Zamyšlení nad chováním na zdejším fóru

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Wikipedia:

Flaming is the act of sending or posting messages that are deliberately hostile and insulting, usually in the social context of a discussion board on the Internet. Such messages are called flames, and are sometimes posted in response to flamebait. Flaming is said by some to be one of a class of economic problems known as The Tragedy of the Commons, when a group holds a resource (in this case, communal attention), but each of the individual members has an incentive to overuse it. Flamers usually call their flames justified attacks.

První věta: "Flamování je posílání nebo psaní zpráv, které jsou úmyslně nepřátelské a škodlivé, obvykle v sociálním kontextu diskusí na Internetu."

Jak může tedy být něco takového užitečné? =)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

Gran píše:Wikipedia:

Flaming is the act of sending or posting messages that are deliberately hostile and insulting, usually in the social context of a discussion board on the Internet. Such messages are called flames, and are sometimes posted in response to flamebait. Flaming is said by some to be one of a class of economic problems known as The Tragedy of the Commons, when a group holds a resource (in this case, communal attention), but each of the individual members has an incentive to overuse it. Flamers usually call their flames justified attacks.

První věta: "Flamování je posílání nebo psaní zpráv, které jsou úmyslně nepřátelské a škodlivé, obvykle v sociálním kontextu diskusí na Internetu."

Jak může tedy být něco takového užitečné? =)
jo, přesně to jsem četl. Je tam někde napsáno, že obě strany musej odmítat argumenty toho druhýho?? Neni.. A jak to může být užitečný??? Někdo si uvědomí jak se chová (píše, mluví...cokoliv) až když mu to řekneš fakt ostře. Sice né hned, ale časem jo...věř mi, že to tak funguje. Sice ne vždy, ale aspoň někdy. A pokud vyzkoušíš všechny ostatní varianty...

Navíc je užitečný upozorňovat na nedostatky. Lezením do zadku nic nevyřešíš!

Jinak je vidět, že tady jinej flame než takovej jakej napsal cybermisa asi nikdy nebude. Pustili jste se do mě kvůli něčemu úplně jinýmu než o co šlo... Takže jestli se chcete hádat o tom, co je flame, tak můžete založit jinej topic, ale tam už přispívat fakt nebudu, protože je to fakt zcestný.
coirëa oialë
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

chlorofil píše: tak to si dovolim nesouhlasit.Nikde jsem nenašel, že by flame byl jen o tom, že všichni pastujou svoje bez ohledu na ostatní. Když se koukneš do místních flamů, tak tam nalezneš docela dost ústupků a další hafo bys jich našel v mysli zúčastněných. A najdeš tam i pozitiva a přínos pro svět...

A hlavně. Gran se ohání tim, že ve fóru všichni házej Labirovi na hlavu jeho práci. Ale kdyť to neni pravda. To nikdo nedělá!!! Labirovi byl házen na hlavu jeho projev ve fóru... (a Artovi)
Chlorofile pozuivas strasne silna slova … Troufal bych si rict, ze diky tem slovum tvoje prispevky lze povazat primo az za nepravdive.

Krom toho nevim, kde vsude jsi hledal, ale prvni, co me napadlo, bylo napsat "flame war" na stranky wikipedie a vypadlo toto:

Flaming is the act of sending or posting messages that are deliberately hostile and insulting, usually in the social context of a discussion board on the Internet. Such messages are called flames, and are sometimes posted in response to flamebait. Flaming is said by some to be one of a class of economic problems known as The Tragedy of the Commons, when a group holds a resource (in this case, communal attention), but each of the individual members has an incentive to overuse it. Flamers usually call their flames justified attacks.

