bugy!

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

bugy!

Příspěvek od Praetor »

To co se mi stalo dneska rano, je uz trochu moc. Zdalo se mi, ze v jednom dungu, kde se jentak potloukam v invisu, nikam moc daleko nelezu a chci se vratit … mi pri zpatecni ceste nejdou otevrit dvere. asi az napotreti! (prvni bug) Kdyz dvere otevru, spawnulo se tam asi 40 kostlivcu valecniku a 8 spekter. (no reknete, neni to bug?) Rikam si ze to je holt ten novej dung spawn a ze sem tam sam, tak to mam holt trochu posileny, ale tohle mi prislo fakt az moc. Nacez si me hned nevsimli, tak si rikam ze kolem ich opatrne proklouznu a vyparim se driv nez si to rozmyslej. Omyl. Oni sli za sebou v takkovy vlne a nejak me primackli ke zdi - v tu chvili si me vsimli a sli po me. Prvni se po me naprah … no, nez se mu to povedlo, sundal sem ho prackou. Dalsich 39 pracek sem nemel, tak sem se dal na utek. Za behu se pokousim privolat pritelicka … abych jim ho hodil jako navnadu. Pritelicka privolam, letmo se ohlednu - ani je nepribrzdil, jenm sem si vsiml jak vzduchem litaj zbytky kridel (patri mu to zmetkovi drzymu). Uz vidim dvere kteryma sem predtim vchazel dovnitr a musel sem je odemykat. Pohodicka, mel sem pred nima naskok, tak sem jeste castnul Archona, aby je trochu zabavil. Rychle vbehnu za dvere a zamknu! Pote si uz pohodlne vykracuju smerem za svetlem. Najednou ale za sebou neco zaslechnu. Otocim se a s dverma se neco deje - najednou se velice sternym zpusobem otevrou. Oni si odemkli! Odkdy si probuh umej kostlivci odemknout? (treti bug). Hodim na sebe spech a upaluju ven, unavou uz mam mzitky pred ocima a ani nevim kam presne bezim. No a pak sem prisel ke smyslum az na svetle a oddychnul si ze sem zamnou nemuzou.
Dives, qui sapiens est
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Re: bugy!

Příspěvek od KaTo »

Praetor píše:To co se mi stalo dneska rano...sem zamnou nemuzou.
Hmm...to co se ti stalo mi VELMI připomíná skoro stejnou situaci, dneska ráno.
Chtěl jsem prozkoumat Tirianské stoky - žádná řezničina, jen nakouknout, když jsem si o nich tak hezky početl v knihovně, abych se přesvědčil, že v knihovně nekecaj. Vidím, že nikde nikdo, pomalu postupuji, na každé křižovatce se rozhlížím a najednou past. Odstraním, udělám krok, že půjdu zpátky (kde jsou pasti, tam to smrdí). Najednou spawn a řeknu vám, TOLIK krys jsem neviděl ani v muzikálu Krysař! Tímto děkuji tomu, že jsem štíhlý, krysy jsou malé a nemohli mě "bloknout" a tomu, že krysy narozdíl ode mě po žebříku nevylezou (zatím :crazy: ).
...či-li, sem zamnou napovrch nemůžou. :megalol: :megalol: :megalol:
Naposledy upravil(a) KaTo dne 18. 4. 2007 11.56, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

dungeon spawn má, jestli se dobře pamatuju 90% penaltu pro sólisty
spektry maj TS a nemrtví maj zvláštní schopnost ucítit živý, takže k tobě přijdou, i když tě neviděj no a zblízka holt už viděj
takže nesólovat :biggrin:
to s těma dveřma nevím, to musí labir, jestli maj kostlivci vodemykat nebo ne ale jestli to byli halapartníci, tak by je ani zamčený dveře dlouho nezdržely, to sou rasíci :megalol:
ale ten zbytek jak popisuješ je myslim přesně to, co se od AI, dungeonspawnu a úpravy nemrtvejch očekávalo
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

