Kultura hry a respektování ostatních

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Alcatraz píše: nesouhlas, pretvarka ma byt veci skillu bluff a tudiz CHA :biggrin: vsichni kdo se pretvarujete, chci videt vase hodnoty :) a to tak velky, jaka je vase pretvarka :bleh:
to souhlasim
tady to spíš vypadá tak, že se nepřetvařujou postavy ,ale hráči (myslim ve hře samozřejmě ;))
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Krátkodobě to je věcí charismy, to je jasné. Ale aby člověk dokázal svoje výmysly a intriky udržet funkční měsíce až roky, tak trochu toho fištrónu potřebuje ^_~
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

Já si teď nejsem jistej jestli vás chápu přesně s tou vaší přetvářkou a s tim jak souvisí s CvC.
Můžete mi (pro tupý :biggrin: ) napsat nějakej pěknej příklad kterej to hezky popisuje? (a samozřejmě s náhodou a neúmyslnou podobností s jakejmakoliv žijícíma postavama :smile: ).
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Re: Kultura hry a respektování ostatních

Příspěvek od Aefar »

labir píše:
Nedávno jsem si toto téma přečetl. První jsem odjel věc IC řešit, a dostal jsem bolestivou ránu. Po několika reálných měsících jsem ji rozdýchal, hrál čtyři dny, a dnes jsem dostal druhou (smrtelnou...?) ránu. Mám pocit, že jsem nedal dostatečně najevo, že patřím do třetí skupiny a že o CvC nestojím. Strašně mě štve, že od začátku je v tom má postava nevinně a nikdy konfliktní nebyla ani jsem ji tak nehrál. Teď zřejmě nadobro skončí...

Připomínám konkrétní Labirův odstavec:
labir píše: Nyní se vraťme k důvodům vzniku CvC mezi postavami hráčů 1. a 3. skupiny. Přijměme příklad, že se jedná o čistě IC důvody (loupežné přepadení, oběť, vražda šílence, pomsta přes třetí osobu atd...). Je pak vše v pořádku z hlediska hry? Nepochybně. Z tohoto úhlu pohledu se nedá zcela nic vytknout. Je to ovšem v pořádku z jakéhosi "lidského" hlediska? Dejme tomu že hráč agresora ví o povaze hráče oběti - a přesto provede útok. Pak jsou jen dvě možnosti jak jeho chování vysvětlit - buď tak činí s úmyslem ublížit hráči a máme tu PvP, které je podle pravidel nepřípustné, nebo tak činí z fanatické oddanosti RP hře bez ohledu na následky pro ostatní.
Dotyční, kteří to způsobili, omluvte tento výlev, ale chci poukázat na to, že se děje přesně to, co Labir popisoval. Možná se bavíte, ale pro mě to od prvopočátků konfliktů ještě na stavbě nikdy nebyla zábava a strávil jsem obrovské množství úsilí tím, že jsem se to nějak snažil uklidnit a chtěl si hrát hru, kterou mám rád. Doufal jsem, že tohle přejde. Jenže veškerá snaha šla vniveč a místo toho skončil každý pokus ještě větší provokací z druhé strany (pro vás jistě zábavnou). Musím se uklidnit a dneska zajít na pivo... a nějak to promyslet. Strašně mě to mrzí.

Téma otevírám, abych ho prokonzultoval, než možná zbytečně svou postavu budu nucen zabít, protože je přesvědčena, že ten teror neskončí.

Veřejně to otevírám proto, že je to prostě konkrétní příklad, který do tohoto tématu patří. Přiznávám jistou slabost, protože IC je vše v naprostém pořádku (život je krutý), jenže já nepotřebuji hrát krutý život i tam, kde se chci bavit.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Dovolím si citovat Phottera, když už jsi citoval Labira.

