OOC: Kultura Hag Hargol

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Chtěli byste kulturu trpaslíků v Hag Hargol tak, jak je popsána v knize "Podivný trpasličí národ" v Mithallirské knihovně? (kdybyste do toho mohli mluvit)

ano
9
56%
ne
7
44%
 
Celkem hlasů: 16

Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

labir píše:A k tomu ovlivňování světa IC chováním postav - ti samí hráči dostali před víc jak půl rokem možnost založit si vlastní odštěpenou kulturu ultra-trpaslíků s vlastní slojí jenž by se rozvíjela a časem třeba i s ultra-trpasličími NPC. S tím že si kulturu mohou udělat jak sami chtějí, ale vše musí zařídit a vykonat IC. Dostali k tomu k dispozici i dvě zcela nové lokace, spousty času od DM a questy. Jenže tuhle velkou výzvu nakonec nezvládli a OOC to po asi měsíci a něco vzdali. Nevydrželi.
Tak moment, tohle zase né.To proč se to nezvládlo, mělo zcela IC opodstatnění...
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Drog píše:
labir píše:A k tomu ovlivňování světa IC chováním postav - ti samí hráči dostali před víc jak půl rokem možnost založit si vlastní odštěpenou kulturu ultra-trpaslíků s vlastní slojí jenž by se rozvíjela a časem třeba i s ultra-trpasličími NPC. S tím že si kulturu mohou udělat jak sami chtějí, ale vše musí zařídit a vykonat IC. Dostali k tomu k dispozici i dvě zcela nové lokace, spousty času od DM a questy. Jenže tuhle velkou výzvu nakonec nezvládli a OOC to po asi měsíci a něco vzdali. Nevydrželi.
Tak moment, tohle zase né.To proč se to nezvládlo, mělo zcela IC opodstatnění...
Částečně mělo. Ty postavy daly přednost něčemu jinému co si dokonce sami tak trochu vynutili jejich hráči a pak to zakončili jak to zakončili. Opět z vůle hráčů (postav?). Bylo z toho jedno DM doporučení a jeden flames.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

labir píše:Je nastavené pozadí světa jenž je velmi benevolentní a které nevyžaduje pravidlo bezvousý trpaslík = bezectný odpadlík. Zároveň ani nevyžaduje pravidlo že to tak není.
O žádném "pravidlu" jsem nehovořil - ani o změně pravidel. pouze OOC vlivů do 100% IC záležitostí :excl:
labir píše:Tj. hráč má možnost volby jak svého trpaslíka hrát a má možnost se pokusit svou hrou IC změnit i stávající stav.
To je, oč tu běží - pouze do té míry, pokud se to OOC líbí určitým lidem... :dry:
labir píše:To co se snažíte je jen a pouze OOC cestou dosáhnout omezení hry sebe i ostatních hráčů (teď trpaslíků) aby vyhovovala právě vašim představám.
A tos vzal kde? Nikde jsem nepsal, aby někdo hrál tak nebo tak. Když si to pořádně přečteš, pomalu a v KLIDU, tak tam jasně píšu opak. Opět jsi překroutil má slova a to fatálně...
labir píše:….. ale vyžadovat aby stejně a ne jinak hráli i ostatní a dokonce svět? Špatně. Vlastně to otáčíte přesně naruby, to co se snažíte je omezení a potlačení možnosti volby způsobu hry ostatním.
:excl2:

Nesmysl - viz. bod výše - čti pozorněji, prosím...
labir píše:Už nevím jak to polopaticky vysvětlit aby to pochopily i trpasličí palice. Možná je problém v tom že si nedovedete představit že to jde hrát i jinak a stále je to "dobře". :dry:
Možná, že by stačilo, aby jsi nepřekrucoval slova druhých, nedělal z nich závěry opačného významu a uměl se střízlivě a NEZAUJATĚ zamyslet nad tím, co jsem se snažil vyjádřit:

NIKOMU NEŘÍKÁM, JAK MÁ HRÁT TRPASLÍKA. POUZE JSEM POPSAL, JAK HO HRAJI JÁ. TEČKA.
KULTURA VE HŘE VYTVÁŘENA JE, A TO ČISTĚ IC. CO SE ZDE SNAŽÍM ŘÍCT, JE, ŽE Z OOC PRAMNŮ JSOU VYTVÁŘENY PŘEKÁŽKY, PROTIKLADY A JE VYVÍJENA SNAHA ZAMEZIT DALŠÍMU PŘIROZENÉMU VÝVOJI.…

:clover:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Že se nesnažíte dosáhnout OOC cestou odstranění nebo úpravy těch NPC co se vám nelíbí? Ale ale. Od kdy? A co je pak tohle, tohle, tohle a další a vůbec tenhle topic s hlasováním?