Although the trading of insults is as old as human speech, flaming on the Internet, like many other online 'actions,' started in the Usenet hierarchies (although it was known to occur in the WWIVnet and FidoNet computer networks as well). A flame may have elements of a normal message, but is distinguished by its intent. A flame is typically not intended to be constructive, to further clarify a discussion, or to persuade other people. The motive for flaming is often not dialectic, but rather social or psychological. Sometimes, flamers are attempting to assert their authority, or establish a position of superiority. Other times, the flamer is simply a closed-minded or biased individual whose conviction that theirs is the only valid opinion leads them to personally attack any "dissenters." Occasionally, flamers wish to upset and offend other members of the forum, in which case they are trolls. Most often however, flames are angry or insulting messages transmitted by people who have strong feelings about a subject. Finally, some consider flaming to be a great way to let off steam, though the receiving party may be less than pleased.

chlorofil píše:Čtěte pořádně. Zabráníte tim spoustě flamů...a hlavně zcestnejch flamů!
Mel by ses ridit vlastnimi slovy …

EDIT: Ups, napsani prispevku mi trvalo moc dlouho, predbehli ste me :biggrin:
Naposledy upravil(a) cybermisa dne 14. 1. 2007 14.27, celkem upraveno 2 x.
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Já sakra říkám, ať se nehádáme o tom, co je flame xD Že já jsem to vůbec do tý Wiki dával =P
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

chlorofil píše:Takže jestli se chcete hádat o tom, co je flame, tak můžete založit jinej topic, ale tam už přispívat fakt nebudu, protože je to fakt zcestný.
Nikoli hadat, jen se te snazime presvedcit, prezentovat svuj nazor, ze my (minimalne pokud vidim tak ja a Gran) si pod pojemem flame predstavujeme neco uplne jineho nez ty :bigwink:
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Tahle diskuse teda sjela trochu mimo svůj účel .)

Chtěl jsem v ní lidem sdělit, že co si člověk udělá, to je jeho, a když to někomu dá, prosím, ale darovanému koni se na zuby nekouká .)

A místo toho řešíme, jestli je přítomnost diskusí, nazývajících spoluúčastníky fašisty a omezovači svobody (popř. na druhou stranu nevděčníky a lůzou), správná =P
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

anurin píše:tak jsem zvědav jestli z tohoto bude také flame :), jestli se zas někdo najde.…
:clap_1: :clap_1: :clap_1:
Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů.

Jinak ve flame provokuje přece vždycky jen jedna strana - ta druhá strana. Ta naše jen rozumně argumentuje. :bleh:
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

cybermisa píše:
chlorofil píše: tak to si dovolim nesouhlasit.Nikde jsem nenašel, že by flame byl jen o tom, že všichni pastujou svoje bez ohledu na ostatní. Když se koukneš do místních flamů, tak tam nalezneš docela dost ústupků a další hafo bys jich našel v mysli zúčastněných. A najdeš tam i pozitiva a přínos pro svět...

A hlavně. Gran se ohání tim, že ve fóru všichni házej Labirovi na hlavu jeho práci. Ale kdyť to neni pravda. To nikdo nedělá!!! Labirovi byl házen na hlavu jeho projev ve fóru... (a Artovi)
Chlorofile pozuivas strasne silna slova … Troufal bych si rict, ze diky tem slovum tvoje prispevky lze povazat primo az za nepravdive.

Krom toho nevim, kde vsude jsi hledal, ale prvni, co me napadlo, bylo napsat "flame war" na stranky wikipedie a vypadlo toto:

Flaming is the act of sending or posting messages that are deliberately hostile and insulting, usually in the social context of a discussion board on the Internet. Such messages are called flames, and are sometimes posted in response to flamebait. Flaming is said by some to be one of a class of economic problems known as The Tragedy of the Commons, when a group holds a resource (in this case, communal attention), but each of the individual members has an incentive to overuse it. Flamers usually call their flames justified attacks.

