Hra se Kouše

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Hra se Kouše

Příspěvek od Uradin »

ahoj všichni potřeboval bych helfnout myslel sem že když mam lepši desku,ramku,grafku tak by nwn měl jed o hodně rychleji ale když spustim nevra tak přimo v menu se to strašně kouše. par minut mi trvalo než sem se dostal do singlu a vypada to že se kouše cela hra nemužu ani do EQ. pomužete mi pls? :helpsmilie:
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
sic
Příspěvky: 37
Registrován: 26. 2. 2006 20.36
Bydliště: čechy-morava .. na střídačku v úlu či na pastvě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sic »

popiš trochu konfiguraci pc
Brepta
Příspěvky: 48
Registrován: 30. 3. 2007 13.42

Příspěvek od Brepta »

Nainstaloval sis rozšíření EQ? A s tím sekáním, záleží jaký sis nastavil rozlišení a jaký detaily, možná se to nezdá ale nwn je kupodivu docela náročná hra, protože není moc dobře napsaná. :glare:
Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uradin »

kompik je takovy AMD Athlon(tm) XP 1700+ 1.46 GHz , 256 MB RAM a NWN se kousal ikdyž sem neměl stahnutou EQ a teď když ji mam stahlou žadny rozdil
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Uradin píše:kompik je takovy AMD Athlon(tm) XP 1700+ 1.46 GHz , 256 MB RAM a NWN se kousal ikdyž sem neměl stahnutou EQ a teď když ji mam stahlou žadny rozdil
Pridej ramky :happy:
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Uradin píše:kompik je takovy AMD Athlon(tm) XP 1700+ 1.46 GHz , 256 MB RAM a NWN se kousal ikdyž sem neměl stahnutou EQ a teď když ji mam stahlou žadny rozdil
Hrál jsem to na Athonu 1900+, 725 MB RAM, 64MB Radeon a pro NWN to bylo tak, tak...zvlášť při větší magické skrumáži... Jinak si myslím, že máš malou operační paměť.
edit: mkov byl rychlejší
Obrázek
Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uradin »

lol tak to se pěkně mylíte když sem měl ještě starou desku tak nwn jel docela dobře 0,5GHz a o polovinu menší ramku už nevim přesně kolik a jelo to v tom musi byt něco jineho
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
Brepta
Příspěvky: 48
Registrován: 30. 3. 2007 13.42

Příspěvek od Brepta »

Uradin píše:kompik je takovy AMD Athlon(tm) XP 1700+ 1.46 GHz , 256 MB RAM a NWN se kousal ikdyž sem neměl stahnutou EQ a teď když ji mam stahlou žadny rozdil

V tomto případě si otevři nwn config, je umístěn ve složce kde máš nainstalované nwn. Po otevření se ti objeví tabulka budeš mít možnost kliknout na dvě tlačítka, jedno znich je změnit. Po rozkliknutí budeš mít možnost nastvavit rozlišení, nastav si 800x600 a Hz podle tvojeho monitoru. Dole v levém rohu této tabulky nastav kvalitu grafiky na rychlá a dej přijmout. Poté spust nwn a dej nastavení. Zde zvol nastavení videa a u kvality textur dej 32mb. Celkovou kvalitu grafiky nech na rychlé. Vyzkoušej jak ti to bude chodit a kdyžtak nároky na grafiku zvětš ( už jen v nastavení nwn, přímo ve hře).

