Těm, kdo začínají na Equilibrii

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

No je to těžký Tald zase běhá po desce ale přátelé Alfray Vilem Tereza … už tam nejsou škoda.
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

[quote="Jezura"]Můžete mi někdo vysvětlit, jaký problém tady řešíte. Řekněte mi jediného hráče, který odešel nebo ukončil postavu kvůli nováčkovi nebo PG. quote]

No ono se třeba nemusí stát, že by ten hráč odešel, někdy stačí, že mu třeba jednání nějakého vámi řečeného nováčka, rapidně naruší RP hru. Pokud váhá, zda odejde či ne, už je to asi dost drsný, ale někdy prostě jen stačí, že neví jak hrát dál, jak se postavit ke skutečnostem, které se staly za dobu působení, toho daného začínajícího hráče , nebo třeba i stalého hráče (pokud se nechová zrovna RP).

Už jde třeba jen o OOC rozhodnutí, přetáhnuto do hry jako IC aktivitu... IC dění to tak naruší, že je pak těžké jakkoli navázat... Takže, je jasné, že se OOC rozhodujeme, ale pak se vše činí IC a některé špatné věci se IC dělat nemají, pokud ta postava hraje relativně hodnou...

Jen k zamyšlení.…

Ale já sám pro filtr nejsem, asi bych omezil počet Accoutu a postav na nich... ale i výjimka potvrzuje pravidlo..., takže si myslím, že 100% účinný filtr neexistuje... a třeba potlačí hráče ,který by mohl být vážně dobrý a zase vpustí nějakého, co nebude.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

KaTo píše:
Ještě jednou se *skloní hlavu* omlouvám, že jsem pošpinil Vaši čest pane Alfray. *tázavě zvedne oči* Mohu to nějak napravit?
:biggrin: v poho,jenom sem dneska v nejakym divnym rozpolozeni :crazy:
:blush:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

kohen píše:
Jezura píše:Můžete mi někdo vysvětlit, jaký problém tady řešíte. Řekněte mi jediného hráče, který odešel nebo ukončil postavu kvůli nováčkovi nebo PG. quote]

No ono se třeba nemusí stát, že by ten hráč odešel, někdy stačí, že mu třeba jednání nějakého vámi řečeného nováčka, rapidně naruší RP hru. Pokud váhá, zda odejde či ne, už je to asi dost drsný, ale někdy prostě jen stačí, že neví jak hrát dál, jak se postavit ke skutečnostem, které se staly za dobu působení, toho daného začínajícího hráče , nebo třeba i stalého hráče (pokud se nechová zrovna RP).

Už jde třeba jen o OOC rozhodnutí, přetáhnuto do hry jako IC aktivitu... IC dění to tak naruší, že je pak těžké jakkoli navázat... Takže, je jasné, že se OOC rozhodujeme, ale pak se vše činí IC a některé špatné věci se IC dělat nemají, pokud ta postava hraje relativně hodnou...
Pak musím pozměnit IC názor, i když třeba vím, že jde o OOC popud k IC věci...

Jen k zamyšlení.…

Ale já sám pro filtr nejsem, asi bych omezil počet Accoutu a postav na nich... ale i výjimka potvrzuje pravidlo..., takže si myslím, že 100% účinný filtr neexistuje... a třeba potlačí hráče ,který by mohl být vážně dobrý a zase vpustí nějakého, co nebude.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Promiň, Alfe *-* neměl jsem tě radši zmiňovat :clover:

Snažil jsem se to napsat tak, aby se z toho taková bitva nestala - ale ono jo, kel malér!

Ovšem abychom se drželi tématu... já... nejsem pro pokec s dm, a dokonce ani pro dotazníky. Myslím si, že nejlepší je hezky si hrát se zkušenými - alespoň to MĚ tu pomáhá (a baví ; ) ) nejvíc. A stejně tak (a to by klíďo mohl být námět an další diskusi) se mi příčí psát po tellu hráčům, co dělají špatně. Raději na ně IC reaguji jako postava. Na to, co provádí špatně. Protože mne, podobně jako Labira (ale míň) moc nebaví psát si po tellu ooc hlášky - a už vůbec ne se dohadovat a vysvětlovat něco nějakýmu poděsovi.


A proč jsem sem vlastně napsal svůj první příspěvek? Spíš jen jako povzdechnutí. Povzdechnutí a přitakání, protože jsem viděl, že to není jen subjektivní pocit mne a pár lidí kolem mne, ale vidí to podobně i ostatní.