Although the trading of insults is as old as human speech, flaming on the Internet, like many other online 'actions,' started in the Usenet hierarchies (although it was known to occur in the WWIVnet and FidoNet computer networks as well). A flame may have elements of a normal message, but is distinguished by its intent. A flame is typically not intended to be constructive, to further clarify a discussion, or to persuade other people. The motive for flaming is often not dialectic, but rather social or psychological. Sometimes, flamers are attempting to assert their authority, or establish a position of superiority. Other times, the flamer is simply a closed-minded or biased individual whose conviction that theirs is the only valid opinion leads them to personally attack any "dissenters." Occasionally, flamers wish to upset and offend other members of the forum, in which case they are trolls. Most often however, flames are angry or insulting messages transmitted by people who have strong feelings about a subject. Finally, some consider flaming to be a great way to let off steam, though the receiving party may be less than pleased.

chlorofil píše:Čtěte pořádně. Zabráníte tim spoustě flamů...a hlavně zcestnejch flamů!
Mel by ses ridit vlastnimi slovy …

EDIT: Ups, napsani prispevku mi trvalo moc dlouho, predbehli ste me :biggrin:
1. mwah..cybermisa chyta za slova. Dobre. Nejsou to vsichni, ale nekteri, neni to nikdo ale někteří. Omlouvam se za mystifikaci. Zmenilo to ale nejak zasadne obsah prispevku???

2. opravdu chceš řešit co je flame?? Prijdou ti témata v sekci Flames jako flame, kdyz tvrdis to co tvrdis? Nemli by pak bejt teda nekde jinde?

3. nepises nahodou do topicu Chování ve fóru nebo jakže se to jmenuje? Mam pocit, ze by ses radsi vyjadroval v topicu Co je to flame...

5. kdyz jsem si ted s Granem prohodil pár PM, dospel jsem k zaveru, ze v tom, kvuli cemu pisu, ma stejnej, nebo alespon podobnej nazor jako ja... Akorat se tu resi neco uplne jinyho a imho nesmyslnyho.

6. podle tebe nebudu mít už nikdy pravdu, že? Ani kdybych napsal to samy jako ty jinejma slovama, hmm? Ať žijou předsudky ;)
coirëa oialë
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

kucik píše:
anurin píše:tak jsem zvědav jestli z tohoto bude také flame :), jestli se zas někdo najde.…
:clap_1: :clap_1: :clap_1:
Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů.

Jinak ve flame provokuje přece vždycky jen jedna strana - ta druhá strana. Ta naše jen rozumně argumentuje. :bleh:
jestli to správně chápu, tak to přesně vystihuje to, co jsem napsal na začátku o překročení vlastního stínu. Pokud se na to díváš tak, jako že ten druhej je kretén a že mou povinností je dovést ho na správnou cestu, pak je z toho flame, kterej nikdy ničeho nedosáhne...

..od těch lidí, který tu nejvíc prskaj proti flejmům a chování, jsem nevidel ani jedinej prispevek, ve kterym by kdy uznali, ze nemeli pravdu. :excl:
coirëa oialë
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Promin, dovolil jsem si nesouhlasit s tvym nazorem na to, co znamena pojem flame. Vidis pod tim pojemem neco jineho nez ja a Gran. Tim bych diskuzi na tema "CO je flame" uzavrel, nez se z ni stane flame - takze diskuze uzavrena tecka.

AD muj osobni nazor a predsudky: Ano, priznavam se, vuci tobe mam predsudky a pokud nezmenis svuj styl vyjadrovani na foru, vzdycky mit budu. Rozebirat to ale verejne nehodlam, pac jde o ciste osobni vec. Tecka.
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

cybermisa píše:Promin, dovolil jsem si nesouhlasit s tvym nazorem na to, co znamena pojem flame. Vidis pod tim pojemem neco jineho nez ja a Gran. Tim bych diskuzi na tema "CO je flame" uzavrel, nez se z ni stane flame - takze diskuze uzavrena tecka.

AD muj osobni nazor a predsudky: Ano, priznavam se, vuci tobe mam predsudky a pokud nezmenis svuj styl vyjadrovani na foru, vzdycky mit budu. Rozebirat to ale verejne nehodlam, pac jde o ciste osobni vec. Tecka.
kdybys spravne cetl, tak bys zjitil, ze ja diskuzi na tema "Co je flame" otvirat nechtel a ani sem ji neotevrel. Takze to prosim pis nekomu jinymu... Tecka.

