Nove nemoci

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Nove nemoci

Příspěvek od cybermisa »

Nerad bych, aby toto vyznelo jako lobby proti novym nemocem, naopak, ze systemoveho hlediska jsou podle me nutnost (anti harvester opatreni), ale na druhou stranu bych se chtel zeptat, jak to, ze ani knez v chrmau nemuze nektere nemoci vylecit?

Nesel by udelat nejaky systemek, ktery by monitoroval jak moc postava prispiva do chramu/ modli se/ obetovava veci na oltari? Podle toho pak udelat, aby knez byl schopny vylecit cokoli …

Protoze, kdyz se nekdo modli ke svemu bohu, buh je s nim spokojen a je potesen (coz mi casto pise u oltare), tak mi nerikejte, ze kdyz bych od nej zadal takovou malickost, jako treba vylecit revma, ze by se na me vykaslal :biggrin: :bigwink:
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Asi nevykašlal. A co když tohle už funguje jen jsi nepřišel na to jak? :bigwink:

Edit: Ale i tak se mi to zdá až moc mírné. Je potřeba mít nějaké nemoci kterých by se obávala nejen postava (protože ta kupodivu se často nebojí ničeho) ale i hráč. :bigwink:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

labir píše:Asi nevykašlal. A co když tohle už funguje jen jsi nepřišel na to jak? :bigwink:

Edit: Ale i tak se mi to zdá až moc mírné. Je potřeba mít nějaké nemoci kterých by se obávala nejen postava (protože ta kupodivu se často nebojí ničeho) ale i hráč. :bigwink:
No ja jsem si to myslel :biggrin:

Hele, to nemusi byt nemoci. Coz treba nejake prokleti? Proklete predmety a tak … Vim ze na to mas system, ale zatim jsem to v praxi moc nepozoroval.

A co se omezeni ryzovani tyce … Coz takovy maly Kamenozroutek? Potvurka vypada uplne stejne jako jakykoli kaminek a ejhle, kdyz ji nekdo omylem sebere a da do batuzku k ostatnim kaminkum, zacne je pozirat :biggrin: A kdyz ji jeden hleda, stale vypada jako kaminek, takze … :bigwink:
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

jo a pak si zakouzlit stoneskin a nekam vyrazit :megalol:
Dives, qui sapiens est
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

zas nedělejte postavám ze života peklo, co budu potom dělat já ?????

a malej OT navrch:

"Každý musí být připravený přijmout důsledky svých činů. Pokud ví, že je neunese, tak by tak neměl jednat." Soudce Nottigan Neúplatný
Grrrrrr, neser !!!!
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Já myslím, že ted jak nemoci jsou je to super. A Magie ti všechny nemoci nevyléčí a to ani ta božská :))
Možná tak počátek, pokud to včas podchytíš, tak by mohla, ale nevím zdali toto lze nějak odlišit …
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Ono to tak odlišené je. Třeba teď funguje tohle: když se neléčí některé nemoci (nebo se chytají opakovaně) tak mohou přerůst v jiné, které jsou už neléčitelné a musí se přetrpět. Takže se na to dá dívat i tak, že je to jedna nemoc s počátečním léčitelným průběhem a pak s neléčitelným projevem když se rozjede.

O kamenožroutu jsem uvažoval a mám ho na ToDo listu. Ale je špatně udělatelný. I když možná by to šlo trikem.… Ale pak zase to nebude nic řešit - drakokamožrouti se vyskytují v pokladech, kde číhají na dobrodruhy. Hmm. Leda že by se udělala divoká "nedungeonovaná" verze co loví kameny v náplavkách... :biggrin:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

labir píše: Hmm. Leda že by se udělala divoká "nedungeonovaná" verze co loví kameny v náplavkách... :biggrin:
JJ to jsem myslel :bigwink:
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Dobrý nápad. Už možná i vím jak to jednoduše napsat. :bigwink:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

ehm … no tak nevím .. Ale pokud by to mělo fungovat jak si představuji, tak si asi začnu hledat jiný zdroj obživy :ermm:

hm … co by tak přicházelo v potaz *zamyslí se*

A už to mám, sehnat si detekci kamenožrouta … určitě na to něco musí být. Nějaký kamínek, na který když narazí, tak ho to zabije/usmrtí :dribble:
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

mno jo.. a čím se potom budou moct lidi živit? Takhle to je fajn, že si člověk jedno odpoledne zajde na kamínky a má zase na týden (všechno v hracím čase) o peníze na jídlo a spaní postaráno.. a může se věnovat RPingu a toulání po světě a tak...