A nemyslím si, že by za tohle někdo nebo něco mohlo. Byl to prostě (bohužel) přirozený vývoj, kdy se sem nahrnulo tolik nováčků, že se nestihli rozehrát. To se může stát kdykoliv jindy a počítat se s tím musí. Teda - pokud se ovšem nezavede nějaké opatření (což bych nerad).
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Jakožto nováček sem hodím jedno slovo, aby se neřeklo, že to lamky nečtou.Předem prosím omluvte překlepy, možná nepochopení a neseřazení myšlenek v bodech jak by měli jít, ale podle toho jak mě to napadlo.

- nejsem v RP až taková lama, ale tady dostávám zabrat, hraju už 5 let různé RPG hry halvně Dračí Doupě, ale některá povolání a rasy mi hold nesednou
- hraju už asi 2 týdny, asi po týdnu jsem našel ideální postavu za kterou hodlám hrát.
- před hraním jsem pročetl pravidla a sekci hra na Equilibrii a Jak hrát RP. Hodně dat, ale myslím že podstatné se uchytilo v mozku
- myslel jsem si že píšu rychle. Jak jsem poznal veterány, tak se mi zdá, že jsem pomalej jak hlemýžď ve sprintu na 100 metrů
-Chodím rýžovat, protože jak jsem si všiml, tak pokud chcete, aby vás hráči nepovažovali za žebráka, chudáka nebo něco podobného, tak musíte mít alespoň nějaké slušené oblečení, nejlépe ještě doplňky jako kobereček atd.
- Dále se mi zdá, že veteráni jsou takové uzavřené sekty, které k sobě nepouští nováčky, aby okouknuli jak hrát pořádně HCRP atd., ale zjistil jsem zároveň, že stačí třeba poslat PM na fóru a zažádat o radu (tímto děkuji Acritarovi za dobré rady do začátku) -> to je takovej správně mířenej kopanec, kterej dokáže nasměrovat, takže jsem se hodně zamyslel nad tím co dělám a rozhodl sjem se víc komunikovat atd.
- historii jsem měl jen u té první postavy, která mi nakonec tak nějak nesedla, no teď pracuju na nějaké pro aktuální postavu
- Nemám veřejnou IP takže návrh jednoho acc na 1 IP mi připadá až moc drastický (BTW: stejnou jako nedávní 2 hříšníci).
- vstupní test proč ne, ale asi by adminstvo muselo počítat s tím, že hafo nováčků odpálkujou na web a to je odradí, nebo budou RP hodně často vysvětlovat novým hráčům.
- ten systém dohledu mě tak napadá z řad velmi často hrajících veteránů, kterým se dá věřit atd. udělat jakési patrony jednotlivých nováčků (samozřejmě by museli souhlasit), ale nevím jestli by to nechtělo systémově ořešit.

Mno snad vše, když mě něco napadne napíšu, když ne, tak budu určitě sledovat reakce ostatních. :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

To IP, no ono jde to udelat i na neverejnou IP :happy:
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Ono by stacilo i na Key, sice to nekteri stridaji ale mohlo by je to odradit.
- vstupní test proč ne, ale asi by adminstvo muselo počítat s tím, že hafo nováčků odpálkujou na web a to je odradí, nebo budou RP hodně často vysvětlovat novým hráčům.
Jako prjde mi nelogicky nic necist a jit hrat. Logickyj e ze si prectu o co jde jaky to je, pak se rozhodnu zda hrat. Prave to je potreba aby si to ti ostatni precetli to je ucel, kdyz je to odradi tak to prevazne udou ty co jsou spatny dle meho nazoru. Jako na ceske NWN scene neni lepsi HCRP server nez EQ, tudis kdo ma rad RP tak si to prcte a pro takovyho hrace jsou informace o svete dulezity takze to precte tak jako tak.
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Klidně si tu dál debatujte, systém jsme už mezitím vymysleli. :shades:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Taury
Příspěvky: 409
Registrován: 10. 12. 2006 17.16
Bydliště: Klučenice, nedaleko vodní nádrže Orlík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taury »

Žasnujak se to tu vyvinulo od rýžování, přes životopisi, až po omezení na ip klíč, apod.
Osobně souhlasím s omezením postav na ACC. Tak tři, až čtyři.

Zasílat DM charakter vaší postavy, a životopis?
Nevím jak kdo, ale já dám dohromady životopis.
Charkter ale už popsat nedokážu. Neovládám ta cizí slova, v kterých si tento druh slohu libuje.
Zato vím, co je cílem mé postavy, čeho si cení, a jaké jsou její city.
Uchh... není náhodou tohle charakter? No to je fuk.

