Král

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Král

Příspěvek od kohen »

Poprosil bych vás o nějaké informace o Králi , případně o dvou.
Ve světě by mělo být známo jeho jméno, jak vypadá, jeho rozhodování, či v co věří, jaký je, co ho zajímá a co ne, koho má v oblibě, koho pojal za choť, má syna, dceru..?
Jako se někdo upíná k jednomu bohu, jsou i osoby, které by chtěli následovat krále..
Nemyslím, že by Král byl taková loutka, která o sobě nedá vědět a ač jako prostý občan, bych rád o něm něco věděl.
Ptal jsem se dost osob, zda ho znají, co o něm vědí, žadna odpověď pro mě (Tonnyho) nebyla uspokojivá.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Re: Král

Příspěvek od labir »

kohen píše:Poprosil bych vás o nějaké informace o Králi , případně o dvou.
Ve světě by mělo být známo jeho jméno, jak vypadá, jeho rozhodování, či v co věří, jaký je, co ho zajímá a co ne, koho má v oblibě, koho pojal za choť, má syna, dceru..?
Jako se někdo upíná k jednomu bohu, jsou i osoby, které by chtěli následovat krále..
Nemyslím, že by Král byl taková loutka, která o sobě nedá vědět a ač jako prostý občan, bych rád o něm něco věděl.
Ptal jsem se dost osob, zda ho znají, co o něm vědí, žadna odpověď pro mě (Tonnyho) nebyla uspokojivá.
Pak jsi se neptal správných osob asi. IC informace na fórum na vyžádání nepatří.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

No jestli jsem správně pochopil kohena, tak dotaz není na nějaké tajné informace, které by měly vědět jen "správné" osoby. Já to chápu spíš tak, že by možná uvítal nějaké informace týkající se krále v sekci "Co se kde povídá" a s tím souhlasím.
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Ano tak jsem to pochopil i já (to co psal ježura)
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Psanec píše:Ano tak jsem to pochopil i já (to co psal ježura)
Já k tomu doplním, že sice jsem "jenom" nováček na Desce, ale za cca měsíc "bloudění" po západní straně Desky nikde na méno tého dlůhánského krála z Pevnosti nenarazil (nevím jak je na tom jeho kolega v Tirianu). A to nemluvím vo vlastním Vojvodovi! A po tém sem se i povrchně (to víte, Dís je taková povrchní holka :megalol: ) zajímal..a tak se taky přimlouvám..keby i na Hargol či na to elfácké město tato informace být rozšířena mohla. :blush: Aspoň obecně. Ono je těžký se doptávat "hráčů" na "postavu" která nikde nehraje, nikdo (skoro nikdo) ji neviděl atd... :bigwink:
Obrázek
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

No jo pravda, co je to za krale kdyz ho obyvatel jeho kralovstvi skoro neznaji, takhle straci na autorite.
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

já myslim, že na autoritě by ztrácel, kdyby vo něm každej věděl všecko
kdopa vaše postavy sou, že si chtěj hned potykat s králem ? pročpa by vo něm měly něco vědět ? vůli krále prosadí stráž, ať se to vašim postavám líbí nebo ne
možná tady sou postavy, co s králem mluvily nebo ho aspoň viděly

kromě toho si myslim, že tahle diskuse nepatří do IC fóra
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

Teoreticky by nějaké "hodně obecné" věci být o králi známé mohly - např: je tlustý/hubený, má dlouhé/krátké vlasy, rád jezdí na lovy a hony, rád jí exotická jídla (nechá si je totiž vozit na hrad), neúčastní se osobně poprav (a zde by mohla již navazovat doměnka, že nemá rád krev a násilí...což už pod "obecná fakta" nepatří)

Proto by tyto věci měly být opravdu obecné. Takže v co věří, koho má v oblibě apod. je už dost zavádějící. Není to už věc, kterou by automaticky věděl každý obyvatel království, pokud by některá ze zmiňovaných vlastností/charakteristik krále nebyla spojená s nějakou jeho úchylkou, výstředností, fanatismem či podobným extrémním aspektem. Mohl by se tak pouze domnívat - což je typické - ale opět by i tento proces měl vycházet sám o sobě čistě z IC jednání a hraní postav.

Přikláním se tedy spíše k labirovi a myslím, že je zajímavější a sympatičtější si takové věci zjistit/zjišťovat IC (není přece nutné se s postavou dozvědět vše, co si hráč nebo sama postava myslí, že by vědět měla nebo mohla - společenské vztahy IC jsou neskutečně spletité a provázané jako v našem reálném světě a informace o komkoli jsou zkreslovány na každém rohu a různými způsoby - těžko se pak rozeznává, co je pravda, co doměnka, co lež nebo drb). Samozřejmě nezapomeňte, že král není jako dnešní politik. Jeho soukromí je mnohem větší tabu a poddaní vědí jen ty nejzákladnější věci - ale jako o člověku už toho o něm nevědí téměř nic. Pak už se dostáváme k drbům, fámám a nepravdám... a tím pádem psát na forum "fakta" o králi či jiné IC pstavě, je podle mě nepřínosné a nevýhodné, pokud by to nezůstalo u těch nejzákladnějších a tím pádem i málo podstatných věcí (viz. začátek)…

