Přidělování xp během "sedacích" událostí

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Příspěvky o grafické náročnosti NWN jsem dal do vlastního topicu:
viewtopic.php?p=8258#8258
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

Tak ještě jednou a jinak.

Nenarážel jsem na výši odměn, narážel jsem na xp, které postavy nedostanou vzhledem k tomu, že sedí. Proč je nedostanou? Protože na serveru je ochrana proti jedincům, kteří by chtěli zneužít systém a nechat postavu na serveru i když nejsou u počítače a tím získávat xp. Co to má za následek? Slušní hráči, kteří chtějí postavy normálně rozvíjet dle systému hry, budou při dlouhotrvajících akcích dělat různé věci, aby xp normálně dostávali.

Tohle je imho problém, díky kterému se budou "vlny" a podobné nesmysly na akcích opakovat včetně následných hádek. Nechcete řešit? Tak neřešte, ale pak se nedivte :biggrin:

Docela by mne zajímal názor Andreje, který na soudě pořád nějak pobíhal. U něj předpokládám, že to bylo z IC důvodu - mlel pořád něco o tom, že ho bolí prdel. Ale opravdu tam nebylo trochu OOC vzhledem k zastavení nabíhání xp?

Jinak svůj názor, jak se mi líbil soud jsem vyjádřil jinde.
Onyx
Příspěvky: 1484
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onyx »

Jak jsem si toto forum pročítal napadla mě jedna možnost u které nevím, jestli by bylo dobře ji realizovat.
A to aby u takovýchto (a podobných) akcí měl DM možnost pro onu konkrétní lokaci vypnout systém hlídající pohyblivost postavy. Pak by postavy dostávali XP i když by neustále jen seděli. Byla by sice možnost zneužití, ale to by už DM mohlo pohlídat.

Je to jen takový návrh, ale raději bych byl, kdyby si hráči zvykli oželet těch pár zkušenostních bodů a přispět tím k atmosféře hry.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Ten nápad je sice zajímavý a i proveditelný. Ale dělat se nebude z důvodů které jsem tu již někde uváděl a z dalších:

* DM jsou taky většinou zapomnětliví tvorové. Když DM zapomene systém znovu zapnout může až do restartu toho někdo zneužít. Byl bych hrozně rád kdybych si tohle myslet a takhle uvažovat nemusel, ale nabité zkušenosti mluví proti tomu.

* Jednalo by se o jasný ústupek těm hráčům, kteří nejsou ochotni pro hru a atmosféru něco obětovat. Tu pár bodíků, tam nějaký svůj čas atd.. Tohle berte jako výchovu hráčů, že se očekává něco více než jen trpné čekání a braní. Někdy je potřeba dávat a obětovat.

Zároveň to může mít i filtrační charakter - komu jde o xp především tak na tyhle sedící DM akce prostě nepůjde, komu jde především o zábavu tak tam bude i kdyby nedostal nic.

Neboli jako hlavní WB tím dávám najevo, že xp a gp budou vždy až na druhém místě.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Lord Xeen
Příspěvky: 231
Registrován: 21. 2. 2006 20.33

Příspěvek od Lord Xeen »

Ja bych si troufl tvrdit, ze kazdy hraje kvuli zabave, te sve, ale i ostatnich.
Jiste se shodneme, ze mexicke vlny atmosfere nedodaji, na druhou stranu pobihani neposednych postav, nebo cpani se nenazrancu atmosferu pekne dokresluji. Ja si treba vzal k soudu bonbony s tim, ze je tam budu vesele cumlat, ale kdyz jsem videl jak vsichni sedi jako mysky a ani nedutnou, tak jsem se odvazil jeden bonbon snist az k zaveru soudu.

Podivejte se schvalne nekdy na nejaky historicky film, jak ve stredoveku vypadalo operni ci divadelni predstaveni. Vetsinou byl 'brajgl' mnohem vetsi v hledisti nez na jevisti, behem hry se jedlo, pilo, domlouvaly obchody, pomluvaly osoby... :biggrin:

Je jasne, ze by toho zmatku mohlo byt prilis, na druhou stranu by treba slo pomoci 'h' vypnout HUD a sledovat jen to, co se objevi nad hlavami vybranych postav (soudce a nejblizsi sousede okolo).

A na zaver bych si dovolil parafrazovat klasicke prislovi:

Co si odRPite, to vam nikdo nevezme. :smile:

(Narozdil od expu :bigwink: )
"Boj byt nevycerpatelna zdroj zabava i pouceni." - Vugar Malshurd
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Zajímavá glosa, ale z principu chaos a jeho vypnutí je možné jen u postav hráčů. DM musí sledovat všechno. A soudy na Equilibrii nejsou středověkými soudy, mentalita je spíše jako v pozdní renesanci a úcta k tribunálu je vyžadována. Pokud není tak si ji soud prostě nějak vynutí.

