Co vás ve hře dostalo

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

x50 by mozna stacil :biggrin: mozna... jak rikam kdyby jezevci meli vlastnosti RDD tak by stacil na ray of frost i slabsi magion :biggrin:
kurňa x50 s tim by Rastor udelal jednim IGMS 12 000 DMG :megalol: :megalol:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Včera mě dostal můj orel, se kterým si moje víla hrála - a jako že prej mu hodila klacík a on ho aportoval :DDDD
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Cukrovinky

Příspěvek od steel_martin »

Já protestuju proti popiskům cukrovinek!!! Za tu můžeš ty labire že jo? To se nedá číst!! Kdykoliv si nějakou přečtu tak dostanu chuť na sladký, tim pádem i moje postava a koupim si něco... :shout:
Game ID: Reverend_Malthas
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

no, tak to me hlad presel, naopak se mi zvednul kybl, kdyz jedna mala holcicka v Mithallirksym podhradi vytahla "šušeň" z nozdry, nabidla svemu okoli a pak ji polkla … to sem se fakt malem pob.…. :bigwink: :biggrin:
Dives, qui sapiens est
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Hehe...
Wanting something does not give you the right to have it.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Mě dostala jedna situace. Tři elfky se rozlodly že si půjdou zaplavat do moře. Jenže ouha při pobřeží se placatí několik krabů. Tak přišlo ke slovu zahnání lukem. Vše šlo jako po másle dokud na posledního téměř mrtvého kraba jedna z elfek nezakouzlila jisté kouzlo. A prsk. Krab se efektně proměnil do....vlkodlaka. Elfky se rozprchly a ještě dlouho po pobřeží bylo slyšet jak se ho snaží zbavit...

//To kouzlo jsem sám napsal, ale naprosto mě překvapilo že to umí i tohle... :biggrin:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

já si dovolím jen jednu citaci - dvojsmysl: :biggrin:

"Balthazar k Erlinovi: Ty máš ale pěkného draka" :biggrin:
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Teeda! :biggrin: Precetl jsem si Teorii magickeho pole a pridruzeny vysvetlujici dokument od slecny Sereny a uplne jsem si zavzpominal na jeden predmet, co jsem mel pred par lety ve skole :biggrin:

PS: Doplnite ty dokumenty necim jako Maxwellovy rovnice? :biggrin: :bigwink:
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

No nejlepší je že jsme to oba napsali víceméně nezávisle a docela hezky se to doplnilo. :bigwink:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

labir píše:No nejlepší je že jsme to oba napsali víceméně nezávisle a docela hezky se to doplnilo. :bigwink:
a/první to měl Rastor, kterej tu ale neni, to je jediný štěstí, jinak by vás všechny usmažil :evillaugh: no ale Rastorovo rozvedení hlavní myšlenky bylo o dost jiný vlastně :)
b/ jedna nejmenovaná postava tvrdí něco jinýo

edit: moje pojetí už náhodou hodně "smrdělo" současnejma vědeckejma poznatkama a uznal sem, že je do fantasy světa nevhodný :)
Naposledy upravil(a) kolja dne 27. 9. 2006 22.15, celkem upraveno 1 x.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Prave ze to je pekny - jeden by se az divil, jak to, ze to nefunguje i v realu :biggrin: Kazdopadne jestli zacnete do toho dalsim svazku michat plosny ao objemovy integraly, tak vam vsichni od zkousek utecou *kouka na Serenu, jako by toho byla schopna* :megalol: :bigwink:
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Tyjo uz vidim to zadani zkousky ze ctvrteho kruhu:

Predpokladejme idealni valec o vysce H a polomeru podstavy R. V case t=0 na nej bylo seslano kouzlo Stone skin a metamagii posileny Combust. Ve stredu valce predpokladejme pocatek souradne soustavy podle normy ISO. Predpokladejme umisteni valce v homogenni subsfere proste jakychkoli jinych zdroju magicke energie. Odvodte vztahy a vypoctete:

a/ Energii uvolnenou po vyprseni kouzla stone skin
b/ Energii uvolnenou pri zruseni obou kouzel kouzlem dispell po 30 vterinach pusobeni.

Dale:
Na miste urcenem polohovym vektorem D = (x, y, z), kde /D/ = 5m prepokladejme idealni hltic magicke energie. Odvodte vztahy a vypoctete:

c/ Mohutnost magickeho pole v case t=0, 10, 100 a 1000 vterin.
d/ Narctnete vektory toku magicke energie.