1/ bezkonfliktní postava se musí bezkonfliktně chovat

Podtrhnu pod jedna. Velmi silně.
Přidám bod 2., který se tu v různých podobách a z různých úst omýlá pořád dokola:

2/ Pokud se hráč cítí ukřivděně chováním jiného hráče, není důvod proč si to nezkusit vyřešit nejdřív s nímm nebo mu o tom aspon říct. Je možné že to ten druhý neví tak, jak si myslíš.

Z toho důvodu máš PM, které bych popravdě čekala nejdřív od tebe. A mé nepochopení toho, čeho jsi chtěl tímto mírně zavádějícím příspěvkem dosáhnout. Na který bych mohla podobně zavádějícně reagovat shrnutím celého toho CVC který na tebe proběhlo:
Byl jsem se projít a celou tu dobu mě skryté sledovaly dvě nejmenované osoby, pak se mi k tomu pěkně provokativně přiznaly na nástěnce s tím, že to udělají znovu.
Naposledy upravil(a) Braenn dne 4. 12. 2009 19.43, celkem upraveno 1 x.
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Bezkonfliktní postava v jakékoli situaci asi neexistuje, vždy je přeci něco co tu postavu rozhýbe, bezkonfliktní postava by byla absolutně bez šťávy, bez přesvědčení.., možná by se to dalo hrát jako postava s velkým strachem, která při každé situaci stáhne ocas…. Někdo flegmatický co do ničeho nesrká nos a vždy se stáhne…o ničem nikde nemluví a když promluví řekne sotva „hezký den“, a pro někoho i ten hezký den co ona řekne může být třeba zdrojem k provokaci… jelikož třeba zmoknul a měl den špatný… osobně nevím, zda by tohle někdo uměl hrát..

Moje postava od začátku hry působila dosti nestraně a nikdy jsem ani jako hráč, ani jako postava vědomě nechtěl nikomu ublížit…, ale stalo se to určitě několikrát…, někdy je to lekce pro mě, někdy zas pro něj…takže pro mě je nejdůležitější hráče i postavu poznat abych mohl tak nějak balancovat na těch hranicích RP mých a jeho…

I když jsem začínal s vizí nekonfliktní postavy, od začátku serveru… bohužel Tonny se časem změnil, na něco přišel a něco poznal…, taky okusil jak jsou někteří jiní a obrnil se, tak podle mě některé změny by se na postavách měli tolerovat…pokud se některé postavě stane něco velmi zlého muže svůj charakter rázem otočit naproti stranu…

Takže i tím co se prožívá se mění skupina…dle mě já a má postava se třeba dostal z té třetí do druhé.. a pomalu si na to zvykl.., ale je pro mě třeba hledat velké důvody pro to abych vědomě ublížil jiným, i když to tak někdy dopadne nevědomky..

RP hranice každého je jinde a každý snese asi jiné překročení této hranice. Podle mě je dobré dopředu promýšlet následky jednání své postavy.. a z vlastní zkušenosti vím, že to chviličku vždy zabere, proto není má postava na venek tak bystrá a pohotová, a proto se mi dobře hraje to co hraji.. Strážný s delším vedením.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Po PM od Braenn to budu řešit s ní...

Ale stojím si za tím, že má postava se vždy chovala bezkonfliktně. Jednou nebo dvakrát jednala zkratkovitě protože prožívala trauma a druhé straně to mohlo vyznít jako výzva k CvC, ale nikdy nechtěla být konfliktní a nechtěla nic vyvolávat.

Omlouvám se tedy za "plačtivý výlev", ale přišel jsem z práce odpočinout si ke hře, těšil jsem se a dostal jsem "facku", která mě i jako hráče položila.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

*povzdech*
Smrt je jen začátek druhého dějství.
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Škoda že se to z všeobecné formy převedlo v sice ne úplně popsaný, ale konkrétní případ…
Škoda tohoto OOC řešení (IC) informací, hlavně pro aktéry incidentu…
:no:
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Dík Tonny. Škoda hlavně toho, že se do toho motají a komentují to lidé, kteří vůbec nic neví o tom "CVC".