U tohoto konkrétního soudu jsem byl příliš mírný (jako obvykle). Měl jsem soudní síň zamknout, a kdo by dělal brajg tak by byl prostě vyveden. Pokud bude příště tak to asi tak udělám. :biggrin:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

jedinej kdo tam delal brajgl, byli ti nevychovani spunti :bleh: kdyby byla ucta k tribunalu, tak by tam nemohly padat vyrazy jako padaly ;))

soudni sin bych nezamykal :no: treba ja sem potreboval nutne ve hre zmizet a po delsi dobe sem se zase vratil (nebylo ze se mi nechtelo cekat, ze bych se pripojil az ke konci soudu, ale proste nemam pevnou pracovni dobu) a zbytecne bych s obojim musel otravovat dmka … pravda, dmka by se na me mohli taky vykaslat a to by me hrozne mrzelo :)
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

Praetor píše:jedinej kdo tam delal brajgl, byli ti nevychovani spunti :bleh:
Mluv za sebe... "špunti"? Já viděl jen jednoho půlčíka :bigwink:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steel_martin »

Mluv za sebe... "špunti"? Já viděl jen jednoho půlčíka :bigwink:
No dovol .. :bleh: Sheyla má větší vychování, než celej trpasličí arzenál na Eqilibrii dohromady :biggrin:

btw: Na Eq je hobitů fakt hoodně málo :no:
Game ID: Reverend_Malthas
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

steel_martin píše:btw: Na Eq je hobitů fakt hoodně málo :no:
no to je dobře, víc takovejch chmatáků bych fakt už nezvládal :biggrin:

Naštěstí to tam aspoň trochu zachraňujou Sheyla a Svačinka :bigwink:
Kozuss
Příspěvky: 113
Registrován: 2. 4. 2006 19.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozuss »

no to je dobře, víc takovejch chmatáků bych fakt už nezvládal
Kdo je tady chmaták?
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

:bleh:
Kozuss
Příspěvky: 113
Registrován: 2. 4. 2006 19.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozuss »

*zatváří se naštvaně,ale radši mlčí, když zahlédne strážného*
Taury
Příspěvky: 409
Registrován: 10. 12. 2006 17.16
Bydliště: Klučenice, nedaleko vodní nádrže Orlík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taury »

Nevím jestli se to tu už řešilo. Chci se jen zeptat proč se v promněně nepřidělují zkušenosti.
Zkušenost jako zkušenost, ne?
Aini Wende - Až po špičky oušek zamilovaná elfka.
Burkarie dcera Zlitiruka - Ulomený obr?
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Řešilo.
A prostě to není, ale duvod si nepamatuji. Snad asi proto, že jsi zvíře (má to něco společného se systémem)
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Taury píše:Nevím jestli se to tu už řešilo. Chci se jen zeptat proč se v promněně nepřidělují zkušenosti.
Zkušenost jako zkušenost, ne?
Myslim, ze v promene nelze detekovat rasa postavy, proto nefunguje system pridelovani XP.
Taury
Příspěvky: 409
Registrován: 10. 12. 2006 17.16
Bydliště: Klučenice, nedaleko vodní nádrže Orlík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taury »

cybermisa píše:
Taury píše:Nevím jestli se to tu už řešilo. Chci se jen zeptat proč se v promněně nepřidělují zkušenosti.
Zkušenost jako zkušenost, ne?
Myslim, ze v promene nelze detekovat rasa postavy, proto nefunguje system pridelovani XP.
Aha.. n nepřidělí se do pak nějak zpětně?
Aini Wende - Až po špičky oušek zamilovaná elfka.
Burkarie dcera Zlitiruka - Ulomený obr?
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Taury píše:
cybermisa píše:
Taury píše:Nevím jestli se to tu už řešilo. Chci se jen zeptat proč se v promněně nepřidělují zkušenosti.
Zkušenost jako zkušenost, ne?
Myslim, ze v promene nelze detekovat rasa postavy, proto nefunguje system pridelovani XP.
Aha.. n nepřidělí se do pak nějak zpětně?
neprideli
Dives, qui sapiens est
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

buďte v klidu, až budete mít do dalšího lvlu 100 000 a fasovat po pěti, přejdou vás tydle starosti, uvidíte :smile:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

ja bych rek ze v promene je vypnutej hlavni HB, predevsim ukladani postavy pak dela to co na alhambrii (mimo jine bugy napriklad leceni 400hp kazdou chvili :biggrin: ) .. ale promeny a NWN.….
Odpovědět