Zamyšlení nad chováním na zdejším fóru

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Zamyšlení nad chováním na zdejším fóru

Příspěvek od Gran »

(Za používané vulgarismy v tomto příspěvku se rovnou omlouvám)

(Účelem tohoto není vyvolávat flame, ale upozornit místní komunitu na pár skutečností. Chtěl jsem to napsat jinam, ale ona diskuse je již zamčená... no, prostě jsem to tam napsat nestihl .))

Tak jsem tak pročetl zase nějakou diskusi, co začala už ani nevím kde, skočila do Flames a tam nakonec byla uzavřena.
Konkr. v té diskusi byli místní "vládci" nepřímo nazýváni "fašisty", mluvilo se o omezování hráčské svobody... prostě celé to bylo k popukání, správnej flame.

Jen bych vás chtěl všechny upozornit, aby jste se zamysleli nad svým přístupem k Equilibrii .)
Kdykoliv se stane něco proti hráčské obci, jsou nasraní hráči. Kdykoliv se stane něco proti DM, jsou nasraní DM. A v tom celém je chudák Labir, popř. tyran Labir.

A protože mým obranným mechanismem je smích, směju se čím dál tím víc. Ale abych řekl pravdu - kdybych se nesmál, musel bych plakat, protože přístup některých je opravdu úžasný.

Zeptejte se: Zaplatili jste za hraní na EQ? Ne.

Pouze jste během instalace hry potvrzením podmínek vlastně podepsali smlouvu o dodržování pravidel na serveru.

Víte, jedna věc je, když si koupíte barák a v něm si děláte, co chcete. Druhá věc je, když jste v hotelu, máte tam pokoj, necháváte se obsluhovat a nosit jídlo na pokoj, prát slipy a já nevim co.

Ale třetí věc je být na návštěvě u někoho doma.
Když jste u někoho doma, jste tam zadarmo. Dostanete od správného hostitele pohoštění. A když jste u něj na Štědrý večer a dostanete rybí polévku, budete na něj řvát, jakej je kretén, že vy rybí nesnášíte a ať vám okamžitě udělá hrachovku? Nebo když po polévce dostanete kapra s bramborovým salátem - začnete se pohoršovat, protože doma jste zvyklí, že mezi polévkou a rybou máte ještě klobásu?
Ne! Prostě jen sníte, co jste dostali, a když se vám to nelíbí, tak příště nepřijdete a půjdete k někomu jinému, nebo třeba do hospody.

Uvědomte si, že Equilibrie je ten třetí případ. A přesto se málokdo takto chová! Mnoho lidí se řídí modelem chování v mezi první a druhou částí - nezaplatí ani vindru, ale chtěli by všecko.

Uvědomte si, jaké peníze tečou do provozování mašiny. Zkuste si přepočítat hodiny práce programátorů na Equilibrii na běžnou mzdu - a třeba i uklízeče v McDonaldu, stejně to budou těžké prašule. Labir se mohl na všechno vykašlat a radši se věnovat studiu, nebo si třeba vydělávat, nebo bejt s kýmkoliv kdekoliv - ale ne, on si sedne a píše Rozšíření.
A co je mu odměnou? Řev, nespokojenost.

Toto jsem zažil již na mnoha jiných serverech (nemluvím teď o NWN), ať už jsem tam dělal admina či ne. Všecky ty servery byly free - a všichni administrátoři byli "fašisti".
Jenže zatímco Hitler nám své "přesvědčení" vnucoval, my si můžeme zvolit, jestli u někoho s tímto "systémem" budeme. Když jsme u někoho doma, platí tam _jeho_ pravidla, ne naše.

Je ovšem pravda, že takové zuřivé výkřiky a takové množství krvavých diskusí jsem poprvé zažil právě tady na fórech Equilibrie (a ještě na nějakých dalších NWN serverech).
Těžko říct, čím to je.

Možná je to proto, že je EQ tak skvělá. A s jídlem roste chuť, ne? A s každým svolením rozmazlenost, že?