photter píše:dungeon spawn má, jestli se dobře pamatuju 90% penaltu pro sólisty
mno.. nemam predstavu o schopnostech hi-level kouzelniku, ale i po odecteni 90% se mi z tech poctu protocily panenky :biggrin:
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

photter píše:dungeon spawn má, jestli se dobře pamatuju 90% penaltu pro sólisty
spektry maj TS a nemrtví maj zvláštní schopnost ucítit živý, takže k tobě přijdou, i když tě neviděj no a zblízka holt už viděj
takže nesólovat :biggrin:
to s těma dveřma nevím, to musí labir, jestli maj kostlivci vodemykat nebo ne ale jestli to byli halapartníci, tak by je ani zamčený dveře dlouho nezdržely, to sou rasíci :megalol:
ale ten zbytek jak popisuješ je myslim přesně to, co se od AI, dungeonspawnu a úpravy nemrtvejch očekávalo
:yes: Přesně tak to má fungovat. A to odemčení - AI potvor je posílená, někdy mají klíče, jindy když zjistí že zvládnou odemknout tak si to odemknou featem. Jak píše photter - spawn je speciálně posílen, nemrtví vycítí život - jsem rád že to funguje přesně jak má, i s tím obklíčením a zahnáním do kouta neviditelných/hiddnutých šmejdilů se počítalo.

Dungeon spawn má posílení +90% pro sólisty, +další posílení pro silná povolání (a zaslabení pro slabá povolání), například mágové/zaklínači mají tuším dalších +25% (už z těch +90% takže když se to sečte je to najednou +137.5%), dále klerici (+70%) a páni zbraně (asi +10%) mají takéžto zvýšení. Takže ideální build jak něco hodně naspawnovat je jít sám s postavou klerik/wizard. Plus nakonec je aplikována náhoda +/-30%, takže když se to pěkně všechno sejde tak takový klerik samotář najednou může dostat bonus síly spawnu až +320%.

Takže to není hromada bugů ale featur. :bigwink:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

labir píše:
:yes: Přesně tak to má fungovat. A to odemčení - AI potvor je posílená, někdy mají klíče, jindy když zjistí že zvládnou odemknout tak si to odemknou featem. Jak píše photter - spawn je speciálně posílen, nemrtví vycítí život - jsem rád že to funguje přesně jak má, i s tím obklíčením a zahnáním do kouta neviditelných/hiddnutých šmejdilů se počítalo.

Dungeon spawn má posílení +90% pro sólisty, +další posílení pro silná povolání (a zaslabení pro slabá povolání), například mágové/zaklínači mají tuším dalších +25% (už z těch +90% takže když se to sečte je to najednou +137.5%), dále klerici (+70%) a páni zbraně (asi +10%) mají takéžto zvýšení. Takže ideální build jak něco hodně naspawnovat je jít sám s postavou klerik/wizard. Plus nakonec je aplikována náhoda +/-30%, takže když se to pěkně všechno sejde tak takový klerik samotář najednou může dostat bonus síly spawnu až +320%.

Takže to není hromada bugů ale featur. :bigwink:
Tak to je fakt drsny uz hodnekrat jsem poznal AI a fakt moooc pekny, a ja si rikal ze po 1 lvl pana zbrane se mi toho spavnuje jeste vic :happy:
No potkat 320% musi bejt vubec sok, to se snad ani do nejakych lokaci nevejde :megalol:
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Re: bugy!

