Zveřejňování potrestaných za porušování pravidel

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Jste pro to, aby hráči jenž se dopouští závažných či opakovaných prohřešků byli po konečném rozhodnutí DM o jejich potrestání zveřejněni na fóru společně se seznamem jejich prohřešků?

Ano, zveřejnit
31
69%
Ne, nezveřejňovat
11
24%
Nevím
3
7%
 
Celkem hlasů: 45

psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Zveřejňování potrestaných za porušování pravidel

Příspěvek od psin »

Mám pocit, že poslední dobou se nějak hromadí a přitvrzují prohřešky ve hře - zřejmě někteří hráči zneužívají nepřítomnosti DM nebo jsou nepoučitelní. Proto si myslím, že by nebylo na škodu zveřejňovat accounty případně postavičky odhalených a potrestaných, notorických nebo závažných "zločinců". Aby ostatní mohli udělat o tom hráči patřičný obrázek.

Hlavně však doufám, že obava z ostudy, kterou si ten dotyčný uřízne bude dostačovat k tomu, aby hrál jak se patří a případně to odradí ostatní budoucí "zločince".
Vše má své meze.

Petr Hrozný †, Vilém z Ofenburgu †, Voxeos - NPC, Jakub Poutník - M. I. A. / OFFLINE - NEDOSTUPNÝ
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Tenhle nápad jsem slyšel už od vícero hráčů co respektují pravidla, hru a ostatní. Sám jsem na vážkách zda tak skutečně nepostupovat. Ovšem když jsem si dělal rozbor co by to znamenalo tak by to mělo i negativní dopady. Posuďte sami:

Pozitivní dopady:

* Odstrašující příklady, jak píše Psin byla by zde velká šance že si to dotyčný pod vidinou ostudy rozmyslí.

* Jasně dané najevo, že DM netolerují žádné prasení ve hře.

* V případě hráčů, kteří se proviní a poté se obhajují tím že svádějí vinu na cokoliv jiného (DM, okolí, ostatní hráči, atd...) či případně začnou vše rozmazávat na fóru by se takto dalo argumentovat a veřejně katalogizovat prohřešky (DM si prohřešky hráčů samozřejmě katalogizují ale skrytě).

Negativní dopady:

* Když se někdo proviní, kdy zveřejnit na pranýři a kdy ne? Seznam prohřešků udělat nelze, nikdy by nebyl úplný. Jedná se o dost citlivou záležitost a nešlo by při ní zajistit nějaký algoritmus kdy a za co pranýřovat a kdy ještě ne. Tj. volba zveřejnit/nezveřejnit by tak zůstala na DM - velmi snadná "flamovatelnost" rozhodnutí DM.

* Jednalo by se o jakýsi DM cejch. Pokud by se dotyčný napravil tak i tak by se s ním táhl tento cejch - "jo to je ten co prasil...". I takoví hráči se vyskytují - nejprve "herní čuník" a po několika varováních , vysvětleních a trestech postupné zlepšení. I u dobrých hráčů by pak tento DM cejch působil podvědomně.

* Většina takto "prasících" hráčů ani fórum nečte, jak například dokázal případ s tím "prodavačem knih". Většinou by to tak padlo na neúrodnou půdu. Povětšinou se jedná buď o lidi co nechápou co se po nich chce a očekává a nechtějí si něco přečíst nebo se optat, nebo o lidi co nechtějí chápat a jedou si svoje.

* Nevím jestli vůbec ostatní hráči by chtěli vědět tyhle informace. U pranýřovaných by se rozhodně muselo zveřejňovat čeho se dotyčný dopustil a veřte, že někdy to jsou "herně" nechutné věci a někdy i následující konverzace hříšník - DM je dost ošklivá. Nerad bych třeba tímhle zatěžoval ostatní hráče a kazil jim hru.

