Těm, kdo začínají na Equilibrii

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Těm, kdo začínají na Equilibrii

Příspěvek od photter »

Vážení,
ať už začínáte s online RP vůbec nebo jen začínáte na Equilibrii:

Tvůrci tohohle světa a většina stabilních hráčů tady se snaží provozovat a oživovat svět, kterej má v názvu tajuplnou zkratku HCRP
tuhle zkratku si každej může vysvětlovat jinak, obvykle se ale myslí Hard Core Role Play
je to docela oříšek na dobrej překlad ale má to zhruba znamenat, že svět je jednak velmi obtížnej a jednak se hraje přísně z pohledu postavy, hráč se snaží vnímat očima, smyslama a pocitama svý postavy, snaží se hrát hluboce vcítěnej do svý postavy a ne že postava je jenom nástroj v rukou hráče, pomocí kterýho se snaží domoct svejch chtíčů
pokud tenhle rozdíl nedokážete pochopit a vstřebat, prosím nehrajte tu, trápíte sebe a znechucujete ostatní
je spousta jinejch světů, kde si zahrajete prima a nikomu nebudete vadit
tenhle server má svůj práh bolesti někde na 27 ± 2 postavy a postavy neschopný kloudnýho IC dialogu a slušný hry, postavy který akorát pobíhaj mezi hargolem a rejžovištěm nemaj větší význam než většina NPCček, zato požíraj daleko víc systémovejch prostředků

pokud si přesto myslíte, že toto je pro vás ten pravej svět, vytvořte si prosím promyšlenou postavu, postavu, kterou bude radost potkat ať v přatelským nebo podezíravým duchu, postavu, která dokáže světu a ostatním hráčům něco dát

nechci vypadat jako nafoukanej veterán ale nemůžu si to odpustit - když se tenhle svět rozbíhal, hrálo tu míň jak polovina postav než teď ale většina těch postav měla charakter a ksicht, moje postava k nim chovala celý bohatý spektrum pocitů, od přátelství a lásky přes respekt až po hlubokou nenávist
přiznám se, že v poslední době některej z těchdle silnejch pocitů k ostatním postavám marně hledám, většina mi splývá do beztvarý šedivý masy univerzálních dobrodruhů a jediný co cejtim je lhostejnost a opovržení

a poslední věc (ať to neni tak dlouhý) - pokud nechcete hrát na běžícím páse postavy, který se prorejžujou k desátýmu nebo dvanáctýmu lvlu a pak umřou nudou - dlouhohrající postavy obvkle ve světě maj nějakej úkol, ať už ho přijaly jako výzvu nebo jim byl svěřenej - pokud chcete na něčem takovým brát díl, vstupte do světa s postavou otevřenou tomu, co ji potká, co jí kdo nabídne - i když se to třeba děje slovama nevybíravejma a za okolností podivnejch - pravděpodobně je vám nabízeno něco, co sami nepotkáte nebo k čemu se budete prokousávat měsícema a měsícema hraní a co v potoce fakt nenajdete
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

:yes: :good:
Dives, qui sapiens est
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cenzanni »

Zarámovat :smile: :bigwink:

Jen bych se krapet zastal rýžujících postav, neboť se mi zdá, že se na jejich hlavy poslední dobou snáší trocha kritiky - jistě, někdo se snaží hrát power gaming a zbohatnout a pak nakoupit nejlepší vybavení a potom se stát slavným a důležitým a opěvovaným a tak, ale některé postavy (a to dle mého v naprostém souladu s RP) si taky prostě vydělávají zlaťáky, které, jak známo na stromech nerostou :no: :biggrin: No nic, to jen taková menší OT vsuvka :blush:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

no Phottere nediv se, že každýho nenávidíš když hraješ jen za hajzli :biggrin:
ne vážně, máš pravdu. Když si chcete pořádně zamlátit do příšer je na výběr celá řada jiných, nenáročných serverů...
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

možná by ses divil, ke kolika postavám maji moji hajzli docela vřelej vztah ale to tady nebudu řešit
k tomu vybavení jak píše Cenzanni - sou tu postavy a neni jich tak málo, co můžou někomu obstarat nejlepší vejbavu lusknutím prstů ale naštěstí k tomu potřebujou důvod, zbůhdarma to neudělaj :bigwink:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cenzanni »

photter píše:k tomu vybavení jak píše Cenzanni - sou tu postavy a neni jich tak málo, co můžou někomu obstarat nejlepší vejbavu lusknutím prstů ale naštěstí k tomu potřebujou důvod, zbůhdarma to neudělaj :bigwink:
Některé postavy holt rády pracují :megalol:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Cenzanni píše:..
Ono jde spis o postavy, ktery nedelaj nic jinyho, nez ze se hrbej u brehu. Myslim ze kazdej sam dobre vi, jestli k nim patri.

