Král

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Jezura píše:No jestli jsem správně pochopil kohena, tak dotaz není na nějaké tajné informace, které by měly vědět jen "správné" osoby. Já to chápu spíš tak, že by možná uvítal nějaké informace týkající se krále v sekci "Co se kde povídá" a s tím souhlasím.
Přesně tak...nezajímá mě ani nic konkrétního, jen všeobecné informace.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Míra a kvalita žádaných informací je zcela irelevantní. Ty informace ve hře k dizpozici jsou i když jejich dosažení nemusí být snadné. O to jsou cennější. Žádné výjimky a stanovení mezí když ještě IC informace poskytnout OOC cestou a kdy už ne. Není to na fóru napsané? Tak to tam být nemá.

Teď mě tak napadlo, mimochodem kdo třeba byl třeba na vyprávění o založení Mithalliru tak ví jak se král jmenuje. Pokud teda zrovna nespal. A to zdaleka nebyla jediná příležitost. Kdo čte pravidelně nástěnku tak by to věděl taky. Atd..atd.. Pokud si informací jenž nejsou "hlavním sdělením" ale jsou umístěny jen doplňkově nevšímáte tak to není problém světa.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Ty informace tu vazne jsou, to je pravda. Jen proste nebijou do oci jak je vetsina lidi zvykla (neco je dulezity=slysim to na kazdym rohu). A je pravda ze pokud postava zije a ne jen cumi do vody, tak na ne narazi - pokud ji skutecne zajimaj.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Narážel jsem spíše na to, že je tu popsáno vše o božstvech(každý je tu rozebrán zvlášť), historie desky(zaklad světa), případně další podobné věci... (IC informace o světě), o králi toho tu ale moc není.. a podle mě, by to měla být všeobecně znama věc...
Patří to do stejného balíčku :dry: informací..

Ale, ja už mlčím :blush:
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

Smíříme se s tím, že valná většina obyvatel desky o králech nic neví, nebo si o tom v hospodách nepovídá.
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

kohen píše: Patří to do stejného balíčku :dry: informací..
Podle mě ne - bohové a historie světa patří do "pozadí" světa a udávají jeho charakteristiku. Popis jedné, byť mocné, postavy má mnohem menší význam v takovém měřítku. Výjimka je, pokud uskuteční veliké činy a změní významně chod světa např. válkami, expanzemi apod.. Pak by se jeho skutky staly součástí historie světa..mnohdy dlouho po jeho smrti...
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

Jezura píše:Smíříme se s tím, že valná většina obyvatel desky o králech nic neví, nebo si o tom v hospodách nepovídá.
To, co píšeš, tady nikdo po nikom přece nechce. Důvody, které jsem sem psal, proč to na forum neuvádět, nevyvrací "šeptanou" ani že se o tom povídá.

Labir přece psal: "….ty informace ve hře k dizpozici jsou...
...Teď mě tak napadlo, mimochodem kdo třeba byl třeba na vyprávění o založení Mithalliru tak ví jak se král jmenuje. Pokud teda zrovna nespal. A to zdaleka nebyla jediná příležitost. Kdo čte pravidelně nástěnku tak by to věděl taky. Atd..atd..."

Zjednodušeně řečeno:

Správné podle mě není, aby IC rozhovory "těch, kteří si o tom povídají" byly na foru za každou cenu, ale aby se tak dělo ve hře postavami samotnými.

Jaký význam má číst si na foru IC rozhovor, který mou postavu například nezajímá, nebo by se k takovému těžko přichomejtla, nebo prostě jak víš, že ZROVNA TENHLE DRB, co je na foru, by ZROVNA MOJE POSTAVA zaslechla..????????

Mluvil jsem o tom, že těch "šeptaných" je spousta a vzájemně se liší, což je na různorodosti světa krásné. Pak nemá smysl jednu věc vytrhnout z hromady dalších a dávat jí sem. Navíc není ani žádný relevantní parametr, podle čeho by se dal ten "správný" drb vybrat. Výběr by byl čistě subjektivní (DM/WB) a opět zavádějící. Pokud postava má zájem se něco dozvědět, má možnost se IC ptát, pátrat a takové rozhovory iniciovat. A namítat, že není s kým je navazovat, je nesmysl - jsou tu jak ds/dm, tak hlavně i HRÁČI, kteří i čistou improvizací nevytvoří o nic menší bludy a drby než jaké by byly tady na foru.. :bigwink:

HC IC ! :excl: :biggrin:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

snowman píše:
Až uvidíš někoho, kdo si ve hře povídá o králi, dej mi vědět.

