Nelze kloudně spustit NWN

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Nelze kloudně spustit NWN

Příspěvek od George »

Mám velký problém, přes který se již nějakou dobu nemohu dostat...
Spustím NWN a po nějaké náhodně dané době se NWN buď sekne, nebo napíše chybovou hlášku s Neodesílat...
Je jedno, jestli je to v menu, nebo ve hře.

Věcí, čím by to mohlo být je příliš, než abych to psal, takže pokud někdo má tušení, čím by to mohlo být, ocenil bych to :)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

První věc co ti někdo napíše je, jestli můžeš ukázat screen té chybové hlášky. Tak šup s tím. :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

To je klasická "Aplikace provedla nepovolenou operaci a bude ukončena. Pokud potíže přetrvávají, obraťte se na výrobce tohoto programu." Ehm, teda naučenou ji mám z Windows 95, teď už to píše něco trochu jiného :-)

Co s tím je věc jiná - jak moc je ta náhodná doba náhodná? Jestli je to tak jednou za hodinu, tak to se mi děje taky a souvisí to nějak s modely/efekty, protože mi to padá při vstupu do nové lokace (ale až po faktickém vstupu, ne během nahrávání) nebo při nahrávání některých placeablů/modelů (vstupu do "graficky jiné" oblasti s "jinými" objekty). Ale v souhrnu to je dost náhodně.

Chyba může být v přehřívání CPU, RAM, DEP a izolaci procesu, právech, ovladači grafiky, … no je toho tuny a osobně jsem se s tím smířil, zas takové problémy mi to nedělá a na mě se nikdo nekouká, jakože se reloguju kvůli kouzlům, zjištění DM nebo z jiného podobného důvodu.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Je to ta nejklasičtější hláška z XPček..
Náhodná doba do 1 minuty :) … jak říkám, někdy v menu, někdy se dostanu do hry, někdy se spustí lokace takovým stylem, že je to v půli načítání a v půli zobrazení (v půli přechodu obrazu z načítání, do hry)…

Měl by to být spíš softwarovej problém (99%)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Jo, tak to asi bude, otázka zůstává kde. Vyhoď videa (složka movies) a spouštěj to jako administrátor (na XP asi nerelevantní). Jinak bych tipoval na drivery od grafiky. Pokud jsi zkoušel reinstal NWN, ono tam není skoro co zkazit. :-/
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Uf vyhození složky movies nepomáhá...
Mohlo by to být zvukovkou?
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Problém vyřešen...
Stáhl jsem nějakej beta ovladač, co měl velmi zvláštní, ale graficky hezký instalátor, který byl velmi uživatelsky přátelský... a co hlavně... mi dal na výběr mezi kompletní instalací a updatem.… takže sem přeinstaloval komplet.. včetně nastavení apod. hloupostí... a tadáá.

Poučení pro příště? komplet překopat to, co možná blbne.. a jak? To nevím, musí být prostě haluz, díky který člověk najde správnou instalačku, co se ho zeptá, co chce dělat.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Odpovědět