Banky a daně

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Funguje ještě tahle diskuse, když už bylo Rozšíření spuštěno? Já jen, že by mě zajímala odpověď na můj dotaz (viz. o jeden dva příspěvky výše) a nevím, jestli se nemám jít zeptat jinam...
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Gran píše:Funguje ještě tahle diskuse, když už bylo Rozšíření spuštěno? Já jen, že by mě zajímala odpověď na můj dotaz (viz. o jeden dva příspěvky výše) a nevím, jestli se nemám jít zeptat jinam...
Bankeri chteji taky z neceho zit, ne? *-*

Popripade toto je otazka na reditele banky nebo mozna lepe na ministra financi v tom ci onom kralovstvi, nikoli na tvurce sveta ^_^
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

No mě by spíš zajímalo, co tvůrce světa vedlo k tomu to zavést .) Nevím, jak přesně fungují banky v EQ (a nemám postavu "bankéř", takže to asi ani vědět nebudu =P), ale ve skutečném světě banky, které k sobě uschovávají peníze, nejvíce vydělávají tím, že dotyčné "vypůjčené" peníze chytře investují (krátkodobě) a když se jim investice vrátí, tak původní částku dá zase "k disposici", přihodí nějaký úrok a zbytek, tedy řekněme výtěžek z investice (změnšený o ony úroky pro zákazníka banky), si nechá. Samozřejmě má banka peněz hodně a neinvestuje všechny, takže když si někdo pro ty peníze přijde, tak mu banka neřekne "je nám líto, ale zrovna jsme za ně koupili nové video", ale vždy má nějaké prašule po ruce .))

Teda, aspoň takhle mi to před pár lety jeden známý vysvětloval, je možné, že to není tak přesně .))

Tady jde hlavně o to, že 10% mi přijde docela hodně. Přijde postava a dá si tam 150 zlatých. Hráč počká 2,5 reálného dne (15 EQ dní) a v Mithalliru těch 150 zlatých naroste na cca 152 zlatých. Přijde postava a chce si všechny peníze vyzvednout - dostane ale jen cca 135 zlatých.
Bejt to takhle ve skutečném světě, tak všichni zašívaj peníze do matrace .))

EDIT: Jestli jsem to teda s těmi 10-ti procenty dobře pochopil .)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Doufám že ti někdo odpoví, protože já nemám sílu stále vysvětlovat celkem zjevné věci herní psychologie a vyváženosti. A "ospravedlňovat" zavedení jednotlivých kroků. To bych nedělal nic jiného.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Mě prostě jen zajímá, "jak se na ten poplatek" přišlo... a asi ty herní psychologie a vyváženosti nebudou _tak_ zjevné. Bohužel nemám možnost se v Mithalliru poptat herní cestou, protože tam nemám žádnou přeživší postavu a žádná nemá důvod se tam vracet, co se OOC cesty týče, tak důvod jsem nikde nenašel... jestli to nikde není a ty prostě jen nechceš odpovídat, ok, beru to, mě to jen zajímalo .)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

je to presne tak

nicmene abych te osvobodil od nejakych iluzi, banky v soucasnem svete si uctuji takove mnozstvi poplatku a davaji ti tak male uroky (vzhledem k inflaci, ktera na Eq neni zadna), ze by ses divil, jak moc ti penize z uctu utikaji ; ) a to i ze studentskyho, ktery ma spoustu poplatku prominuto.

Ostatne staci sledovat anketu o nejbizarnejsi bankovni poplatek, ci jak se jmenuje - pred dvema lety to vyhral poplatek za prichozi platbu :D

Na Eq ti proste seberou desetinu toho, co tam das. Ale neboj, za pet mesicu se ti to vrati na urokach ; ) Takze si ve svetle teto skutecnosti rozmysli, na co jsou banky vhodne a na co riskovat tahani triceti mescu po kapsach ; )

(Vidite - zase se stacilo jen na chvilku zamyslet :3 )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Děkuji za jasnou odpověď =) .)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

hledáš logiku v konání bank a královskejch ouředníků ? naivko :biggrin: podívej kolik všude zevluje stráží a jinejch udavačů, je přece jasný, že je někdo musí zaplatit - někdo = ty !!!

doporučuju se poradit s nějakejma postavama, co maj jedna vysokou int a druhá wis a určitě na to přijdete, jak na tom i tak vydělat :bigwink:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

photter píše: doporučuju se poradit s nějakejma postavama, co maj jedna vysokou int a druhá wis a určitě na to přijdete, jak na tom i tak vydělat :bigwink:
asi se začnu paktovat s prskavkama :biggrin:
Vsichni sou fuc
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

:megalol: Grane ty asi nemas moc zkusenosti s nasim bankovnictvim co?
Tak jinak. Rekni si treba, ze toho urednika, kterej ti ty penize vyda, musi taky banka z neceho platit.
Zyga píše:
photter píše: doporučuju se poradit s nějakejma postavama, co maj jedna vysokou int a druhá wis a určitě na to přijdete, jak na tom i tak vydělat :bigwink:
asi se začnu paktovat s prskavkama :biggrin:

Ted jsi me teda zklamal :crazy: Copak si myslis ze nejaka prskavka je mazanejsi nez elfka? :bleh:
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

kucik píše:
Zyga píše:
photter píše: doporučuju se poradit s nějakejma postavama, co maj jedna vysokou int a druhá wis a určitě na to přijdete, jak na tom i tak vydělat :bigwink:
asi se začnu paktovat s prskavkama :biggrin:

Ted jsi me teda zklamal :crazy: Copak si myslis ze nejaka prskavka je mazanejsi nez elfka? :bleh:
Jo. A nestydim se za to :bleh: . Nebo možná ne prskavka ale někdo jinej *Sarovi se rozzářej oči* :megalol:
EDIT: teď sem si přečet pokyny k tomuhle topicu, snad nás Labir neukamenuje za OT
Vsichni sou fuc
Zamčeno