Co na to ostatní?
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

labir píše:Tenhle nápad jsem slyšel už od vícero hráčů co respektují pravidla, hru a ostatní. Sám jsem na vážkách zda tak skutečně nepostupovat. Ovšem když jsem si dělal rozbor co by to znamenalo tak by to mělo i negativní dopady. Posuďte sami:

Pozitivní dopady:

* Odstrašující příklady, jak píše Psin byla by zde velká šance že si to dotyčný pod vidinou ostudy rozmyslí.

* Jasně dané najevo, že DM netolerují žádné prasení ve hře.

* V případě hráčů, kteří se proviní a poté se obhajují tím že svádějí vinu na cokoliv jiného (DM, okolí, ostatní hráči, atd...) či případně začnou vše rozmazávat na fóru by se takto dalo argumentovat a veřejně katalogizovat prohřešky (DM si prohřešky hráčů samozřejmě katalogizují ale skrytě).

Negativní dopady:

* Když se někdo proviní, kdy zveřejnit na pranýři a kdy ne? Seznam prohřešků udělat nelze, nikdy by nebyl úplný. Jedná se o dost citlivou záležitost a nešlo by při ní zajistit nějaký algoritmus kdy a za co pranýřovat a kdy ještě ne. Tj. volba zveřejnit/nezveřejnit by tak zůstala na DM - velmi snadná "flamovatelnost" rozhodnutí DM.

* Jednalo by se o jakýsi DM cejch. Pokud by se dotyčný napravil tak i tak by se s ním táhl tento cejch - "jo to je ten co prasil...". I takoví hráči se vyskytují - nejprve "herní čuník" a po několika varováních , vysvětleních a trestech postupné zlepšení. I u dobrých hráčů by pak tento DM cejch působil podvědomně.

* Většina takto "prasících" hráčů ani fórum nečte, jak například dokázal případ s tím "prodavačem knih". Většinou by to tak padlo na neúrodnou půdu. Povětšinou se jedná buď o lidi co nechápou co se po nich chce a očekává a nechtějí si něco přečíst nebo se optat, nebo o lidi co nechtějí chápat a jedou si svoje.

* Nevím jestli vůbec ostatní hráči by chtěli vědět tyhle informace. U pranýřovaných by se rozhodně muselo zveřejňovat čeho se dotyčný dopustil a veřte, že někdy to jsou "herně" nechutné věci a někdy i následující konverzace hříšník - DM je dost ošklivá. Nerad bych třeba tímhle zatěžoval ostatní hráče a kazil jim hru.

Co na to ostatní?
Jestli můžu dodat...
ad 1. a 2. kdy zveřejnit - jak jsem napsal - zveřejnit accounty postavičky odhalených a potrestaných, notorických nebo závažných "zločinců" - to je kritérium - netvrdím , že ten kdo jednou něco provede nebo si po upozornění DM dá pozor měl být zbytečně "kriminalizován". Tvrdím, že by to měli být ti nenapravitelní.

ad 3. I kdyby to napravilo jenom menšinu (jednoho nebo dva), i to bude dost. Navíc si myslím, že síla "prostředí" by ho přinutila - to, že by s ním nikdo nehrál, že by měl ostudu, se k němu dostane i když nebude číst forum. Uznávám, že tady může být pochybnost o míře efektivity, ale myslím, že to zabere - spoléhám na to, že většina hráčů by toho dotyčného nepodporovala, protože jsou sami dost vyspělí, dodržují pravidla a koneckonců na to jeho chování doplácejí právě oni (DM se musí hříšníkem zabývat, není ve hře nebo máš patnou náladu, hříšník se obohacuje a pochybuji, že jeho hra bude za něco stát, když se neřídí pravidly).

ad 4. Diskuze hříšník / DM se stejně nevyhnete... A pokud vím tak jednou - na závěr toho dohadování je nějaké neměnné rozhodnutí DM - a až na základě toho by se ten dotyčný zveřejnil - v momentě, když u by bylo definitivně rozhodnuto. Jakékoliv jeho protiakce by vedly jedině k BANu i na foru.

Uznávám, že by si tím někdo z hráčů nemusel chtít zanášet myšlenky a hru - to je jediná věc, která by mne od toho odradila. Otázka však je co je větší zlo - jestli prasící hráči nebo zanesené povědomí neprasících za cenu alespoň částečné nápravy nevyhovující situace.