Je to totiž zcela shodný případ jako když jste požadovali aby vznikl klub permanentní smrti s částečně nedobrovolnou účastí a danými pravidly kdy se postava do něj musí zařadit. Taky jste narazili a bylo kolem toho hodně povyku - teď je to opět o tom že se snažíte svoje hráčské ideály a vzory hry vnutit ostatním (nebo světu).

A jaké překážky jsou z OOC pramenů kladeny ubohým trpaslíkům do cesty aby se jejich kultura nemohla vyvíjet konkétně? Naprosto konkrétně. Rád bych to slyšel. Ale přesně. A pokud tím "přirozeným vývojem" myslíte nátlak na fóru a ankety tak to ani nepište.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Labire, myslím, že jde hlavně o to, že začínající hráči nemají ŽÁDNOU kulturu, kterou by si mohli vzít jako příklad. Bohatě by stačilo ke každé rase načrtnout, jak vypadá její kultura na EQ a tyhle problémy by nemusely vůbec vzniknout (možná by vznikly, ale pak by se dalo odvolat na tu kulturu již stávající)
Bratrstvo zabanovaných!
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

A co tu řešíš, Labire? Tenhle topic je moje anketa. Ve světě civilizovaných diskuzních fór má každý možnost ptát se na názory druhých. Osobně mě ta dětinskost, s kterou jste se jako DM do hlasování vrhli, aby to náhodou nepodadlo tak, že většina hráčů trpaslíků má stejnou představu jako Ježura, celkem překvapila a pobavila.

Jediný problém je, že jsem nahlásil něco, co jsem považoval za bug, protože to již ve hře vytvořené pozadí převrací naruby. Jak jsem pochopil, nebyl to bug, ale tvůj záměr. Opět jsem tě přecenil, když jsem si myslel, že si budeš stát za věcí, jež si jednou schválil (kniha "Podivný trpasličí národ"). Nikdo tě nenutil jí tehdy do knihovny dávat, a kdybys řekl, že se ti to nelíbí, asi bychom se pohádali OOC na fóru, ale nakonec by mi nezbylo než tvoje rozhodnutí akceptovat. Nevnášelo by to teď do hry nesmyslné IC paradoxy, které tvé postavě mohou být jedno, ale moje postavy ovlivňují celkem zásadně.

Nevím, co tady dál diskutovat.
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Ghost píše:Labire, myslím, že jde hlavně o to, že začínající hráči nemají ŽÁDNOU kulturu, kterou by si mohli vzít jako příklad. Bohatě by stačilo ke každé rase načrtnout, jak vypadá její kultura na EQ a tyhle problémy by nemusely vůbec vzniknout (možná by vznikly, ale pak by se dalo odvolat na tu kulturu již stávající)
hm … myslím, že tohle není špatný nápad … nic konrétního, ale aspon obecné informace …
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Mimochodem ta NPC jsou Onyxe a jak jsem psal jsou tam už dlouho (jedno z nich). Já se rozhodl neustoupit a ponechat je tam. A ta kniha byla chyba, už jsem to přiznal, moment...přesně 4x, jsem zvědav na kolikáté číslo se dostanu. Raděj ji stáhnu, to bude nejlepší., abyste se na ni nemuseli stále odvolávat.

Ty návrhy kultur jsem přemýšlel už kdysi dávno a neudělal to. Hlavním důvodem je to, že equilibrie je o volnosti a pokud je cokoliv nastíněno "oficiálně" byť jako doporučení, tak to má efekt mantinelu. A to nechci. Doposud to fungovalo báječně. Až na vybrané trpaslíky.