------------------------------------------------------------
*párkrát vydechne*
Taak, na chvíli jsem upustil od svého "Slow down, stay cool", protože tady by mrkající smajlíci nepomohli .) Když jste se dočetli až sem, tak než zareagujete, také zapněte mód dle mého výše zmíněného motta, také párkrát vydechněte a pak... více, že někdy je nejlepší bejt zticha? =)
Občas vlezu do diskuse, rozepíšu příspěvek, dopíšu ho... a místo na "Odeslat" kliknu na zavření okna. Ono jedna věc je rozumně diskutovat a věc druhá přilejvat oheň do ohně, ne? =)
------------------------------------------------------------

Výše uvedeným jsem nechtěl vyvolat flame. Tímto příspěvkem jsem nechtěl nikoho urazit. Jednotlivé příklady v příspěvku použité nemají odkazovat na existující osoby či případy a rozhodně nemají nikoho napadat.
Cílem příspěvku bylo přinutit čtenáře přemýšlet, ovšem ne nutně mluvit.
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

to Gran: Jojo...taky sem tu diskuzi četl a taky mě to zaráželo co si někteří dovolí vypustit skrz klávesnici...nicméně takový tady budou dokud je to nepřestane bavit :/ čímž je mě líto Labira, že se s tim musí nervovat, místo toho aby si v klídku a pohodě užíval vytváření rozšíření a mohl se těšit na to, jak my hráči si v něm budeme libovat ve všech těch vychytávkách, jak nám budou zářit oči při pohledu na nový věci, lokace atd...jak se budeme zaposlouchávat do nových melodií, a jak budeme tady na fóru chválit onen výtvor...

Prostě a jednoduše...někdo neuznává autority, někdo se nedokáže přenést přes nějaké nastálé situace, popřípadě přes pravidla.

Musím říct, že existuje pár charakterů ve hře, které mě štvou...ale je to ve hře, ty hráči si prostě vybrali tu temnou cestu, a hrají podle toho...a byla by to bez nich nuda...To stejné nemůžu bohužel říct o "charakterech", kteří píšou sem na fórum ty hlášky proti EQ Týmu...lidi rozhodně by tady ty hlášky nechyběly.

A z toho všeho vyplývá:
1. Souhlasím s Granem
2. Věřím 100% EQ Týmu
3. Přeju jim ať to přežijou ve zdraví a nevykašlou se na to všecko co pro nás dělají (ne že bych si myslel že to uděláte)...přece jen velká většina sou tady normální hráči, keří sou na EQ závyslí víc jak kdejakej feťák na drogách :biggrin:

P.S.: a ani zkouškový je neodradí od toho každej den pařit :bleh:
P.S.2: omluvte všechny chybějící čárky (nejsou na skladu) a popřípadě další pravopisné chyby (ty na skladě sou) :megalol:
Mr_Binks
Příspěvky: 65
Registrován: 7. 11. 2006 10.10
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Tirian
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr_Binks »

Naprosto souhlasím s Granem :yes:
(Toto je jednen ze vzácných případů, kdy mám pocit, že se musím vyjádřit. Jinak se řídím tím co napsal Gran výše: někdy je prostě lepší mlčet)
Palleas Atheron - jedna "dračice" v červeném
Anderson I
Příspěvky: 26
Registrován: 24. 9. 2006 22.30

Příspěvek od Anderson I »