To je harvestění kamínků opravdu tak hrozný problém, že se to musí až tak drasticky omezovat? o.O
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

labir píše:Dobrý nápad. Už možná i vím jak to jednoduše napsat. :bigwink:
Jako tohle mě na jednu stranu může naprosto zruinovat (zvlášť pak když budu shánět do craftu třebas rubín do náhrdelníku, chramst a 30K v kanále) - a to ne při harvestění, to by takovej problém nebyl, to bych věděl celkem jak se tomu vyhnout (ale nebudu to tady psát že jo :smile: ), ale při uplně jiný činnosti. Ale na druhou stranu, už mě začínaj napadat šílený věci, jak to využít :biggrin:
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Drasticky? Nemyslím že by to bylo drasticky. V pohodě se tím lze uživit a našetřit na cokoliv. Jen nejde hodiny in-real jen rýžovat a rýžovat a rýžovat, živit se pomeranči a medovou kaší a rýžovat a rýžovat s občasným odběhem se vyspat. Omezení speciálně na rýžování bylo naprosto nutné. Mělo ale přijít mnohem dříve.

Spoléhal jsem se na soudnost hráčů, že nebudou svou postavu huntovat do maxima. Jak je vidět když se podívám na konta některých mladších postav a nebo do jejich inventářů (plná záložka kamenů po 10 ks není výjimkou) tak se na toto spoléhat nejde. Tak přišel ke slovu automatický policajt ve formě nemoci. Postavy co si zajdou jednou za čas narýžovat kamínky a pak za čas opět by tímhle prakticky neměly být dotčeny.

A pak nikde nepíši že drahokamožrouti budou. Nápad to je moc dobrý, ale realizace tak aby to mělo smysl moc nejde...skriptově to jde, ale engine... Je tu problém že kameny se sdružují a tak žrout by byl OOC pěkně detekovatelný - nesgrupí se. A jak známe některé hráče hned by byl postavě podezřelý a tak šup s ním raděj do vody/koše. Přes proměnné drahokamožrouta nejde udělat také opět pro sgrupování se - při rozdělení grupy se proměnné anulují. Takže na tenhle trik by se každý nachytal tak maximálně jednou a pak by to bylo k ničemu. Takže drahokamožrouti nebudou.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

1 - nejsem žádná kamínkářská lobby, jen se na to chci právě podívat z pohledu "běžného kamínkového hráče" :D (to jsem chtěl říct, než napíšu tohle další)
labir píše:Drasticky? Nemyslím že by to bylo drasticky. V pohodě se tím lze uživit a našetřit na cokoliv. Jen nejde hodiny in-real jen rýžovat a rýžovat a rýžovat, živit se pomeranči a medovou kaší a rýžovat a rýžovat s občasným odběhem se vyspat. Omezení speciálně na rýžování bylo naprosto nutné. Mělo ale přijít mnohem dříve.

Spoléhal jsem se na soudnost hráčů, že nebudou svou postavu huntovat do maxima. Jak je vidět když se podívám na konta některých mladších postav a nebo do jejich inventářů (plná záložka kamenů po 10 ks není výjimkou) tak se na toto spoléhat nejde.
2- Tak fajn, když je baví pořád sedět u vody.. tak teda mají ranec peněz... a k čemu jim vlastně je?

Supermany z nich neudělá, ptže se dají koupit maximálně zbraně +1 (che).. drahý šaty si asi taky kupovat nebudou - na co by jim byly u toho rýžování... drahej byt si taky nepronajmou, protože by tím zase přišli o to, co nahrabali...

Nevidím samozřejmě "do hloubi Eq" a netuším, co s tím opravdu dělají.. jen mi můj rozum pořád nepřichází na to, proč je špatně, když si někdo vydělává peníze (až moc)?