Co se týče rýžování. Postava na EQ žije, ikdyž zrovna hráč nehraje.
Nedá se potom říct, že celou dobu jen harvestuje. Také může mít IC důvody pro které to dělá.

A teď k nováčkům. Vypadá to, že starý mazáci vás přijmout nechtějí.
To je ale milný dojem. Hrají své postavy a jejich reakce k cizinci je různá.

Jedna postava klidně pomůže.
Druhá jen mávne rukou s posměškem: " Další vygumovaná palice."
Třetí je tak inteligentní že si močí do gatí a chroupe skřetí pracku. ( PS.: Nebrat osobně. )
Čtvrtá jen projde kolem s dýkou od krve.
Pátá má plnou hlavu starostí, ale možná by poradila.
Pátá se zrovna s někým baví.
Šestá dělá to samé co pátá.
Sedmá je NPC.

Mno a teď si to přeberte. Jde o různé charaktery a každý je jiný.

PS.: Možná je to nesrozumitelné, ale snažil jsem se.
Sám se považuji pořát za nováčka, ikdyž už pár vzthů moje postava má.

PSS.: Pokud někdo nemá trpělivost aby se prokousal webem, tak nevím co si od EQ slibuje.
Aini Wende - Až po špičky oušek zamilovaná elfka.
Burkarie dcera Zlitiruka - Ulomený obr?
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

několikrát tady od nováčků zazněl pocit, že o ně "vetráni" nestojí a sou uzavřená kasta

rád bych tohle rozporoval, jako majitel jedný z nejstarších postav tady, která se kolem sebe udržet stabilní partu mám trvalý problémy s novejma tvářema, je pravda, že není úplně jednoduchý se k nám charakterově hodit, přesto to pořád zkoušíme a málokdy uspějeme (upozorňuju, že nás naprosto nezajímá lvl) a to naopak pro nezájem ze strany nováčků....co je špatně ? jaký s tim maj zlušenosti ostatní "veteráni" ?

ostatně na tohle naráží poslední odstavec mýho úvodního přispěvku
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

photter píše:několikrát tady od nováčků zazněl pocit, že o ně "vetráni" nestojí a sou uzavřená kasta

rád bych tohle rozporoval, jako majitel jedný z nejstarších postav tady, která se kolem sebe udržet stabilní partu mám trvalý problémy s novejma tvářema, je pravda, že není úplně jednoduchý se k nám charakterově hodit, přesto to pořád zkoušíme a málokdy uspějeme (upozorňuju, že nás naprosto nezajímá lvl) a to naopak pro nezájem ze strany nováčků....co je špatně ? jaký s tim maj zlušenosti ostatní "veteráni" ?

ostatně na tohle naráží poslední odstavec mýho úvodního přispěvku
No ja s jinejma starsima postavama jsem v pohode ale s tebou ted nejak nepohodnu :happy: ale to patri k nasim charakterum a co kazdymu vadi.
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Re: Těm, kdo začínají na Equilibrii

Příspěvek od Jezura »

Psanec píše:
Jezura píše:
Ale ale. Sám víš, že moc dobře vím, proč odešli. Diskutoval jsem to s nimi hodně a spolu jsme se o tom taky už dost bavili. A oba víme, že se nic nemění, že se to může opakovat znovu.
V tom případě víš, že minimálně dvě postavy odešli kvuli hraní jiných postav ….
Ano, ale žádná z těch postav, kvůli kterým odešli, nebyl nováček.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

sem se nevymáčk úplně přesně, nemyslel sem problém jako ve vztahu ale problém vtáhnout je do hry, ppř. získat do party
že moje postava nemá vo problémy nouzi je snad jasný :megalol: :megalol:

přijde mi, že plno těch novejch postav dává přednost klidnýmu rejžování před možností nechat se zatáhnout do dění a konfliktů na desce - když je pak to rejžování omrzí nebo nerejžujou na všechno, co chtěli, zjistěj, že nemaj co na práci...ale možná je to špatnej dojem, nevim, proto je to jako otázka
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

JO to souhlasim :happy:
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Asi rozpoutám flame, ale koneckonců v téhle sekci můžu.

Vidím, že spoustě hráčů tady vadí rýžovači, sběrači, prostě postavy, které "jen" sedí u vody a škudlí peníze. Na druhou stranu, peníze jsou potřeba a šance osoby na prvním levelu s povoláním např hraničáře (lovce) jsou nulové. Neuloví ani koroptev bez obav o svůj život. Obyčejný luk stojí 2500zlatých, nějaké šaty, nějaké ubytování, jídlo...