Tak k tomu můžu dodat taky jen jediné: 100% souhlas.
A trocha zamyšlení a sebe šetřit taky nebudu.
Zejména se je dobré kouknout na příspěvky Labira. A nejlépe pak na čas, kdy je píše. Co se třeba dělo 31. prosince chvilku před půlnocí? „Fašista“ Labir psal příspěvek o dokončení některých prací na rozšíření. A nevím jak ostatní tady, já jsem se zrovna „kejklal“ někde na židli. Pak jsem se dočetl o tom, že někdy v únoru bude nový server. No a koukl jsem se do peněženky, po tom Silvestru a … (asi není třeba dokončovat). Ale i kdyby nebyl, už teď do nás investoval víc než jsme si mohli přát.
Takže rozhodně není správné, že některé příspěvky tu nejsou zrovna lichotivé a chtěl bych poděkovat Labirovi a celému týmu a doufám, že se nenechá odradit, protože to, co dělá, je naprosto skvělá práce a měli by jsme mu být za ni a za jeho obětavost vděční. Já tedy, i když nehraji vždy zrovna „košer“, jsem.
Díky.
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

Ono lepší než mlčet nebo ignorovat některý příspěvky je přijímat kritiku vlastní osoby. Jen to tě může posunout někam dál. Mlčením (možná) nerozpoutáš flame, ale i flame má imho při vývoji (hráčů i serveru) smysl, pokud se na něj nahlíží tak, jako že něco pozitivního může přinést a to on může. Stačí, když se opravdu zamyslíš nad cizíma příspěvkama, zvlášť nad těma, který se tě týkaj...bez nadřazenosti a s tim, že i ten druhej může mít pravdu, jakkoliv se to zdá být nepravděpodobné :clover:

Potom má smysl mluvit, ale chce se to opravdu zamyslet nad tim co mluvit...
coirëa oialë
Taury
Příspěvky: 409
Registrován: 10. 12. 2006 17.16
Bydliště: Klučenice, nedaleko vodní nádrže Orlík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taury »

Hrál jsme zatím jen na jednom světě, a to na Demoně.
Když jsem poprvé vstoupil na prvotní kámen, nevěděl jsem co mne čeká.
Po prvních hodinách hraní zde jsem ale zjistil, že něco takového už nikdy nenajdu.
Popravdě, zamiloval jsem se do tohoto světa. Věřím že zněj, pokud budu moct, nikdy neodejdu.
Narazil jsem tu i na spoustu bezva lidí, s kterými se dá hrát aniž by padlo jediné ooc za několik hodin.
Co se týče toho co se děje zde na fóru, nemá cenu se k tomu vyjadřovat.
Každý soudný člověk uzná že některé výrazy sem prostě nepatří,
a útoky proti hostitelům jsou jako ukazování na svou vlastní ……………
(Doplňte slovo dle vlastního výběru)

PS.: Díky Labire, tenhle svět má duši.
Aini Wende - Až po špičky oušek zamilovaná elfka.
Burkarie dcera Zlitiruka - Ulomený obr?
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

GRAN: souhlas

chlorofil píše:Ono lepší než mlčet nebo ignorovat některý příspěvky je přijímat kritiku vlastní osoby. Jen to tě může posunout někam dál. Mlčením (možná) nerozpoutáš flame, ale i flame má imho při vývoji (hráčů i serveru) smysl, pokud se na něj nahlíží tak, jako že něco pozitivního může přinést a to on může.
Teda promin, ale co prinesly flamy konkretne dobreho EQ? Jak to vidim ja, vzdycky jen Labir a cely EQ tym otravily, nebo otravily hrace, nebo vsechny dohromady … Cely je to prave o tom, ze nekteri hraci nedokazi kritiku prijmout, haji svuj nepravdivy a spatny postoj za kazdou cenu a kdyz zacnou vytahovat nesmyslne a zavadejici a zbytecne spinu hazejici argumenty na ostatni, pak je z toho flame …

Vis, ja vim jaky postoj mel Labir k hracum kdyz EQ zacinala a cela EQ ho dost zmenila a uprimne, ja byt na jeho miste, projit si tim co on a cist to, co on cist musel, tak bych byl daleko ale daleko tvrdsi.

