Nepřijde vám hloupé?

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Brepta
Příspěvky: 48
Registrován: 30. 3. 2007 13.42

Nepřijde vám hloupé?

Příspěvek od Brepta »

Nepřijde vám hloupé rýžovat, sbírat lesní plody, mušličky a provádět jiné podobné činnosti za tmy? Když už musíte tuto práci provozovat za tmy tak aspoň při pořádném světle. Zkuste se nad sebou zamyslet, teda ti co to dělají. :no:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Prosim prosiim, *hlasi se* spousta ras dokaze ve tme videt lepe jak lide!
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Brepta
Příspěvky: 48
Registrován: 30. 3. 2007 13.42

Příspěvek od Brepta »

The_Balrog píše:Prosim prosiim, *hlasi se* spousta ras dokaze ve tme videt lepe jak lide!

Jo, neříkám že ne, třeba drow :yes: , ale když rýžují i lidé?….. a záleží jestli to bereš podle D&D a nebo podle dračáku. V některých věcech se to liší...
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

Takový lidi potkávaj nehody... tu rýžování v plné zbroji, člověk by neřekl, jak snadno se zapadne a když se navíc příjde najíst velké zvíře...radost pohledět :megalol:
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

The_Balrog píše:Prosim prosiim, *hlasi se* spousta ras dokaze ve tme videt lepe jak lide!
Jestli narazis na efliky s low light vision, tak se obavam, ze ani elf by toho ve tme moc nenaryzoval :bigwink:
WooDoo
Příspěvky: 140
Registrován: 13. 11. 2006 15.49

Příspěvek od WooDoo »

No podle mě dost postav rýžují při světle lucerny a nebo při nějaké magii. Ti kteří ne, tak si ničej oči =)

Spíš mě zaráží, že dost postav chodí na lesní plody uprostřed zimy... *nechápavě kroutí hlavou*
Marvin Dall
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

WooDoo píše:No podle mě dost postav rýžují při světle lucerny a nebo při nějaké magii. Ti kteří ne, tak si ničej oči =)

Spíš mě zaráží, že dost postav chodí na lesní plody uprostřed zimy... *nechápavě kroutí hlavou*
Tomu se říká

pozdní sběr

^_^
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
WooDoo
Příspěvky: 140
Registrován: 13. 11. 2006 15.49

Příspěvek od WooDoo »

No tak to teda jo. Megapozdní... asi tam ne ně ty jahody schválně čekali než si je utrhnou :megalol: :megalol:
Marvin Dall
Kozuss
Příspěvky: 113
Registrován: 2. 4. 2006 19.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozuss »

Vysvětlení - viz. steel_martinův příspěvek. :megalol: Nemoh sem si pomoct.
Ticho! Nevidím!

Na NWN jsem poslední dobou kašlal, kašlu a asi ještě nějakou dobu kašlat budu.

Fantasy Fictions
WooDoo
Příspěvky: 140
Registrován: 13. 11. 2006 15.49

Příspěvek od WooDoo »

jasně, ten už jsem viděl... asi bude dost výstižnej =)
Marvin Dall
Markus Ochrance
Příspěvky: 6
Registrován: 4. 4. 2007 11.43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus Ochrance »

Jedna otazka, ak nechcem riskovat reumu a prechladnutie ( odhliadnuc od toho ze ako Paladin ma postava velmi dobru imunitu ) znamena to, ze sa v zime vobec nemozem venovat ryzovaniu ?

Akym sposobom si teda postava moze peniaze zarobit, ak vylucim zber plodov ( v zime ziadne nerastu ), kacanie stromov - ak mozem dostat reumu pri ryzovani, tak ju rozhodne mozem dostat i pri kacani.

Uvazujme ze moja postava je absolutne neskusena a vobec nepozna pomery ani moznosti. Neziadam ziadne vynasanie ooc. informacii, staci mi odpoved na tu prvu otazku.

Dakujem
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

musíš si vydělat aspoň na dva čaje, než si tě všimne psanec :megalol: :megalol:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Brepta
Příspěvky: 48
Registrován: 30. 3. 2007 13.42

Příspěvek od Brepta »

WooDoo píše:No podle mě dost postav rýžují při světle lucerny a nebo při nějaké magii. Ti kteří ne, tak si ničej oči =)

Spíš mě zaráží, že dost postav chodí na lesní plody uprostřed zimy... *nechápavě kroutí hlavou*
I s lucernou si dobře zničíš oči
Naposledy upravil(a) Brepta dne 6. 4. 2007 12.39, celkem upraveno 1 x.
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Markus Ochrance píše:Jedna otazka, ak nechcem riskovat reumu a prechladnutie ( odhliadnuc od toho ze ako Paladin ma postava velmi dobru imunitu ) znamena to, ze sa v zime vobec nemozem venovat ryzovaniu ?