EDIT: Bonusova otazka: Spoctete pravdepodobnost interference :biggrin:
Naposledy upravil(a) cybermisa dne 27. 9. 2006 23.01, celkem upraveno 1 x.
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

A to je prave to, co se do fantasy nehodi ;)
no, ale jestli by se měl vývoj ubírat timhle směrem, takby třebas musela bejt upravená interference, aby seděla, takhle je to jen systémový omezení z hlediska výkladů do tohole nazapadající... pak mě totiž zrovna napadlo, jak by se pomocí magionu udělal ekvilent nukleárního výbuchu :nuke: :biggrin:
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Já myslím že do toho naopak interference velmi pěkně zapadá. Opakuji asi po třiadvacáté, že k interferenci nedochází na úrovni magického pole ale na úrovni základů prostoru.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

cybermisa píše:Prave ze to je pekny - jeden by se az divil, jak to, ze to nefunguje i v realu :biggrin: Kazdopadne jestli zacnete do toho dalsim svazku michat plosny ao objemovy integraly, tak vam vsichni od zkousek utecou *kouka na Serenu, jako by toho byla schopna* :megalol: :bigwink:
no je fakt, ze vznik byl takovy, ze ja si pripravil svoji verzi, pak jsem ji nadhodil Labirovi, jestli to muze odpovidat a nez jsem mu stihl dodat psanou verzi, tak do hry dodal nezavislou vlastni :) Takze moje knizka neni doplnujici text. Je to cely postaveny od uplny nuly, vcetne nametu :) Podobnost verzi jen dokazuje spravnost tvrzeni.

co se tyce integralu, ja je na papire mam :) A jsou i v knizce, ale nejsou zmineny jako integraly. Stejne jako nastin rovnic ktere by s primhorenim oka mohly odpovidat maxwelkam, ale do hry je prepisovat urcite nebudu :) Vzdyt ani nepouzivam jako objemovou jednotku sah krychlovy, tak o co jde :) Krom toho magicke pole nema vlastnosti ani elektrickeho, ani magnetickeho pole :) a neni ani mezi nima. Nejbliz odpovida asi kombinaci gravitacniho pole a vlastnosti plynu.

A s LAbirem mam prvni rozpor. Ja verim, ze interference jsou sice zpusobeny zakladnim prostorem, ale tvrdim ze je mozne je odvodit a dokazat na urovni magickeho pole :) A muzeme se zkusit dohadat, protoze IC je to fakt, o kterem se muze teoretizovat, a jine znalosti jsou dane vyhradne OOC a autoritativni prevahou Labira :)

a P.S.) vypocty u zkousek budou tezko. Serena je z IC postav dalece jedina teoreticka a vicemene se musela smirit s tim, ze znalosti nejsou pro kouzelniky ani nutne, ani dulezite a obvykle ani zadane. :))
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

labir píše:Já myslím že do toho naopak interference velmi pěkně zapadá. Opakuji asi po třiadvacáté, že k interferenci nedochází na úrovni magického pole ale na úrovni základů prostoru.
V tom případě neni interference interferencí v tom slova smyslu, v jakym jí vnímáme.
Dala by se popsat odvozenejma IC zákonama, ale jestli se použije tahle cesta, tak to bude umělý a našroubovaný na OOC popis systému, a bude to "asi" a "víceméně" jak je to teď, já měl na mysli naprosto přesnej popis.

Možná je pěkný, že se vám to líbí - ale mě zavádění moderních vědeckejch poznatků do fantasy světa spíš bolí :ermm:
Lump
Příspěvky: 185
Registrován: 22. 7. 2006 23.06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lump »

to jó.,když sem četl teorii magickýho pole,tak se mi hned vybavila naše prof. na Fyziku :P
ale jinak pěkně napsaná knížka :smile:
Když já si nechci zkazit těch krásných 1000 příspěvků . Považujte mne za ducha :D
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

me prekvapuje, ze snad i hobiti zlodeji ji ctou a chapou :biggrin: takze to moc vedecky nebude
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
Lump
Příspěvky: 185
Registrován: 22. 7. 2006 23.06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lump »

Lumpin to nečet, ten by si s ní možná tak zapálil fajfku :smile:
Když já si nechci zkazit těch krásných 1000 příspěvků . Považujte mne za ducha :D
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Vilémovo hláška vehře :
Darren - no on je jedna velká potíž, když ve slovníku najdete slovo potíž ,tak je vedle toho portrét Darrena
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Odpovědět