Než se mě někdo další zeptá, tak ne, nikdo nikoho nezabil, nikdo nikoho nenapadl a nikdo nikoho ani neviděl. Vyložte si to jak chcete a pokud k tomu máte co říct nebo se zeptat, doporučuji využít soukromého zdroje jedné, druhé nebo obou stran.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Já se omlouvám za zbrklou nepřiměřenou reakci. Je to čistě soukromý problém a prosím ostatní - pomiňte jakkoli cokoli, co se od mého příspěvku (včetně něj samotného) odvíjelo.

Jo... a neberte to nikdo tak, že mi Braenn zkazila hru. Je to pouze rozpor v našich přístupech ke hře, přičemž oba máme na ten svůj přístup právo.
Naposledy upravil(a) Aefar dne 4. 12. 2009 20.58, celkem upraveno 2 x.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Možná by byl dobrý nápad ten "konkrétní případ" atd. přesunout pryč od "neutrální teoretické úvahy" :bigwink: *hledá zrakem někoho s právama na takovou věc*

a mě smazat potom kdyžtak :bleh:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Ja bych jenom rad pripomnel, ze do konfliktu se PC muze dostat nejen svym pricinenim, umyslem ci "konfliktnosti" chrakteru. STaci byt ve spatny cas na spatnem miste, nebo mit kamarada, ktery ma spatne kamarady …
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Aefar píše:….
Hehe, Ty že hraješ nekonfliktní postavu? :megalol: :megalol: :megalol: :megalol: :megalol: Bezkonfliktní postava je třeba Elenis. Ostatně, bezkonfliktních postav je na EQ velmi málo. Malinko... zbytek je konfliktní. A ty rozhodně patříš mezi konfliktní!!!! :megalol:


A mohu to soudit podle screenů ze hry a podle logů, které se mi dostali do rukou. :megalol:
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Anurin píše:
:blah001:

Jak naznačoval CM, mezi nekonfliktním charakterem a bezkonfliktní postavou je značný rozdíl. O tom, jestli bude postava bezkofliktní, málokdy rozhoduje ona sama. Takže pokud máš na mysli to, že moja postava musela řešit mraky různých nepříjemných a nezábavných konfliktů, které sama nevyprovokovala, pak máš pravdu.

Ovšem to neznamená, že je konfliktní (tedy taková, která konflikty rozpoutává a vyhledává).

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

anurin píše:
Bez urážky, ale pokud je tvá přítomnost na fóru motivovaná nějakou podivnou touhou do čehokoli a do kohokoli prudit, nech si svoje výlevy. Bude tu bez tebe lépe.
Kraki Skengdrang
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Jon píše:
anurin píše:
Bez urážky, ale pokud je tvá přítomnost na fóru motivovaná nějakou podivnou touhou do čehokoli a do kohokoli prudit, nech si svoje výlevy. Bude tu bez tebe lépe.
Ne, není.
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

*vzpomíná na Asterixe a Obelixe*

Je čerstvá
Není čerstvá!
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Když už v tom tak jste, tak mě osobně Catigern příjde jasně konfliktní po všech stránkách, které mi přicházejí na mysl. :smile:

:megalol: Takže mě to celé přišlo ve stylu pobrekávání rádoby drsných noobů na onlinovkách. :megalol:

EDIT: pro lepší přehled lehce odděleno, abyste si nemysleli, že ty smaily jsou tam náhodně
Naposledy upravil(a) Nalk dne 10. 12. 2009 15.44, celkem upraveno 1 x.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Nalk píše:Když už v tom tak jste, tak mě osobně Catigern příjde jasně konfliktní po všech stránkách, které mi přicházejí na mysl. :smile: :megalol: Takže mě to celé přišlo ve stylu pobrekávání rádoby drsných noobů na onlinovkách. :megalol:
Popravdě díky množsví náhodně rozhozených smajlů nedokážu poznat zda je to ironie, výsměch, nebo ti to jen přijde vtipný :crazy:
Odpovědět