A ad hlasování. Ono to jde krásně pochopit i naruby víš? Uděláš si anketu abys měl výsledek předem zaručen. Pokud by ti záleželo na názoru komunity (tj. i potenciálnícj budoucích/minulých hráčů trpaslíků), tak to dáš na veřejné fórum. Když si chceš nechat potvrdit svou pravdu tak to dáš tam kde máš vyšší pravděpodobnost výskytu těch co smýšlejí stejně jako ty, protože ostatní tam nemůžou. A když tam někdo přispěje kdo nehraje třeba trpaslíka teď nebo tady tak je jednoduché a pohodlné označit anketu za zmanipulovanou a nepatřičně hlasujícího za "nehráče trpaslíka". Když to hodně přeženu, tak je to něco jako kdyby na srazu skinu (raděj to napíšu - to je příklad, ne přirovnání) si dělal anketu "máte rádi cikány?" s tím že pokud by někdo hlasoval ano tak bude označen za ne-skina a tudíž hlasovat nemůže. Výsledek ti neřekne vůbec nic. To mě pobavilo taky.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Pak se ale, Labire, nediv, že se hráči snaží nějakou kulturu do hry zakomponovat.
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Podle mýho, jsou ale ty "mantinely" zrovna u některejch ras potřeba. U volnomyšlenkářskejch lidí to ani tak potřeba není. Ale trpaslíci, se svejma zásadama a dodržovanejma pravidlama? A když už někdo chce hrát trpaslíka, tak by měl přijmout to do čeho chce zapadnout. A nebylo by ti ani nic drastickýho, protože postava stejně v tomhle prostředí vyrůstala.
(Teda něco jinýho by asi byl trpaslík, kterej by přišel z jiný sféry. Ale stejně by se to asi tolik němělo lišit.)
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Jen takové rýpnutí - co trpaslice?! Héé? Polovina knih (OOC zdrojů) uvádí že jsou vousaté, stejně jako trpaslíci, druhá je bere bez fousů! A co teď? Kdo v EQ rozhodne, zda je trpaslice BEZ fousů mutant hodný opovržení nebo je to prostě normální trpaslice a naopak ta druhá je testosteronový anomál? (vím, že "normální" EQ trpaslice jsou bezvousé (je jich dobrá polovina všech NPC v Hagu, dal jsem to jako příklad)). Takže už tu jednou pravidlo (mantinel) zavedeno bylo - EQ trpaslice jsou bezvousé - kdyby byl Onyx fanda JRR Tolkiena, má v Hagu fousy 99,8% populace. (Pozn.: To aby pak Dísinka lezla kanálama :megalol: )

Pak mě ještě napadlo, trpaslíci (myslím typem společnosti, ne že by se s nimi paktovali) mají hodně společného s Drowama. Kultura Drowů má taky pevně danou hiearchii společnosti - Klanu (vládnoucí Matriarcha, kněžky, bojovníci). Jistě, může se "hrát" na partu vyděděných drowů nebo na hodného drowa (zrovna včera jsem jednoho potkal :crazy: ) - pak je to o tom, že moje RP končí tam, kde začíná RP toho druhého...měl jsem dvě možnosti, když jsem ho uviděl:
1) zabít - v souladu s EQ zákonem (a IC je mi jedno, zda to určilo DMko nebo hráči svojí hrou).
2) promluvit s ním - v souladu s nepsanými User friendly RP pravidly...a přesvědčením.
Díky bohu, že nejsem Paladin :shades: :megalol: a mám možnost volby přesvědčení...