Zkuste se trebas jen tak projit. Najit par postav a jen si povidat. Zkuste se treba jen obcas skvele bavit bez toho, aniz byste zabijeli nejaky potvory. Uvidite, ze se v tomhle svete da delat spousta veci.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

pravda, každou chvíli u toho rýžoviště někdo sedí a hrabe se tam, když postava nerýžuje ani si neuvědomí, jak často a dlouho tam ty lidi sou, ale když se čas od času rozhodnu k tomu na minutku sednout taky nestačím se divit: z takovejch pěti ( nebo kolik tam těch rýžovišť je ) je vyrýžovanejc...:hmmm:… pět?
pořád se opakuju ale trávit hru mlácením bestií a sezením u rýžoviště je :thumbdown:
Queewee
Příspěvky: 42
Registrován: 25. 11. 2006 17.51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Queewee »

darmian píše:
To mi povidej, jednou bylo pripojeno asi sest hracu a 5 postav bylo u jednech vodopadu... :biggrin:
Barbar z hor.
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cenzanni »

Třeba jsou na tom závislí, je to jen a jen na jejich svědomí :biggrin:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Queewee píše:
darmian píše:
To mi povidej, jednou bylo pripojeno asi sest hracu a 5 postav bylo u jednech vodopadu... :biggrin:
a šestej si byl ty co :biggrin:
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

edit: šestej připojenej
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

kucik píše:
Cenzanni píše:..
Ono jde spis o postavy, ktery nedelaj nic jinyho, nez ze se hrbej u brehu. Myslim ze kazdej sam dobre vi, jestli k nim patri.

Zkuste se trebas jen tak projit. Najit par postav a jen si povidat. Zkuste se treba jen obcas skvele bavit bez toho, aniz byste zabijeli nejaky potvory. Uvidite, ze se v tomhle svete da delat spousta veci.
No..neci se nějak zastávat "rejžujících" postav, ale co si budeme povídat, nevím jak U JINÝCH RAS, ale do questů "mojí" rasy, do kterých jsem Dísin zvědavý nos strčil já, skončilo vážným ohrožením jejího "mladého" života. Plátěná košila a drzé čelo nebylo to pravé. Takže přiznám, že poslední měsíc jsem "taky" většinu času strávil na "cestách" za penězi (u vodopádů to nebylo :blush: , kde peníze rostou na stromech to je přísně tajná IC informace), kvůli něčemu, čemu bych řekl "běžné vybavení" = číše :bigwink: , sedací kobereček, atd. :bleh: a tak... :shades:
Ale myslím, že rozhodně to nemůže žádného zlatokopa bavit věčně a musí logicky, po rozkoukání se, přejít na něco jiného...koneckonců - nějakou (byť jen povrchní(?)) statistiku chování postav musí mít na serveru "Mocnosti", takže tu jen čeříme vodu, city :biggrin: a flame! :bigwink: :smile:
Obrázek
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

kucik píše:
Zkuste se trebas jen tak projit. Najit par postav a jen si povidat. Zkuste se treba jen obcas skvele bavit bez toho, aniz byste zabijeli nejaky potvory. Uvidite, ze se v tomhle svete da delat spousta veci.
Napsal bych to asi trochu jinak. Zkuste hrát svoje postavy a né sebe. Na serveru je většina postav, které nosí nejlepší brnča, meče atp... neviděl jsem skoro žádnou postavu (říkám skoro), která nosila horší brnčo z důvodu že chtěla a né z toho že na to lepší neměla. Na serveru je docela málo postav, které pořád neharvestrujou zlatáky. Někdo holt rejžuje a někdo lootuje. Ruku na srdce, každej ( úplně každej ne ) ale skoro každej chce ty nejlepší, nejsilnější věci na desce. Jeden hráč, už si přesně nevybavuju kdo mi to řekl, tak říkal (trochu si to poupravím) že kolikrát je pro postavu důležitější blbej kamínek než nějaká nejmocnější věc, nebo bohatství a měl pravdu. Kdo z vás by někomu dal artefakt? nebo další mocnou věc, kdyby se mu hoodně hodila?? ( prosím nebrat že se chlubim nebo tak, jen se snažím vysvětlit to moudro) Nechápu proč, ale skoro všichni tu hrabou zlatáky denodeně... když se na to podíváte z pohledu dm, (což nejsem ale umím si to představit) tak vidí na serveru 10 hráčů. Z toho 4 rýžujou 4 lootujou nebo zbytečně riskujou své životy jako by neměli pud sebezáchovi a 2 si povídají a užívají rp... ( to je jen příklad), v reálném životě taky pracujete třeba 8 hodin a pak máte do druhého dne volno a né že budete rýžovat 5 dní v kuse dokud nebudete mít zlatáky, to sáné zloděj (looter) taky vybere byt, dům, auto nebo cokoliv, ale většinou se na to připravuje a né že se rozhodne vybrat to a to a to, a když to má tak zjistí že ještě může tohle a támhleto a tamto atd... taky si dá pauzu a naplánuje si další loupež.….


