Kultura hry a respektování ostatních

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Nalk píše:Když už v tom tak jste, tak mě osobně Catigern příjde jasně konfliktní po všech stránkách, které mi přicházejí na mysl. :smile:

:megalol: Takže mě to celé přišlo ve stylu pobrekávání rádoby drsných noobů na onlinovkách. :megalol:

EDIT: pro lepší přehled lehce odděleno, abyste si nemysleli, že ty smaily jsou tam náhodně
A kterépak jsou to stránky, co se ti objevují v mysli? :shades:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Pravděpodobně že má osobnost :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Tomyn »

Rád bych poprosil hráče, kteří stále každý den a během dne často relogují z postavy na postavu, kolikrát během deseti minut i pětkrát, aby se nad tím zamysleli, jeli to nutné, obvzláště při větším počtu hráčů ve hře.
Věčné relogování z postavy na postavu zalagovává server a vy někomu díky tomu můžete způsobit i smrt postavy.

:clover: :clover: :clover: :clover: :clover: :clover: :clover:
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Brambor
Příspěvky: 471
Registrován: 6. 2. 2014 11.52

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Brambor »

Tomyn píše: :clover:
Fakt něco takového zalaguje server? Já bych řekl, že hlavní důvod lagujícího serveru bude celková zahlcenost serveru. Nějaké relogy na to mají podle mne minimální význam (ale je to jenom můj názor, v systémových věcech se příliš nevyznám).
A smrt z lagu určitě naštve, mnozí z nás ji už zažili, ale co se dá dělat no... :clover:
A ještě bych dodal, že většina "smrtelných" lagů není způsobena serverem, ale osobním lagem (počítač/připojení/nevím co).
Bandor syn Traktorův
Jišaj Ibn Šabetaj
Akruo
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od placidity »

Logy a odlogy ze hry nicméně opravdu ostatním hráčům na okamžik (1-2s) hru lagnou. Pozorovat se to samozřejmě dá pouze v případě, kdy postava zrovna dělá něco, co lag ovlivní (chůze, boj, kouzlení,…). Osobně to vnímám jen jako mírně otravnou vlastnost serveru, která je opravdu kritická jen v případě boje (ale je třeba s ní počítat).
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Brambor
Příspěvky: 471
Registrován: 6. 2. 2014 11.52

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Brambor »

placidity píše:Logy a odlogy ze hry nicméně opravdu ostatním hráčům na okamžik (1-2s) hru lagnou. Pozorovat se to samozřejmě dá pouze v případě, kdy postava zrovna dělá něco, co lag ovlivní (chůze, boj, kouzlení,…). Osobně to vnímám jen jako mírně otravnou vlastnost serveru, která je opravdu kritická jen v případě boje (ale je třeba s ní počítat).
Tak to jsem vyloženě netušil a ani nikdy nezaznamenal, osobně mám spíš problémy s lagy spojenými se spawny.
Bandor syn Traktorův
Jišaj Ibn Šabetaj
Akruo
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Tomyn »

Moje postavy naštěstí na tenhle lag nikdy neumřeli, ale je velice frustrující, když zrovna svádíte boj, kde stačí menší chybka a je velká šance, že nastane smrt pro někoho, a neustále vám to laguje a ve výpisu vidíte stále dokola nicky jednoho hráče.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Strigo »

Tomyn píše:Moje postavy naštěstí na tenhle lag nikdy neumřeli, ale je velice frustrující, když zrovna svádíte boj, kde stačí menší chybka a je velká šance, že nastane smrt pro někoho, a neustále vám to laguje a ve výpisu vidíte stále dokola nicky jednoho hráče.
Jop, není to nic příjemného teda. Ale tak co už, stává se. Hráč by měl dle vlastního posouzení určit, zda je třeba relog, zbytečné relogy, kvůli malichernostem mohou někoho totiž obtěžovat.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od placidity »

Oba dva nicméně zapomínáte na možnost nestabilního připojení nebo technických problémů. Občas se stane, že má někdo "padavou" a než se konečně přihlásí tak mezitím klidně 5x sletí. I tohle se stává.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Tomyn »