btw: Víš jak se jmenuje? Víš jak se jmenuje trpasličí vévoda? Já například vím, jak se jmenuje vévoda, ale jen kvůli tomu, že Babin ho vídal skoro denně. Jak se jmenuje král říše jsem sice párkrát někde četl, ale nepamatuju si to. Přitom by stačilo psát do "Co se kde povídá", kde mimochodem král je zmiňován celkem často, například i jméno. Přijde mi pochopitelné, že postavy, které tráví čas v hospodách obsazených NPC, něco takového zaslechnou.
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

Jezura píše:
snowman píše:
Až uvidíš někoho, kdo si ve hře povídá o králi, dej mi vědět.

btw: Víš jak se jmenuje? Víš jak se jmenuje trpasličí vévoda? Já například vím, jak se jmenuje vévoda, ale jen kvůli tomu, že Babin ho vídal skoro denně. Jak se jmenuje král říše jsem sice párkrát někde četl, ale nepamatuju si to. Přitom by stačilo psát do "Co se kde povídá", kde mimochodem král je zmiňován celkem často, například i jméno. Přijde mi pochopitelné, že postavy, které tráví čas v hospodách obsazených NPC, něco takového zaslechnou.
Jak do dubu (dubové palice) :biggrin:

Na první otázku je odpovězeno víceméně v mých příspěvcích i labirových - povídá se o ní (povídá se o čemkoli) - mezi těmi, kdo si o ní povídají. I Ty se svou postavou máš možnost, bude-li Tvá postava chít :bigwink:

Pokud by jsi pozorně četl, všimnul by jsi si, že jsem psal, že ZÁKLADNÍ INFORMACE jako popis krále (jak vypadá), kam patří i jeho jméno - neboli základní fakta, která se prakticky mystifikovat nedají, tam být mohou. To smysl teoreticky má.

EDIT: končím s tímto topicem. Nechávám prostor Ježurovi mě rozcupovat dalšími argumenty... :clover:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Promin.. ale musím...

Pokud se v topicu co se kde povídá, uvřejňuje to co kde kdo zasil a kde koho přepadli, mohlo by se tam občas objevit i něco z královského paláce..

Ale ve výsledku vlastně o nic nejde... Král Nekrál, pokud ho zná málokdo není nutné prahnout po tom jaký je.
Vlastně to mluví samo za sebe...
:bigwink:
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cenzanni »

snowman píše:Pokud by jsi pozorně četl, všimnul by jsi si, že jsem psal, že ZÁKLADNÍ INFORMACE jako popis krále (jak vypadá), kam patří i jeho jméno - neboli základní fakta, která se prakticky mystifikovat nedají, tam být mohou. To smysl teoreticky má.
S tímhle bych asi souhlasil, jsou to dle mého věci, které znají obyvatelé prakticky od dětství. A že se dají zjistit IC? Ano, stejně jako informace o světě, božstvu, …
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Jakékoliv příspěvky nebo cokoliv co sem napíšete nezmění můj názor a ten je:
labir píše:Míra a kvalita žádaných informací je zcela irelevantní. Ty informace ve hře k dizpozici jsou i když jejich dosažení nemusí být snadné. O to jsou cennější. Žádné výjimky a stanovení mezí když ještě IC informace poskytnout OOC cestou a kdy už ne. Není to na fóru napsané? Tak to tam být nemá.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Myslim, ze by bylo dobre presunout tento topic z IC sekce nekam … :biggrin: :clover: :smile: jinam …
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

Cenzanni píše:…… jsou to dle mého věci, které znají obyvatelé prakticky od dětství. A že se dají zjistit IC? Ano, stejně jako informace o světě, božstvu, …
No právě. A kolik postav vyrůstalo na Desce? Mam pocit že většina postav ne. Takže prostě neměli to dětství během kterýho by se tyhle informace dozvěděli, respektive ho prožívali jinde. Ale je fakt že když král slaví nějaký kulatý narozeniny tak by moh vyhlásit třeba ten den svátek, rytířskej turnaj nebo něco podobnýho kde se pravděpodobně ukáže a možná hodí řeč k obyvatelstvu, ale kulatý narozky sou jednou za deset let a nevim kolik postav žije na Desce tak dlouho aby byla nějaká šance že něco takovýho zažijou. :smile:
Vsichni sou fuc
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

