Wakizaši

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

OFFTOPIC (DELETABLE)

Příspěvek od steel_martin »

Hmm... 10.000 v čudu.. no sou to jen peníze :biggrin:
Game ID: Reverend_Malthas
Kozuss
Příspěvky: 113
Registrován: 2. 4. 2006 19.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozuss »

labir píše:...jestli to bude přínos pro hru nebo jen posílení některých jedinců.
No, on je to prostě normální krátkej meč, akorát jinak vypadá. Jinak když se vyrábí katana, tak wakizaši je, co já vim, "malá katana". Ale já to asi nevidim ze všech stran.
Ticho! Nevidím!

Na NWN jsem poslední dobou kašlal, kašlu a asi ještě nějakou dobu kašlat budu.

Fantasy Fictions
Kai Rivienta
Příspěvky: 304
Registrován: 27. 4. 2006 11.36
Bydliště: Ostrov vyvržených

Dovolím si přispět:

Příspěvek od Kai Rivienta »

Mně vůbec přijde, že ty katany, wakizashi, kimona a japonská kultura vlastně vůbec do smíšeného světa DaD nepatří a dostala se tam jen jako odraz fascinace Ameriky japonskými bojovými styly. Jinak nic proti Japoncům, jsou velice hraví a fajn, ale svět by podle mě, měl být založen buď jako západo/východo european, nebo asijský. Nejen zbraně, ale i životní styl je totiž nesmírně odlišný a myslím, že Japonský způsob nazírání života z období feudalismu je pro evropana prostě nezvládnutelný a pro čechy obzvlášť.
Dobro zvítězí až nakonec. W
Kozuss
Příspěvky: 113
Registrován: 2. 4. 2006 19.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozuss »

to Kai: No vidíš, a mě to tam zas patří (mě tam stejně patří tyhle různý kultury-takle by se mohlo říct, že tam nepaří třeba saracénský šavle :bigwink:
Ne, tohle je imho věc názoru.
Ticho! Nevidím!

Na NWN jsem poslední dobou kašlal, kašlu a asi ještě nějakou dobu kašlat budu.

Fantasy Fictions
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Dovolím si přispět:

Příspěvek od cybermisa »

Kai Rivienta píše:Mně vůbec přijde, že ty katany, wakizashi, kimona a japonská kultura vlastně vůbec do smíšeného světa DaD nepatří a dostala se tam jen jako odraz fascinace Ameriky japonskými bojovými styly. Jinak nic proti Japoncům, jsou velice hraví a fajn, ale svět by podle mě, měl být založen buď jako západo/východo european, nebo asijský. Nejen zbraně, ale i životní styl je totiž nesmírně odlišný a myslím, že Japonský způsob nazírání života z období feudalismu je pro evropana prostě nezvládnutelný a pro čechy obzvlášť.
Hele, vzhledem k tomu, jake vsemozne kultury se ti mohou do sveta dostat z jine sfery, neprijde ti odlisnost mezi mezi evropskou a asijskou kulturou (tj. dve lidske kultury) oproti tomuto celkem zanedbatelna? :bigwink: ja jen ze treba japonec a stredovekky evropan maji k sobe rozhodne bliz nez treba clovek a skret, nebo elf, nebo ork …
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolím si přispět:

Příspěvek od Alfray »

cybermisa píše: Hele, vzhledem k tomu, jake vsemozne kultury se ti mohou do sveta dostat z jine sfery, neprijde ti odlisnost mezi mezi evropskou a asijskou kulturou (tj. dve lidske kultury) oproti tomuto celkem zanedbatelna? :bigwink: ja jen ze treba japonec a stredovekky evropan maji k sobe rozhodne bliz nez treba clovek a skret, nebo elf, nebo ork …
Ja bych rek ze ma Kai pravdu, Japonska kultura je sice fajna ma neco do sebe, ale kde bys ji tady chtel vytvorit? Nema tady zadny zazemi a zadny by si tu podle me ani nevytvorila a nedovedu si predstavit sebetvrdsiho a sebezatrvelejsiho samuraje, ridiciho se svym kodexem...proste by sem nezapad a asi by mu to stredoveky okoli davalo i tvrde sezrat, maximalne ze by zacal shanet ucne a novy lidi, kterejm by vstipil svoje idealy a tak...proste by se tady podle me neuchytil...

jo a jeste jedna technicka...uz by to tu vlastne nebyl samuraj, protoze by tady nemel pana kteryho by chranil a nasazovak za nej krk, byl by to ronin (samuraj bez pana), neco jako zoldak, a ty meli k nejakejm ,,dobrejm,, idealum hodne daleko :bigwink:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Dovolím si přispět:

Příspěvek od cybermisa »

