Technicky - datový tok

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Hvezdosvit
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 6. 2006 19.27

Technicky - datový tok

Příspěvek od Hvezdosvit »

Chtěl bych se zeptat jakou šířkou toku dat je třeba disponovat pro stabilní spojení klienta NWN se serverem.

Konkrétně mě zajímá osmikanálové GPRS (Eurotel uvádí, v že průměru je třeba počítat s 27kbps). Bojím se, že mě asi nepotěšíte, že. NWN je přece jen hra původně určená pro provoz po LAN... :ermm:
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Ten provoz není tak velký, po telefonní lince (vytáčeně) to zvládnout se zatnutými zuby jde. U mobilního připojení netuším, ale asi to bude problém.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

jedna věc je tok dat a druhá ping
tok dat opravdu neni nic šílenýho, veteráni pamatujou začátky NWN kdy modem byl nejběžnější připojení a hrálo na něm 90% hráčů - průvodní znaky nedostatečnosti jsou postupný načítání placeablů v potvor v lokaci, kdy se objevujou jakoby se zpožděním
špatnej ping je daleko větší problém, na to se umírá, bohužel - pokud vidíš na monitoru situaci starou jednu vteřinu, nemůžeš včas a adekvátně reagovat
praxe ukazuje, že NWN se dá hrát s pingem do 500 ms i když to není žádnej med, s pingem kolem vteřiny už je to onanie
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

jo, jak pise photter. NWN basti okolo 2kB dat, malokdy vic. Jenze GPRS podle posledniho kontaktu, co jsem s nim mel ma pingy okolo 800-1200 ms, s cimz se hrat fakt neda.
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

tok a ping

Příspěvek od kucik »

Ping je kritickej a co jsem měl příležitost s mobilnííma verkama, tak to je věršinou dost zoufalý a neskutečně nespolehlivý. Můžu se ale mejlit protože s těmahle výdobytkama jsem dělal přes víc než rokem.
Co se přenesenejch dat týče tak viz 19 - 02 hodin...
Obrázek
Ten zub do toho asi nepatří.
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Moje zkušenosti s CDMA od Eurotelu jsou kladné. Ping se pohyboval v rozmezí 200 až 500 ms, což se dalo a tak myslím že i NWN se dá hrát, Jen se holt nesmí na žádné bojové akce s monstarama.
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tok a ping

Příspěvek od kolja »

znám člověka co na tom hraje... sice nechápu jak může s pingama přes 1000-1200 ms, to bych se asi vzteknul, ale on hraje.. sice dist často umírá, ale to se překousne :biggrin:
Odpovědět