Edit: kdyby ti to i takto osekaně šlapalo pomalu tak ve windowsu změň barvy na 16-bit
Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uradin »

nic žadny rozdil pořad se to kouše je to jakoby to pořad lagovalo :helpsmilie: když v menu vybyram ty možnosti tak to ma vždy menši časovou prodlevu než se označena možnost rozzaří
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

No jasně sniž parametry na co nejnižší. Ale maj pravdu chce to větší RAMku na 256 dneska můžeš jenom sáňkovat :yes:
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

Uradin píše:nic žadny rozdil pořad se to kouše je to jakoby to pořad lagovalo :helpsmilie: když v menu vybyram ty možnosti tak to ma vždy menši časovou prodlevu než se označena možnost rozzaří

Jakou máš grafárnu? Máš na ní instalnutej Driver?
Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uradin »

v tom sem levej nevim kde se vubec ta grafka zišťuje
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Uradin píše:nic žadny rozdil pořad se to kouše je to jakoby to pořad lagovalo :helpsmilie: když v menu vybyram ty možnosti tak to ma vždy menši časovou prodlevu než se označena možnost rozzaří
promin, ale nejak se mi nechce verit, ze na 500Mhz kompu se 128MB ram ti to litalo jak po masle. Vzhledem k tomu ze i cista instalace WinXp si bere po startu nejakejch 130MB - po nainstalovani SP a dalsiho softu to jde rapidne do hajzlu. Spusteny NWN jen tak v menu si bere (alespon u me) nejakejch 60MB, takze si myslim ze tobe musi masina swapovat jak protrzena. 256MB se mi zda taky trochu malo na bezprblemovy beh.

Paklize se mrknes a pri behu NWN vidis ze mas aspon par MB volny ramky, hledal bych problem v ovladacich grafarny (ted me tak napada, taky mrkni na vytizeni CPU). Mohl by to byt bezny efekt, ktery nastava po nainstalovani WinXP, kdy se nainstalujou obecny ovladace pro VGA - umi to sice hezky velky rozliseni a vsecko vypada jako se spravne nainstalenyma ovladacema, ale obraz se "kouse" a vytezuje to CPU na 100%
Dives, qui sapiens est
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

Uradin píše:v tom sem levej nevim kde se vubec ta grafka zišťuje
No myslim, že když doinstalneš NWN tak ti to parametry ukáže.

Nebo: Ovládací panely/Systém/Správce zařízení/Grafické adptéry

Takže si žádnej Driver pro tvojí grafárnu neinstaloval?
Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uradin »

no ja nic neinstaloval o to staral bracha když je to jeho deska a vybavko na te slabši desce to jelo ale načitalo to pomalu nove lokace a při vice jak 5lidi na obrazovce se to začinalo hodně kousat
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uradin »

a k těm grafickym adapterum: RADEON 9600 PRO Family (Microsoft Corporation)
RADEON 9600 PRO SEC Family (Microsoft Corporation)
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

Uradin píše:no ja nic neinstaloval o to staral bracha když je to jeho deska a vybavko na te slabši desce to jelo ale načitalo to pomalu nove lokace a při vice jak 5lidi na obrazovce se to začinalo hodně kousat
No tak asi popros bráchu, ten tam do toho vidí nejvíc... S těmahle parametrama by mi bylo divný kdyby se ti to nekousalo. Pokud ti to běhá na XP tak 512MB RAM je doporučenejch.

Jak ti radil Brepta zkus všechno sundat na minimum i barvy.
Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uradin »

1) všechno je dole a pořad se to kouše
2)na starši desce a ramce to jede lepe než na lepšim? to je blbost
3)na 512 nemam prachy :ermm:
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Uradin píše:1) všechno je dole a pořad se to kouše
2)na starši desce a ramce to jede lepe než na lepšim? to je blbost
3)na 512 nemam prachy :ermm:
Co si mel na starym XP nebo 98????
Jestli 98 tak na tenhle si nainstali 98 a zase to poslape.
Naposledy upravil(a) mkov dne 2. 4. 2007 12.13, celkem upraveno 1 x.
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

Uradin píše:1) všechno je dole a pořad se to kouše
2)na starši desce a ramce to jede lepe než na lepšim? to je blbost
3)na 512 nemam prachy :ermm:

No mě to připadá taky jako blbost. Zkus se bráchy zeptat na ten Driver. Nebo dát ten starej komp do kupy s tou "lepší" RAMkou a každopadáně by sis měl polepšit.
Zamčeno