OT odpad z nápadu pro bojovníky

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

Ikkie píše:Ale zas na druhou stranu ho porazí každé blbé kouzlíčko. Alespoň trochu se nějaké bojové povolání může jakž takž rovnat silou mágovi.
no ja nevim, nejvetsi hrozba magu je prave z rad bojovych povolani :) proti kterym se proste jen tezko da cokoliv delat nebo vymyslet.
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
Lord Xeen
Příspěvky: 231
Registrován: 21. 2. 2006 20.33

Příspěvek od Lord Xeen »

Alcatraz píše: coz neni fer, protoze presne tohle jsem navrhoval a vsichni jste to zamitli, ze staci psat rychle a/nebo to mit v externim souboru a kopirovat pres schranku :) Bo hlavni duvod je, ze makro ma velmi omezenou delku textu.
Mam pocit, ze jsem nekde cetl, ze se to omezeni da obejit tak, ze si neco zkopirujes do schranky a pri vytvareni makra to pastnes, sice se to v psacim radku nezobrazi az do konce, ale pri pouziti makra se to zobrazi cele.

Jinak jednoznacne nejslabsi z bojovych povolani mi prijde barbar, zadne featy, zadna obrana, akorat par skillpointu a HP navic, rage co ma smesne kratkou dobu trvani a redukce ktera je prilis mala...
"Boj byt nevycerpatelna zdroj zabava i pouceni." - Vugar Malshurd
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

Lord Xeen píše:Mam pocit, ze jsem nekde cetl, ze se to omezeni da obejit tak, ze si neco zkopirujes do schranky a pri vytvareni makra to pastnes, sice se to v psacim radku nezobrazi az do konce, ale pri pouziti makra se to zobrazi cele.
coz treba pro me je nepouzitelne. Nemam moc volnych slotu a makra pisu az za chodu, abych je mohl pouzit treba jen parkrat. Uz sem skoro premyslel nad pitomou win aplikaci, ktera by slouzila jako clipboard s 10 schrankama pod 10 klavesovymi zkratkami :)
LX píše:Jinak jednoznacne nejslabsi z bojovych povolani mi prijde barbar, zadne featy, zadna obrana, akorat par skillpointu a HP navic, rage co ma smesne kratkou dobu trvani a redukce ktera je prilis mala...
si vzpomen na Hirbag, to byla strasna kosicka a to doslova :)
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

OneHeart píše:to by ses divil,
znám případ, kde se AC šplhá k 35 :smile:
Sem řikal že málo, se někdy koukni na phottera :bleh: :biggrin:
viděls někdy obourukýho weaponmastra na dvě kukri s devastem ?
No já sem toho viděl hodně :) Tohohle sem zrovna i pocejtil, musel sem na nej vytahnout sorcku :bleh: Ale je otazka, jakej ma smysl řešit buildy, že... Pravda je, že si WMko lidi celkem pochvalovi, ale proč sem se nezajímal. A Alky se aspoň může chlubit prestižkou ;)
No prostě to vypadá, že jedinej použitelnej válečník fakt musí dávat body do síly, nosit brnění a pít stovky lektvarů... jinej typ válečníka v Nwn nepůjde... to je to, co mne mrzí...
Tjn holt bojovník v NWN je potřeba něco podobnýho (a nejlíp něčim mixnutý jako klerik... uff), jinak ho ty potvůrky strašně rychle zabijou. Kdysi sem chtěl dělat bojovníka přes dex, jakoby šermíře, a Farix řikal, jestli mi nepřeskočilo :biggrin: V DrD+ se mi líbilo, že to šlo jinak...

A k tomu hraničáři - nikdy sem ho taky nehrál, ale je pravda, že bude jako čistej celkem slabej, aspoň co sem vídával. Pak když už se dotáh někam na AAčko, tak už i něco trefil, alepořád postava která si chodí po tom lese v hidu a bojí se skřeta :) Ale zase na druhou stranu, dělá se dost zlodějů z rangera, ale tohle by pro ně bylo hoodně zajímavý. Takže restrikce... na level? Nebo žádná? Ono je to použitelný totiž v boji, ale zloděj takhle nebojuje (aspoň moji zloději ne, to je dycky bum, a útěk, ostatní postarejte se :biggrin: takže na komba bych neměl moc pomyšlení, stejně bez sneaku by ty kritiky za 3 faakt bolely :biggrin: ).
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kolja píše: Tjn holt bojovník v NWN je potřeba něco podobnýho (a nejlíp něčim mixnutý jako klerik... uff), jinak ho ty potvůrky strašně rychle zabijou. Kdysi sem chtěl dělat bojovníka přes dex, jakoby šermíře, a Farix řikal, jestli mi nepřeskočilo :biggrin: V DrD+ se mi líbilo, že to šlo jinak...
Jiste ze to jde a velmi dobre, jen to chce chytre mixnout s nejakym dex classem, jako napr. monk (dve kamy, rychlost, AC, evasion ) nebo rogue (uncanny dodge, sneak, evasion) pripadne jako chutovku 1 level assassina, pokud je to evilak. Zakladem pro takoveho fightera jsou dve zbrane, kritikace a samozrejme nejdulezitejsi weapon finesse … Ale to uz jsme trochu OT :biggrin:
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

