Fallout 3 a Fallout online

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

sciorp píše:pěknej víčet toho co herní průmysl, dobře v té době ještě ne průmysl ale manufaktura, vychrlil za posledních 15 let
mohl jsi ještě zmínit třeba forbident forrest na komodora, didaktika a jim podobné stroje.
je to ovšem krapet OT
jj commodore C64 :) zlatý stroj měl sem ho ještě na kazety a byl to vlastně můk první PC bylo to na něm i napsané :biggrin: ale psal sem jen hry na PC 86
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

BULLFROG = především a hlavně Theme Hospital. Naprosto neskutečný simulátor nemocnice. Jako v téhle hře jsem se nikdy v žádné stavěcí strategii nepobavil. Dokonce jsem k hraní dotlačil i bývalku, která na rozdíl ode mně to dotáhla až do závěrečných titulků (Dokonce svého prvního zabitého pacienta poctivě obrečela :biggrin: ). Já to u mimozemšťanů vzdal. A když si vzpomenu na diagnózy, tak se řežu ještě dneska. Musím si to zase někdy nahodit a zapařit.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

photter píše:já sem spíš zvědavej na tu onlajnovku, luk je prima ale gatling je gatling :robin:

BG 3 ? no nevím, říkám si spíš zaplaťbůh, že skončili včas - nic proti tý hře, byla naprosto skvělá ale podle mě už si datadisk ke dvojce mohli odpustit, trošku moc nastavovaná kaše po stránce příběhu
a jinak k čemu z BG se vracet ? k izometrický grafice ? to asi ne
ke druhý edici DnD ? ANOOOOOOOOO.…..ale to nemůže projít z komerčních důvodů
a řešit opět příběh bhaalovejch vnuků/sester/tchýní ? myslim, že už ne, bylo toho akorát a i to je na hře pěkný, když se nenastavuje donekonečna

na rozdíl od BG fallout není vázanej na příběj, je to spíš prostředí a to prostředí velmi působivý, temný, se skvělou atmosférou a jako stvořený pro hajzly všeho druhu

doufám, že se udržej na uzdě a udělaj to jako spíš komorní hru pro malý servery a ne nějkej šílenej MM
teď jsi mě trochen naštval datadisk byl skvělý...náhodou jsem se u něj skvěle bavil, příběh byl moc dobrý :biggrin:
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Drog píše:… Vždyť kolik těch genialních her vlastně bylo ? 3 , 4, 5 ? A kolik z nich měla na starost jiná firma než Black Isla, Bioware, a nebo firmy založené bývalými členy těhle firem ( troika games) ? Žádná. …
Je to čistě můj názor, ale pro mě je geniálním počinem i Ilusion Softworksovská Mafia

EDIT: opraveno sciopeeeee :bleh:
Naposledy upravil(a) magnumik dne 24. 10. 2008 15.00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

ne že bych te chtel tahat za fusekly, eee teda za slovo, ale byli a jsou to illusion softworks
ale mafie jo je dobrá
a připravují trojku nechme se překvapit(snad mile a ne jak u falloutu)
PODPIS
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

sciorp píše:ne že bych te chtel tahat za fusekly, eee teda za slovo, ale byli a jsou to illusion softworks
ale mafie jo je dobrá
a připravují trojku nechme se překvapit(snad mile a ne jak u falloutu)
to máš pravdu... ale né že bych tě chtěl tahat za slovo, ale "byli a jsou to illusion softworks"… už to jsou 2K Czech :biggrin: :bleh: :bigwink:
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Darmonlor píše: Jaká škoda že se tak zapomíná na legendy… Zmínit takové mladé firmy a zcela vynechat třeba Bullfrog, u kterého byla každá hra unikát…
Já mluvil o RPG žánru, myslel jsem že je to víc než jasné. (Ale pravda, moje chyba měl jsem tam napsat kolik těch genialních rpg her vlastně bylo, a nemohlo by tak dojít k mýlce) Když užs tu ale ten Bullfrog nakousl, tak Dungeon Keeper považuji za jednu z nejoriginalnějších budovatelských strategii. Jediné co jsem se tim však snažil naznačit bylo to, že genialní hry tu byly a vždy budou, to jen hráči na to špatné zapomínaj a pak si jako důchodci stěžují, že onehda na tom byly hry o dost lépe.
magnumik píše: Je to čistě můj názor, ale pro mě je geniálním počinem i Ilusion Softworksovská Mafia
Vidím to stejně, jak už jsem ale napsal, mluvil jsem o rpg.
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Drog píše:Vidím to stejně, jak už jsem ale napsal, mluvil jsem o rpg.
jo tak :biggrin: to potom sorry :bigwink:
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Drog píše: Jaká škoda že se tak zapomíná na legendy… Zmínit takové mladé firmy a zcela vynechat třeba Bullfrog, u kterého byla každá hra unikát…
Já mluvil o RPG žánru, myslel jsem že je to víc než jasné. (Ale pravda, moje chyba měl jsem tam napsat kolik těch genialních rpg her vlastně bylo, a nemohlo by tak dojít k mýlce) Když užs tu ale ten Bullfrog nakousl, tak Dungeon Keeper považuji za jednu z nejoriginalnějších budovatelských strategii. Jediné co jsem se tim však snažil naznačit bylo to, že genialní hry tu byly a vždy budou, to jen hráči na to špatné zapomínaj a pak si jako důchodci stěžují, že onehda na tom byly hry o dost lépe.


