Filmový Klub

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
OneHeart
Příspěvky: 1329
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Filmový Klub

Příspěvek od OneHeart »

viděli jste někdo nový film 300?
co na něj říkáte?
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Ghost
Příspěvky: 770
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Viděl. Zpracování bylo pěkný (detailní bitvy, pěkný prostředí...), ale nápaditost vcelku nulová. Přišlo mi to, jako kdybych se díval na zfilmovanou arkádovou mlátičku (Nesmrtelní (Immortals), mutanti- no comment)
Bratrstvo zabanovaných!
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmový Klub

Příspěvek od mkov »

OneHeart píše:viděli jste někdo nový film 300?
co na něj říkáte?
No docela krvavej, jako az na to ze to trochu prehaneli s tou krvi to je dobrej film :happy:
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
OneHeart
Příspěvky: 1329
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

hlavní je si uvědomit, že to není historickej film,ale filmové zpracování komiksu :bigwink:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Lord Xeen
Příspěvky: 232
Registrován: 21. 2. 2006 20.33

Příspěvek od Lord Xeen »

OneHeart píše:hlavní je si uvědomit, že to není historickej film,ale filmové zpracování komiksu :bigwink:
Tohle jsem se dozvedel, az potom, co jsem to videl, takze jsem behem filmu docela ziral... :biggrin:


Pozor, nasleduji spoilery.



A jelikoz jsme na foru EQ, tak se ted na film podivejme herni optikou. :smile:
Film v podstate nazorne ilustruje, ze recicky jsou pro slabochy a za skutecneho hrdinu mluvi pouze ciny. V prubehu filmu vzdycky za Leonidem prijde postava s namaxovanym persuade, bluff, intimidate a ja nevim, cim jeste a je vzapeti hozena do studny, je ji useknuta ruka, nebo je jinak vesele zlikvidovana.
Jako samozvany vrchni cenzor tedy prohlasuji film pro hrace EQ za krajne nevhodny, ba az kacirsky!
Jen si to predstavte - jak by mohla pouha hrstka 300 skvele vycvicenych muzu, kteri ziji jen pro boj, tak dlouho vzdorovat horde diplomatu, nasledovane obrovskou armadou?!
"Boj byt nevycerpatelna zdroj zabava i pouceni." - Vugar Malshurd
OneHeart
Příspěvky: 1329
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Lord Xeen píše: Jako samozvany vrchni cenzor tedy prohlasuji film pro hrace EQ za krajne nevhodny, ba az kacirsky!
Jen si to predstavte - jak by mohla pouha hrstka 300 skvele vycvicenych muzu, kteri ziji jen pro boj, tak dlouho vzdorovat horde diplomatu, nasledovane obrovskou armadou?!
tos vystihl :megalol:
uáááh, už večer budu mít Stalker a Metropolis, to jsou taky výborný filmy
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

No nezapomínejte, že měli skvělou strategickou pozici, odhodlání bránit vlast a byli ze SParty, takže úplně dutí (Se štítem, nebo na štítu).
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Nalk píše:No nezapomínejte, že … takže úplně dutí …
Chtěl jsi říct - byli to takoví typičtí řečtí Paladinové? :bigwink: :megalol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Nalk píše:No nezapomínejte, že měli skvělou strategickou pozici, odhodlání bránit vlast a byli ze SParty, takže úplně dutí (Se štítem, nebo na štítu).
Dutí? To snad ne:) Něco si o tom přečti :shades:
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

No na Třístovku se koukat dalo, ale na starého dobrého Gladiatora, Statečné Srdce nebo Vikingy, to nemělo v žádnym případě.
Film v podstate nazorne ilustruje, ze recicky jsou pro slabochy a za skutecneho hrdinu mluvi pouze ciny.
To se mi na tom právě líbilo:)) Ten vzdor a opovržení vůči daleko mocnějšímu protivníkovi je krásný... Škoda jen že v tomhle filmu podáno daleko jednodušší formou, než ve výše zminených.
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Mne to mistama prislo vazne jako zbytecne krvavy …

Bojovy sceny presne takovy, aby to zabiti ze smeru kamery vypadalo impozantne … Prvky boje co pouzivali mi prisly spis jako hollywood nez sparta :biggrin:

Co me dostalo, ze nemeli zadny hrudni platy … Sice to byli svalnati nabusenci, ale :biggrin:

