Různé šaty do různých míst

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Různé šaty do různých míst

Příspěvek od Jája CZE »

Nešlo by nějak udělat, aby každý typ lokace vyžadoval pro pohodový pohyb jiné oblečení? V poušti se s dlouhým rukávem uvařím (třeba tropické šílenství) a v horách bez kožichu umrznu(chytím hned nachlazení)? A samozřejmě dodat potřebné ošacení do obchodů. To by potom redukovalo možnost nemocí. Například já dostal v horách rýmu a není proti tomu obrana, ale když postavička ví, že jde na výpravu na rýžování do hor a nemá moc odolnosti, tak si koupí kožíšek a bude v pohodě ne?
Možná už to tu někde je, ale těch příspěvků je tu tolik, že jsem na to dosud nenarazil.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Re: Různé šaty do různých míst

Příspěvek od psin »

Jája CZE píše:Nešlo by nějak udělat, aby každý typ lokace vyžadoval pro pohodový pohyb jiné oblečení? V poušti se s dlouhým rukávem uvařím (třeba tropické šílenství) a v horách bez kožichu umrznu(chytím hned nachlazení)? A samozřejmě dodat potřebné ošacení do obchodů. To by potom redukovalo možnost nemocí. Například já dostal v horách rýmu a není proti tomu obrana, ale když postavička ví, že jde na výpravu na rýžování do hor a nemá moc odolnosti, tak si koupí kožíšek a bude v pohodě ne?
Možná už to tu někde je, ale těch příspěvků je tu tolik, že jsem na to dosud nenarazil.
Ehm cože, nechápu... Když jedeš na hory samo se ti přepne oblečení a když deš k rybníku tak taky? Proč by to měl někdo nebo něco řešit za tebe?

Navíc to oblečení tam je v obchodech, nikdo ti nebrání koupit a převlíknout se... Nechceš dostávat nemoce - otužuj se (investuj do výdrže), kup si teplý oblečení, plášť. Nemá-li postavička odolnost tak nemá co lézt do hor - asi jako ty taky nejedeš naseverní pól nebo na Sibiř, ne?
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Psin:

právě že Earar myslel, že

"kup si teplý oblečení, plášť" nemá žádný vliv na nemoci spouštěné skripty
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

The_Balrog píše:Psin:

právě že Earar myslel, že

"kup si teplý oblečení, plášť" nemá žádný vliv na nemoci spouštěné skripty
Aha, takže chce skript, kterej ho ochrání před rýmou podle toho jaký hadry bude mít v báglu?
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

psin píše:
The_Balrog píše:Psin:

právě že Earar myslel, že

"kup si teplý oblečení, plášť" nemá žádný vliv na nemoci spouštěné skripty
Aha, takže chce skript, kterej ho ochrání před rýmou podle toho jaký hadry bude mít v báglu?
na sobě.

prostě že neexistuji sytemove "teply" a "lehky" saty, takez sance, ze neco chytne v kozichu je uplne stejna, jako by tam behal v plavkach. (samozrejme pokud si toho nevsimne GM :D)

No.. Jajo... ted to je celkem dobry. Byla doba, kdy Alky stacilo jen jit k orkum - a nez prosla skrz tu oblast v horach jak tam snezi, tak uz tu rymu mela ; )
Ono ryzovat v takovy kose - to te asi nezachrani ani kozisek ; )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

The_Balrog píše:
psin píše:
The_Balrog píše:Psin:

právě že Earar myslel, že

"kup si teplý oblečení, plášť" nemá žádný vliv na nemoci spouštěné skripty
Aha, takže chce skript, kterej ho ochrání před rýmou podle toho jaký hadry bude mít v báglu?
na sobě.

prostě že neexistuji sytemove "teply" a "lehky" saty, takez sance, ze neco chytne v kozichu je uplne stejna, jako by tam behal v plavkach. (samozrejme pokud si toho nevsimne GM :D)

No.. Jajo... ted to je celkem dobry. Byla doba, kdy Alky stacilo jen jit k orkum - a nez prosla skrz tu oblast v horach jak tam snezi, tak uz tu rymu mela ; )
Ono ryzovat v takovy kose - to te asi nezachrani ani kozisek ; )
Na sobě? Já žiju v domění, že se dá obléct jen zbroj nebo jen teplé spodky. Nikdy ne teplé spodky a zbroj.

Holt budete msuet investovat nějkej ten bod do výdrže, aby jste pořád nesmrkali. :bigwink:
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

No, právě, tak si koupím kožich a co? stejně dostanu rýmu. A zařáží mne ten flame útok "skript na hadry v báglu", vám se copak počítá brnění v báglu? Mně teda ne. Ta postava by měla mít ty hadry na sobě ne? Proč bych si nemohl koupit kožich "+5 odolnost na zimu". K tomu rukavice a teplý bagančata. Nebo vy nosíte celý rok jedno oblečení?