Zyga píše:No právě. A kolik postav vyrůstalo na Desce? Mam pocit že většina postav ne. Takže prostě neměli to dětství během kterýho by se tyhle informace dozvěděli, respektive ho prožívali jinde. Ale je fakt že když král slaví nějaký kulatý narozeniny tak by moh vyhlásit třeba ten den svátek, rytířskej turnaj nebo něco podobnýho kde se pravděpodobně ukáže a možná hodí řeč k obyvatelstvu, ale kulatý narozky sou jednou za deset let a nevim kolik postav žije na Desce tak dlouho aby byla nějaká šance že něco takovýho zažijou. :smile:
v takovej den se vyhlašuje AMNESTIE :megalol: :megalol: :megalol: :megalol:

deska jede cca 7 let :bigwink:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Kozuss
Příspěvky: 113
Registrován: 2. 4. 2006 19.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozuss »

kohen píše: Patří to do stejného balíčku :dry: informací..
K tomuhle-já si myslim, že jo. Příklad 1: Postava se ve světě narodila. Má minimálně podvědomí o bozích a zná i minimálně jméno krále a alespoň ještě to, jestli je to král dobrý, nebo špatný (to bývá pro obyvatele důležité :biggrin: ). Na Eq v podstatě postava žije buď v Železný, nebo v Tirianský říši (vyvrhelov nepočítám). Každá z nich má svýho krále. Ten se nedá zavřít do hradu s tim, že tam je. Tim chci říct, že někdo, kdo ve světě žije od dětství, bude vědět aspoň tohle o králi.

Příklad 2: Postava se ve světě nenarodila. Nemůže tedy vědět nic o králi, je tam nová. Informace si musí zjišťovat od lidí (mimochodem to se dá zahrát, prostě se někoho (NPC) zeptáš...jasně že ne: "Hele ty, kdo je král?", to by se na postavu dívali divně-dokážu si představit :biggrin: ). Takže jestliže postava právě dorazila/nezajímá se vůbec o důležitý osoby, tak neví nic o nějakým králi. Ale jak potom zná bohy?

Právě proto to patří dle mě do stejnýho pytle. Přecejen, když jsou na desce dva králové velkejch říší, tak se o nich povětšinou časem dozvíš. Takže já nevidim jako logický, že info o bozích tu je, ale o králích ne. IMHO někdy je král známější než nějaký bůh (pro normálního obyvatele) /ne moc těch případů asi nebude, ale stejně, záleží na bohu-třeba tom, jehož víru postava na svět přinesla/.

Timhle nechci říct, že ve hře to nejni, já vim, že je, na nějaký jsem narazil.
Ticho! Nevidím!

Na NWN jsem poslední dobou kašlal, kašlu a asi ještě nějakou dobu kašlat budu.

Fantasy Fictions
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

s tim si dovolim nesouhlasit

pokud si hráč tvoří postavu, která se na desce narodila a o který se domnívá, že tyhle informace má mít (já si zdaleka nemyslim, že kdejakej sedlák má představu o králi nebo dokonce o tom, že v nějakým království žije) je jeho starost a povinnost si ty informace opatřit - věřim tomu, že když k tomu bude mít fakt dobrej IC důvod a pozadí, že dostane od DM i nadstardantní informace
a poroč by to na foru měli číst i ostatní, k tomu nevidim důvod
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Kozuss
Příspěvky: 113
Registrován: 2. 4. 2006 19.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozuss »

Já tim mám na mysli, že pokud je na fóru info o bozích, tak by základní informace(=aspoň to jméno) na fóru být mělo taky. Král je prostě známá osoba, o tý se můžeš dozvědět tuhle informaci. Můžeš svést "jednostranný" rozhovor s NPC, který mimo jiné může zdělit jméno krále. Já nevim co ještě by mohlo být znáou informací, ale rozhodně by se zas na fóru nemělo objevit něco, co neví drtivá většina obyvatel (např.).

Tohle taky patří k pozadí světa, když tam máš takový dvě velký království (no jo, opakuju se :)).

Ještě k tomuhle-on sedlák asi něco o králi ví-důkazem jsou daně, zákony, vyhlášky a já nevim do dál. Ví aspoň, že žije někde, kde se musí něco dodržovat a dělat.
Ticho! Nevidím!

Na NWN jsem poslední dobou kašlal, kašlu a asi ještě nějakou dobu kašlat budu.

Fantasy Fictions
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cenzanni »

Zyga píše:
Ta moje je třeba Mithallirčan jak poleno :biggrin: Každopádně je to fuk, Onyx mi to včera tak láskyplně vysvětlil, že Vedení má pravdu :megalol: Ujišťuji vás, že jak to je, je to správně :yes: :bigwink:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
Zamčeno