Začal jsem novou postavu a snažím se dostat alespoň na úroveň 3 (dva dny celodenního hraní), což už dává jistou šanci přežít v divočině a nezemřít při první konfliktuv partyquestu.

Za tu dobu jsem zkoušel dělat nejrůznější činnosti včetně rýžování, za kterým jsem se vypravil i za velkou louži. Přiznejme si, že v říši není mnoho míst, kde se dá vypravit na nízkém levelu. V horách čekají vlci a chřipka, k trpaslíkům nemůžu.. protože jsou to pro elfa smradlavý nevycválaní zákrsci. ve městě nevím, na noc se zamyká, takže v noci můžu jen čumět do vody. Jinou alternativu nevidím. Koneckonců to byl důvod, proč jsem se vrátil do Království. Přece jen jezevčiny jsou low level místo, kde se dá zažít dobrodružství, nalovit kožku a maso, naklovat dříví na prodej. U svačinky je taky pořád někdo na pokec.

Včera jsem taky vesele kráčel směrem na Amfiberai s náručí dřeva a potkal pár postav napadených banditou. Bafnul jsem luk a povedlo se mi jako správnému střelci a ochránci pocestných banditu zneškodnit, - má radost neznala mezí. Dostal jsem poděkování a zdálo se to jako bezva večer. Potom jsem zakopal dřevo ať jsem pohyblivější a skrytý nakráčel do lokace. Tam jsem byl odhalen a zabit čarodějem od zbojníků. To už tak bezva nebylo, ale moje chyba. Trpělivě jsem se nechal prošacovat, okopat a čekal co bude dál. Přišli "lidé" z Tirianu, oživili pár starších hráču a zase odešli. Mně na vých zádech odtáhla jedna nejmenovaná slečna, oživila v chrámu a všichni beze slova odešli. Můj pocit?? Proč DM oživil jen starší hráče? Proč zabil neútočící skrytou postavu v hadrech místo dvou vyvolaných vrrků, co na něj nabíhali? A kam zmizelo zakopané dřevo? Byla to moje druhá smrt, při první se vedle mně jen pár herních hodin před tím vyloupnul ze země bandita a dvěma ránama mně poslal pod kytky.

Výsledek, já naštvanej tak, že jsem si vymlátil o bandity postavu na 0exp a požádal o zrušení účtu, než udělám něco horšího. Co může dělat postava jiného, než rýžovat a čekat, až zesílí, nakoupí pár ptákovin, aby nechcípla za prvním bukem, a bude vzaná "na milost" ostatními. A teď se ještě řeší, jak tuto již tak dost nelehkou situaci low level postav ještě ztížit.

Tak, už jsem si poplakal, stáhnu asi žádost o zrušení účtu, protože by mně equilibrie chyběla, ale pocit sortování na zasloužilé a nováčky zůstává.
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

Jája CZE píše:………….
jak se správně vymáčknout... tuhle konkrétní situaci sem neviděl, ale pár pravděpodobně podobnejch sem zažil a že by NPC pomoc brala na vědomí jenom "starší" postavy se mi moc nezdá. Obvykle se každej dočkal stejný pozornosti, akorát mýho orka některý nechtěli nosit protože smrděl :biggrin: je to už skoro třičtrvrtě roku zpátky, ale myslim že v tomhle se moc nebo spíš vůbec nic nezměnilo
Vsichni sou fuc
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

Jája CZE píše:...Co může dělat postava jiného, než rýžovat a čekat, až zesílí, nakoupí pár ptákovin, aby nechcípla za prvním bukem, a bude vzaná "na milost" ostatními...
nechodit sama, jak prosté :smile:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Nechodit sama? A s kým? Se stejně slabou postavou? Většina silnějších postav řeší questy, kde nováček chcípne po 10 vteřinách, peníze mají z výprav na skřety a bandity a nepůjdou s nováčkem klovat dřevo k majáku, nebo sbírat borůvky. A ze své zkušenosti vím, že po krátké době nikoho nebaví tahat slabou postavu do chrámu, takže se dozví, že "tohle je pro velké kluky, ty seď doma".
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

A zkousels to i jinak? Napadlo te treba nechodit sam?

Prijde ti jako rozumnej napad nakracet sam do mista, kde jsou banditi? Mozna nebudes verit, ale tohle si nemuze dovolit ani vetsina postav na vyssim levelu.

Napadlo te treba, ze ty postavy neozivil DM ale nektera z postav, ktera to umela? Proc by mela dat prednost nekomu koho nezna, pred vlastnimi prateli a ozivovat nekoho ciziho?
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
Zamčeno