P.S.: a i k těm je hezčí se dobrat v IC rozhovorech, ať už s hráči či DM v npc... :bigwink:

:nuke:
Naposledy upravil(a) snowman dne 19. 3. 2007 13.20, celkem upraveno 1 x.
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Jsou postavy co krále viděli nebo jsou s ním jistě v kontaktu, ale na druhou stranu je pravda že by se o králi mělo něco vědět, třeba nepravdivé fámy a rozhodně by toho mělo být víc, někdo krále rád nemá a tak o něm mluví zle a naopak, takže se přiklánim k názoru že by na ic phoru mělo něco o králi být a myslím že by toho mělo být víc, at hráč nemá tu jistotu že je král zlý nebo dobrý atp.….

Nehodí se to moc sem ale přesto to sem napíšu, i když je to v ic phoru, kdyžtak to přesunte:



Napadla mě jistá věc, nevím jak to by to bylo moc náročné, ale myslím že by nebylo špatné kdyby měli npc postavy více rozhovorů mezi sebou stejně jako karbaníci na druhé straně. Nebylo by špatné kdyby se třeba i stráže mezi sebou bavili třeba o kapitánovi, šlechtě a tak, nebo chlapy v hospodě o kováři atp.… jistě je náročné, hlavně časově psát, nebo vytvářet tyto rozhovory o nových událostech, myslím takové události jaké píše dm do ic sekce co se kde povídá, ale jsou jistě události které by šli zvěčnit tím že se o nich budou bavit npc postavy přímo ve hře. Šlo by to tak jistě i o králi, jistě si lid o něm občas popovídá. Nečekám moc kladnou odpověd, protože je to asi z hlediska času nemožné a možná jsou i jiné důvody o kterých nevím nebo jsem o nich nepřemýšlel.
Naposledy upravil(a) anurin dne 19. 3. 2007 13.22, celkem upraveno 1 x.
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

photter píše:já myslim, že na autoritě by ztrácel, kdyby vo něm každej věděl všecko
kdopa vaše postavy sou, že si chtěj hned potykat s králem ? pročpa by vo něm měly něco vědět ? vůli krále prosadí stráž, ať se to vašim postavám líbí nebo ne
možná tady sou postavy, co s králem mluvily nebo ho aspoň viděly

kromě toho si myslim, že tahle diskuse nepatří do IC fóra
Eh, nikoho přeci nezajíma počet zvrhlých elfek který kterej král sklátil, aby trumfnul toho druhýho - na tohle jsou (myslím) v EQ knihovny a knihy (alespoň mě se do ruky jedna - IC od hráče dostala). Ale jako "hráčský" support bysme "nějaký" ty OOC informace mít mohli (o tohle asi Rysanovi šlo, jestli to dobře chápu). Aspoň Jeho jméno, případně nějaká šeptanda o Něm by se mezi lidem obecně šířit mohla :megalol: . Jakého boha vyznává, uctívá, jestli je silný, slabý...jak vypadá - je to chlap(?), je zrzavý? Asi tak... :blush:

jj, diskuzi bych překopíroval do Nápadů, případně flame/koše/ostatní :shades:

EDIT: Sakryš, než jsem to splodil Snowman a Anurin mě přebehli :biggrin:
Obrázek
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

anurin píše:Jsou postavy co krále viděli nebo jsou s ním jistě v kontaktu, ale na druhou stranu je pravda že by se o králi mělo něco vědět, třeba nepravdivé fámy a rozhodně by toho mělo být víc, někdo krále rád nemá a tak o něm mluví zle a naopak, takže se přiklánim k názoru že by na ic phoru mělo něco o králi být a myslím že by toho mělo být víc, at hráč nemá tu jistotu že je král zlý nebo dobrý atp.….
Neperavdivé fámy, doměnky a drby by právě neměly být nikde na fóru psány jako "co se obecně šeptá", neboť je jich mnoho, liší se, každý je interpretuje jinak. Byla by hrozná škoda připravovat sebe a jiné hráče o tu legraci, překvapení, záhady, pátrání (pokud má postava zájem a motivaci a nejde jen o motivaci hráče)…

Neberme si tu možnost pátrat, objevova, poznávat postupně - ať nás Eq má stále čím překvapovat..