AD NWN: Jinak teda Lenonidas je smolar, kdyby si na ten utok hodil o 1 vic, trefil by ho :biggrin:
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Bylo to z hlediska filmových triků velmi dobře zpracované. Podle mého jeden z těch lepších filmů za poslední dobu.
Queewee
Příspěvky: 42
Registrován: 25. 11. 2006 17.51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Queewee »

nice
Barbar z hor.
OneHeart
Příspěvky: 1329
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Nalk píše:No nezapomínejte, že měli skvělou strategickou pozici, odhodlání bránit vlast a byli ze SParty, takže úplně dutí (Se štítem, nebo na štítu).
tak to sry, ale spartké vojsko bylo jednoznačně nejlepší a nejdisciplinovanější té doby(trochu jak prušáci :biggrin: )
u nich se nekladl důraz jen na fyzickou dokonalost,ale i na mozek :bigwink:
cybermisa píše: Co me dostalo, ze nemeli zadny hrudni platy … Sice to byli svalnati nabusenci, ale :biggrin:
v té době to byl docela luxus, ale pravda je,že po bitevním poli neběhali na "mičebjůkenena".
většinou měli tvrzenou kůži
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Fryn
Příspěvky: 636
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Sice jsem to ještě neviděl, ale jelikož vím, že je to podle komiksu Franka Millera (dělal třeba Sin City) a taky jsem viděl nějaké ukázky, tak si na to dokážu udělat docela jasný obrázek :smile: . Neříkám, že to musí být špatné, ale já osobně bych viděl raději nějaké věrohodnější zpracování (ten námět si o to přímo říká).
Pokud se o tuhle bitvu a celkově o život sparťanů, jejich filozofii, jejich styl boje atd... někdo zajímá, tak doporučuju skvělou knížku od Stevena Pressfielda "Ohnivá brána". Je to hodně čtivé a autor dává dost důraz na fakta (na konci knihy si taky můžete přečíst s jakými kapacitami při tvorbě této knihy spolupracoval).
Btw. to že tam sparťani pobíhali bez hrudních plátů mě taky dost pobavilo :megalol: . Tihle maníci (a celkově většina řeckých sil) byli známi jako jedni z nejlepších těžkooděnců své doby (ono takových co by na sobě měli tolik zbroje jako oni v té době vlastně ani moc nebylo). To byl taky jeden z faktorů proč se proti peršanům a jejich podrobeným národům, tak dlouho dokázali udržet. Peršané prostě na takový styl boje (falangy, ocelová kázeň, smysl pro povinnost, skvělá orientace na bojišti) nebyli připraveni a taky proto se dá říct, že sparťané ten boj u Thermopyl vlastně "vyhráli".

OneHeart: Přesně tak, oni sami měli i takovou nauku. Říkali jí "phobologie" neboli nauka o strachu a o tom jak ho překonávat (u nich bylo třeba dost známé, že když šli do boje, tak si prozpěvovali aby ten strach potlačili). Jinak co si pamatuju, tak byli celí okutí do bronzu (hrudní plát, chrániče na nohy, velký "hoplitský" štít, helma).
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Fryn píše:Jinak co si pamatuju, tak byli celí okutí do bronzu (hrudní plát, chrániče na nohy, velký "hoplitský" štít, helma).
Tak tak, kopi a kratky mec :yes: :yes:
OneHeart
Příspěvky: 1329
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

@fryn:nojo, máš recht...už si vzpomínám "zvoncový krunýř"
trochu sem si spletl dobu :smile:
edit: ale co se mi líbí je, že se ve filmu docela trefili do tvaru spartského meče
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Kozuss
Příspěvky: 114
Registrován: 2. 4. 2006 19.37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozuss »

Z hlediska příběhovýho to byla spíš řežba, ale ty efekty! Ty jsem si užíval.
Ad. hrudní pláty: Taky jsem se tomu dost divil, že měli vlastně jen (když nepočítám kopí a meče) štít a helmici. Jo plus ty pláště, který se mi taky nějak nezdály (nikde jinde jsem je neviděl). Ale když tohle pominu, tak jeden z dobrých filmů. Hlavně pro ty efekty.
Ticho! Nevidím!

Na NWN jsem poslední dobou kašlal, kašlu a asi ještě nějakou dobu kašlat budu.

Fantasy Fictions
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

k těm zbrojím. Je fakt, že by asi těžko šli do boje beze zbroje, ale ten plát neměli hlavně kvůli tomu, že režisér chtěl, aby bylo vidět to je jejich vypracovaný tělo. Leonides kvůli tomu strávil 6 měsíců, 8 hodin denně v posilovně :excl:
Taury
Příspěvky: 409
Registrován: 10. 12. 2006 17.16
Bydliště: Klučenice, nedaleko vodní nádrže Orlík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taury »

Fryn píše:u nich bylo třeba dost známé, že když šli do boje, tak si prozpěvovali aby ten strach potlačili
Kdož jsů boží bojovníci, národa jé hó ……
Aini Wende - Až po špičky oušek zamilovaná elfka.
Burkarie dcera Zlitiruka - Ulomený obr?
Odpovědět