Filmový Klub

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Viděli jste někdo Aronofského film Fontána? Co na to říkáte?
Jeho další filmy můžu jen doporučit, a Requiem za Sen jsou moc dobrý :buba:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

Alfray píše:
magnumik píše:
Jen podpořím: Pokud je tu někdo, kdo ještě Temného rytíře neviděl, nenechte si ho ujít. Doporučuju dát si jako předkrm DVD "Batman začíná" a potom si vychutnat hlavní jídlo "Temný rytíř". Zatím jsem ho viděl dvakrát a čímdál víc o něm přemýšlím, že je to pro mne opravdu možná nejlepší film vůbec.
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Temný rytíř je dobrý, ale možná pro mě škoda, že jsem si přečetl tolik pochval, než jsem ho viděl.
Když pominu bezprostřední nadšení, tak to pro mě nevyplnilo balón očekávání.
Bezpochyby nadprůměrný, ale film století jak se o něm říká? Pro mě ne, dal bych tak 88,26%
:shaun: (tématický smajl)
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Temný rytíř je skutečně povedený, už v něm ani není moc cítit komixová předloha a neopakují se v něm logické nesmysly z Batman začíná ala "mikrovlnný zářič co uvaří v mžiku vodu v trubkách ale v řece a lidech 1 m daleko ne".

Teď jsem byl na Wall-E a taky můžu doporučit, bezva odreagovací úsměvná pohádka pro (ne)dospělé. Země vypadá jako ve Falloutu, jen je tam víc smetí a méně radškorpionů. :smile:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Temný Rytíř byl parádní - místy trochu patetický, ale akční jízda to byla vážně parádní, a marně vzpomínám kdy mě nějaký akčňak dokázal takhle podobně strhnout. (Snad jen Skála a Terminátor 2 )
Jeden z nejlepších filmu v historii určitě né, ale že by jeden z nejlepších akčňáků ? ….

Mimochodem Heath Ledger si stoprocentně zaslouží posmrtného oskara, nepřehrává, komixovou postavičku Batmana posouvá někde do ustraní, a nikomu to nevadí, poněvadž tohle je jeden z nejlepších filmových záporáků, a nebýt něho tak je ten film jen poloviční. :)
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Mne take jako komixoveho fandu popravde prilis nezaujal. Prijde mi ze vsechny remake komixu tohoto typu [batman, spiderman, hulk,…] jsou jak podle kopiraku vse na jedno brdo, puvodni pribeh osekany a vetsinou i zkrouceny ale hlavne ze je tam hodne efektu a vybuchu. Na to nejsem ten typ divaka. Zato se nemohu dockat noveho Hellboye, az budete mit nekdo reference tak se se ozvete, jednicka byla fajn, nevyrazila mi dech ale libila se mi, prisla mi trochu odlisna od te "klasiky" ale mozna je to jen tim ze Hellboy je muj osobni oblibenec.

Kazdopadne pro mne i nadale zustava jedinym dustojnym zpracovanim komixu jez se dostalo na uroven predlohy V for Vendetta a na druhem miste Vrana, tam sice nedosahuje kvalit originalu ale popravde u takoveho veledila to snad ani neni mozne.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Tak výlet na Hellboye II mi včera pohořel, ale když tu padlo slovo o V for Vendetta....taky fajnový :yes:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Teďko nedávno sem skouk Beowulfa a byl jsem příjemně překvapen. Sice se pánové zas uplně nevyhnuli novému pohledu na starou legendu, ale tenhle mi přišel uvěřitelný... až na ten konec samozřejmně, který zase omlouvá pěkný pohled na mé oblíbené téma (které nebudu prozrazovat, tože spojler).
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Drog píše: Mimochodem Heath Ledger si stoprocentně zaslouží posmrtného oskara, nepřehrává, komixovou postavičku Batmana posouvá někde do ustraní, a nikomu to nevadí, poněvadž tohle je jeden z nejlepších filmových záporáků, a nebýt něho tak je ten film jen poloviční. :)
:yes: :yes: Naprosto souhlasim.

Temny rytir je podle me jeden z nej akcnaku vsech dob. Nemluve o tom, ze treti misto na imdb taky o necem vypovida :smile:

Co se tyce Fontany, tak ta se taky rozhodne radi mezi me NEJ filmy. Cele to ma super atmosferu, pribeh, myslenku (vlastne vice myslenek) a naprosto dokonalou hudbu :yes: Velmi doporucuji.