Alfray píše:
cybermisa píše: Hele, vzhledem k tomu, jake vsemozne kultury se ti mohou do sveta dostat z jine sfery, neprijde ti odlisnost mezi mezi evropskou a asijskou kulturou (tj. dve lidske kultury) oproti tomuto celkem zanedbatelna? :bigwink: ja jen ze treba japonec a stredovekky evropan maji k sobe rozhodne bliz nez treba clovek a skret, nebo elf, nebo ork …
Ja bych rek ze ma Kai pravdu, Japonska kultura je sice fajna ma neco do sebe, ale kde bys ji tady chtel vytvorit? Nema tady zadny zazemi a zadny by si tu podle me ani nevytvorila a nedovedu si predstavit sebetvrdsiho a sebezatrvelejsiho samuraje, ridiciho se svym kodexem...proste by sem nezapad a asi by mu to stredoveky okoli davalo i tvrde sezrat, maximalne ze by zacal shanet ucne a novy lidi, kterejm by vstipil svoje idealy a tak...proste by se tady podle me neuchytil...

jo a jeste jedna technicka...uz by to tu vlastne nebyl samuraj, protoze by tady nemel pana kteryho by chranil a nasazovak za nej krk, byl by to ronin (samuraj bez pana), neco jako zoldak, a ty meli k nejakejm ,,dobrejm,, idealum hodne daleko :bigwink:
Hele a kultura tieflingu tu ma zazemi? Proc by tu nemohl byt samuraj z jine sfery? Cela EQ je postavena v tomhle smeru na svobode volby hrace .. Az se hraci sejdou, dohodnou a budou hrat, pak tady tak kultura vznikne. Samuraj je podle me treba mnich/valecnik nebo mnich/klerik, nemusi preci vypadat jako japonec, muze to byt klidne blondaty clovek, elf, outsider, proste kdokoli, kdo se bude ridit kodexem samuraje. A kdyz by sem nezapadl - myslis ze Daemian zapadl do kulturniho rozcleneni EQ? Dava mu okolni svet sezrat, ze je tiefling? Dava, no a co, hrat se to da a bavi me … Nechapu vas odmitavy postoj k samurajum :no: :ermm: Kdyz ho chce nekdo zkusit hrat, proc to odsuzovat, ze to na EQ nepatri … :clover:
Kozuss
Příspěvky: 113
Registrován: 2. 4. 2006 19.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozuss »

to Alfray: A kdo řiká, že se jedná o "kopii samuraje"? A kdo řiká, že nemá pána :bleh:
P.S. Sry, vzal jsem to osobně, musel jsem si rýpnout :smile:

Edit: Tim, že se nejedná o kopii samuraje sem měl na mysli, že to není přesná kopie-něco sem si ze samuraje prostě vzal.
Naposledy upravil(a) Kozuss dne 10. 2. 2007 13.59, celkem upraveno 2 x.
Ticho! Nevidím!

Na NWN jsem poslední dobou kašlal, kašlu a asi ještě nějakou dobu kašlat budu.

Fantasy Fictions
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

cyber...: ja je nezamitam, jenom rikam ze by se se svym kodexem, zalozenym na asijsky kulture, asi moc neuchytili...a kdyz uz nejde o kopii, tak proc pro nej chcete katanu a wakisaši, nebo za chvili mozna prijdete i s naginatou (bojova sekera)...a vdycky tady nejaka ta kopie bude, protoze samurajove uz byli... a kdyz uz to bude neco novyho..tak zacit uplne od zacatku, takze uplne novej kodex a ne bušidó (tzv. cesta valecnika, kterou se ridili)..heh-ted mi doslo, ze tim padem uz to vlastne se samurajem neude mit nic spolecnyho :megalol:

Kozuss: v poho :bigwink:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Alfray píše:cyber...: ja je nezamitam, jenom rikam ze by se se svym kodexem, zalozenym na asijsky kulture, asi moc neuchytili..
Aha, to jsem te asi spatne pochopil :smile: :clover: Ja jen ze Kai psal, ze o sveta DaD nepatri a ty ze s Kai souhlasis :smile: Kazdopadne jestli by se uchytili nebo, to preci zalezi predevsim na hracich, jejich vuli, snaze a fantasii :biggrin: :bigwink:
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Kozuss píše: Edit: Tim, že se nejedná o kopii samuraje sem měl na mysli, že to není přesná kopie-něco sem si z toho prostě vzal.
no prave..a to ze sis z toho vzal jenom neco, tak to sebou strhne dalsich veci s tim souvisejici...

hele vidim to kdyztak na PM konverzaci, protoze jinak sem s tim schopnej zafakat celej topic a stejne uz sme uplne jinde :blush:

takze jestli chces napis mi PM... :smile:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

cybermisa píše: Kazdopadne jestli by se uchytili nebo, to preci zalezi predevsim na hracich, jejich vuli, snaze a fantasii :biggrin: :bigwink:
tak jo, a za mesic usporadam krizovou vypravu proti beduinum v pousti :biggrin: :biggrin: ...ne fakt, asi mas pravdu ze to zalezi na hracich, jak by se k tomu postavili... :clover: :smile:

ale stejne se tam nehodi!..*dupne si* :megalol:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uradin »

to Alfray: pro tvou informaci bych doplnil že ronin je samurai bezecti protože přežil sveho pana a teď stejně jako trpaslík hleda hrdinskou smrt a jiny cíl života nema. jo a ještě když samurai přijde o pana tak si muže vybrat cestu ronina nebo spachat sepuku(v evropě tomu řikaj harakiri :smile: )

Edit: ja si myslím že každa kultura pokud ten hrač chce tak sem patři teda pokud vytrva a nevzda se.
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
Zamčeno