Navíc, je to jen návrh. Stačí říct, nelíbí se mi to, nebo není to technicky proveditelné, nebo případně je to dobrý nápad.
Blíží se možnost výroby, tak ať je co vyrábět :shades:
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Debata se posunula. Já mám jako hraničář dost skrývacích bodů na to, abych mohl v kožichu nepozorovaně procházet lokací. Nepotřebuju brnění A ani ho často nepoužívám. problém je, že ten funkční kožich prostě není
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

Jája CZE píše:No, právě, tak si koupím kožich a co? stejně dostanu rýmu. A zařáží mne ten flame útok "skript na hadry v báglu", vám se copak počítá brnění v báglu? Mně teda ne. Ta postava by měla mít ty hadry na sobě ne? Proč bych si nemohl koupit kožich "+5 odolnost na zimu". K tomu rukavice a teplý bagančata. Nebo vy nosíte celý rok jedno oblečení?

Navíc, je to jen návrh. Stačí říct, nelíbí se mi to, nebo není to technicky proveditelné, nebo případně je to dobrý nápad.
Blíží se možnost výroby, tak ať je co vyrábět :shades:
Žádnej flame útok v tom nebyl, tak máme asi flame míru otázky nastavenou každý jinak. Prostě jsem nepochopil o co ti šlo, to je celý. Netušil jsem, že chceš vyrábět jednu zbroj do zimy (do hor), jednu do tepla (do pouště). Teď už to chápu.
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

No je pravda, že proti chladu sou jen jedny Teplý spodky... A v těch po horách nikdo běhat nebude. :smile: Ale myslim že proti nemoci stejně nepomůžou... Moje postava si kupuje medikamenty... Je to drahý, ale když dostanete uprostřed boje Třesavku tak vám to zachrání život...
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Noo, to by mne zajímalo, jak to vlastně ve skutečnosti bylo - přece je kravina brát si teplý věci pod zbroj.. takže podle mne se v zimě rytíři oblíkli do zbroje a pak na sebe nabalili kožešiny a teplý pláště. Že?

EDIT:

PS psinovi: opravdu ten příspěvek vyzněl tak trochu zle ; )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

// Ve středověku se IIRC války v zimě nevedly, takže se asi nošení brnění zas tak neřešilo.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

No myslim, že stejně pod tou plátovkou nějakej ten hadr měli... :yes:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

drake127 píše:// Ve středověku se IIRC války v zimě nevedly, takže se asi nošení brnění zas tak neřešilo.
co si pamatuju na komix o křižákách dle polskeho románu, tak tam behali rytiri na snehu furt - minimalne proti vlkum.

Navic takova straz na hradbach musela stat i v zime ; ) a ti taky nejakou zbroj na sobe meli, ne?
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Mám za to, že pod plátovkou většinou nosili vycpávky.
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

Taky myslim že plátovka je dost bandážovaná zevnitř a minimálně se pod ní nosej i normální hadry
Vsichni sou fuc
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Mno nefím ale myslím si, že takoví známí plenitelé a mořeplavci jako byli vikingové z chladného severu, kroužkovou zbroj opatřenou vlčí nebo medvědí kožešinou určitě měli.Tedy kdyby to realizovatelné bylo, tak souhlasím.Přispěje to k realitě:)
Naposledy upravil(a) Drog dne 12. 3. 2007 15.24, celkem upraveno 1 x.
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

Pod různou zbrojí se nosilo různý oblečení - třeba vatovaný oděv, aby to nestudilo a netlačilo. I když nemajetný lid používal i tyhle kabátce jako základní "zbroj". Přes zbroje se nosili prošívané kabátce.

http://www.zbroj.info/index.php?vyber=clanek&ClanekID=5
Vše má své meze.

Petr Hrozný †, Vilém z Ofenburgu †, Voxeos - NPC, Jakub Poutník - M. I. A. / OFFLINE - NEDOSTUPNÝ
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

To Psin

Omlouvám se, jen mně ta odpověď "..chce skript na.." trošku zarazila, připadalo mně to, jakobych četl "neotravuj".

Napadlo mně při pohledu na letní zbroj slečny Alkaran na včerejší procházce, že potkávám postavy v jednom hávu jak na sněhu, tak na písku v poušti. Ani intelektuální křehký mág by v kožichu, palčákách, chlupatých botách a beranici na ledových pláních neměl dostat rýmu. Samozřejmě jeho bojová hodnota utrpí, protože brnění, nebo jiný háv by musel nechat doma (v batohu). Pod kožich je to blbost a na kožich ho neobleče.

Zrovna tak chrabrý rytíř v zakrytém fulplátu s kožešinovým límcem kráčející pouští působí velmi podivuhodným dojmem. V reálu by na slunci začal vonět po první kilometru a po dalším už by šel dobře od kosti.

Jak jsem napsal výše, tak se blíží možnost výroby a tak bych nechtěl, aby se to omezilo jen na výrobu mečů a full plátových zbrojí.

A konec blbin, jdu domů a pařit
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

Nevím sice, jak to doopravdy funguje, protože moje postavy do hor chodí vyjímečně a v poušti nikdy nebyly, ale jako nápad se mi to zdá super. Pokud by to bylo technicky realizovatelné, tak jsem pro. Imho je dobré cokoliv, co výlet do hor nebo do pouště zkomplikuje tak, aby si každý musel nejdříve opatřit odpovídající oblečení, jinak dopadne špatně.
Zamčeno