Možná ,že to někdo bere jako pomstu nebo buzeraci - ale většina hraje jak má, dodržuje mantinely - proč by někdo neměl? Proč by na to měli ostatní doplácet? Není to pomsta ani buzerace - nenavrhl jsem to pro svůj lepší pocit, že to někomu "nandám", nebo ze škodivosti, navrh jsem to proto, aby se mě a všem líp hrálo.
Vše má své meze.

Petr Hrozný †, Vilém z Ofenburgu †, Voxeos - NPC, Jakub Poutník - M. I. A. / OFFLINE - NEDOSTUPNÝ
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

psin píše:
Možná ,že to někdo bere jako pomstu nebo buzeraci - ale většina hraje jak má, dodržuje mantinely - proč by někdo neměl? Proč by na to měli ostatní doplácet? Není to pomsta ani buzerace - nenavrhl jsem to pro svůj lepší pocit, že to někomu "nandám", nebo ze škodivosti, navrh jsem to proto, aby se mě a všem líp hrálo.
To jsem také netvrdil. Jde mi jen o to abych uvedl jak se to jeví mě když jsem nad tím uvažoval. A abych si vyslechl i názory ostatních, protože pokud se tohle zavede, tak to zasáhne více či méně všechny a bude se jednat o precedens.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Ja osobne si myslim, ze zverejnovani by pomohlo jako takova prevence. Neslo by ani tak o to samotne zverejneni, jako o to, aby byl dotycny upozornen, ze jeho pocinani je proti pravidlum a pokud toho nenecha, tak trest a zverejneni na foru. Pokud i to nestaci, ban.

Jsou samozrejme mensi prohresky a vetsi prohresky, ale opakovany mensi prohresek se stava razem vetsim. Zverejnovani by pomohlo myslim zamezit prave tomu opakovani a tim padem i tem vetsim prohreskum.
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

labir píše:
psin píše:
Možná ,že to někdo bere jako pomstu nebo buzeraci - ale většina hraje jak má, dodržuje mantinely - proč by někdo neměl? Proč by na to měli ostatní doplácet? Není to pomsta ani buzerace - nenavrhl jsem to pro svůj lepší pocit, že to někomu "nandám", nebo ze škodivosti, navrh jsem to proto, aby se mě a všem líp hrálo.
To jsem také netvrdil. Jde mi jen o to abych uvedl jak se to jeví mě když jsem nad tím uvažoval. A abych si vyslechl i názory ostatních, protože pokud se tohle zavede, tak to zasáhne více či méně všechny a bude se jednat o precedens.
To jsem nemyslel na Tebe Labire, kdybych Tě chtěl oslovit, tak to udělám jmenovitě a nebudu se schovávat za formulaci "někdo". Chtěl jsem rozvést to co jsem napsal a reagovat na to Tvoje - prostě to probrat a bude jedině dobře, když se tady objeví víc rozumných a podnětných příspěvků, protože nikdo nejsme neomylní a víc pohledů na věc tomu jedině prospěje. Mimo jiné i proto co říkáš - skutečně to postihne všechny.
Vše má své meze.

Petr Hrozný †, Vilém z Ofenburgu †, Voxeos - NPC, Jakub Poutník - M. I. A. / OFFLINE - NEDOSTUPNÝ
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

1. Kdy? Pokud to dělá cíleně a vědomně.

2. Cejch? Každej musí nést následky svejch činů. (Jako bych to už někde četl :bigwink: ) A pokud něco provede, bude se muset sakra snažit aby se na to zapomnělo.

3. Nečtou forum? To je jejich smůla. Budou to o nich vědět ostatní.

4. Jestli to ostatní chtěji vědět? Kdo to nehce vědět, ať to nečte.

To je muj názor. Někomu se asi bude zdát trochu vyhrocenej, ale za blbost se prostě platí.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Dobrá. Psine můžu zeditovat ten tvůj první příspěvek a udělat z toho anketu?