A dalsi vec, ono bohuzel moc nema cenu tohle psat na foru, protoze vetsinou ti, kterych se to tyka, tak forum moc nectou a kdyz, tak vidi stejne jen to co chteji videt …
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

tak jsem zvědav jestli z tohoto bude také flame :), jestli se zas někdo najde.…
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

*odpadl od toolsetu po zkonvertování všech lokací od A po M včetně a kouká jako puk co to tu je* :blink:

Raděj se na to vyspím než sem něco připíšu. :smile:

Jinak dík.
Naposledy upravil(a) labir dne 14. 1. 2007 2.18, celkem upraveno 1 x.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

cybermisa píše: Teda promin, ale co prinesly flamy konkretne dobreho EQ? Jak to vidim ja, vzdycky jen Labir a cely EQ tym otravily, nebo otravily hrace, nebo vsechny dohromady … Cely je to prave o tom, ze nekteri hraci nedokazi kritiku prijmout, haji svuj nepravdivy a spatny postoj za kazdou cenu a kdyz zacnou vytahovat nesmyslne a zavadejici a zbytecne spinu hazejici argumenty na ostatni, pak je z toho flame …
Spíše někteří hráči nedokáží přijmout následky svého chování...
Wanting something does not give you the right to have it.
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

cybermisa píše:GRAN: souhlas

chlorofil píše:Ono lepší než mlčet nebo ignorovat některý příspěvky je přijímat kritiku vlastní osoby. Jen to tě může posunout někam dál. Mlčením (možná) nerozpoutáš flame, ale i flame má imho při vývoji (hráčů i serveru) smysl, pokud se na něj nahlíží tak, jako že něco pozitivního může přinést a to on může.
Teda promin, ale co prinesly flamy konkretne dobreho EQ? Jak to vidim ja, vzdycky jen Labir a cely EQ tym otravily, nebo otravily hrace, nebo vsechny dohromady … Cely je to prave o tom, ze nekteri hraci nedokazi kritiku prijmout, haji svuj nepravdivy a spatny postoj za kazdou cenu a kdyz zacnou vytahovat nesmyslne a zavadejici a zbytecne spinu hazejici argumenty na ostatni, pak je z toho flame …

…./quote]

tohle je ale presne to co jsem napsal. Je rozdil mezi flamem kde nikdo nedokaze prekrocit svuj stin a prijmout kritiku nekoho jinyho (takovej flame skutecne vede akorat k urazkam a rozcarovani vsech zucastnenych a nic neres) a konstruktivnim flamem, kde tu kritiku prijmes, zamyslis se nad ni a nakonec zjistis, ze ten druhej mel (aspon z casti) pravdu. Takovejhle flame smysl ma, protoze si diky nemu uvedomis, co by sis jinak neuvedomil. A obcas k tomu uvedomeni muzou vest (a obcas i musej) trochu tvrdsi slova (nerikam nadavky a urazky, aby me nekdo nechytal za slovo). To, ze se ti zda, ze ten flame nema smysl, nemusi bejt pravda. Sice se tim na prvni pohled nic nevyresi, ale aspon nekdo si obcas uvedomi, ze nemel pravdu a i kdyz se tak netvari, napriste uz podle toho upravi svoje chovani... A to neplati jenom na EQ, ale v zivote vubec. I hadky maj svoje misto ve vytvareni dobrejch vzajemnejch vztahu!
coirëa oialë
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

Arto píše:
cybermisa píše: Teda promin, ale co prinesly flamy konkretne dobreho EQ? Jak to vidim ja, vzdycky jen Labir a cely EQ tym otravily, nebo otravily hrace, nebo vsechny dohromady … Cely je to prave o tom, ze nekteri hraci nedokazi kritiku prijmout, haji svuj nepravdivy a spatny postoj za kazdou cenu a kdyz zacnou vytahovat nesmyslne a zavadejici a zbytecne spinu hazejici argumenty na ostatni, pak je z toho flame …
Spíše někteří hráči nedokáží přijmout následky svého chování...
to je imho taky to samy co jsem napsal. "Stačí, když se opravdu zamyslíš nad cizíma příspěvkama, zvlášť nad těma, který se tě týkaj...bez nadřazenosti a s tim, že i ten druhej může mít pravdu, jakkoliv se to zdá být nepravděpodobné". Jen s tim, že se to netýká jen hráčů..

