převádění zvěře mezi lokacemi

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

kashe
Příspěvky: 80
Registrován: 26. 2. 2006 11.24

Příspěvek od kashe »

to Cibermisa

A to je podle tebe duvod k tomu znemožnit převadět zviře z lokace do lokace ? aby se nestal ten případ kdy zviře uteče z ovladnuti a spusobí nejakou komickou/nebezpečnou situaci ve meste na kterou se pak vetšinou velice pekne da reagovat a vyvodit z ni nasledky ? to je lepši to systemove takhle omezit ? nebo se magove boji že by jim nekdo lezl do zeli v tahani potvor po meste ? silných potvor ? hmm ...fakt nevim co v tom je. Ale na zabavnost hrani druida to nema moc dobrej dopad...Zviřata a souzneni s nimi je ve hře jeden z hlavnich spusobu
zábavy - podle me. Neni potřeba mit smečku na vyvraždeni "nečeho" je zabavne cestovat, je zabavne používat zveř jako obranu i jako zbraň ( ne v jedne lokaci )….poslat vlka na ceste na bandu dřevorubcu kteři kaceji stromy v okolí posvatneho haje... přivest liteho vlka o tři lokace dal na bandu pytláků atp...jasne. Šlo by to zneužít...stejne jako všechny veci ktere nejsou systemove šetřeny..ale podobnym brojenim proti "zneužitim" se stejne tak ubíra na hratelnosti ..kreativitě hry. Nejde tohle protože by to mohlo spusobyt špatny veci.….ale stejne tak pak nepude to dobre..a toho byva povetšinou vic. Putováni se zvířaty po svete mi příde jako nejmenší zlo ktere se da pachat, pokdu to vubec jde nazvat zlem.
Kirros
Příspěvky: 620
Registrován: 2. 7. 2006 10.13
Bydliště: Magická univerzita, Lektorský pokoj č. 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kirros »

kashe píše:...nebo se magove boji že by jim nekdo lezl do zeli v tahani potvor po meste ? silných potvor ? hmm ….
Jako zastupce kouzelnicke loby bych rad dementoval zmintku o tom ze pry magove vodi do mesta silne potvori. My se v tomto smyslu plne ridime zakony Tirianu. Tedy alespon magove z univerzity, za ostatni zodpovidat nemohu :bleh:
Jacho Ering - Lektor Magické Univerzity v Tirianu
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

psin píše:
chlorofil píše:Jinak vymyslel jsem pár řešení, který by tuto situaci vyřešily a to tak, aby to bylo fér pro všechny zúčastněný. Ne jako že bych si chtěl vyboostovat rangera, tak to opravdu neni. Bude-li zájem, můžu to sem napsat. Jestli Labir automaticky pokládá jakejkoliv můj příspěvek za snahu o vyvolání nestability světa, pak to asi opravdu nemá smysl...
Ty komplexní řešení jsou jaká?
Nejkomplexnější řešení je dle mého soudu nechat AE tak jak má bejt. (http://www.nwnwiki.org/Animal_empathy)

To znamená zrušit take20 a nechat možnost libovolnýho přecházení, tak jak v NWN má fungovat. To zamezí výše uvedenýmu creepování medvědích kůží, pracek a xp nízkejma levlama, vnese to do ovládání zvířat pro rangera/druida nějaký vzrušení (chceš vědět co všechno moje postava ovládne, aniž by musela mít sebemenší náznak strachu že se jí při tom něco stane? radši nechtěj) a udělá to z AE konečně použitelnej skill, jak pro boj, tak pro RP hraní. Jestli jsem přehlídnul něco zásadního, co by svět vyvedlo z rovnováhy, sem s tim..jsem otevřen cizím názorům ;)

Další řešení, více či méně komplexní je třeba: při přechodu lokace nenechávat rozhodnutí o tom, jestli zvíře přejde nebo nepřejde jen na náhodě, ale dát k tomu třeba hod na AE a to jen u lokací, který se něčim zásadnim lišej (opět jsme u toho, že zvíře nepřejde z jedný části hor do druhý, i když v obou žijou ty samý tvorové, je tam stejný prostředí atd.)

Další: zavést systém (to by bylo asi zbytečně složitý a náročný na server?) podobnej interferencím kouzel. Zvíře by jednou za čas mohlo z ničehonic utéct (ale bez ohledu na přechod lokací), v závislosti na síle ovládnutí (poměr AE/lvl zvířete, nebo jeho vůle či podobně) případně na vzdálenosti od jeho domácího prostředí..

