Literatura

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

DenGrasse
Příspěvky: 209
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

Jon píše:
DenGrasse píše:Já bych doporučil nedávat sem odkazy na stažení děl chráněných autorskými právy :shades:
Ale no tak,je to v databázi Masarykovy Univerzity. Řekl bych, že autor o umístění na těchhle stránkách dobře ví :)
když si tu větu znovu přečteš, zjistíš, že neříkám nic o dílech, s jejichž publikací autor souhlasí.

pokud tu linky na žádná díla, jichž se mé upozornění týká, nejsou, ber ho jako zbytečné, nebo jako preventivní upozornění.
malinový harwester a arcilooter
DenGrasse
Příspěvky: 209
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

drake127 píše:Tedy, knížka je free a může být volně šířena dál. Ovšem je otázka, jestli to samé platí i o překladu.
překlad je samostatné autorské dílo, nicméně jeho práva jsou poněkud diskutabilnější. pokud je překladatel oprávněn autorem dílo přeložit, pak jsou překladová práva jistě jeho. umístění knihy na volně přístupnou síť autorem nebo majitelem práv ke knize je prakticky chápáno jako autorizace volného šíření díla i bez výslovného uvedení. překlad k takovému dílu může pořídit prakticky každý a tento bude jeho vlastním dílem. nicméně, pokud je i ten volně dostupný na internetu, kam byl uložen překladatelem /(nebo jiným majitelem práv), je to opět chápáno jako mlčenlivý souhlas k volnému šíření díla.

má poznámka směřovala k případným linkům na díla, která jsou uveřejněna na internetu bez souhlasu majitelů autorských práv. stáhnout si takové dílo samozřejmě mohu (nejsem zodpovědný za obsah internetových stránek), je to otázka pouze morálních hodnot.

nicméně, dílo jakýmkoli způsobem dále šířit, už je porušováním těchto práv (stažení kopie díla ze mne nečiní majitele práv). v tomto případě, uvádění odkazů na takováto díla může být porušením pravidel hostingu.

Toť vše. :shades:
malinový harwester a arcilooter
Praetor
Příspěvky: 408
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

predopkaldam ze je rec o archivech ktery sem vystavil a uznavam ze mas pravdu - asi by to tu byt nemelo. smazu linky a paklize by si je precijen nekdo rad stahnul, tak mi napise PM.
Dives, qui sapiens est
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Jean Giono píše:J'ai donné mes droits gratuitement pour toutes les reproductions. … C'est un de mes textes dont je suis le plus fier. Il ne me rapporte pas un centime et c'est pourquoi il accomplit ce pour quoi il a été écrit.
Ve stručném překladu: Udělil jsem zdarma práva k veškeré reprodukci. Je to jeden z mých textů, ze kterého mám největší radost, i když jsem za něj nedostal ani halíř, protože splnila svůj účel (popularizace stromů/přírody).

Píšu to vlastně jen pro doplnění tohoto konkrétního příkladu a abych si dokázal, že se ještě ve francouzském textu úplně neztratím. Takže pro zájemce 100% legální odkaz: http://fr.wikisource.org/wiki/L%E2%80%9 … des_arbres
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Doporučuji přečíst si tuto povídku od Ondřeje Neffa:

http://www.zine.cz/mirror/AZOld/Stories/Story/27.htm
Kraki Skengdrang
OneHeart
Příspěvky: 1329
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Jon píše:Doporučuji přečíst si tuto povídku od Ondřeje Neffa:

http://www.zine.cz/mirror/AZOld/Stories/Story/27.htm
No to je ale parádní povídka :thumbsup:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
OneHeart
Příspěvky: 1329
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Gerald Durrell - Filé z Platýse

nejdřív jsem k té knize přistupoval trochu s despektem. Kvůli obálce jsem si bůhvíproč myslel ,že bude spíše pro děti.
Ale je to příjemné oddechové čtení. Taková ta kniha, u které se v metru bezděky usmíváte.
doporučuji :smile:
----------------------------------------------------------------------------
F.M.Dostojevskij - Něžná

krásná povídka. I když někomu se to může zdát trochu depresivní, já si jí zamiloval.
----------------------------------------------------------------------------
L.N.Tolstoj - Kreutzerova sonáta

K té knize jsem sáhl tak trochu z nouze, ale moc mile mě překvapila.
Neskutečně drama, kde muž v kupé vagónu popisuje motiv vraždy své manželky.
Tuhle knihu doporučuji obzvlášť
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
cabi88
Příspěvky: 68
Registrován: 20. 7. 2007 19.30

Příspěvek od cabi88 »

Tak ja osobne ulitavam na knizkach od T. Pratchetta doporuciji precist nejake jeho tituly z řady "užasná zemeplocha" :dribble: ale nejen z ní samozrejmne vsechny jeho knizky sou...super :shades:
Elric Leaf
Vilík Kapsička