Příspěvek od Praetor »

Praetor píše:Zdalo se mi
asi bych se Vam mel omluvit. puvodne jsem to chtel napsat jenom jako pribeh, ze mi Eq leze i do spanku. pak sem si rekl ze nektere vety preformuluju aby hranicily s realitou. nicmene stale mi to pripadalo jako sci-fi i vzhledem k tomu v jaky casti fora se to nachazi.

ted mne trochu zamrazilo v zadech po vyjadreni Labira … to ze sem se rano probudil opocenej a rikal si ze to byl nepeknej sen … byla to snad jenom predtucha? :newconfus: :r.i.p.: :pray1:
Dives, qui sapiens est
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Heht, to byl sen? Áha, teď už chápu proč je to v téhle sekci! :megalol:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Re: bugy!

Příspěvek od KaTo »

Praetor píše:… byla to snad jenom predtucha? :newconfus: :r.i.p.: :pray1:
Řekl bych - jednoznačně věštecký sen! :megalol: :megalol:
Obrázek
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

:megalol: :megalol: :megalol: :megalol: :megalol:
Tak to je moc takovej sen :happy:
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

no lol, sem to taky sežral i s navijákem :megalol: :megalol: :megalol: :megalol:

ale nic si z toho nedělej, už se mi mockrát zdály věci ze hry, nejseš v tom sám :shades:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

Praetore, nevim nevim, co s Tebou, kamaráde :-)

Mě se taky párkrát něco zdálo, ale nikdy jsem nebyl trpoš a ani nepoužíval sekeru či kladivo. Spíš jsem lítal vzduchem a šlehal blesky shora na šecky - přeber si to :biggrin: :megalol:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
Ixtremist
Příspěvky: 324
Registrován: 19. 2. 2006 11.10
Bydliště: DM chliv :)

Příspěvek od Ixtremist »

snad každymu se zdaly sny ze hry, ja si kolikrat připadal i rano když sem se zbudil po dvouhodinovym spanku jako muj avatar :)
Všichni jsme výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli.
JUNGLE MASSIVE!
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Mě se zas předtim než skončil Gran zdálo, že čtu forum kde bylo napsaný, že končí. Pak sem se ráno probudil, kouknul na forum...
Bratrstvo zabanovaných!
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

Pro někoho sen. Pro clerica tvrdá realita :megalol: :megalol: . Moje noční můry za hry momentálně vytlačily noční můry z matury. Tak nevim co by bylo lepší :blink:
Vsichni sou fuc
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Zyga píše:Pro někoho sen. Pro clerica tvrdá realita :megalol: :megalol: . Moje noční můry za hry momentálně vytlačily noční můry z matury. Tak nevim co by bylo lepší :blink:
Maturita je fraska vejska je stokrat horsi!
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

mkov píše: Maturita je fraska vejska je stokrat horsi!
říkaj skoro všichni. sakra, zase sem zajel offtopic, ta škola mi už leze na mozek.
Vsichni sou fuc
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Kdyz jsme u tech snu...

Příspěvek od Cenzanni »

Ja mel jednou sen, ze se mi nejak podarilo k EQ pripojit jako DM, ale nemohl jsem tam dlouho zustat, aby na to Labir neprisel, tak jsem si to jen narychlovku vyzkousel a pak delal, jakoze nic :megalol:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

jojo, taky se mě zdálo že sem po kymsi střílal z kuše :D...byl sem schovanej za stromem a ten parchant byl v okně v prvnim patře :megalol: ...mimochodem...k tomu systému...nechcel bys labire aplikovat k tomu spawnu pro samotáře takovou drobnou úpravu -50% pro bardy? :ermm: jelikož jak to tak vidim tak zvědavá mel už se nikam nepodívá :cry2:
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

magnumik píše:jojo, taky se mě zdálo že sem po kymsi střílal z kuše :D...byl sem schovanej za stromem a ten parchant byl v okně v prvnim patře :megalol: ...mimochodem...k tomu systému...nechcel bys labire aplikovat k tomu spawnu pro samotáře takovou drobnou úpravu -50% pro bardy? :ermm: jelikož jak to tak vidim tak zvědavá mel už se nikam nepodívá :cry2:
Ona tam je. Jen není -50% ale trochu jiné číslo.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Odpovědět