Vulgarní mluva

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Ještě rada pro Grunta.Jestli se ti nelibí jak postavy nadávaj tak se scházej jen s postavami na urovni své postavy, ostatně stejně tak jako v real worldu.Tam se asi také bavíš s lidmi ke kterým máš blíž:)) A ja věřím, že těch slušně mluvicích a chovajicích se postav je až až :bigwink: .
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steel_martin »

Hm já se tolika s trpaslíky nesetkal a chápu, že sprostější mluva je součástí jejich charakteru, ale pokud se používají slova jako …
anurin píše:nadávky typu pi** čůr***
Expresivní výrazy ano, ale nechutné vulgarismy ne.
Game ID: Reverend_Malthas
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Nejsem si vědom že by někdo používal konkrétně slova typu ty čur***u, kok**e apod.Jednalo se spíš o výrazy typu:"Vaše matky musel ošo***t náky elf, když vidím jak vypadáte", to tak hrozný přece není? Nebo do elfí prde*e, Kur*a Maˇt apod.Todle k trpaslíkum dle mého názoru patří.
Naposledy upravil(a) Drog dne 28. 3. 2007 22.21, celkem upraveno 2 x.
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Ja bych rek ze si po tech par prispevcich rozumime :smile:

A tohle si myslim ze je dobra rada
Jestli se ti nelibí jak postavy nadávaj tak se scházej jen s postavami na urovni své postavy
:bigwink: :clover:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: Vulgarní mluva

Příspěvek od anurin »

Grunt píše:používá výrazy jako Ku***,P***, nebo osloveni Zm**

jestli se tyto výrazy objevily ve hře tak je to dost chabý.….. výrazy typu:"Vaše matky musel ošo***t náky elf, když vidím jak vypadáte", to tak hrozný přece není? Nebo do elfí prde*e, Kur*a Maˇt apod.Todle k trpaslíkum dle mého názoru patří. ---- část příspěvku od droga.… přecijen jsou trpoši ,, vostřílení braši´´ ale nepoužívají výrazy toho typu co jsou např.… ku*** atp..přecijen nemají z huby kanál.… a za některé výrazy co prý ve hře zazněli by se styděl i trpoš a byl by rudej jak rak, jak by se ,,styděl´´
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Já poslední dobou sleduji vzestup stále "drsnější" mluvy. Souhlasím s tím, že "ty hodně tvrdé" nadávky by si někteří raději měli nechat na doma :biggrin: i když - kdo může určit, co je ještě na hranici snesitelnosti a co ne, pokud chceme oddělit od sebe tvrdé a lehčí nadávky?

EDIT: S tím, že jsou trpaslíci mentálně nejníž, zásadně nesouhlasím. A doufám, že vám již brzy budeme všichni moci dokázat, že se šeredně mýlíte :shades:
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Žiju mezi trpaslíky už nějaký ten pátek a *sprostě zakleje* sem si zatím nevšiml, že by braši mluvili enormně sprostě?! Tedy každý má tu svojí "oblíbenou" nadávku, ale myslím, že mluvou se nijak nevymykáme z běžného standartu české televize :biggrin: :megalol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

KaTo píše:Žiju mezi trpaslíky už nějaký ten pátek a *sprostě zakleje* sem si zatím nevšiml, že by braši mluvili enormně sprostě?! Tedy každý má tu svojí "oblíbenou" nadávku, ale myslím, že mluvou se nijak nevymykáme z běžného standartu české televize :biggrin: :megalol:
Taky si myslím, že to zatím není tak zlý, i když nějaké už hodně drsné hlášky jsem za své hraní viděl - z mého pohledu ale minimum. Jenomže tady se zase ukazuje, že někdo snese víc, jinej míň a těžko soudit. Řešení snad vidím jen v částečném umravnění (zlehčení vyjadřování) nebo úplném vyřazení vulgarismů, což by ale zase byla škoda.
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cenzanni »

Szále nerozumím: nelíbí se vám to jako hráčům, nebo myslíte, že by se tak prostě ty postavy nechovaly?
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Co se postav tyce: Myslim si, ze nektere nadavky jsou az nevhodne a to predevsim z kulturniho hlediska dane spolecenskou skupinou. Nadavky hojne pouzivane napriklad v Praze jsou take dane mistem a lidmi a lisi se od jinych mist v CR. Proto mi prijde nevhodne tahat zbytecne do hry nadavky, ktere nemaji s danou kulturou nic spolecneho. Proc by si meli trpaslici nadavat do pohlavnich organu, kdyz "Smrdis jak spicaty ucho" by napriklad byla IC daleko vhodnejsi a silnejsi nadavka, s patricnym oduvodnenim, a OOC zaroven mene atmosferukazici. A takovych se da vymyslet vic a nektere se hojne pouzivaji a libi se mi, napr.:

"U shnily borovice!", "Aby te Durmin spral!", "Tahni do propasti!", "Skrety na tebe, spino!"

