Stránka 1 z 1

Rady pro život

Napsal: 19. 12. 2005 17.54
od labir
Rady pro život

Nezapomínejte pravidelně jíst a pít, tělo si sice o to co potřebuje řekne, ale smrt hladem či žízní není nic příjemného.

Pravidelně odpočívejte. Odpočívat lze na bezpečných místech u rozdělaných ohňů nebo v hostincích či soukromých místnostech. Pokud nejste hraničář či druid tak pro spánek na holé zemi využijte spací pytel. Bez odpočinku nevydržíte žít věčně.

Nepodceňujte zranění a příznaky nemocí. Navštivte chrám, nebo použijte zakoupené medikamenty. Padnout v horečkách uprostřed boje by se mohlo krutě vymstít.

Pijte alkohol s mírou. Nepijte vše naráz, pozorujte co to s vámi udělá. Rychlým pitím silnějších kořalek se můžete klidně i upít k smrti. A dobrá rada - z opilosti je nejlepší se pořádně vyspat. Ovšem následující kocovina...

Dobře si rozmyslete za co utratíte svoje peníze. Važte si a starejte se o své věci. Věci denní potřeby i zbraně, zbroje a šaty podléhají postupné zkáze pokud je používáte. Nechávejte je pravidelně opravovat a sledujte jejich stav pomocí Koule stavu.

Pokud plánujete výpravu do chladných oblastí Desky nezapomeňte se vybavit odpovídajícím oblečením. Prochladnout a dostat zápal plic se může krutě vymstít. Pokud nemáte na začátek dost peněz na drahé kožichy tak se přestěhujte více na jih - okolo osy Desky je stabilní podnebí a není třeba žádných drahých oděvů.

Než se začnete převlékat na veřejnosti uvědomte si, že se svlékáte do naha, okolí by to nemuselo kladně přijmout. Navíc i ten nejukrutnější půlork mívá kromě zbroje i náhradní hadry, kdyby se mu zbroj nedej bohové rozpadla.

Věřte si na libovolné bohy a bohyně. Na ty ze svých starých sfér, nebo i na nějaké nové, či se přikloňte k některé již existující víře. Ale neuctívejte Mocnosti.

A pamatujte - do světa vstupujete s aurou nezatíženou dobrými ani špatnými skutky. Jak se zabarví vaše aura záleží jen na vás.…