( mimoto, měl sem postavy které byli chudé a nechtěl sem s nima peníze a pak byli postavy se kterými sem byl chamtivej a připadal si jako kombajn na kameny nebo zatracenej looter.… nechci nikomu říkat jak má hrát, jen mi přijde že všechny postavy se hrozně ženou za bohatstvím, kdysi dávno sem na phorum psal že bych snížil hodnotu kamenů co hráč narýžuje)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Těm, kdo začínají na Equilibrii

Příspěvek od cybermisa »

photter píše: nechci vypadat jako nafoukanej veterán ale nemůžu si to odpustit - když se tenhle svět rozbíhal, hrálo tu míň jak polovina postav než teď ale většina těch postav měla charakter a ksicht, moje postava k nim chovala celý bohatý spektrum pocitů, od přátelství a lásky přes respekt až po hlubokou nenávist
přiznám se, že v poslední době některej z těchdle silnejch pocitů k ostatním postavám marně hledám, většina mi splývá do beztvarý šedivý masy univerzálních dobrodruhů a jediný co cejtim je lhostejnost a opovržení
Mluvis mi z duse kluku, naprosty souhlas, ale bohuzel, je to spis smutny …

Kazdopadne, ty, kterych se to tyka, stejne pravdepodobne tento topic vubec cist nebudou a kdyz, pochybuji, ze jim to dojde :ermm: Stava se ze me skeptik :ermm:
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

omlouvám se za můj poslední příspěvek, jsem v trochu nabouraném stavu a neměl sem tu ted psát protože to co sem chtěl říct sem stejně neřekl a je to celý divný když si to pročítám, takže sry :no:
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Moc pěkně řečeno phottere.

A je asi pravda že ti kterých se to týká tohle asi číst nebudou. Takže jsem si vytkl za cíl je donutit začít hrát a ne vyhrát a nebo je ze světa dostat pryč.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Ixtremist
Příspěvky: 324
Registrován: 19. 2. 2006 11.10
Bydliště: DM chliv :)

Příspěvek od Ixtremist »

Sice jsem dlouho nehrál ale i tak bych se pod to co photter napsal podepsal.
Musím říct že jsem zvědav jak to na eq vypadá ted. Asi se na vás až budu mít trochu víc času podívám. :clover:
Všichni jsme výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli.
JUNGLE MASSIVE!
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

*nastaví kopí +3 proti Ikstremistům hrotem směrem k vchodu do Equilibire* :bleh: :shades:
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Těm, kdo začínají na Equilibrii

Příspěvek od The_Balrog »

photter píše: nechci vypadat jako nafoukanej veterán ale nemůžu si to odpustit - když se tenhle svět rozbíhal, hrálo tu míň jak polovina postav než teď ale většina těch postav měla charakter a ksicht, moje postava k nim chovala celý bohatý spektrum pocitů, od přátelství a lásky přes respekt až po hlubokou nenávist
přiznám se, že v poslední době některej z těchdle silnejch pocitů k ostatním postavám marně hledám, většina mi splývá do beztvarý šedivý masy univerzálních dobrodruhů a jediný co cejtim je lhostejnost a opovržení
*-* pred mesicem a pul jsem prave z tohohle dostal peknou depku a premejslel jsem, ze kvuli tomu tu toho necham ^_~
Timto bych chtel podekovat hlavne Tengovi, ze me zachranil ^_~ a pomoh mi se pres tohle obdobi preklenout.
(A propos - prave tohle byl taky jeden z hlavnich duvodu, proc Alf umrel Q.Q .. nemel s tím asi tolik trpelivosti - a ani se mu nedivim)

Akorat me mrzi, ze tenhle stav v tak nejak lehce vybledle podobe trva dal - a ackoliv se snazim sec muzu, stejne si v Tirianu zahraju jen s postavama, ktery dokazu spocitat na prstech jedny ruky... >.> Ale na druhou stranu jsem optimista a vsimnul jsem si, ze se nektere postavy zacinaji vyprofilovavat a hraci se zacinaji chytat a cicham cicham zlepseni.
(I kdyz me pred par dny zase nekdo pekne zklamal.)[/i]
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Zamčeno