Dotaz: Jste pro to aby hráči jenž se dopouští závažných či opakovaných prohřešků byli zveřejněni na fóru společně se seznamem jejich prohřešků?
Odpovědi: Ano/Ne/Nevím
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

Ano, udělej z toho anketu... Možná jen bych to přeformuloval:

Jste pro to, aby hráči jenž se dopouští závažných či opakovaných prohřešků byli po konečném rozhodnutí DM o jejich potrestání zveřejněni na fóru společně se seznamem jejich prohřešků?

Ta upravená formulace vychází z toho co jsem napsal výše - aby nedocházelo nebo se omezilo to řešení těch věcí na foru.
Vše má své meze.

Petr Hrozný †, Vilém z Ofenburgu †, Voxeos - NPC, Jakub Poutník - M. I. A. / OFFLINE - NEDOSTUPNÝ
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

Když je to fakt notorik s těžkejma prohřeškama tak určitě, ale bude se muset rozlišovat kdo to dělá schválně a kdo ne. Mě se třeba stalo že mi při boji spadla grafika tudíž odlogování v boji a to je prohřešek, ale za tohle sem nemoh. Taky pude o to kdo je prostě jenom noob a neví jak to chodí. Takže po předchozím varování od DM na 100% pro :good:
Vsichni sou fuc
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Zyga píše:Když je to fakt notorik s těžkejma prohřeškama tak určitě, ale bude se muset rozlišovat kdo to dělá schválně a kdo ne. Mě se třeba stalo že mi při boji spadla grafika tudíž odlogování v boji a to je prohřešek, ale za tohle sem nemoh. Taky pude o to kdo je prostě jenom noob a neví jak to chodí. Takže po předchozím varování od DM na 100% pro :good:
Kdyz ti to spadne v boji a uvidi to DM, tak te bude bud sledovat a nebo se nejdriv zepta. TO se stava obcas kazdymu, vcetne DM, ze to proste padne …

To vyse se tyka predevsim tech, co umyslne a schvalne pravilda porusuji. Noob vetsinou pravidla porusi neznalosti nebo omylem a rozumny noob si to necha vysvetlit a bude se tomu vyvarovat.
prodigal
Příspěvky: 54
Registrován: 21. 12. 2006 21.32

Příspěvek od prodigal »

Pranýřování by mělo jen lehce preventivní efekt, protože změna identity je nenáročná. Větší účinek by mělo v případě, že se hráč nechce své postavy (na vyšším lvl) vzdát. Nelze se však vyhnout zaškatulkování, které hráči hru velmi znechutí a značně sníží šanci na nápravu.
Slyšíš to srdce? Ještě tluče...
Naylun Swordplay, Sidi
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

prodigal píše:Pranýřování by mělo jen lehce preventivní efekt, protože změna identity je nenáročná. Větší účinek by mělo v případě, že se hráč nechce své postavy (na vyšším lvl) vzdát. Nelze se však vyhnout zaškatulkování, které hráči hru velmi znechutí a značně sníží šanci na nápravu.
no, ja nevim jestli nejsem naivni, ale verim ze postava na vyssim lvlu tu nebude delat takovyhle kraviny
Dives, qui sapiens est
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

prodigal píše:Pranýřování by mělo jen lehce preventivní efekt, protože změna identity je nenáročná. Větší účinek by mělo v případě, že se hráč nechce své postavy (na vyšším lvl) vzdát. Nelze se však vyhnout zaškatulkování, které hráči hru velmi znechutí a značně sníží šanci na nápravu.
Tak s tím souhlasím, jenže tohle co popisuješ se tu neděje a ten návrh k tomu ani nesměřuje. Ten muj návrh hovoří o hráči, který se již sám svým chováním zaškatulkoval o nápravu se již snažil DM a nepomohlo to.
Vše má své meze.