nějak se nám ta debata pravda rozplizává :bigwink:
moje postava tady žádný extrémní AC nemá, dexový postavy ziskávaj AC s lvlem a to tady de pomaloučku
trošku se mi to nelíbí, imho by tyhle postavy měly mít větší AC než plechovky (to neni lobbying, plechovka má větší AB i DMG) ale předpokládám tu nějakej vývoj v budoucnosti, tak nedržkuju

komba budou předpokládám pro bojový povolání (tj. povolání s vysokým AB progressem), ne pro zloděje (i když mi to rve srdce :angry: ), mnicha, klerika etc...
vážně bych přemejšlel vo tom, aby se to vylučovalo s magií a to jak arcane tak divine (ale pak nevim jak s paladinama, ten class moc neznám)
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
kashe
Příspěvky: 80
Registrován: 26. 2. 2006 11.24

Příspěvek od kashe »

moje oblibeny kombo je fajtr a zlodej...začit 6 lvl fajtra využít veškeré zaměření na zbraně ( idealni trpaslik )
a pak zlodeje = mraky bodu = všestranost. Fajtr se na 13 lvl docela solidne nakouzli ze svitků...jeschopnej mit všímavost okolo 18....navic od nižšího levlu sraží a mydlí zakeřňákama ( s kritikem sem daval rány okolo 80 s +2 sekerou )… když sem na 14 lvl( dal sem to nedotáhl ) vychazel sam na procházky, pmocí pár svitku jako štít..brnění atp. sem dostal AC ( pokud je to teda obrany číslo ) okolo 38..životy neco okolo 180....nebyl to ani niakej tupej stroj na zabijení iq asi 10..pravda moudrost -1 ale mel sem štestí na předměty ktery zvedali wis/iq ) navic si odpastíte..odemknete.. :shades: ...pravda nezkoušel sem to na EQ( třeba ceny svitku vubec neznam.)

btw : pokud nekdo dotahne zlodeje na 10 lvl ..pak neni co řešit = feat mrzačící utok...nakouzlit neviditelnost...dobehnout ..srazit...tři zakeřnaky každý v průmeru za 30 ..sila protivníka o šest dole a zbohem šáteček :)

to co piše Labir ( abych nebyl uplně OT ) zní moc dobře..a fajtr ( kort po té co sem čet rozšíření pro kouzlici povolaní :crazy: ) si to sakra zaslouží. hodně štestí
Naposledy upravil(a) kashe dne 5. 12. 2006 12.26, celkem upraveno 3 x.
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

--OT
Naposledy upravil(a) Alcatraz dne 5. 12. 2006 13.49, celkem upraveno 2 x.
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

Alcatraz píše:mno, rozdeleni classu dle uzitecnosti v boji byva ve vsech hrat celkem shodny:

caster s nulovou obranou ale nejvetsim kratkodobym dmg (nejvetsi DPS .. damage per sec)

nejaka forma zlodeje, kteri jsou prumerne chraneni a jsou to DD (damage dealeri, ti kdoz na konci kazdeho boje vedou ve statistikach ve sloupci celkovy rozdany damage)

a tank (nejaka forma figtera), ktery ma vyhradne AC, nic moc utoky, nic moc damage, ale vydrzi a jeho ulohou je na sebe soustredit veskerou palbu. Jedna potvora se mu utrhne, zautoci na maga nebo na zlodeje a do kytek jdou vsichni.

ty classy a ulohy v zadnym pripade NEMAJI BYT ROVNOCENNY.
kruci, to už zase žijem každej v jiný hře, ne ?
caster s nejvštším naprskaným AC + DPS si snad chtěl napsat, ne ?

a fajtr s vekým AC ???? nic moc útokem ?????????????? a nic moc DMG ???????????????????????????????

zahraj si někdy něco jinýho než prskavku nebo vo tom aspoň nepiš, skoro se stydim, když to po tobě čtu :crazy: a navíc by moh někdo podlehnout dojmu, že to tak vopravdu je (nebo je to účel ?)
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Pokud se chcete hádat o tom které povolání je nejlepší na co, a které je jak silné, a jak nejlíp postavit jaký build tak si založte nový topic. Optimálně ve flames ano?

Tímto deklaruji, že všechny OT příspěvky bez milosti co nevidět smažu.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Zamčeno