Hrůza a děs

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Tak když se debata dotkla náboženství, tak troška odlehčení!

:biggrin: :bigwink: :clover:

Kráčel Ježiš po zemi, když v tom uzřel plačícího muže.
I optal se Ježiš muže, proč pláče.
"Oheň mi vzal dům a já teď s rodinou nemám kde žit."
"Hle muži, Tvůj dům!" řekl Ježíš a před jejich zraky se objevil nádherným dům.
Šel Ježíš dál a spatřil plačící ženu.
"Zemřel mi můj maličký syn!", hořekuje žena.
I vztáhl Ježíš ruce na dítě a řekl:"Hle, ženo Tvůj syn žije!".
Procházel Ježíš dál zemi, když v tom uviděl sedět plačícího mladika.
"Proč pláčeš mladý muži?!", zeptal se ho Ježíš.
Chlapec k Ježíši zvedl své uplakané oči a odvětil:
"Na EQ mi byla zabita postava."
I usedl Ježíš k chlapci a plakal s ním.

"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Akruo píše: Nebudu reagovat na nic, ale mám dojem, že dost lidí v internetových diskuzích prostě chce dokázat, že oni mají PRAVDU ať je jejich PRAVDA jakákoliv. Nechci se někoho dotknout, ale prostě mi příjde, že hodně lidí se nedokáže přenést přes takovou tu "ješitnost" a debatovat "rozumně" (?) … tj. že se nesnaží vyvrátit cizí názory a podobně, jen poukáže jaký má názor on, nebo poukáže na to, jaký je dejme tomu "většinový názor" (ale do toho bych se asi nepouštěl, protože , co je většina, že?).. takže tak no :-)
Tohle mam rad, moralizujici prispevky, ktere vlastne na nic nereaguji a pritom reaguji na vsechno :biggrin:

FYI: To spis u pojmu PRAVDA je treba se ptat, co znamena. Pojem vetsina je celkem exaktne definovany pokud doplnis celkovy pocet, ze ktereho se vetsina urcuje …
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Akruo píše:Tak když se debata dotkla náboženství, tak troška odlehčení!

:biggrin: :bigwink: :clover:

Kráčel Ježiš po zemi, když v tom uzřel plačícího muže.
I optal se Ježiš muže, proč pláče.
"Oheň mi vzal dům a já teď s rodinou nemám kde žit."
"Hle muži, Tvůj dům!" řekl Ježíš a před jejich zraky se objevil nádherným dům.
Šel Ježíš dál a spatřil plačící ženu.
"Zemřel mi můj maličký syn!", hořekuje žena.
I vztáhl Ježíš ruce na dítě a řekl:"Hle, ženo Tvůj syn žije!".
Procházel Ježíš dál zemi, když v tom uviděl sedět plačícího mladika.
"Proč pláčeš mladý muži?!", zeptal se ho Ježíš.
Chlapec k Ježíši zvedl své uplakané oči a odvětil:
"Na EQ mi byla zabita postava."
I usedl Ježíš k chlapci a plakal s ním.


Tak tohle je jedno z nejlepších za poslední dobu, se Ti fakt povedlo :megalol: :clover:
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

existuje vše na co nějaká jakákolilv mysl či vědomí pomyslilo, proto nemyslet na zrůdnosti a špatnosti :)
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

cybermisa píše:
Akruo píše: Nebudu reagovat na nic, ale mám dojem, že dost lidí v internetových diskuzích prostě chce dokázat, že oni mají PRAVDU ať je jejich PRAVDA jakákoliv. Nechci se někoho dotknout, ale prostě mi příjde, že hodně lidí se nedokáže přenést přes takovou tu "ješitnost" a debatovat "rozumně" (?) … tj. že se nesnaží vyvrátit cizí názory a podobně, jen poukáže jaký má názor on, nebo poukáže na to, jaký je dejme tomu "většinový názor" (ale do toho bych se asi nepouštěl, protože , co je většina, že?).. takže tak no :-)
Tohle mam rad, moralizujici prispevky, ktere vlastne na nic nereaguji a pritom reaguji na vsechno :biggrin:

FYI: To spis u pojmu PRAVDA je treba se ptat, co znamena. Pojem vetsina je celkem exaktne definovany pokud doplnis celkovy pocet, ze ktereho se vetsina urcuje …
:biggrin: Já je taky rád píšu. Hum... tam jsem to trošku nevychytal, mno, mělo tam být právě: "Co je pravda, že?") :-D (ale to je už jedno)
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

magnumik píše:většinou tohle bývá způsobený hlavně poškozením levýho nebo pravýho spánkovýho laloku, čímž se často spouští třeba ta zmíněná epilepsie, kterou dle přístrojů (v roce '75) netrpěla... mohla trpět jakýmkoli jiným poškozením mozku a rozhodně s tím můžou souviset i vize a podobný blbiny, který sou velice reálný.

Paklic: nechci ti brát tvou novou víru, ale: "A dnes vidím i na sobě, že jsou situace, kdy se chci ovládnout, ale nejde to." ...tohle má kořeny v dětství, kdy se budovala tvá osobnost a přejímals různý věci od rodičů... prostě to jak se chováme (a že to někdy nemůžeme ovládnout, protože to prostě uděláme) je daný naším vývojem a taky genetikou... možná trochu prací "se sebou samým"
nevím ti člověče, s tou poslední větou prostě nemohu souhlasit. Sebepoznáním a prací se sebou se člověk dokáže podstatně změnit, ne jen trochu. Dokonce dokáže i překonat ty nejsilnější podvědomé konstrukty, které se mohly v raném dětství vytvořit. S tím vším se dá pracovat.
Myslím, že dokonce i v rámci konvenčních postupů, které umí dnešní psychologie nabídnout. A tam kde nestačí, existují stále jiné a prokazatelně účinné cesty :)

problém je, že lidi se radši v duši trápí, protože ve společnosti je extrémně tabuizováno cokoliv, vymykající se "normálnosti". Imo co se týká duševního zdraví, tak to platí dvojnásob. To je pak div, že se mnohdy nedokáží se svými problémy svěřit ani psychologovi, protože by snad mohli být považování za "nenormání".
Klasický příklad: deprese, maniodepresivní psychóza atp.
Myslím, že veliký problém je, že cokoliv mimo obecně odkývaný konsenzus "normálního chování" je považováno nikoliv za jiné, ale za špatné. A podle toho se s tím i pracuje.
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

s tvojí výtkou souhlasím :) jde to, ale kolik lidí je tak schopných, aby to opravdu dokázali? :) řečnická otázka... no moc jich není...
Odpovědět