"YOU NEED TO BELIEVE IN THINGS THAT AREN'T TRUE, HOW ELSE CAN THEY BECOME?"
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1996
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

Jon píše:Doporučuji přečíst si tuto povídku od Ondřeje Neffa:

http://www.zine.cz/mirror/AZOld/Stories/Story/27.htm
jo je to výborná věc on vůbec Neff nepíše špatně
PODPIS
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1996
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

no a já osobně ted čtu Kartouza Parmská od Stendhala
velmi mile a nenuceně popsaná společenská uskupení a intriky v nejvyšších kruzích Napoleonské a čerstvě ponapoleonské Itálii, těsně předtím jesm přečetl Nana od Emila Zoli
PODPIS
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1189
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Pro fandy Warhammeru jen připomínám, že tu máme devátou knihu o Gotrekovi a Felixovi - Zabíječe lidí. Po trochu nepovedený osmičce, tenhle díl prej vylepšuje reputaci :smile:
Ještě po tomhle má bejt desátá - Zabíječ elfů.

Ale mezi námi... už bych taky ocenil, kdyby Gotrek konečně našel co hledá a zbytek knížky by byl třeba o tom, jak se Felix vrací k "normálnímu" životu, sepisuje ságu a tak dále..
Co vy na to, ostatní fandové, jestli tu nějací jsou? Taky už by jste to Gotrekovi přáli? :bigwink:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
OneHeart
Příspěvky: 1329
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Haruki Murakami - Konec světa & Hard-boiled Wonderland
mistrně napsaná kniha s velmi originálním a umně napsaným dějem. O tom vám ale neřeknu nic, to chce přečíst. I když se v tom prd vyznám, tak překlad se mi zdá velmi zdařilý.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Kurt Vonnegut jr. - Mechanické Piano
čtivě psaný antiutopický román, z jeho poslední pětiny jsem však měl pocit, že už se autor nemohl dočkat až ji dopíše. Zasloužila by si imo o 100 stran více, ale to je jen dojem mého dozajista chorého mozku :zorro:
Ale kdo to bude číst, tak si to určitě užije. Velmi zajímavá vize společnosti.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Blesk - vydání z neurčitého březnového dne
nuda je věc hrozná. Ale i ta nejhorší je stokrát lepší než se nechat zlákat temnou stranou a otevřít tento plátek (o kterém si myslím, že utekl z továrny na hajzlpapír). Citlivějším lidem hrozí morální nestabilita ještě dlouho po přečtění :biggrin:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Vim, ze to neni uplne fantasy :biggrin: ale cetli ste nekdo Zjeveni (Revelation) od Drew Karpyshyna ? ( http://www.goodreads.com/book/show/2315 … Revelation ) Jedna se o knizku z prostredi podle me naprosto vyborne gamesky Mass Effect :smile: Zajimaji me osobni nazory a doporuceni :clover:
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Alfray píše:Pro fandy Warhammeru jen připomínám, že tu máme devátou knihu o Gotrekovi a Felixovi - Zabíječe lidí. Po trochu nepovedený osmičce, tenhle díl prej vylepšuje reputaci :smile:
Ještě po tomhle má bejt desátá - Zabíječ elfů.

Ale mezi námi... už bych taky ocenil, kdyby Gotrek konečně našel co hledá a zbytek knížky by byl třeba o tom, jak se Felix vrací k "normálnímu" životu, sepisuje ságu a tak dále..
Co vy na to, ostatní fandové, jestli tu nějací jsou? Taky už by jste to Gotrekovi přáli? :bigwink:
http://rs366.rapidshare.com/files/94578 … hammer.rar tady jsou všechny Warhammery. Gotreka nic a nikdo nezabije, možná se uchlastá k smrti :megalol:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Wendigo
Příspěvky: 1001
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

No uprimne ja Warhammer miluju ale jak to neni King nebo Yeovil tak to byva povetsinou slabe. Zabijece lidi jsem cetla v originale [takze nevi jak se povedl/nepovedl preklad] a opravdu to neni spatne ale... porad to neni ono.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Wendigo píše:No uprimne ja Warhammer miluju ale jak to neni King nebo Yeovil tak to byva povetsinou slabe. Zabijece lidi jsem cetla v originale [takze nevi jak se povedl/nepovedl preklad] a opravdu to neni spatne ale... porad to neni ono.
Já jsem v půlce série o Gotrekovi... a neumím si představit drsnějšího trpaslíka, ty hlášky co tam jsou jsou dokonalé :biggrin:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Gav Thorpe je taky vynikající autor.
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1996
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

dvojice spolu píšících autorů
Charles Preston a Lincoln Child
knihy: Relikvie, Tanec Smrti, Kniha Mrtvých atd
PODPIS
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

FYI: Časopis Pevnost končí, dvojčíslo Leden-Únor je poslední.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3712
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Příspěvek od Alquist »

The_Balrog píše:FYI: Časopis Pevnost končí, dvojčíslo Leden-Únor je poslední.
Jak to ?
Odpovědět