IC: Špehové v Hagu?

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

IC: Špehové v Hagu?

Příspěvek od KaTo »

// Pochopil sem z Labirových příspěvků, že perzistentní svět znamená, že i když tam nejsem fyzicky za postavu loglý, že postava žije (např. nemoci, atd.)...a že EQ je "prioritně" dělána, aby si hráči sami dělali questy.. takže zakládám tohle vlákno proto, že bych rád i nadále "přispíval" svou troškou do problémů s Hagem..
Není v mých fyzických silách být na EQ 24hodin denně, abych prokecl všechny brachy.. a zdali se má problém pohnout, je třeba abysme spolupracovali a informace si vyměňovali, no ne?
Nicméně - pokud to odporuje nějakým RP-EQ pravidlům (na které jsem zatím nenarazil) psát na uzavřené trpoší fórum informace o trpoších věcech, tak mě pls upororněte do pošty, já to "už nebudu opakovat" a toto fórum smažu..

Takže Dís momentálně pomáhá brachům s nošením stříbrný rudy (že by hrábla na krumpáč, toho se nedočkáte :bleh: ) z Hagu do Mithu a v přestávkách chodí do hospody, kde ji perzistentně IC můžete potkat (OoC "reálně" se tam ukáže snad v pátek, v sobotu a nejspíš půjde někam hrabat prachy - lví kůži (IC) na plášť proti skřetím zbraním už má vyčiněnou, ale na to aby ji z ní u krejčího ušili plášť ji chybí docela dost zlatek, heh a u Rundara na baru je nenajde)..
*postává u baru a čeká na svý dvě piva*
Ty Rundare, co řikáš na toho novýho bracha v bílej kutně, co sem přitáh z univerzity? *klepe nervózně prsty do stolu* Do řici, přijde mi ňákej divnej. Po našem neumí, vtipu nerozumí a akorát magijó se vohání! *rozhlídne se po výčepu* Navíc má toho malýho všetečnýho sluhu, co všude nos strká?!
Tož, keby sem zasejc zašel, hoď s ním řeč a zkus z něj dostat, proč sem jako náhodou přiběh zrovinka tou dobou, kdy Hag byl napadnutej černou magijó! *bere první načepovaný pivo* Možná sem enem ta, paranoická, *zazubí se* ale dneska si poctivej našinec nemuže byt ničim istej! *vezme obě načepovaný piva a odchází za Malcolmem, kerej se cpe špekem*
Héé Macu na spláchni ten špek tady ječnym, ať ti nezaskočí! *pokládá před něj pivo* Sem ti tak přemejšlela, *koukne do půlitru* estli by se nějakej posel neměl vydat do tý magický univerzity za moře, aby se na toho magika voptal. *oklepe se* Sem ti z něj ňáká nesvá. *vyžahne půlku půlitru* Ech, ale že se to nošení rudy pronese, co? *zazubí se*
Obrázek
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

//Odpovím na OOC část. V principu fórum může fungovat podobně jako "IC Fórum hry":
Jezura píše://Základní informace k IC Fóru hry

Veškeré IC záležitosti řešte nejprve ve hře. Toto fórum je poslední možností, pokud potřebujete všem hráčům sdělit nějakou důležitou IC informaci.

Příklad: Chcete-li napsat knihu, nedávejte ji sem na fórum, ale pošlete ji přímo DM. DM jí dá vaší postavě do hry, kde ji pak můžete prodat NPC obchodníkovi, věnovat do knihovny, darovat jiné postavě, někdě ukrýt apod.

Jiný příklad: Stane-li se něco, o čem by si určitě povídali všichni obyvatelé města, napište o tom sem. Třeba chcete ostatní hráče nalákat na vystoupení své postavy barda, napíšete sem (samozřejmě pouze IC formou): *sedlák se napije piva a začně vykládat na celou hospodu v Mithallirském podhradí* Lidi, slyšeli jste už vo tom kejklíři, co se tu potuluje v okolí? Se přiďte podívat, co tenhle vykuk dovede. Šaškuje na návsi u rybníka skoro každej den.

Ideální stav tedy je, když je toto fórum téměř prázdné, jen s "lákadly do hry" pro ostatní hráče.
To znamená, že se sem může dávat vše, co by se dalo zaslechnout mezi trpaslíky v Hag Hargolu a co je hlavně lákadlem do hry pro ostatní. Nesmí se tu ale hrát. To znamená, žádné IC odpovědi na příspěvky, žádné dialogy apod. Sepíšu to do informativního topicu.
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Jezura píše: ...znamená, že se sem může dávat vše, co by se dalo zaslechnout mezi trpaslíky v Hag Hargolu a co je hlavně lákadlem do hry pro ostatní. Nesmí se tu ale hrát. To znamená, žádné IC odpovědi na příspěvky, žádné dialogy apod. Sepíšu to do informativního topicu.
//...takže pokud v EQ nějaký brach či braška (vím o dvou :shades: ) na něco přijde, o čem si myslí, že by se to drbárnou mělo sdělit ostaním trpaslíkům, může to sem "takhle" hodit? Jak jsem psal, normálně bych to dal k dobru u Rundara nad pivem, ale momentálně jsem do víkendu offline a přišlo mi to, v rámci perzistence, jako dobrá věc - prověřit našeho "nového" bracha s jeho "sluhou", takovým neškodným questem - výprava přes moře a infiltrace Magické univerzity...čili jak říkal Kefalín: "...šlo nám především o člověka, soudruhu!"

Chci se zeptat - styl "jakoby debaty" s Rundarem - který to defacto předá IC dál (ačkoli je to v EQ "pouhý" NPC, který mlčí - tak tohle fórum ho může "oživit"?) tady na fóru je pro RP vyhovující? Jináč bych to asi psal na nástěnku v Hagu, ale ta je momentálně zasypaná v bance :biggrin: :biggrin:

Jsem na EQ a v RP vůbec "nový", a tak nemám v krvi nižádné RP zákony a zvyky - jak by se mělo hrát, jak chovat, atd. Prostě mě to baví, no a učím se za pochodu, eh. Nicméně pokud by mělo mé diletanství "kazit" HC RP hru ostatním, myslím ( :bigwink: ), že jsem dostatečně přizpůsobivý, abych své "myšlení", ať už po ic či ooc upozornění zkorigoval :shades: :bigwink: . Hraju, abych se pobavil HROU a pokud možno přitom pobavil i ostatní, ale nechci sklouznout do "only EQ tamagoči" simulace trpaslice :no: , která žije jen na Desce a tady se tvářit, že vůbec neexistuje lidský "hráč", který ji vdechuje život. Nicméně, jak jsem psal, pokud by to byl opravdu problém (třeba pro služebně starší hráče), že bych si vypomáhal takhle na fóru, fakt stačí říct :smile: . A Dís se holt bude toulat jen po Desce :smile:
Obrázek
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

KaTo píše:
//Chtěl jsem tím říct, že jsi to imho napsal dobře, a že by s tím nikdo neměl mít problém :smile:
Zamčeno