Tady je problém, že holt do některých Ras "úplná" svoboda nepatří. "Obecně" jsou Drowové zlí, slouží zlu a mají pevně daný kastovní systém. A basta! :megalol: Stejně jako Druidi nesmí nosit kovovou zbroj a zabíjet zvířata! A basta! Nejede vlak! :shades: Takže si myslím, že stejně by trpaslíci MĚLI BÝT hrdí (a měli mít fousy).
Myslím, že když Hráči Drowů mohli dohnat DMka k tomu, že zabití Drowa je stejné jako zabití třeba žáby, tak by Hráči trpaslíků mohli DMka dohnat k tomu, že se Hag změní v rasistické (a fousaté město). Otázka je, zda DMka uznají, že to hráči hráli (ehm - hrají!!) dostatečně dobře a Hráčskou kulturu do Hagu zavedou, čímž ustoupí z ideálu totální svobody EQ. Nebo prostě "jen" nechají Hráče, aby svoji trpasličí mikrokulturu hráli jen mezi sebou JAKOŽE v Hagu je...takové to oblíbené Labirovo (sorry, že si tě beru do huby *zakření se*) - proč má být na všechno zavedený systém, to nemáte fantazii?
P.S.
Připomínám, že osobně jsem hlasoval proti zavedení toho pravidla "natvrdo" do EQ se 100% pokrytím, pokud by to šlo přiklonil bych se k tomu, že OBECNĚ trpasličí vousy znamenají trpasličí čest (= viz knihy v EQ => hráčská kultura, kterou osobně obdivuji, jak trpoší Postavičky co jsem IC potkal dokázali Hag oživovat a dávat mu "další rozměr"), i když bych dodal, jedním dechem (v rámci svobody EQ), že část trpaslíků už na rovnici fousy = čest, tolik nelpí...
Ale tohle je podle mě na veeeeelkou diskuzi mezi Mocnostmi EQ + Hráči(?), kolem kulatého stolu, zcela OOC a mezi X očima, zda do EQ budou zavedeny "nějaké" DnD (když už je to RP server) pravidla o rasách a kulturách. Teda pokud už dáááávno neproběhla a nebylo na ní rozhodnuto - pak tu jenom mlátím(e) prázdnou slámu.
Howg.
Obrázek
johnix rastafix
Příspěvky: 15
Registrován: 26. 2. 2007 22.15
Bydliště: Zubří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johnix rastafix »

Alfray píše:Podle mýho, jsou ale ty "mantinely" zrovna u některejch ras potřeba. U volnomyšlenkářskejch lidí to ani tak potřeba není. Ale trpaslíci, se svejma zásadama a dodržovanejma pravidlama? A když už někdo chce hrát trpaslíka, tak by měl přijmout to do čeho chce zapadnout.
A proč by měl jako přijmout to jak se chovaji ostatni. NOvacek si zalozi postavu trpa a uvidi jak to hrajou ostatni a začne to hrat podle nich. Proč by nemohl byt trp ktery je samotař a kašle na všechny zasady a dodržované pravidla. Myslím že je každého věc jak hraje trpa a ne aby naražel do nějakých pomyslných mantinelu. Jakmile se začnou tyhle mantinely ve hře stavět i když už tam nejake jsou (myslim hru trpa) nebude to dobre.
Hosar Zubrin
Anders Murenen
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

Abyste tady zbytečně neztráceli čas, zkusím shrnout fakta:

Udělal jsem si hlasování, z něhož vyšlo, že:
- 6 hráčů trpaslíků by chtělo kulturu stejně, jako byla v knize "Podivný trpasličí národ"
- 3 hráči trpaslíků by ji tak nechtěli

DM tým Equilibrie původně takovou kulturu chtěl, později změnil názor, což už Labir uznal jako svoji chybu.

Z IC pohledu představují NPC stovky nebo tisíce trpaslíků. PC trpaslíků, kteří by to chtěli jinak je 6.

Chcete-li kulturu měnit, můžete to v těch 6 zkoušet IC. Jak tady bylo už správně řečeno, já už to dávno vzdal.

Diskuzi (v topicu k nahlašování chyb) jsem otevřel, protože změnou názoru DM mi naprosto zesměšnili život mé předchozí postavy i jedné stávající.
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

NOvacek si zalozi postavu trpa a uvidi jak to hrajou ostatni a začne to hrat podle nich. Proč by nemohl byt trp ktery je samotař a kašle na všechny zasady a dodržované pravidla.
Protože tohle prostě k trpaslíkovi nejde! Od mala byl v něčem vychovávanej. A když už se teda dopustí toho, že se vykašle na kulturu po staletí vytvářenou praotci, tak se nestačí divit jak rychle ho ze sluje vyvedou s tim, ať se nevrací a nebo svou čest získá nějak zpět...

Tak to vidím já... :clover:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
johnix rastafix
Příspěvky: 15
Registrován: 26. 2. 2007 22.15
Bydliště: Zubří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johnix rastafix »

Alfray píše: Protože tohle prostě k trpaslíkovi nejde! Od mala byl v něčem vychovávanej.
JO to možná byl ale určitě nebyli všichni vychovani stejně a nechovali se jeden jako druhý. Já si myslím že klan od klanu se to jejich chování lišilo tudíž byl každý klan odlišný. nebo si snad mysliš že se všechny klany chovali podle stejnych pravidel a zakonu. Místo tvoření mantinelů by jsme je měli spíše bořit.
Hosar Zubrin
Anders Murenen
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Protože tohle prostě k trpaslíkovi nejde! Od mala byl v něčem vychovávanej. A když už se teda dopustí toho, že se vykašle na kulturu po staletí vytvářenou praotci, tak se nestačí divit jak rychle ho ze sluje vyvedou s tim, ať se nevrací a nebo svou čest získá nějak zpět...