Pro ty, kteri si oblibili Chrstiana Balea (Batman), tak rozvnez velmi doporucuji Equilibrium. To je taky film, na ktery nedam dopustit. Zivy dukaz, ze skvely sci-fi se da natocit i za celkem malo penez :smile:
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kokosak píše:Teďko nedávno sem skouk Beowulfa a byl jsem příjemně překvapen. Sice se pánové zas uplně nevyhnuli novému pohledu na starou legendu, ale tenhle mi přišel uvěřitelný... až na ten konec samozřejmně, který zase omlouvá pěkný pohled na mé oblíbené téma (které nebudu prozrazovat, tože spojler).
Beowulfa to chce ale podle me videt 3D v IMAXu, jinak nevim. Neni to spatne, ale je na tom znat, ze je to delany pro 3D, takze clovek ma z toho pocit, ze tomu porad neco chybi :smile:
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

To je fajn, že se taky někomu líbila Fontána. Všichni mi říkali, že jsem se nechal opít megaklišé scénami, ale taková hezká hlavní myšlenka se u filmů moc nevidí. Equilibrium se mi líbil, ale imo se z toho dalo vyždímat víc. A hned mě napadá Já, legenda, takový nádherný prostředí, takový potenciál...
a nakonec je z toho jen průměrná akce smrdící Béčkem :ermm:

@Wendigo: já míval taky komiksy rád, a u filmových zpracování pro mě jednoznačně vítězí Sin City (možná protože mám tak rád Millera .))
Vrána nebyla špatná, ale nijak moc mě nenadchla.
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

A vzpomínám si, že před nějakou dobou sem chytl na ČT2 Hořký měsíc. To doporučuju, to je sakra dobrej psycho film :zorro:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

trošku z jiného soudku,
film The Doors, mohu jen vřele doporučit, uvidíte v něm jakým způsobem může "akční" herec Val kilmer
zahrát složitou osobnost geniálního šílence.
V tomhle filmu podle mě Val Kilmer zahrál nejlépe ve svém živortě a nikdy asi líp nezahraje
PODPIS
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Když jsme u těch geniálních šílenců... Mechanický pomeranč?
Kraki Skengdrang
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

OneHeart píše:To je fajn, že se taky někomu líbila Fontána. Všichni mi říkali, že jsem se nechal opít megaklišé scénami, ale taková hezká hlavní myšlenka se u filmů moc nevidí.
Na me to zapusobilo obzvlaste, protoze jsem na tom byl v kine s holcinou, ktera byla prave po chemoterapii - nastesti snad uspesne. Soundtrack posloucham do ted
OneHeart píše: Equilibrium se mi líbil, ale imo se z toho dalo vyždímat víc.
To asi dalo, ale byl to nizkorozpoctovy filmik, ktery tusim ani nesel u nas kin …
OneHeart píše: A hned mě napadá Já, legenda, takový nádherný prostředí, takový potenciál...
a nakonec je z toho jen průměrná akce smrdící Béčkem :ermm:
Tyjo, nez se tam objevili poradne ty zombici, tak se mi to fakt libilo …
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

Jon píše:Když jsme u těch geniálních šílenců... Mechanický pomeranč?
já ho snad ani nechtěl zminovat, protože tenhle film je trošku jiná liga
PODPIS
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Jon píše:Když jsme u těch geniálních šílenců... Mechanický pomeranč?
:blebleble:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

No jo, tak jsme o ligu postoupili, no :)
Kraki Skengdrang
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

cybermisa píše:
OneHeart píše: A hned mě napadá Já, legenda, takový nádherný prostředí, takový potenciál...
a nakonec je z toho jen průměrná akce smrdící Béčkem :ermm:
Tyjo, nez se tam objevili poradne ty zombici, tak se mi to fakt libilo …
No já sem byl v extázi z toho krásně postapokalyptyckého města. Herecký výkon Smithe byl podle mě (a k mému údivu) docela přesvědčivý. Jinak ho považuji za podprůměrného herce :smile:
A potom, co se objevili zombíci radši ani nemluvit :angry:

(Kdyby zůstalo jen u té hezké kamery na vanu a hlavního hrdinu schováného v ní, jenom u těch nádherně strašidelnejch zvuků [které by samozřejmě nesměly mít taky pitomý původ], tak to mohlo být ještě zajímavé. Ta scéna se mi líbila :dribble: )
kokosak píše:
Jon píše:Když jsme u těch geniálních šílenců...
:blebleble:
a hele, už se jeden ozval :biggrin:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Jon píše:No jo, tak jsme o ligu postoupili, no :)
no spíš ukročili bokem než postoupili, to je takové dílo mimo kategorie - snad jedinej film, ze kterýho mi bylo vážně špatně a to snesu hodně.

Jinak k nej filmům řadím jednoznačně Shindlerův seznam, snad jen konec takový mírně rozbředlý do dojáku.

Pak Pýcha a předsudek, ale tím asi přítomné pány nezaujmu :biggrin:

A z těch novějších sci-fi/fantasy dílek u mě vede Panův labyrint a Tristan a Isolda (kupodivu ani příliš klišoidní, pěkné kostýmy a hlavně nádherná hudba, skoro jako dělaná pro eq)
Odpovědět