Mezi tim lze samozřejmě kombinovat a hledat vhodný kompromisy pro ideální nastavení.. To je to, co jsem vyprodukoval dneska v mhd, možná by se dalo vymyslet i něco jinýho..
coirëa oialë
kashe
Příspěvky: 80
Registrován: 26. 2. 2006 11.24

Příspěvek od kashe »

to : kiros
dobra dobra :buba: tenhle případ byl trošku rejpnutíčko
Naposledy upravil(a) kashe dne 29. 1. 2007 16.30, celkem upraveno 1 x.
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

Praetor píše:animal companion neni summoned?

edit: aby to nebylo mylne pochopeno, ptam se jen pro svoji informaci
no, jak jsem se informoval u DnD znalců, tak animal companion je regulérní zvíře. Nevim co je na tom pravdy. Ale při porovnání Familiara a Animal companiona najdeš pár zcela zásadních rozdílů. (počínaje jeho ovládáním a konče statama summonů-panter od rangera neni to samý jako panter od wizarda)
coirëa oialë
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kashe píše: to Cibermisa

A to je podle tebe duvod k tomu znemožnit převadět zviře z lokace do lokace ? aby se nestal ten případ kdy zviře uteče z ovladnuti a spusobí nejakou komickou/nebezpečnou situaci ve meste na kterou se pak vetšinou velice pekne da reagovat a vyvodit z ni nasledky ? to je lepši to systemove takhle omezit ? nebo se magove boji že by jim nekdo lezl do zeli v tahani potvor po meste ? silných potvor ? hmm ...fakt nevim co v tom je. Ale na zabavnost hrani druida to nema moc dobrej dopad...Zviřata a souzneni s nimi je ve hře jeden z hlavnich spusobu
zábavy - podle me. Neni potřeba mit smečku na vyvraždeni "nečeho" je zabavne cestovat, je zabavne používat zveř jako obranu i jako zbraň ( ne v jedne lokaci )….poslat vlka na ceste na bandu dřevorubcu kteři kaceji stromy v okolí posvatneho haje... přivest liteho vlka o tři lokace dal na bandu pytláků atp...jasne. Šlo by to zneužít...stejne jako všechny veci ktere nejsou systemove šetřeny..ale podobnym brojenim proti "zneužitim" se stejne tak ubíra na hratelnosti ..kreativitě hry. Nejde tohle protože by to mohlo spusobyt špatny veci.….ale stejne tak pak nepude to dobre..a toho byva povetšinou vic. Putováni se zvířaty po svete mi příde jako nejmenší zlo ktere se da pachat, pokdu to vubec jde nazvat zlem.
EH :blink: Tyjo a ja jsem nekde napsal, ze by to mel byt duvod znemoznit prevadeni zvirat mezi lokacema??? Vzdyt jsem se o tom ani slovickem nezminil …
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

chlorofil píše:
Praetor píše:animal companion neni summoned?

edit: aby to nebylo mylne pochopeno, ptam se jen pro svoji informaci
no, jak jsem se informoval u DnD znalců, tak animal companion je regulérní zvíře. Nevim co je na tom pravdy. Ale při porovnání Familiara a Animal companiona najdeš pár zcela zásadních rozdílů. (počínaje jeho ovládáním a konče statama summonů-panter od rangera neni to samý jako panter od wizarda)
Cemu rikas regulerni zvire? Tomu ze kdyz umre, zameditujes a je zase nazivu? Nebo kdyz jsi zavreny nekde dole v jeskyni mavnes rukou a objevi se vedle tebe? Jiste, mozna by to MELO byt normalni zvire, jenze neni. Kdyby to bylo normalni zvire, tak ho ai dismissalem neodvolas, coz pokud vim jde …
kashe
Příspěvky: 80
Registrován: 26. 2. 2006 11.24

Příspěvek od kashe »

to Cibermisa

= neni to duvod.

beru to jako odpověd na otazku.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

chlorofil píše: Akorát tim, že nelze převádět se dá v boji použít následujícím způsobem: Ovládnu medvěda, dojdu s nim o kousek dál, pustim ho na jinýho medvěda, počkam až se urubou a toho kterej přežije odprásknu lukem dřív než ke mě doběhne. Mam 2 kůže, 8 pracek=necelejch 1000 zlatejch+bonus v podobě asi 100xp na nízkym lvlu. Při dobře postavenym buildu to lze praktikovat od 1. lvlu.

Tahle věc mne taky štve. Mne jako člověka, mne jako elfku i mne jako vílu. když jsem viděl prvního hraničáře tohle dělat (teda spíš jen na divočáky; je to ale to samý) tak jsem jen zkoprněle zíral, když to udělala už třetí postava, tak jsem už nevěřil.

Klidně bych oželel převádění zvířat přes lokace vůbec, kdyby se dalo nějak těmhle prasárnám zamezit. Jenže s tímhle asi nepůjde udělat nic, to je spíš záležitost svědomí a špatné hry hraničářů.

Vůbec nechápu, jak tohle může jakýkoliv hraničář udělat?