Co se hracu tyce: Obcas mam pocit, ze si hraci chteji proste ulevit, nemysli moc na chovani postavy. Proste a jednoduche … Smutne …
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Hm … no byli jsme tam dvě DM a ty nadávky nás nějak neupoutaly ….

Když jsem Vás sledoval dál, bylo to v pohodě … je fakt, že trpaslíci to občas používají často, ale tady to bylo asi tak výrazné, jelikož jich tam bylo ze všech ras nejvíce …

Je fakt, že jsou preferované nadávky z RP prostředí či vlastní tvorby (takové jsou pak i třeba ocěnované nějakým tím XP) než z našeho světa ….
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

By ma zaujimalo čo poviete zlobrovy ked pobije tak štyri päť postáv. Určite mu nepodakujem.
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

Vaše argumentace tím že trpaslíci jsou sprosti odpřírody je pěkna blbost.Ať nadávají,ale prosím slušně.Jo a co se týče zvyrhlýc elfek,o kolik lip by vypadalo oslověni "čůza" než jedno o hodně sprostější na d.Navic mam dojem že v jednom z pravidel uvedenych je slušne chování.Já bych tohle nějak postihoval.Mi to opravdu kazí požitek ze hry.Nepatří sem slova ani jako nasrat a podobně!!!Copak elfaka nemůže být naštvana?Myslím že RP hraní by mělo rozvijet fantasii a slovni zásobu člověka,tak proc trochu nepotrápit mozečky a vyjadřovat se slušně..hm???
cybermisa píše:Co se postav tyce: Myslim si, ze nektere nadavky jsou az nevhodne a to predevsim z kulturniho hlediska dane spolecenskou skupinou. Nadavky hojne pouzivane napriklad v Praze jsou take dane mistem a lidmi a lisi se od jinych mist v CR. Proto mi prijde nevhodne tahat zbytecne do hry nadavky, ktere nemaji s danou kulturou nic spolecneho. Proc by si meli trpaslici nadavat do pohlavnich organu, kdyz "Smrdis jak spicaty ucho" by napriklad byla IC daleko vhodnejsi a silnejsi nadavka, s patricnym oduvodnenim, a OOC zaroven mene atmosferukazici. A takovych se da vymyslet vic a nektere se hojne pouzivaji a libi se mi, napr.:

"U shnily borovice!", "Aby te Durmin spral!", "Tahni do propasti!", "Skrety na tebe, spino!"

Co se hracu tyce: Obcas mam pocit, ze si hraci chteji proste ulevit, nemysli moc na chovani postavy. Proste a jednoduche … Smutne …
Myslim že mě tady někdo plně pochopil.Jen mám dojem že ma tady věčina lidí jíny náhled na fantasy a RP než já,což mě mrzí

allekoo píše:By ma zaujimalo čo poviete zlobrovy ked pobije tak štyri päť postáv. Určite mu nepodakujem.


Ne, ale co třeba něco jako: "ty obludo,počkej!Už na tebe běžím."nebo"Richarde,ne!!!!Já tě pomstím!!"nebo co takhle"Prýýýýč*bere nohy na ramena*"

Podle mě je to podstatně pěknejsi než když někdo řekne"ten Zmrd"
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

"ty obludo,počkej!Už na tebe běžím."
Promin,ale to je zrovna to co uz jsem ti tu jendou psal...tohle nekdo zakricet na zlobra ketrej macha kyjem okolo, vod huby mu jde pena a sape se na kamarada...tak i jako spolubojovnik se valim v krecich smichy na zemi :megalol: :megalol:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Ixtremist
Příspěvky: 324
Registrován: 19. 2. 2006 11.10
Bydliště: DM chliv :)

Příspěvek od Ixtremist »

Pokud někdo nadává fakticky vulgárně a bez důvodu, muže se taky obratem od DM dostat do situace, ktera mu ty nadávky odůvodní žeano :bigwink:
Všichni jsme výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli.
JUNGLE MASSIVE!
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Grunt píše:...Navic mam dojem že v jednom z pravidel uvedenych je slušne chování.…
Opravdu jen dojem. Než se začneš ohánět pravidly prosím přečti si je:
2. Pravidla slušného chování
Tento odstavec se týká chování hráčů jakožto lidí sedících u počítače, nevztahuje se na hraní postav.