AD … predsudky: o tom jsem od doby Šípů hrůzy nikdy nepochyboval, takze ani toho priznavani neni treba. Ale nemyslis si ze je to trochu omezený? :smile: A verejne to klidne rozeber. Zajímalo by me co delam tak spatne, krome toho ze pisu svoje nazory i kdyz vim, ze se nebudou líbit?? Na rozdíl od jinejch jsem tu nikdy nikoho neurážel (vyjma topic Šípy hrůzy, kdy jsem se nechal opravdu dost vytočit, ale pak jsem se za to taky omluvil, opět-na rozdíl od jinejch) ani neponižoval... Neni forum od toho, aby se v nem diskutovalo a obcas i kritizovalo, když je třeba?? To ma slouzit k tomu, aby tu všichni přitakávali, pochrochtávali, občas naleštili kliku, ale sami si mysleli neco jinýho???

Promiň, ale to neni můj styl. Jestli se ti to nelíbí, zaintervenuj u Labira, jemu se to taky moc nelíbí a třeba dostanu ban. Pak budeš určitě navýsost spokojenej ;)

Tečka.
coirëa oialë
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

chlorofil píše: AD … predsudky: o tom jsem od doby Šípů hrůzy nikdy nepochyboval, takze ani toho priznavani neni treba. Ale nemyslis si ze je to trochu omezený? :smile:
Myslim si, ze svuj nazor na tebe ani nezmenim, protoze v kazdem tvem prispevku mi davas najevo, ze se nepletu. Misto toho, aby ses slusne po PM zeptal, "proc?" a vyresili jsme to v klidu, napises verejne, ze fakt, ze mam predsudky vuci tobe je omezeny.

Verejne nic rozebirat nebudu. Tecka.

A ano, mas pravdu, kdybys dostal ban byl bych narame spokojeny, aspon by ubylo diskusi, ktere Labir musi ukoncit "presouvam do sekce Flames", coz se pravdepodobne stane brzo i s touto diskuzi …
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Pánové, já se z vás zvencnu xD Všichni přece vědí, že pravdu mám jen a jen já.

Dost jokeů .))

------------------

Myslím si, že to, co se řeší, se _dá_ řešit v klidu.

Když Labir udělá nějakou změnu do světa a všichni jsou spokojeni, je to v pořádku.
Když Labir udělá nějakou změnu do světa a někdo se vyjádří negativně (ovšem v rámci slušnosti) a proběhne o tom diskuse, na jejímž konci _Labir_ rozhodne, zda ona změna zůstane či ne, je to v pořádku.

Ovšem když Labir udělá nějakou změnu do světa a pár lidí mu řekne, že je idiot, načež on jim řekne, že tímhle stylem se o tom s nima nebude bavit a oni ho označí za fašistu... to už je trochu moc.

Nutno však poznamenat, že to platí i naopak - když Labir udělá změnu a pár lidí mu slušně řekne, že si nemyslí, že by to byla změna k lepšímu (a samozřejmě dodají proč), načež on jim bez vysvětlování oznámí, že se o tom nebude bavit, je to také špatně.

Ve zdejších fórch se vyskytuje třetí a čtvrtý případ - to znamená, že vlastně chybují všichni, protože tu je neseriózní a netolerantní přístup jak ze strany hráčů, tak ze strany Týmu. Těžko říct, co bylo dřív - jestli hráči nadávají proto, že je jinak Tým neposlouchá, nebo jestli Tým je nekompromisní proto, protože už má nervy v kýblu z toho stahování programů sloužících k cenzůře textů o nich...
Je to jako se slepicí a vejcem =P

V každém případě, ač to tak možná napoprvé ode mne nevyznělo, přál bych si, aby si _všichni_ uvědomili, že stav fóra je _společná_ práce, a ne "těch druhejch" .))