(Heh.. po zamordování toho druhého divočáka řekla:
"Chudák, byl zraněný, musela jsem ho utratit"
to mě poslalo do kolen)

:no:
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Kai Rivienta
Příspěvky: 304
Registrován: 27. 4. 2006 11.36
Bydliště: Ostrov vyvržených

No já nevím,

Příspěvek od Kai Rivienta »

Trochu mi vadí ten přísný tón, hraničář přeci není druid, jeho úloha je dbát, aby byla divočina bezpečná a k tomu používá i zvířata, může-li. Asi je hloupé, když svého zvířecího společníka za odměnu za prokázané služby zastřelí, ale jsou to často nebezpečná zvířata a tak si myslím, že to leckdo před svým svědomím dokáže obhájit.
Dobro zvítězí až nakonec. W
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

ted se ti to mluvi, ale az do mesta prijde nejakej mag nebo potvora, co bude charmovat lidi, aby se navzajem pro jeho potechu zabijeli, tak zacne prituhovat ^_~

Vim, ze podle DnD je hranicar prevazne lovec.. ale myslel jsem, ze ma i nejakej vztah k prirode.…
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

The_Balrog píše: Klidně bych oželel převádění zvířat přes lokace vůbec...
jasný ,že ty bys to klidně oželil. Akorát to je jedna z mála použitelných věcí u rangera a neni
důvod oslabovat už tak jedno z nejslabších povolání...
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

The_Balrog píše: Klidně bych oželel převádění zvířat přes lokace vůbec...

promluvila osoba, co hraje druida.…..

EDIT: druida zamerenyho na AE
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

The_Balrog píše:
The_Balrog píše: Klidně bych oželel převádění zvířat přes lokace vůbec...

promluvila osoba, co hraje druida.…..
nemyslim to ve zlym :bigwink:
a druid je tochu něco jinýho než ranger
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Bejt v Týmu, tak dám místním demonstrantům za pravdu a změním to, ovšem protože v Týmu nejsem, tak jen souhlasím a... a dělám ho*no =P .))
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Přiznávám všechno. Zabíjim medvěda medvědem. V mym pokřivenym názoru na svět totiž nehraje roli jestli medvěda zabiju já nebo jinej medvěd. Když jdu lovit, tak mě zajímá abych zvíře zabil rychle a minimálně se trápilo. Vlastnoručně to nedovedu, proto mam luk. Lukem to dovedu sotva, takže použiju jiný zvíře.

Vztahuju opět k reálnýmu světu.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

chlorofil píše:
Praetor píše:animal companion neni summoned?

edit: aby to nebylo mylne pochopeno, ptam se jen pro svoji informaci
no, jak jsem se informoval u DnD znalců, tak animal companion je regulérní zvíře. Nevim co je na tom pravdy. Ale při porovnání Familiara a Animal companiona najdeš pár zcela zásadních rozdílů. (počínaje jeho ovládáním a konče statama summonů-panter od rangera neni to samý jako panter od wizarda)
Nevim jak tu kdo zná DnD, ale ten, kdo ho zná si určitě vzpomene na kouzlo Animal friendship, který NwN nahrazuje animal companionem, neni to podle mýho sice nejšťastnější řešení, ale je to tak. Takže podle tadytoho by to mělo bejt normální zvíře, který si akorát ranger/druid spřátelil timhle kouzlem a teď mu funguje jako věrnej společník. Imho animal companion je slabší, protože animal friendship ti skamarádí zvíře 2HD/level. :clover:
Vsichni sou fuc
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

kucik píše:Přiznávám všechno. Zabíjim medvěda medvědem. V mym pokřivenym názoru na svět totiž nehraje roli jestli medvěda zabiju já nebo jinej medvěd. Když jdu lovit, tak mě zajímá abych zvíře zabil rychle a minimálně se trápilo. Vlastnoručně to nedovedu, proto mam luk. Lukem to dovedu sotva, takže použiju jiný zvíře.

Vztahuju opět k reálnýmu světu.
^_^ No jo, asi si nerozumíme v pohledech na svět. Mě prostě přijde trochu rozdíl mezi

Jdu něco ulovit.

a

"Tak, teď zabij svoji mámu a až se budeš vracet (šťastný, že jsi splnil můj příkaz), tak tě dorazím."

někomu to třeba přijde v pořádku, no.…
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

jenze jak pise cybermissa - nemelo by jit odvolat, coz ted jde. kdyz budes zavalenej v dungu, tak by sis ho nemel mit moznost najednou privolat, protoze proste nema kudy by pribehlo (to == zviratko ;)). a kdyz ti nekde pojde - co dal? rest by to resit nemel, protoze by to teda byla ziva bytost - takze nejak ozivit? *pokrci rameny*

(upozornuju ze jde o debatu)
Dives, qui sapiens est
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

The_Balrog píše: ^_^ No jo, asi si nerozumíme v pohledech na svět. Mě prostě přijde trochu rozdíl mezi
Jdu něco ulovit.
a
"Tak, teď zabij svoji mámu a až se budeš vracet (šťastný, že jsi splnil můj příkaz), tak tě dorazím."
někomu to třeba přijde v pořádku, no.…
Chapu, co se tim snazis rict, vypada to sice divne, ale rozhodujici v tomto pripade jsou dve veci:
1. Presvedceni postavy
2. Fakt, zda jde o druida ci rangera. Druidovo chovani ke zveri se odrazi v jeho aure, rangerovo nikoli. Druid je tady pro prirodu, v pripade rangera je tu spis priroda pro nej - obzvlaste rangeri se neutralnim a zlym presvedcenim podle me berou prirodu spis jako ucinny nastroj (popr. zbran).
Zamčeno