Petr Hrozný †, Vilém z Ofenburgu †, Voxeos - NPC, Jakub Poutník - M. I. A. / OFFLINE - NEDOSTUPNÝ
Yelov
Příspěvky: 10
Registrován: 9. 12. 2006 14.32

Příspěvek od Yelov »

Ja si myslim že NE.Proč?Ja hraju poměrně kratkou dobu ale pravidla a ruzný upozornění jsem samozřejmě četl
je jich docela dost a sam nevim jestli jsem náké nepřekročil(samosebou že nevědomky).Sanažim se je dodržovat ale aspon jednou deně se mi podaří potkat někoho kdo to porušuje(hlavně v používání kanálů)nebo ty postavy ani nepotkam.Rozhodně bych je proto ani nezveřejnoval.Nebot i stemito postavami se dá slušně zahrát.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Yelov píše:Ja si myslim že NE.Proč?Ja hraju poměrně kratkou dobu ale pravidla a ruzný upozornění jsem samozřejmě četl
je jich docela dost a sam nevim jestli jsem náké nepřekročil(samosebou že nevědomky).Sanažim se je dodržovat ale aspon jednou deně se mi podaří potkat někoho kdo to porušuje(hlavně v používání kanálů)nebo ty postavy ani nepotkam.Rozhodně bych je proto ani nezveřejnoval.Nebot i stemito postavami se dá slušně zahrát.
O to tu přeci nejde. Příklad:

Hráč XYZ používá tell v IC záležitosti (dojdi pro mou mrtvolu sem a sem...) nebo háže ne-nezbytné OOC hlášky, nebo hřeší na nereagující NPC..atd... DM to vidí a upozorní ho na to, případně dostane nějaký mírný trest pokud DM ví, že hráč pravidlo co porušil zná. Hráč si to uvědomí a přestane to dělat - nepatří na pranýř.

Hráč ABC používá tell v IC záležitosti (dojdi pro mou mrtvolu sem a sem...) nebo háže ne-nezbytné OOC hlášky, nebo hřeší na nereagující NPC..atd... DM to vidí a upozorní ho na to, případně dostane nějaký mírný trest pokud DM ví, že hráč zná pravidlo co porušil. Hráč slíbí že to dělat nebude a chvíli seká dobrotu. Pak ho DM přistihne znovu a dá mu varování a větší trest. Hráč opět svatosvatě slíbí, že se napraví a chvíli dělá dobrotu. Pak ho DM chytne zase - dostane bez varování tvrdý trest a jde na pranýř. I takoví se totiž vyskytnou. No a pokud by se to opakovalo znovu, nebo by dotyčný podlehl potřebě to vše rozmazat na fóru tak dostane BAN a to i přesto že jinak pokud chce (nebo pokud není pokušení) umí pěkně hrát.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Yelov
Příspěvky: 10
Registrován: 9. 12. 2006 14.32

Příspěvek od Yelov »

labir píše:
Yelov píše:Ja si myslim že NE.Proč?Ja hraju poměrně kratkou dobu ale pravidla a ruzný upozornění jsem samozřejmě četl
je jich docela dost a sam nevim jestli jsem náké nepřekročil(samosebou že nevědomky).Sanažim se je dodržovat ale aspon jednou deně se mi podaří potkat někoho kdo to porušuje(hlavně v používání kanálů)nebo ty postavy ani nepotkam.Rozhodně bych je proto ani nezveřejnoval.Nebot i stemito postavami se dá slušně zahrát.
O to tu přeci nejde. Příklad:

Hráč XYZ používá tell v IC záležitosti (dojdi pro mou mrtvolu sem a sem...) nebo háže ne-nezbytné OOC hlášky, nebo hřeší na nereagující NPC..atd... DM to vidí a upozorní ho na to, případně dostane nějaký mírný trest pokud DM ví, že hráč pravidlo co porušil zná. Hráč si to uvědomí a přestane to dělat - nepatří na pranýř.