K hráčům: Jestli chcete, aby Tým byl přístupnější, přestaňte ho fakovat .)
K Týmu: Jestli chcete, aby hráči lépe ocenili vaši práci, buďte přístupnější .)

-------------------

Muhehe, to jsem zase za chytrýho xD =P .))
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

dneska sem viděl takovou podobnou diskuzi mezi politikama na čt1 :megalol: furt něco o patnácti a devatenácti procentech a jeden tam furt mával s nějakýma výpočtama :megalol:

...no chudák labir až si to zase přečte...leda, že by to četl jak detektivku odzadu...takže, pokud labire čteš fórum jako detektivku tak tohle přečti jenom po ten tvůj večerní nebo spíš noční příspěvek :biggrin: zbytečně bys ztratil několik minut (podle rychlosti čtení) který možeš využit na něco mnohem užitečnějšího :shades:

tim nechcu říkat, že nikdo nemáte pravdu...někdo určitě...možná i všichni :biggrin: enom je to trochu zbytečný no...
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Gran píše: Těžko říct, co bylo dřív - jestli hráči nadávají proto, že je jinak Tým neposlouchá, nebo jestli Tým je nekompromisní proto, protože už má nervy v kýblu z toho stahování programů sloužících k cenzůře textů o nich...
Je to jako se slepicí a vejcem =P


Ja bych rekl a je to ciste muj osobni nazor, pac si pamatuju, jake to bylo na EQ od prvopocatku, ze za postoj EQ tymu k hracum si muzou naprosto a jedine hraci sami. Vetsina pravidel tehdy neexistovala a Labir vychazel z predpokladu hracske moralky a slusnosti, lec brzy tvrde narazil na realitu bugusingu a jeste horsich veci. Cim vice se komunita rozrustala, tim vice pribyvalo od vseho. Jelikoz nekteri hraci meli problemy i s uznavanim autority DM, musela byt zavedena dodatecna pravidla.
Avin
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 2. 2006 22.30

Příspěvek od Avin »

Jste fakt kašpaři lidi:Nejlepší je jak se tady od vás dozvim,že jsem napsal a vyslovil takovejch věcí,že by mi to trvalo zhruba rok.Labir-idiot?To jsem rozhodně nenapsal a ani nikdy nevyslovil,protože si to nemyslím.
Mimochodem Granův elaborát je fakt dílo :ermm:
nesmrdí tu něco*rozhlíží se*
steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Já mam nápad

Příspěvek od steel_martin »

Co dát nad každou stranu flamu nějaké šprýmovní flash video, nějaké takové ty veselé ksichtíky(jako Happy Tree friends).

Situaci by to vyřešilo - ti rozumní by se zasmáli a uklidnili se, ti méně rozumní by vyskočili z okna.
Game ID: Reverend_Malthas
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

jak koukám tak je snažší řešit nesmrtelnost brouka :bigwink:
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

to steel_matrtin: :megalol: :megalol: :megalol: se směju enom si to představim :megalol: :megalol: :megalol: a dal bych to se zvukem :dribble:
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Avin píše:Jste fakt kašpaři lidi:Nejlepší je jak se tady od vás dozvim,že jsem napsal a vyslovil takovejch věcí,že by mi to trvalo zhruba rok.Labir-idiot?To jsem rozhodně nenapsal a ani nikdy nevyslovil,protože si to nemyslím.
Mimochodem Granův elaborát je fakt dílo :ermm:
Zmiňoval jsem někde nebo někdo jiný v této diskusi tvé jméno? Já jen, že se tak hlásíš "k těm špatným" =P xD

----------------------

Btw koukám, že předělání na diskusi "Zamyšlení nad flameem" se všichni drží =P

Ale co, já už držim klapačku. Co jsem chtěl říct jsem řekl a... a... a se zlobrama se nebavim! Pf!

(Zabili mi postavu xD =P .))
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Odpovědět