Akym sposobom si teda postava moze peniaze zarobit, ak vylucim zber plodov ( v zime ziadne nerastu ), kacanie stromov - ak mozem dostat reumu pri ryzovani, tak ju rozhodne mozem dostat i pri kacani.

Uvazujme ze moja postava je absolutne neskusena a vobec nepozna pomery ani moznosti. Neziadam ziadne vynasanie ooc. informacii, staci mi odpoved na tu prvu otazku.

Dakujem
Povím ti to z mého pohledu jak to vidím jako DM … 90% nezkušených postav (nových) sedí v kuse u rýžovišt a rýžuje a nedělá nic jiného …

Nachlazení je v zimě běžné, když se hrabeš ve vodě, říkáš si o to přímo … Revma je jen pro ty, co tam sedí od rána do večera …
Pokud vidím, že postava si narýžuje a nebo je tam jen občas obloukem se jí vyhnu a nechám ji v klidu si nyrýžovat na živobytí .. to samé lov a kácení ….

Postihováni jsou jen ti, co tam sedí pořád ….
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Markus Ochrance
Příspěvky: 6
Registrován: 4. 4. 2007 11.43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus Ochrance »

Psanec píše: Povím ti to z mého pohledu jak to vidím jako DM … 90% nezkušených postav (nových) sedí v kuse u rýžovišt a rýžuje a nedělá nic jiného …

Nachlazení je v zimě běžné, když se hrabeš ve vodě, říkáš si o to přímo … Revma je jen pro ty, co tam sedí od rána do večera …
Pokud vidím, že postava si narýžuje a nebo je tam jen občas obloukem se jí vyhnu a nechám ji v klidu si nyrýžovat na živobytí .. to samé lov a kácení ….

Postihováni jsou jen ti, co tam sedí pořád ….
V poriadku, ak je to tak ako pises, tak je to spravodlive. Diky.
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Hledej nástěnky a hlavně psance, na který jsou vypsaný odměny, za jednu hlavu máš jídlo na celej rok :evillaugh: :horse:
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Ikkie píše:Hledej nástěnky a hlavně psance, na který jsou vypsaný odměny, za jednu hlavu máš jídlo na celej rok :evillaugh: :horse:
jedno doporcuneni, Psance nehledej, protoze na nej zatim neni odmena vypsana … hrozilo by ti ze bys prisel o hlavu, ale svoji … kdyz nad tim premejslim, aspon bys nemel trapeni s jidlem na celej rok :biggrin:
Dives, qui sapiens est
Markus Ochrance
Příspěvky: 6
Registrován: 4. 4. 2007 11.43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus Ochrance »

Dakujem za obidva predchadzajuce "duchaplne" prispevky, obidva boli velmi poucne a uplne presne zodpovedali mnou polozenu otazku ! :clover:
Brepta
Příspěvky: 48
Registrován: 30. 3. 2007 13.42

Příspěvek od Brepta »

Markus Ochrance píše:Jedna otazka, ak nechcem riskovat reumu a prechladnutie ( odhliadnuc od toho ze ako Paladin ma postava velmi dobru imunitu ) znamena to, ze sa v zime vobec nemozem venovat ryzovaniu ?
Tak za

1) Klidbě si v zimě rýžujte, to že nastydnete je úplně normální záležitost. Kdo se ráchá ve studený vodě, musí počítat i s ošklivou rýmou. A to v lepším případech.

2) Ptát se jak si jinak vydělat? :no: Na EQ je taková škála možností jak si postava může vydělat. Je to jen o fantazii. Vymysli si způsob jak vydělat. Jde to, jen to stačí přemýšlet. A pokud se nepletu, lidé v zimě drželi půst a v létě hodovali a pořizovali si věci navíc (třeba ve středověku). Snad to není tak těžký se aspon řekněme 3 měsíce na EQ uskromnit a nekupovat a neharvestrovat na nejlepší výbavu. Nebo se pletu?
Brepta
Příspěvky: 48
Registrován: 30. 3. 2007 13.42

Příspěvek od Brepta »

Ještě se vyjádřim k rýžování za tmy, když už sem tak ukecanej. Nevadí mi ani když rýžujete za tmy. Pokud máte aspoň tu lucernu nebo jiný zdroj světla. Rýžování za úplné tmy je hloupost, možná tak po hmatu a to si taky neumim představit. To že postava rýžuje 20 hodin IC času denodeně, 7 dní v týdnu... no, k tomu je možná škoda se vyjadřovat. :dry:
Zamčeno