Tak to vidím já...
Ano jistě, a právě proto jsem hlasoval pro Né.Nechci hrát ve světě kde se praotci chovali tak jak je tomu v té knize.Navíc ta trpasličí kultůra už tam je, to jen někteří se jí snaží přehlížet a za každou cenu ještě víc odlišovat.Berte v potaz že Equilibrie není Křivé Ostří nebo co ja vím, kdejaký jiný svět kde je trpasličí rasa odkázana sama na sebe, a okolní svět na ní nemá žádny vliv.Svět je místo proměny, a ač se ti to líbí nebo ne, pokrok nezastavíš,stejně tak i vliv okolního světa, který má sakra velký vliv na kulturu.A kultura, která zustane neměnná neexistuje.Tady bych hodil perfektní příklad Japonsko x Amerika, dvě uplně odlišné kultůry, ale jelikož byla ta americká, mocnější a vyspělejší, donutila tudle uplně odlišnou kultůru, a ne jenom kultůru v tédle zemi ke změně.(Jestli jste neviděli posledního Samuraje, radil bych vám se na to mrknout, poněvadž jsem v těch samurajích, zastancích starých zpusobu viděl vaše trpaslíky, kteří se odmítali podřídit změně a lpí na starých tradicích:)) ) Tím ovšem nechci říkat, že by měli být trpi jako lidé to né.Ale až takhle odlišnou kulturu jak je tomu v té knize, příjmout nehodlám.Vžy´t to tak klidně mužete hrát i bez nějakých radikálních pravidel.Prostě to berte tak, že má na Hag velký vliv mithallir a cizinci, ale vy jste trpi kteří novými zpusoby opovrhují, nemají pro ně válnou cenu a odmítají se jím podřídit, a tvrdohlavě-tak jak to umí jen trpi- si stojíté za svým a staré tradice pro vás mají stále stejný význam.Bud´te ti Samuraji v pomalu měnícím se Japonsku, které už není takovým japonskem, jakým po tisíciletí bylo. :smile: :clover:
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

*TLESKÁ* moc hezky řečeno :clover: :yes:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Trpaslíci jsou uzavřená komunita, která dodržuje určitá nepsaná pravidla a jedním z těch nepsaných pravidel je nošení dlouhých, opatrovaných plnovousů nebo pití piva. Neříkám, že se čas od času nemůže vyskytnout nějaká vyjímka, ale jak se říká, tato vyjímka potvrzuje pravidlo.
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

darmian píše:Trpaslíci jsou uzavřená komunita, která dodržuje určitá nepsaná pravidla a jedním z těch nepsaných pravidel je nošení dlouhých, opatrovaných plnovousů nebo pití piva. Neříkám, že se čas od času nemůže vyskytnout nějaká vyjímka, ale jak se říká, tato vyjímka potvrzuje pravidlo.
Ano souhlasím s tím, většina trpaslíků dodržuje nepsaná pravidla, ale nepsanými by měli i nadále zůstat. :bigwink: :clover:
Naposledy upravil(a) Drog dne 9. 4. 2007 16.26, celkem upraveno 3 x.
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

darmian píše:Trpaslíci jsou uzavřená komunita, která dodržuje určitá nepsaná pravidla a jedním z těch nepsaných pravidel je nošení dlouhých, opatrovaných plnovousů nebo pití piva. Neříkám, že se čas od času nemůže vyskytnout nějaká vyjímka, ale jak se říká, tato vyjímka potvrzuje pravidlo.
Hehe a tohle víš odkad, že to platí na EQ ?

Edit : myslel jsem že tohle tady labir právě popřel. Trpasličí kultura se přizpůsobuje … a tudíž i vousy nemusí znamenat vše. Ač se mi to příčí, jelikož jáí jsem zté staré školy, kde vousy u trpaslíku znamenají vše …
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Zamčeno