Hráč ABC používá tell v IC záležitosti (dojdi pro mou mrtvolu sem a sem...) nebo háže ne-nezbytné OOC hlášky, nebo hřeší na nereagující NPC..atd... DM to vidí a upozorní ho na to, případně dostane nějaký mírný trest pokud DM ví, že hráč zná pravidlo co porušil. Hráč slíbí že to dělat nebude a chvíli seká dobrotu. Pak ho DM přistihne znovu a dá mu varování a větší trest. Hráč opět svatosvatě slíbí, že se napraví a chvíli dělá dobrotu. Pak ho DM chytne zase - dostane bez varování tvrdý trest a jde na pranýř. I takoví se totiž vyskytnou. No a pokud by se to opakovalo znovu, nebo by dotyčný podlehl potřebě to vše rozmazat na fóru tak dostane BAN a to i přesto že jinak pokud chce (nebo pokud není pokušení) umí pěkně hrát.
To chápu ale i přesto řikam ne.
Yelov
Příspěvky: 10
Registrován: 9. 12. 2006 14.32

Příspěvek od Yelov »

taky de o to zda hrače či postavu protože ja ani nevim ktera postava ke komu patří a ani moc nekoukam kdo je připojen kdo se připojil a tak.zdá se mi to lepší.
prodigal
Příspěvky: 54
Registrován: 21. 12. 2006 21.32

Příspěvek od prodigal »

labir píše: * Jasně dané najevo, že DM netolerují žádné prasení ve hře.
To lze i bez pranýřování: upozornění - lehčí trest - smazání postavy - ban. Hráč si založí nový účet a bude vědět, že pokud se nepolepší, dostane opět ban a nebude moct hrát. Hrát vždy týden "jako čuník "a dostat ban je dlouhodobě nezábavné. Pranýřování nepomůže.
labir píše: * V případě hráčů, kteří se proviní a poté se obhajují tím že svádějí vinu na cokoliv jiného (DM, okolí, ostatní hráči, atd...) či případně začnou vše rozmazávat na fóru by se takto dalo argumentovat a veřejně katalogizovat prohřešky (DM si prohřešky hráčů samozřejmě katalogizují ale skrytě).
Rozhodnutí DM je konečné a není povinen veřejně vysvětlovat (zvlášť pokud to zahrnuje tajné informace). Hráči v DM důvěru buď mají, nebo ne. Pitvání na fóru je škodlivé. Vysvětlit může pokud neprozradí tajné a sám chce.
Ať si hráči hrajou svoje postavy a nesoustředí se na OOC kolem cizích záležitostí.

Nechci nic vědět. Chci hrát postavu a nechci další OOC faktor ovlivňující IC chování postavy k postavě pranýřovaného. Pokud nedělá prasárnu přímo proti mojí postavě, tak to nechci vůbec řešit. Jedině pokud to mojí postavu ovlivní, tak to sám napíšu DM a nechám na něm.

Když najdete 5 stejných knížek, napište to soukromě DM. Zveřejnění je zbytečné. Na fóru se řeší příliš mnoho a spotřebovává to energii všech.
Slyšíš to srdce? Ještě tluče...
Naylun Swordplay, Sidi
Uživatelský avatar
Rodrigo
Příspěvky: 378
Registrován: 29. 10. 2006 9.48
Bydliště: Zleazná řise sever,Tvrz

Příspěvek od Rodrigo »

Já jsem se několik krát prohřešil a byl sem potrestaněj smazáním postav. Myslím že to smazání postav bylo k dobrému protože my došlo že trest je nutný. Od tý doby se znažím napravit a snad mi to jde.
Jinak jsem pro pranýř ale psal bych tam jména postav a né jméno účtu. Až na výjímky že by ten dotyčný hráč se začal řesit s více postavami. Nevím jetli se tam objevím ale i kdybych se tam objevil tak to bude jen pro dobro systému. Chyb sem se dopustil některých i vědomě, po smazání posta jem začal čít pravidla a beru si z nich vse co mě může pomoc v dobré hře.
90% elfů jsou rasisté.
Zbraň není předmět ale stav mysli válečníka.
Term jediný elfí čaroděj v plné plátové zbroji.
Istar blia vesela bardka
Adria rudokabatnice
Zamčeno