:excl:

EDIT: ruku na srdce - kdo má postavu, která se vyskytuje převážně v jedné lokaci (doma) a čte si jen IC topic, který se týká jen té dané oblasti a o zbylých oblastech se dozvídá pouze IC od postav.….?
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

2 snowman : já to nemyslel že by na phoru měl být králův životopis, ale jak tu říkal kato.… něco bychom o něm měli vědět.… nějaké ty drobné informace, určitě se mezi lidmi něco šušká. A taky, jistě znáš situaci kdy někomu něco řekneš, přeběhne to přes dalších dvacet lidí a vrátí se to k tobě tak to mnohdy ani nepoznáš jak se všechno možné překroutilo atd... tohle sem myslel těmi fámy o králi
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

fámy si vymejšlejte !
neznáš jméno krále ? zkus knihovnu
neumíš číst ? zeptej se někoho, kdo umí

nekonzumujte tu hru, tvořte ji
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

anurin píše:2 snowman : já to nemyslel že by na phoru měl být králův životopis, ale jak tu říkal kato.… něco bychom o něm měli vědět.… nějaké ty drobné informace, určitě se mezi lidmi něco šušká. A taky, jistě znáš situaci kdy někomu něco řekneš, přeběhne to přes dalších dvacet lidí a vrátí se to k tobě tak to mnohdy ani nepoznáš jak se všechno možné překroutilo atd... tohle sem myslel těmi fámy o králi
No jasně, ale to je právě to: šušká se o něm mraky věcí, které se navzájem vylučují, odporují si (jako v běžném životě). Je jasné, že maximálně jedna z nich je fakt. Dejme tomu, že bychom chtěli do IC topicu dané oblasti dát nějakou takovou šeptanou: KTEROU TAM DÁT A PROČ ? KDO by pak byl v roli toho/těch, kteří tuto fámu/šeptandu vyřkli? Když by kdokoli pod takový příspěvek napsal cokoli jiného, že se to IC šeptá, bylo by to stejně relevantní jako ten první příspěvek nahoře od DM, který tam někteří chtějí... Měl by naprosto stejnou vypovídací hodnotu - nula.

Jediné, opakuji, co lze považovat za fakt, jsou jasně viditelné věci jako popis jeho postavy, obličeje a takové základní charakteristiky, když na tom teda někdo trvá.

Fámy by měly vznikat, vyplývat a být přenášeny dál pouze IC jednáním postav - i to je jedno z kouzel RP... :clover:
Naposledy upravil(a) snowman dne 19. 3. 2007 13.35, celkem upraveno 1 x.
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

photter píše:fámy si vymejšlejte !
neznáš jméno krále ? zkus knihovnu
neumíš číst ? zeptej se někoho, kdo umí

nekonzumujte tu hru, tvořte ji
PŘESNĚ !!! :excl: :clover: :flowers:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

ještě sem chtěl doplnit můj poslední příspěvek, ale nějak mi zlobí phorum :bigwink: . Jak jsem psal ten nápad s rozhovorama npc postav, mohlo by to právě nahradit to že se ic věci o světě dozvím na phoru. Právě třeba o králi by si mohli občas něco málo šušknout stráže u brány. Ale jak o tom víc a víc přemýšlím je to asi hloupost :blink: .
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

anurin píše:ještě sem chtěl doplnit můj poslední příspěvek, ale nějak mi zlobí phorum :bigwink: . Jak jsem psal ten nápad s rozhovorama npc postav, mohlo by to právě nahradit to že se ic věci o světě dozvím na phoru. Právě třeba o králi by si mohli občas něco málo šušknout stráže u brány. Ale jak o tom víc a víc přemýšlím je to asi hloupost :blink: .
Jo - když si něco šušknou stráže mezi sebou, je asi dost nepravděpodobné, že by je někdo zaslechl. Leda že by Tvá postava byla u té stráže :-) Ale to není důležité - proč by se kterákoli postava nemohla o komkoli s kýmkoli bavit, ptát se a zjišťovat, je-li to jejím cílem..?

Také jsou npc postavy, které také mohou komunikovat a mnohdy lze od nich zjistit zajímavé info.. Rozhodně je to elegantnější způsob, jak se něco dozvědět, než na IC foru... :smile:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

2 snowman: no, upřímně si myslím že o králi atp... se v hospodě a mezi lidmi jistě mluví, tedy pokud by to byl reál a mělo by to být i zde. Ale z posledních pár příspěvku snowmana a menšího výkřiku photera sem si uvědomil že mají v jednom nejspíš pravdu. A to v tom že kdybychom měli mít na vše ic phorum, na každou tu ,,drbárnu a popisek atp´´postavy, tak bychom si jako hráči hodně ochudili hru. Protože jak má nějaká postava zájem dozvědět se o králi je asi lepší, než si to přečíst na phoru, se k tomu dopídit ve hře. Takže v tomto musím uznat že má snowman pravdu.
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Mno ja znam asi dve postavy ktery by takovyhle veci mohly vedet, a zrovna u nich pochybuju ze by sirily drby. A pritom by se dalo cekat, ze toho budou plny hospody. Neni mozny cekat, ze bude nekdo pridavat kazdymu npccku klevety do rozhovoru ale tyhle veci by v povedomi bejt mely. … Jo tamhle Franta, co jeho zena zna starou pokojskou z palace, povidal, ze tuhle ta baba od jednoho celedina slysela ze...
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Mé stanovisko je neměnné a změnit jej nemůřete.

IC informace na fórum na vyžádání nepatří. Zjistěte si je ve hře. Požadované informace ví dost postav (a o dosti z nich se ví, že to ví) a dost NPC.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Zamčeno