Strata věcí

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Kirros
Příspěvky: 620
Registrován: 2. 7. 2006 10.13
Bydliště: Magická univerzita, Lektorský pokoj č. 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kirros »

Aha tak uz vim co se s tim itemem stalo zase mi neco uslo a na NPC nezapominam jen jsem sií myslel ze jsi si jich taky muzu vsimnout :biggrin:
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

Arto píše:2 Sciorp a Kirros: Neříkám že je to váš případ, ale pamatujte že NPC taky žijou... Minimálně v mé přítomnosti, tudíž vás můžou okrást aniž by jste si toho všimly... :shades:
no bylo by to možné jestli krade svačinka nebo strážnej heh :dribble: :dribble:
PODPIS
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Takže jak jsem si všimnul, došlo k výjimečné pádové situaci.

Včera při pádu jsem přišel o několik hodin hraní (cca 3 ooc hodiny), což by tak nevadilo. Horší je, že jsem během té doby vybral skoro celou svou RP výbavu z trezoru a teď není ani v trezoru, ani v inventáři postavy. Dá se to nějak ošéfovat, aby se nahrála nějaká starší záloha ukládání? Já vlastně ani nevím, o co jsem všechno přišel :o(( Ale minimálně o teplé spodky, sekerku, šaty, barvičky, kytaru,… . Pozitivní je to, že se mi zdvojila pidisbírka kamínků..

Já už si nepamatuju, jakýma barvama a jak jsem si hadry barvil :o(

Pokud to nejde, tak moje smůla no.. Alespoň se naučím ukládat :angry:

PS: On se ukládá obsah trezoru nějak zvlášť??
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Taky jsem si všiml... vrátil jsem se časem :yes:
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Jája CZE píše:Takže jak jsem si všimnul, došlo k výjimečné pádové situaci.

Včera při pádu jsem přišel o několik hodin hraní (cca 3 ooc hodiny), což by tak nevadilo. Horší je, že jsem během té doby vybral skoro celou svou RP výbavu z trezoru a teď není ani v trezoru, ani v inventáři postavy. Dá se to nějak ošéfovat, aby se nahrála nějaká starší záloha ukládání? Já vlastně ani nevím, o co jsem všechno přišel :o(( Ale minimálně o teplé spodky, sekerku, šaty, barvičky, kytaru,… . Pozitivní je to, že se mi zdvojila pidisbírka kamínků..

Já už si nepamatuju, jakýma barvama a jak jsem si hadry barvil :o(

Pokud to nejde, tak moje smůla no.. Alespoň se naučím ukládat :angry:

PS: On se ukládá obsah trezoru nějak zvlášť??
Případnou náhradu s tebou vyřeší nějaké DM individuálně. Trezory fungují jak mají, naopak kdyby po vybrání a pádu ty věci v něm byly by byl problém.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Případnou náhradu s tebou vyřeší nějaké DM individuálně


No, popravdě, jde tedy zjistit, co v tom trezoru bylo? Já vážně netuším, o co jsem všechno přišel. Zřejmě na to budu přicházet postupně. Ty věci tam ležely poměrně dlouho, minimálně celou jednu noc a den. Uložil jsem si všechno abych odlehčil postavu před výpravou. Pokud se budou muset ty předměty nějak vyrobit v novotě, tak se raději smířím s faktem, že si zloději troufnou i na byty..[/quote]
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Jája CZE píše:
Případnou náhradu s tebou vyřeší nějaké DM individuálně


No, popravdě, jde tedy zjistit, co v tom trezoru bylo? Já vážně netuším, o co jsem všechno přišel. Zřejmě na to budu přicházet postupně. Ty věci tam ležely poměrně dlouho, minimálně celou jednu noc a den. Uložil jsem si všechno abych odlehčil postavu před výpravou. Pokud se budou muset ty předměty nějak vyrobit v novotě, tak se raději smířím s faktem, že si zloději troufnou i na byty..
[/quote]

To nejde. Leda by šlo obnovit tu trezorovou databázi (pro tenhle jeden konkrétní trezor) z nějaké zálohy. Poslední byla provedena 4.9.2007 v 17:52. Ale pak potřebuji přesně vědět o jaký trezor šlo a bude to vyžadovat na chvíli vypnout NW server.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

To nejde. Leda by šlo obnovit tu trezorovou databázi (pro tenhle jeden konkrétní trezor) z nějaké zálohy. Poslední byla provedena 4.9.2007 v 17:52. Ale pak potřebuji přesně vědět o jaký trezor šlo a bude to vyžadovat na chvíli vypnout NW server.