To je jasné tuto možnost neopomíjím, ale když vidíš jak se logne hráč, pak odlogne a pod jiným nickem logne znova a takhle to dělá během deseti minut i pětkrát, možná vícekrát tak v tomto případě bych neřekl, že je to padavost hry.
Já chtěl jen upozornit na to, že by bylo vhodné brát ohledy na druhé a pokud to není opravdu nutné, tak tuto činnost minimalizovat, ostatně co je to za hru, když jeden reloguje jak divej z postavy na postavu a né jednou na každou, ale několikrát na tu stejnou.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od George »

Ne, že bych to popíral, ale za dobu své hry jsem si nevšiml, že by mi připojení hráče způsobilo lagování.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Tomyn »

Dle mých chabých vzpomínek to dříve nedělalo, ale poslední dobou(rok možná více???) vždy lag 1-2s a pak se objeví: někdo se připojil se jako hráč

jsem na to relativně zvyklý když se jednou za čas nějaký hráč připojí, s tím se nedá nic dělat, ale aby během boje s jednou obludou jeden nejmenovaný hráč tohle udělal několikráte, tak pak je to velice nepříjemné, když potvora je kus ode mě a lag je u mě a to jí mám třeba nakliklou už skorem kouzlem či tam a kliknu do prázdna, pak utíkám s postavou a stane se mi to skoro samé po druhé, díky stejnému hráči a do třetice a čtveřice

každopádně já to tady nechci nějak rozmazávat, i když se to tu rozmázlo solidně, a tomuto problému logů se asi nedá zamezit, jen apeluju na hráče a jejich soudnost jestli je to opravdu nutné relogovat mezi svými postavami tak zběsile často , kor z původní na druhou a z druhé opět na původní a pak zase na druhou a podobně, protože to samé může udělat někdo vám samým, což by vás také netěšilo, pokud jste v bojové situaci
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Woxa »

jj, dříve k tomu nedocházelo, je to záležitost cca posledního roku, dvou.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Woxa »

Využiji tento topic, myslím, že tomu co mám na srdci vcelku odpovídá. Jde mi o ztrácení se věcí v bardí knihovně.
  • Pokud něco omylem zničíte (myšleno z trezorů) ať již klasickým bugnutím trezoru a nebo zapomenutím na stole při pádu/restartu serveru, dejte nám alespoň echo a my to při nejbližší možné příležitosti doplníme
  • Pokud si něco omylem zapomenete v inventáři a odnesete ji, dejte nám alespoň echo (ať alespoň víme, že věc není ztracená a netvoříme ji znovu) a v nejbližší možné době ji vraťte na místo
  • Pokud vykrádáte jídlo, mějte na paměti, že potraviny tam opravdu nejsou vakuově balené a víno ze sudu opravdu nepadá již stáčené do flašky. Tedy, pokud nejste čuníci, koláče mazané marmeládou si alespoň nějak zabalíte a víno ze sudu budete muset stočit do vlastní nádoby (či nějakou ukrást v knihovně). Takové počínaní (pokud se nejedná o pár kousků, ale půlku zásob) nějaký čas zabere a může vzbudit podezření u NPC hlídače.
  • Stejně tak, pokud se co chvíli budete do knihovny jen tak zdarma chodit stravovat. Buď obětujte ten čas a alespoň si u toho sedněte k nějaké knize (ať to vypadá) a nebo tam s takovou nechoďte, není to totiž žádná veřejná výkrmna a dříve či později by takové chování pozornost upoutalo.
  • A obdobně to platí o kradení/ničení knih, hudebních nástrojů a dalších volně dostupných věcí v knihovně. Opět je možné, že takovým konáním upoutáte pozornost tamního NPC hlídače.
Co z toho vyplývá? Pokud v knihovně škodíte úmyslně, jen do toho, ale prosím po domluvě s DX. Pokud uškodíte omylem, za působení nějakého OOC faktoru, hlavu vám neurveme, ale mějte tolik slušnosti a dejte nám alespoň vědět, že se něco takového stalo. Vážně je totiž otrava neustále kontrolovat, hlídat a doplňovat ztracené věci a poslední dobou toho bylo nepříjemně moc. Kdybych k tomu měl přistupovat čistě z IC stránky věci, už jsme museli hlídače vyrazit pro neschopnost a nahradit ho někým jiným :)

Díky, že toto budete respektovat.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od DarckDewy »

Ohledně knihovny, jestli se ztratila nějaká kniha, může to být mým masovým kopírováním ( CCA 13 knih ) a jejím následném vyskladání na zem pro přehlednost co potřebuji povracet, jen jelikož jsem byl v knihovně poprvé tudíž jsem zařazen do kapitoly "poslední dobou" tak jsem si ničeho OOC nevšiml a nic neudělal v tom případě naschvál.

