvdu od toho 16 lvl. Zda-li se jedná o bug a nebo ne.
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Skurkaa píše:Je hezké že jste osvětlili to jestli se tím dá spawnovat a opravdu dá, ale pořád jsem se nedostali k vysvětlení zda-li je to tedy od té 30(nedosažitelné úrovně) na 2 kola a nebo to druhé kolo je oprvdu od toho 16 lvl. Zda-li se jedná o bug a nebo ne.
Mno...a to si nejsem jist, zda tvůrce "skillu" tou 15/30tkou "myslel" celkový lvl postavy nebo s výši skillu. A pokud s výší skillu, tak zda s "holým" (tj. lvl postavy 12+3, resp. 27+3) skillem nebo i s přičteným bonusem za DEX.
Obrázek
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Anade píše:Je irelevantní, na které úrovni to dostaneš jako feat. IMHO: Jedno kolo za 15 úrovní znamená, že druhé kolo bude účinné, až celočíselný podíl úroveň/15 bude roven dvěma, tj. skutečně až na 30. úrovni.
Tato logika by znamenala, že do 15. úrovně "povalení" nefunguje vůbec, resp. nepovaluje (= na nula kol).
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

The_Balrog píše:
Anade píše:Je irelevantní, na které úrovni to dostaneš jako feat. IMHO: Jedno kolo za 15 úrovní znamená, že druhé kolo bude účinné, až celočíselný podíl úroveň/15 bude roven dvěma, tj. skutečně až na 30. úrovni.
Tato logika by znamenala, že do 15. úrovně "povalení" nefunguje vůbec, resp. nepovaluje (= na nula kol).
Jsem si toho vědom a vyplývá z toho, že je popisek chybný: „…po 1 kolo za 15 úrovní útočníka.“
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Hmmm... ta myšlenka s výší skillu může být pravdivá... pokud někdo má zkušenost s 15 body v povalení, sem s nimi :smile:

Je to sice podivná formulace, ale když se na to dívám, mohl by to Labir myslet i tak - mohl to být klidně překlep.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Aefar píše:Hmmm... ta myšlenka s výší skillu může být pravdivá... pokud někdo má zkušenost s 15 body v povalení, sem s nimi :smile:

Je to sice podivná formulace, ale když se na to dívám, mohl by to Labir myslet i tak - mohl to být klidně překlep.
Jop, mohl to myslet jako 15 urovni daneho skillu … otestuju, az budu mit pripadne cas.
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

15úrovní daného skillu? takže myslíte 15 bodů v tom skillu? v tom případě vás sklamu.….mám víc...a to i kdybych odečetl bonus za dex

Takže ani nemusíš zkoušet :)
Odpovědět