a k Labirově práci na EQ: málokdo si dovolí říct, že Labir dělá na světě něco špatně. Pokud si tohle někdo myslí, tak většinou odejde rychle sám, bez toho, aniž by tu vytvářel konflikty. Myslim, že každej kdo tu hraje, tuhle práci oceňuje. Labirovi za ní skutečně patří velkej dík. I ten jedinec, kterej se tu oháněl těma fašistama (který do konstruktivni diskuze opravdu nepatrej), složil Labirovi poklonu za svět, kterej vytvoril. On ale neútočil na jeho práci na světě...čtěte pozorně a pak se teprv ohánějte tim, že si někdo stěžuje na Labirův svět.

Možná, že mě po tomhle příspěvku, zvlášť někteří, označí a zařadí jako chronickýho flamera (někteří tak už udělali ;), ale je to jen můj názor a nesnažim se tu rozpoutat další hádku, věřte nebo ne...
coirëa oialë
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Pokud vím, tak dle _definice "FLAME"_ je flame diskusí, kde na sebe dvě nebo více stran vrhá své názory _bez schopnosti ten svůj porovnat s názory jiných a případně ho pozměnit_.
Takže asi takhle:
"Ano!"
"Ne!"
"Ano!"
"Ne!"
Navíc, ve flamech se velmi často diskutující snižují k invektivům a vulgarismům, takže to pokračuje takhle.
"Ano ty hovado!"
"Ne ty k*eténe!"
"Jo deb*le!"
"Tvoje máma smrdí, tak jak bys mohl mít pravdu!"

Řekněte mi, v čem je něco takového užitečné .)
chlorofil píše: konstruktivnim flamem, kde tu kritiku prijmes, zamyslis se nad ni a nakonec zjistis, ze ten druhej mel (aspon z casti) pravdu. Takovejhle flame smysl ma, protoze si diky nemu uvedomis, co by sis jinak neuvedomil.
To už IMHO není flame .)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Chlorofile, konstruktivni debata, kde se obe strany zamysli nad nazorem tohod ruheho a ve vysledku se snazi najit spolecnou cestu prave neni flame. Flame prave nastava, kdyz tohle vsechno chybi a obe strany na sebe chrli jen nesmyslne postoje a urazky. ASpon teda to je muj nazor :biggrin:

ARTO: Jop, tou kritikou jsem samozrejme myslel i s tim spojene nasledky :biggrin:
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

2Gran: tys někde našel oficiální definici flejmu? Mohl bys mi říct kde??

já bych teda flame definoval jako plamennou diskuzi-od toho i ten název. To znamena diskuzi, kde se pouzivaji trochu tvrdsi slova a vyrazy. Nikdo nikdy nerekl, ze flame musí bejt jenom hádka zabedněnců, neschopnejch přijmout cizí argumetny. Takhle k tomu pristupujou opravdu jen "flameri"...a jestli k tomu přistupujete i vy takhle, tak pak mi je vás líto. Já když do nějakýho flamu píšu, tak tam nepíšu proto, abych toho druhýho nas*al (to mu radši napíšu PM kde se můžu vyřádit), ale abych mu sdělil svůj argument, svůj názor (ať dobrej nebo špatnej-v tu chvíli to neni nic než můj názor). Pokud ho on přijme a i tak si myslí stále něco jinýho, tak se to na tý odpovědi projeví. Pokud ho nepřijme a dál si mele svou bez jakýhokoliv zamyšlení, tak je to taky poznat..

Jistej pan Sigmund Freud řekl: "Ten, kdo použil poprvé místo oštěpu nadávky, stal se zakladatelem civilizace."
Jak jsem napsal, i hádky a nadávky můžou mít svoje pozitiva...