Je to jen taková omluva kdyby náhodou ale myslím že jsem si to ohlídat zvládl :)
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Wolf »

Využiji toto téma k napsání jednoho závažného problému, který se nyní na EQ vyskytl již několikrát.

Spousta hráčů má dojem, že když po něm jde PC stráž, hráč té stráže si řeší asi nějaké komplexy, svou agresivitu či jiné problémy a má potřebu každou jinou postavu strkat do vězení.
Jste vedle, jak ta jedle.
Rozlišujte prosím CvC vs. PvP. IC vs OOC.
Pokud má hráč nějaké vyšší postavení, titul, je z rodu, je stráž, je dvorní cosi, je to velitel atp... dbejte na jeho postavení a pravomoce, jakoby jednalo samo DX.
K takovému titulu se může snadno dostat i všivák, zloděj, ničema stejně jako dobrák (viz šlechta a podvodníci v ní, válka mezi Tirianem a Mithallirem atp).
Bohužel svět EQ není v moderní době,(a možná ještě že) kdy k dukazu potřebujete fotky a video či dosvědčení druhé osoby.
Proto když vás někdo s pravomocemi nařkne, třebaže je to i něco, co jste neprovedli, musíte mít respekt.

Stejně jako u výslechu na strážnici před policajtama nezačnete zdrhat.

Samozřejmě se muže stát, že nastane PvP (ve většině případu si to však děláte vy samy a nezapomente, že PvP je proti pravidlum).
V takovém případě je dobré upozornit DX kvuli šetření, ale nedělejte to prosím vás vždy když k něčemu takovému dojde a ještě u jedné a té samy osoby třeba.

Snad si to vezmete k srdci a uvědomíte si že hráč a postava je rozdíl a neznamená to, že jak koná postava (ve většině případech), tak si hráč honí nějaké ego.
Díky.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Wolf »

Ještě připomenu, ze ve většině případů, co se dožadujete, aby to řešil někdo z týmu, to tým řeší stejně jako ta postava či ten hráč treba stráže.
Volat nás takhle ke každému pripadu není zrovna paráda.
Mozna není chyba na druhe straně. Vy s tím mate problém, vy byste se nad sebou měli zamyslet.

Píšu hlavne abych pomohl, nechci tu nikoho urážet, davat do vezeni atp. Tak snad to vemete dobre.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od George »

Mám to chápat tak, že pokud se mi něco nezdá na něčí hře, tak že bych s tím neměl jít za DX, abych ho neotravoval?
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Wolf »

Píšu, že je to správně nás kontaktovat pokud se něco nezdá, ale v případě, že chcete naší hru prostě proto, že s tím hráčem nechcete mít co dočinění, to už je trochu otravování, nebo řekněme lépe - zbytečné, protože situaci odehrajeme téměř stejně.

Neřeknu první PM, že se něco nezdá, ale v momentě, kdy o tom DX ví a šetří to.… řeší, je zbytečné mít nějaké další předsudky prostě a vytvářet si z toho PvP.

EDIT:
Víš co, on je prostě rozdíl když někdo nejedná v rámci pravidel, to jste defakto povinni asi bychom mohli říct informovat o tom tým.
Ale něco jiného je mít pocit křivdy a případně se jako hráč urážet, že po mě nějaká postava jde zvlášť když očividně tým má jasno.
(Tímto prosím nechci mluvit o nikom konkrétně, beru to jako příklady, stalo se toho víc. Nic nepíšu proti nikomu konkrétnímu)
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Mourisson1 »

Wolf píše:Píšu, že je to správně nás kontaktovat pokud se něco nezdá, ale v případě, že chcete naší hru prostě proto, že s tím hráčem nechcete mít co dočinění, to už je trochu otravování, nebo řekněme lépe - zbytečné, protože situaci odehrajeme téměř stejně.
Stejně z pozice DX (které má větší autoritu než hráči), je pro některé hráče sakra velkej rozdíl.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Odpovědět