no já si myslím že hry dřív byly lepší...hlavně co se týče hratelnosti protože ta musela tvořit většinu ze hry protože grafika tehdy nebyla zas tak kvalitní, mě osobně na grafice nezáleží, hlavně ať mě hra baví...prostě je úberhratelná
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

http://www.youtube.com/watch?v=uIEqcRtVVpk - hráči si hodně stěžovali na velmi snadné killy na jednu či dvě rány, zde můžete vidět, že je tomu právě naopak. :D Nicméně nemyslím si, že tohle je zrovna idealní stav, ale mají u mě alespoň + za zachování kožené bundy ve stylu mad maxe.

Jinak kdyby to někoho zajímalo, tak na profilu toho piráta lze nalézt pár dalších zajímavých gameplay videí.
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

omlouvám se za mystifikaci s "již vydaným" falloutem resurrection... před pár týdny byla na web tvůrců přidána aktualita, že stále hotovo není, ale mělo by to být do konce roku...http://resurrection.cz/index.html a je tam odkaz ke stažení hudby vytvořené nějakým chlápkem, která bude taky součástí falloutu resurrection, takže pokud máte rádi temnější ambientní výtvory, tak stahujte ;)
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Doporučuji si přečíst recenze od opravdových milovníků Falloutů na Vaultu šílené brahmíny...

Myslím že Fallout bude opravdu jen Oblivion v energozbroji.


Nejvíc mě mrzí to, jak hráči Falloutů kritizují ubohost světa, karmu, tupost AI, kopírákových dungeonů a hroznej soundtrack...

Pokud tyto věci jsou, tak jak je popisují ti, jenž Fallout 3 již hráli, tak potěš. Bude to jen další střílečka, která potěší hráče FPSek...


Mě jako velmi nadšenému hráči Falloutů 1 a 2 a slabšího Tacticsu nezbývá než doufat, že to tak nebude...

Fallout budu mít během pár dní, tak sem pak napíšu dojmy...
Wanting something does not give you the right to have it.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Arto píše:
Rad si pockam na tve dojmy, pac nechci kupovat zajice v pytli :smile:
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no jak sem četl tuohle tak se snad nemám čeho bát :) i když poznám až zahraji :)

http://www.madbrahmin.cz/index.php?dir= … d=redfoxcz
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
cabi88
Příspěvky: 67
Registrován: 20. 7. 2007 19.30

Příspěvek od cabi88 »

Tak sem predevcirem dohral Fallout 3 a jako vyznavac prvnich dvou dílů souhlasim se vsemi kritikami tohoto počinu. Tupost NPC je opravdu do očí bijící, pribeh slabší a krom par vecí to fallout pripomina opravdu vzdalene a nezachrani to ani VATS ktery vypadal ze je vymyslen pekne je 90% hry vzhledem k mnohem vetsi presnosti strilet zbrani v normalnim FPS modu zcela zbytecy, chvilema sem mel pocit ze spis hraju Stalkera nez Fallouta. Jedina zazivna cast je opravdu prvnich 40 minut kdy si behem sveho zivota ve vaultu vytvarite postavu a szivate se s povedenym prostredim maličkateho vaultíku 101 ..dalsi vec ktera me nemile prekvapila je vsude se povalující Energo Zbroj...takovy vzacny a mocny nastroj se spolu s vojaky bratrstva oceli povaluje vsudemozne po planine a ve mestech a jedine co vam ji zabraní nosit az cca do 3/4 hry je to že nemate povolení od Citadely....Tohle se chlapcum z Bethesedy opravdu nepovadlo. Jinak pro zajimavost cisty herni cas hlavni dejove linie u mne 12 hodin a nake drobne.
Elric Leaf
Vilík Kapsička

"YOU NEED TO BELIEVE IN THINGS THAT AREN'T TRUE, HOW ELSE CAN THEY BECOME?"
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Tomyn píše:
:megalol: hele nezoufej... to je jenom pohled jednoho hráče... ikkie mě včera říkal, že ho to začalo bavit :shades: víš co, kdo hledá chybu, ten ju najde :bleh: čímž samozřejmě nechcu nijak útočit na cabiho :bigwink: je to prostě subjektivní, tak neskuč, kdyžs to ještě nehrál :bleh:
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Moje dojmy:

Klady:

- Líbí se mi celkem zpracování prostředí i když by to mohlo být i lepší. Všude se válí smetí, auta, lodě na souši. Z dálky se dá dobře dívat i na rozsekané baráky. Z blízka už to jde jen na MAX detaily na které hraju.

