Stránka 1 z 1
Astrální hodiny
Napsal: 29. 8. 2006 13.37
od The_Balrog
Astrální hodiny jsou bezva, ale přijde mi, že ukazují nějak divně minuty. Kdykoliv k nim přijdu, ukazují minuty jen v rozmezí 01-09... nepamatuji se, že bych někdy viděl třeba 30, nebo tři čtvrtě. A to jsem to jednou schválně testoval... o.O;
Takže jestli jsem nebyl obětí škodolibé náhody, tak by bylo fajn, aby se sféry umoudřily a začly ukazovat správně. A nebo aby se minuty na ciferníku zrušily, když stejně ukazujou blbě.
^_^
Napsal: 29. 8. 2006 13.40
od labir
Kouknu na to. Dík.
Jinak to můžeš porovnat s tím co ti ukazuje konzole - stačí podržet myšku nad kompasem.
Napsal: 29. 8. 2006 13.44
od The_Balrog
labir píše:Kouknu na to. Dík.
Jinak to můžeš porovnat s tím co ti ukazuje konzole - stačí podržet myšku nad kompasem.
To jo, v tomhle je to v pořádku, ale konzole neřekne minuty. A někdy v půl šestý večer o ty minutky opravdu jde - nebo ráno, když chci brzy stihnout obchody, nebo čekám na loď v 9:00 a ono 8:05 a 8:55 - to už je rozdíl :D
Tak právě kvůli těm minutám mě to mrzí - když Astrální hodiny vypadají, že by to mohly umět.
Napsal: 29. 8. 2006 13.56
od photter
možná by některej z "povinnejch" předmětů moh umět ukázat čas - sice je to krapet OOC info, na druhou stranu čas se dá určit ze spousty věcí, který hra neumí zobrazit - pohyb slunce, komety a hvězd, intenzita a směr světla...lidi, dokad neznali hodinky todle uměli s obdivuhodnou přesností
Napsal: 29. 8. 2006 13.58
od The_Balrog
a nebo aby v Tirianu ten zvuk zvonu opravdu bimbal v celou hodinu :D
Napsal: 29. 8. 2006 14.04
od steel_martin
Mě to, co ukazují astrální hodiny stačí … stačí si ty minuty vynásobit šesti a šlověk hned ví kolik je přesně. Když ukazují třeba 18:05 tak vím, že je půl sedmé, když ukazují 18:09 tak je něco před sedmou atd.

Napsal: 29. 8. 2006 14.08
od The_Balrog
steel_martin píše:Mě to, co ukazují astrální hodiny stačí … stačí si ty minuty vynásobit šesti a šlověk hned ví kolik je přesně. Když ukazují třeba 18:05 tak vím, že je půl sedmé, když ukazují 18:09 tak je něco před sedmou atd.

Jo tak v
tom je ten trik!
Napsal: 29. 8. 2006 15.41
od labir
Heht, kouknu na to, asi tam je vážně chybka.
Čas do žezel...hmm. Mno nevim, technicky to samosebou jde. Musím to promyslet, ale myslím že hrubý odhad na hodinu podle kompasu by mohl stačit.
Napsal: 29. 8. 2006 15.49
od The_Balrog
labir píše:Heht, kouknu na to, asi tam je vážně chybka.
Čas do žezel...hmm. Mno nevim, technicky to samosebou jde. Musím to promyslet, ale myslím že hrubý odhad na hodinu podle kompasu by mohl stačit.
Taky mi přijde, že ta hodina na kompasu je opravdu akorát. Nechal bych to tak...
Napsal: 29. 8. 2006 17.12
od kolja
Koukam ze ty hodiny ukazujou minuty ale nepřevedeny na herní asi :) takže x6 převod... no myslim ze pridani " * 6" ve vzorecku to vyresi a bude to pak i esteticky spravne :)
Jinak o cas v OOC itemu ani tak nejde - jako o rok :) Kdysi sem se ptal Farixe jak jako na Eq zjistit rok... a pak pribyly astralni hodiny protoze to neslo predtim :)) Myslim ze (vetsinou) postavy vi jakej je rok, ale kdyz se nekdo logne treba po mesici nebo hraje sporadicky tak to nesleduje a pak muze bejt zmatenej, a co ma teprv rict, kdyz se ho nekdo zepta! Nastesti vsichni predpokladaj ze rok vedi tak se nikdo moc nepta

Sice to de ted celkem snadno zjistit pomoci vsude mozne rozmistenejch hodin, ale pro nas lenochy by bylo tak pohodlny mit kalendar v inventari

Napsal: 29. 8. 2006 17.25
od labir
Hmm, lenochy...činnost na vás!
Rozhodl jsem se, do OOC ovládacích předmětů zjištění data nebo času dávat nebudu, přesnost na jednu hodinu dosažitelná pomocí kompasu je dostačující a díky nepřesnosti vypadá dost realisticky. Herní rok lze zjistit z astrálních hodin a zapamatovat si ho. Mění se jednou za 2 reálné měsíce, takže to zase až takový problém není.