2.1. Hráči a DM jsou povinni se chovat za všech okolností slušně a to jak ve hře tak mimo hru. Urážení, osočování a napadání hráčů a DM na Equilibrii není tolerováno. Porušení tohoto odstavce je chápáno jak obvzláště závažný prohřešek.
Některé používané nadávky se vskutku nehodí do světa, stejně tak kletby (klasicky ty křešťanské, dávejte si na to pozor). Ale viděl jsem jen dost málo že by jich hráči (postavy) používali. Trpaslíci většinou mluví docela pěkně a i ty nadávky k nim patří a mají celou řadu tradičních z nichž některé jsou už obecně známé.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
ungiel
Příspěvky: 71
Registrován: 25. 2. 2007 21.48

Příspěvek od ungiel »

Grunt píše:… RP hraní by mělo rozvijet fantasii a slovni zásobu člověka,tak proc trochu nepotrápit mozečky a vyjadřovat se slušně..hm??? …
Tvuj pristup je celkem usmevny ;) Ostre vyrazy jako takove jsou soucasti slovni zasoby a jeji pouzivani rozhdone nesouvisi s nedostatkem fantazie nebo nepouzivanim mozku. Ano, ve slusne spolecnosti vetsinou nejsou moc zadane, i kdyz znam velmi inteligentni lidi, kteri je pouzivaji a svete div se, presto to od nich nezni vulgarne, protoze dokazi vycitit, kdy si to dovolit muzou.
Co udelas v realu, kdyz potkas cloveka, ktery je vulgarni? Mozna mu neco reknes, mozna jen znechucene odejdes...proc tak nezareagujes i ve hre? Moje postava to vcera (a nejen vcera) udelala.

Mozna mas predstavu sveta, kde jsou na sebe vsichni mili a slusni, vsichni si pomahaji a tahnou za jeden provaz atp...ale ruku na srdce - jak blizke je to realite? A nebylo by to kapku nudne, kdyby bylo vsechno takhle "pohadkove"?

Chapu jak to myslis a mne by se taky vic libilo, kdyby se klelo vyhradne v souladu s prostredim. Pravdu mas v tom, ze vcera uz to bylo celkem na hrane a nektere pouzite slova se do prostredi moc nehodily. Ale rozhodne je hloupost, aby se zakazaly jakekoliv ostrejsi vyrazy. Ty proste do obecne mluvy patri, at se ti to libi nebo ne. Je na tvoji postave, jak se s tim ve hre smiri a pokud to nezvladnes ty jako hrac...no, vsak vis.
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Grunt píše:
Taky teda přidám svůj názor, i když tady byl řečen už mockrát...nadávky typu Ku*** Mať! do mluvy trpaslíků prostě patřej...já když sem začínal na EQ a potkal poprvý trpaslíka tak sem se mohl smíchy potrhat a div že sem se neválel po zemi :megalol: sice nějaký ty názvy přirození by už byt nemuseli, a když někdo zakleje "u shnilý borovice" tak to má taky svoje kouzlo, ale prostě POSTAVY sou různé...a navíc, pokud mluvíme o světě, který má být reálný, tak si poslechni někdy lidi kolem sebe co povidaj...a navíc jak tady někdo dobře řekl "rozlišuj postavu a hráče" pak ti to myslim nemůže skazit hru. Nejradši bych ty nadávky říkal taky, jako hráč za postavu, ale to se prostě k mojí postavě nehodí :biggrin:
ungiel
Příspěvky: 71
Registrován: 25. 2. 2007 21.48

Příspěvek od ungiel »

magnumik píše:….. Nejradši bych ty nadávky říkal taky, jako hráč za postavu, ale to se prostě k mojí postavě nehodí :biggrin:
Ale predstava Mel jak z nezne pusinky vypusti neco jako "posranej skret" a nasledne se objevi *roztomile se podiva na oblacky a zacne prozpevovat* ...je dokonala :megalol:
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

ungiel píše:
magnumik píše:….. Nejradši bych ty nadávky říkal taky, jako hráč za postavu, ale to se prostě k mojí postavě nehodí :biggrin:
Ale predstava Mel jak z nezne pusinky vypusti neco jako "posranej skret" a nasledne se objevi *roztomile se podiva na oblacky a zacne prozpevovat* ...je dokonala :megalol:
no to teda je dokonalá :biggrin: ...ale tak už si taky lehce zanadávala ...třeba: "hrubián" ho se hádala s jednou zlou postavou co už nehraje ;)...a na potory taky sem tam něco uklouzne...nějakej ten "zmetek" a nebo "zákeřný bestie" nebo *kopne do mrtvoly a odplivne si* :megalol: ale je to jen vyjimečně :biggrin:
Odpovědět