A jestli pro vás nebyl žádnej flame nikdy přínosem, proč do nich proboha píšete??? :blink: Abyste naštvali sebe a svoje okolí??? :no:
coirëa oialë
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

Uf. Prošel jsem forum a nestačím se divit... Některé záležitosti v sekci flames - zamčené mě fakt nadzvedly. Taková míra netolerance a arogance... na blití... :thumbdown:

Koukám, že lepší sem vůbec nekoukat...
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Ne, abychom tu nálepku "flame" odstranili .)

Už si nepamatuju, kde jsem to sebral. Ale prostě - Flame war (zkráceně "flame") je diskuse, kdy obě strany proti sobě vrhají argumenty a ani jedna strana není ochotna ustoupit (občas se "Flame war" používá i v souvislosti s českou politickou scénou).
Ve chvíli, kdy se jedna strana stane tolerantnější, kompromisnější, se už o flame nejedná.

To znamená, že lezeme do flamů, abychom z nich udělali normální diskuse =P (To zní docela zvláštně, nebo ne? =P)

Invektiva a vulgarismy s tím v podstatě nemají co dělat, i v konstruktivní diskusi se mohou nacházet.
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

snowman píše:Uf. Prošel jsem forum a nestačím se divit... Některé záležitosti v sekci flames - zamčené mě fakt nadzvedly. Taková míra netolerance a arogance... na blití... :thumbdown:

Koukám, že lepší sem vůbec nekoukat...
hehe, no nevím od čeho je zde phorum, jestli od toho aby se zde řešily věci atd... nebo od urážení, handrkování a tak :) ale myslím že se to stejně nezmění, leda rozdat bany, ale vždy se najde nová černá ovce.…
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

Gran píše:Ne, abychom tu nálepku "flame" odstranili .)

Už si nepamatuju, kde jsem to sebral. Ale prostě - Flame war (zkráceně "flame") je diskuse, kdy obě strany proti sobě vrhají argumenty a ani jedna strana není ochotna ustoupit (občas se "Flame war" používá i v souvislosti s českou politickou scénou).
Ve chvíli, kdy se jedna strana stane tolerantnější, kompromisnější, se už o flame nejedná.

To znamená, že lezeme do flamů, abychom z nich udělali normální diskuse =P (To zní docela zvláštně, nebo ne? =P)

Invektiva a vulgarismy s tím v podstatě nemají co dělat, i v konstruktivní diskusi se mohou nacházet.
tak to si dovolim nesouhlasit. Nikde jsem nenašel, že by flame byl jen o tom, že všichni pastujou svoje bez ohledu na ostatní. Když se koukneš do místních flamů, tak tam nalezneš docela dost ústupků a další hafo bys jich našel v mysli zúčastněných. A najdeš tam i pozitiva a přínos pro svět...

A hlavně. Gran se ohání tim, že ve fóru všichni házej Labirovi na hlavu jeho práci. Ale kdyť to neni pravda. To nikdo nedělá!!! Labirovi byl házen na hlavu jeho projev ve fóru... (a Artovi)

Čtěte pořádně. Zabráníte tim spoustě flamů...a hlavně zcestnejch flamů!
coirëa oialë
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Nebudeme se hádat o tom, co je to flame, protože bychom tím jen další stvořili =P

Já nemluvím o tom, že by Labirovi někdo házel na hlavu jeho práci *oči v sloup* Nebo možná o tom mluvím, ale rozhodně to není to hlavní.
_Jsou_ tu příspěvky (či se tu vyskytli), že Labir něco ve světě dělá blbě. To už je házení práce na hlavu, ne?

A i kdyby - když si přečteš první příspěvek v tomto topicu, uvědomíš si, že to, co jsem hlavně chtěl říct, se nemuselo nutně týkat jen a jen světa. Mluvím o tom, že každej má doma svá pravidla - ale tím nemluvím jen o nábytku, nemluvím jen o tom, že večeře je vždycky v šest, ale i o věcech, že hlava rodiny má vždycky pravdu apod., chápeš?
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Odpovědět