3 - jak tak nad tím přemýšlím, možná jsem trochu ovlivněnej kamínkářskou lobby, ptže do roka si bude Alkaran zařizovat obchod a asi na to bude hodně peněz potřebovat ^_^;
Naposledy upravil(a) The_Balrog dne 26. 9. 2006 14.20, celkem upraveno 1 x.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

labir píše:(plná záložka kamenů po 10 ks není výjimkou)
Co když někdo chodí občas ale třeba měsíc to neprodává? To by se člověk asi pak vzteknul (vim aspoň o jednom)
A jak známe některé hráče hned by byl postavě podezřelý a tak šup s ním raděj do vody/koše
No jako ale kamínek kterej má očička a tlamičku a požírá ostatní kamínky by podezřelej bejt měl :bigwink: Stačí je sledovat na tý hromádce a hned to poznáš co se děje, takže udělat něco co by ničilo kameny jasně OK - ale nemůžete řikat že to bude kamen kterej je bude požírat třeba mě před očima a já to nepoznam :nuke:

že něco takovýho nebude, je z části i škoda - hrozně rád bych sledoval ty změny chování postav a tu opatrnost :biggrin: To by určitě byo zajímavý, a nakonec by se tomu stejně dalo rozumně přizpůsobit.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

K množství kamenů: Jde o to že většina těhlech postav o kterým píšu je na 1-3 levelu, takže padá tahle domněnka. A pak DM si všímají kde je kdo a v jaké míře.

Skutečně většina takovýhlech "harvesterů" po čase zmizí i se svým tučným balíkem protože je to přestane bavit, ale takhle alespoň zmizí dříve.

Chápu že tohle opatření je nepopulární, ale být musí. jen mělo přijít mnohem dříve.

Ad drahokamožrouti: Drahokamožrout vypadá naprosto stejně jako obyčejný drahý kámen, je to křemíková forma života. Pohlcuje ostatní "běžné" drahokamy svým povrchem pomocí anorganických enzymů jenž vylučuje (kyseliny) a tím roste až jednou za čas se rozdělí na dva. Takže poznat to dost dobře na první pohled nejde.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

labir píše:K množství kamenů: Jde o to že většina těhlech postav o kterým píšu je na 1-3 levelu,
ups :biggrin:

No, slibovaný :censoree: proti kamínkum už stejně je ne? Takže ať si to všichni užijou, a šťastnou léčbu :biggrin:
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

to se fakt na kamínkách dá eště vydělat ? mně už to přijde pomalu prodělečný, ty běžný naleziště nevydělaj ani na na jídlo, co u toho sežeru (pokud teda nebudu vo chlebu) a na opravu hadrů a ty lepší naleziště zase sotva pokrejou spotřebu šípů, který vystřílim, abych moh vůbec začít...
myslim, že balvánky dávno nejsou nejlukrativnější obživa :bigwink:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

Praktictejsi, kdyz uz to chcete, je kozozrout, ktery vypada jako drahokam, naleza se v pokladech a zere kuzi. Jmenovite batohy a torny lacnivych dobrodruhu.

Predstava tvora, ktery vypada jako zlata mince a zivy se jinymi zlatymi mincemi, navic s IC vlastnosti, ze je nedetekovatelny mi prijde docela usmevne drsna :) Asi jako kdyz sleduju, kdo mi prvni slapne na zakopanou minu na zahrade.
Naposledy upravil(a) Alcatraz dne 26. 9. 2006 14.59, celkem upraveno 1 x.
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

photter píše:to se fakt na kamínkách dá eště vydělat ? mně už to přijde pomalu prodělečný, ty běžný naleziště nevydělaj ani na na jídlo, co u toho sežeru (pokud teda nebudu vo chlebu) a na opravu hadrů a ty lepší naleziště zase sotva pokrejou spotřebu šípů, který vystřílim, abych moh vůbec začít...
myslim, že balvánky dávno nejsou nejlukrativnější obživa :bigwink:
Podle mne je harvestrovký výdělek od východu slunce do západu z kamínků zhruba 2500 - 3000 zlatek.

(PS co asi tak můžou dělat jinýho postavy na 1-3 levlu, když je zabije i jezevec?)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Zamčeno