- Jít si můžete kam chcete, i když rozloha světa není nijak oslnivá. Ovšem tomuto procházení brání hned ze začátku silné potvory, jako třeba ve starých Falloutech. Taktéž doporučuji zapnout maximální dohlednost pro všechno vypadá to opravdu dobře.

- V.A.T.S mě mile překvapil, je dobře zpracovaný.

- Obrovská škála předmětů, od nejrůznějších zbytečných krámů, přes bohatost oblečků po arzenál zbraní.

- Věrohodnost světa! V letním kině na lavečkách jsou nedopitý pivka a limonády, rozkouřený cigarety. V barácích u dětských postýlek jsou medvídci. V opuštěných obchodech jsou v regálech jen krámy a pár věcí co tam rabující zapoměli. Na lodích jsou náklady které někdo někam převážel (něco je vyrabováno, něco zůstalo) a plno jiných detailů...

- Opotřebovanost věcí (dobrý nápad)

- Používání S.P.E.C.I.A.Lu v rozhovorech. Známe hlavně ze serie KOTOR

- Ustřelování končetin. Lámání končetin -> následný projev na chování NPC (útěk, kulhání, krčení se strachem)

- Možnost nastavení velmi dlouhé doby mizení těl a jiných věcí.

- Staré dobré drogy z předchozích dílů!

- Perk Zabiják žen (ten mě fakt rozesmál)

Zápory:

- Naprosto nejhorší soundtrack co sem snad ve hře za svůj život slyšel!

- Časem opakující se interiery

- Debilně udělaná karma. Stačí ukrást někde vydličku ze stolu kde s váma nikdo není a už karma padá dolů.

- Nějak mi nesedí hody na kradení v domě.

- Občas se svět může zdát přeplácanej. Na menší detaily o něco hůř vypadající svět...

- Dost věcí zkopírováno z Oblivionu. (Ať už řešení interiérů, dialogů nebo votravný Q pro trvalou chůzi...)

- Málo perků

- Příběh je dobrý, ale mohla být lepší zápletka...

- Asi jen jedno velké město! Zbytek vesnice z chýší, uvidím časem.

- Nemožnost jiného cestování než po svých nebo podle mapy! Chybí mi třebas auto nebo nějaký vznášedlo, člun...

- Nesmrtelnost dětí

- Nevyváženost některých monster

- Občas zlobí kamera při boji ve V.A.T.S

- Děsně řešené souboje v realu.

- JEN 20 urovní

-Velmi málo humoru



Mě tadle hra osobně velmi chytla i přes ty nedostatky co mi vadí. Je totiž hrozně zábavná a chytne a nepustí což se mi líbí... A rozhodně si ji nezahraju jednou ale víckrát.

Osobně nedoporučuji jet jen hlavní děj, postranních ukolů je dostatek.


Hodnocení co Fallout doposud získal ve světe, si ovšem dle mého nezaslouží.
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no tak to jsem zklamanej dosti z těch mínusů, hlavně mi chybí humor a vadí mi nesmrtelnost dětí :angry:

jo ty klady mě moc neoslnily bral sem to jako samozřejmost, ale věřím vyjít tenhle fallout3 v době fallouta 1, tak by se vvšichni počůralki blahem
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Nejvíc mě rozčiluje to příšerné ovládání. Všechno se musí dělat přes PipBoy mnoha kliknutími. Navíc předmět v inventáři lze hledat v podstatě jen podle názvu a já jsem línej člověk, takže mě to brzo unaví a naštve :) Aby toho nebylo málo, tak absolutně neexistujou žádné popisy předmětu. Se slzou v oku vzpomínám na inventář z F1 a 2. Neexistují ani popisy bojových situací ("nájezdník tancuje v rytmu olova").

Jako většina lidí mám tedy také rozporuplné dojmy, když jsem některé chybky překousl a zvyknul jsem si, hra zabavila , ale bohužel jsem čekal alespoň stejný standard jako u předchozích dílů, kterého trojka imho nedosahuje.
Naposledy upravil(a) Ikkie dne 3. 11. 2008 12.57, celkem upraveno 1 x.
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Odpovědět