Prostě mně vykradli *mávne nad tím rukou*, ale díky za ochotu a informace. Raději věnuj ten čas něčemu užitečnějšímu. Nebylo tam nic extra speciálního. Jen "kupované věci" a už jsem zahájil jejich nákup.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Tak já přidám jeden už skoro klasický trezorový problém.

Kvůli hlášeným krádežím jsem si pronajala veřejný trezor v bance a dala do něj věci, o které bych nerada přišla. Párkrát jsem v tom trezoru byla, přidala oddělala věci, ale při dnešní kontrole byl trezor prázdný. Pro jistotu jsem zkontrovala i ten vedlejší (nevím přesně jak to tam funguje, otevřela jsem jedním klíčem oba).

- CD klíč mám originální a neměnila sem ho, ostatně bankovní účty se mi zobrazí.
- lhůta pronájmu nevypršela, ani jsem ji neprodlužovala.
- Při poslední kontrole jsem do něj (neprozřetelně, přiznávám) dala jednu cennější past na pozdější použití, která po zavření zmizela (zjistila jsem to okamžitě při výpisu uloženo x z 5 věcí). Ostatní věci tam zůstaly i po druhém a třetím otevření "pro kontrolu".

Je možné že to zmizení spustilo nějakou "chybu, jako se nám to povedlo v trezoru bytu č. 3 U krysy (tehdy pokusným vložením zlata, Kolja to tu myslím někde řešil)
Je teoreticky možné ten trezor v bance někdo vykradl, úředníci spletli klíče, nebo je nějakým nedopatřením opravdu "veřejný" a někde se těší nenadálému bohatsvtí :angry:

Pominula bych to, ale dva z těch uložených předmětů byly unikátní (co se týče Darrenova brnění - pokud ho už někdo doopravdy vlastní, tak jen dodám že bylo ic "neopravitelně rozbité"), a jeden velmi vzácný.

Ty věci nepotřebujeme, vlastně na ně jen padal prach ale i tak to zamrzí :( Jen by mě zajímalo jestli se jedná o bug nebo o chybu mezi monitorem a klávesnicí :crazy:

A prosím nedávat rady typu "co strkáš unikátní předměty do trezoru", ono tahat třicet nebo čtyřicet liber nepoužitelného kovového šrotu jen na památku se moc nedá.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

neni tam náhodou eště kontrola IPiny ? nepřihlásila ses odjinud ?
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

photter píše:neni tam náhodou eště kontrola IPiny ? nepřihlásila ses odjinud ?
ne, stejný kompl, setjná IP, stejný CD key
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Nekde jsem psal, že veřejné trezory v bankách (tj. ty co nemají své vlastní místnosti) mohou vykazovat chyby a NENÍ na ně aplikovatelná EQ hybridní perzistence, takže navíc vykazují i všechny chyby Bioware perzistence. Výhledově se budou tyhle trezory rušit úplně.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

labir píše:Nekde jsem psal, že veřejné trezory v bankách (tj. ty co nemají své vlastní místnosti) mohou vykazovat chyby a NENÍ na ně aplikovatelná EQ hybridní perzistence, takže navíc vykazují i všechny chyby Bioware perzistence. Výhledově se budou tyhle trezory rušit úplně.
áha.. díky
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Nevím jak je to možné, ale po návštěvě trojpřipojeného Flinta mi zmizelo ze stojanu 50 věci v hodnotě cca 40-50zl, které nepatřili ani mě.… stojan perzistentni Tirian královský palác kasárna.…
Dá se s tím něco dělat..?
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Ten stojan zral veci uz delsi dobu a pokud vim Labir se na to chtel podivat tak mozna zmizely kdyz to opravoval? I kdyz kdyz jsem se tam asi 14ti dny divala nic tam nebylo. Zkousela jsem tam dat balik obycejnych sipu, asi dva dny tam vydrzel a treti den po restartu byl fuc.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Ten trezor by v opravě, když jsem o to byl požádán tak jsem předpokládal, že jste si z něj vše vyndali. Dám tam dočasně k dalšímu updatu starou verzi tak ji vyberte.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

labir píše:Ten trezor by v opravě, když jsem o to byl požádán tak jsem předpokládal, že jste si z něj vše vyndali. Dám tam dočasně k dalšímu updatu starou verzi tak ji vyberte.
Jen jsem chtěl připomenout, pokud to nebylo dáno do nového upgradu a je to ještě možné. Diky.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Ajo, já si to nepoznamenal..
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Odpovědět